Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 129 - 130 - 131

Warmonger PW
25 grudnia 2023, 12:05
Tymczasem - Nowa wersja 1.4.2 z wieloma poprawkami, ale też nowymi funkcjonalnościami:
Download

Cytat:
# 1.4.1 -> 1.4.2

### General
* Restored support for Windows 7
* Restored support for 32-bit builds
* Implemented quick backpack window for slot-specific artifact selection, activated via mouse wheel / swipe gesture
* Added option to search for specific spell in the spellbook
* Added option to skip fading animation on adventure map
* Using alt-tab to switch to another application will no longer activate in-game console/chat
* Increased frequency of checks for server startup to improve server connection time
* added nwcfollowthewhiterabbit / vcmiluck cheat: the currently selected hero permanently gains maximum luck.
* added nwcmorpheus / vcmimorale cheat: the currently selected hero permanently gains maximum morale.
* added nwcoracle / vcmiobelisk cheat: the puzzle map is permanently revealed.
* added nwctheone / vcmigod cheat: reveals the whole map, gives 5 archangels in each empty slot, unlimited movement points and permanent flight to currently selected hero

### Launcher
* Launcher will now properly show mod installation progress
* Launcher will now correctly select preferred language on first start

### Multiplayer
* Timers for all players will now be visible at once
* Turn options menu will correctly open for guests when host switches to it
* Guests will correctly see which roads are allowed for random maps by host
* Game will now correctly deactivate unit when timer runs out in pvp battle
* Game will show turn, battle and unit timers separately during battles
* Timer in pvp battles will be only active if unit timer is non-zero
* Timer during adventure map turn will be active only if turn timer is non-zero
* Game will now send notifications to players when simultaneous turns end

### Stability
* Fixed crash on clicking town or hero list on MacOS and iOS
* Fixed crash on closing vcmi on Android
* Fixed crash on disconnection from multiplayer game
* Fixed crash on finishing game on last day of the month
* Fixed crash on loading h3m maps with mods that alter Witch Hut, Shrine or Scholar
* Fixed crash on opening creature morale detalisation in some localizations
* Fixed possible crash on starting a battle when opening sound from previous battle is still playing
* Fixed crash on map loading in case if there is no suitable option for a random dwelling
* Fixed crash on usage of radial wheel to reorder towns or heroes
* Fixed possible crash on random map generation
* Fixed crash on attempting to transfer last creature when stack experience is enabled
* Fixed crash on accessing invalid settings options
* Fixed server crash on receiving invalid message from player
* Added check for presence of Armageddon Blade campaign files to avoid crash on some Heroes 3 versions

### Random Maps Generator
* Improved performance of random maps generation
* Rebalance of treasure values and density
* Improve junction zones generation by spacing Monoliths
* Reduced amount of terrain decorations to level more in line with H3
* Generator will now avoid path routing near map border
* Generator will now check full object area for minimum distance requirement
* Fixed routing of roads behind Subterranean Gates, Monoliths and Mines
* Fixed remaining issues with placement of Corpse
* Fixed placement of one-tile prisons from HotA
* Fixed spawning of Armageddon's Blade and Vial of Dragon Blood on random maps

### Interface
* Right-clicking hero icon during levelup dialog will now show hero status window
* Added indicator of current turn to unit turn order panel in battles
* Reduces upscaling artifacts on large spellbook
* Game will now display correct date of saved games on Android
* Fixed black screen appearing during spellbook page flip animation
* Fixed description of "Start map with hero" bonus in campaigns
* Fixed invisible chat text input in game lobby
* Fixed positioning of chat history in game lobby
* "Infobar Creature Management" option is now enabled by default
* "Large Spellbook" option is now enabled by default

### Mechanics
* Anti-magic garrison now actually blocks spell casting
* Berserk spell will no longer cancel if affected unit performs counterattack
* Frenzy spell can no longer be casted on units that should be immune to it
* Master Genie will no longer attempt to cast beneficial spell on creatures immune to it
* Vitality and damage skills of a commander will now correctly grow with level

### Modding
* Added UNTIL_OWN_ATTACK duration type for bonuses
* Configurable objects with visit mode "first" and "random" now respect "canRefuse" flag

Planujemy jeszcze kolejną - 1.4.3

kz111 PW
25 grudnia 2023, 20:17
Pograłem na nowej wersji(mapy losowe) i miałem 2 crashe. Pierwszy z podlozem stardusta, a teraz z fieldglory
Attempt to call battle interface without ongoing battle!
Why do I want to move hero Sir Mullich to tile (34 82 0)? Already standing on that tile!
Hero Astra has 1630 MP left
Player 1 (blue) ends turn
Player 1 (blue) ended turn
Player 2 (tan) starting turn, day 47
Failed to resolve identifier fieldGlory of type battlefield from mod game
Disaster happened.
Reason: 0x20474343 - UNKNOWN EXCEPTION at 0033:0x7ff,f05,785,67c
Thread ID: 14340
Crash info will be put in VCMI_client.exe_crashinfo.dmp.



Misiek12120 PW
26 grudnia 2023, 13:53
Problem z turami symultanicznymi.

Gracz 2 nie może atakować bota. Host w każdej chwili, natomiast 2 osoba traktowana jest jak bot(?) I przy próbie wywala komunikat iż Hero destination is Busy.

Coś źle ustawione?



Dru PW
26 grudnia 2023, 15:06
Cytat:
@Dru
Jest błąd w twoim tłumaczeniu miasta Przystań. Nieprzetłumaczona Lighthouse oraz Wylęgarnia Żółwi.
Błędy będą naprawione w kolejnej wersji, ale w pierwszej kolejności poprawiane będą tłumaczenia do WoGa i HoTy. Kolejny raz pisz w komnacie, która jest do tego odpowiednia, czyli tutaj

Cytat:
Planujemy jeszcze kolejną - 1.4.3
Wiadomo ile jeszcze będzie wersji, bo nie wiem, kiedy mam pokazać modyfikacje znajomym, by zawierała jak najmniej błędów i nie wywalili mnie, że im szajs prezentuję :P

Dydzio PW
26 grudnia 2023, 15:15
już można pokazywać znajomym :P

Majster PW
27 grudnia 2023, 23:12
Czy wam też nie działa Dead Land Terrain dla Necropolis, czy to tylko u mnie?

W Dead Valley także nie działa, ale tam sprawdziłem w town.json i po prostu teren nie jest przypisany jako natywny dla tego miasta.

We wszystkich innych miastach tereny natywne działają elegancko.

avatar PW
28 grudnia 2023, 13:15
Nie działa w 1.4. Ale wiele innych rzeczy w tym terenie też nie działa. Po Nowym Roku wrócę do śledzenia przyczyny tego.

zeryss PW
29 grudnia 2023, 08:41
Dead Land Terrain - because there are a lot of errors and it was a beta

Majster PW
6 stycznia, 00:13
Czy da się przerzucić save gry z hot seata do singlowej gry? Bo próbowałem wczytać, ale gra nie widzi saveów z hot seata. Z tego co pamiętam, w ogyginalnym H3 i w Hotcie dawało się tak zrobić.

Bo teraz jak grałem z kumplem, i on przegrał, to gra się po prostu skończyła (w zasadzie, to się zawiesiła), a oryginlnym H3 toczyła by się dalej, tylko bez przegranego gracza. A chętnie dokończył bym sobie tę grę później solo.

luk3Z PW
6 stycznia, 09:43
Majster:
Czy wam też nie działa Dead Land Terrain dla Necropolis, czy to tylko u mnie? (...)
Trzeba chyba będzie zrobić connectory (submody) dla każdego rodzaju terenu tak jak to ma miejsce obecnie dla: Heather Thicket terrain + Grove connector oraz Spoiled Land Terrain + Farriery connector.

Warmonger PW
15 stycznia, 18:56
Popełniłem asytenta AI udzielającego wszelkich informacji i porad nt. VCMI, także w szerszym kontekście sceny Heroes 3: GPT Store. Zaktualizowany kilka dni temu. Co więcej, asystent potrafi przekazywać feedback i zgłaszać błędy bezpośrednio do deweloperów.

Niestety GPT Store jest dostępne tylko dla płatnych subskrybentów, ale może znajdą się tu miłośnicy nowych technologii. Ja sam oczywiście polecam z całego serca :)

Kurek PW
15 stycznia, 22:39
Pytanko, widzę że do vcmi dodano możliwość używania większej ilości animacji jednostek. Zawsze było 21 grup animacji, ale teraz widzę na wiki VCMI, że można dojechać do numeru 42. "Additional VCMI animations" bardzo by mi się przydało. Zrobiłem nowego cyklopa krwawookiego, ale mam problem z tym, że animacja czarowania i animacja zionięcia są w Deftool tożsame.
Czy mamy coś lepszego od deftoola? Jak dodać kolejne numery animacji?

https://wiki.vcmi.eu/Animation_Format






Aha, no i próbuję dać mu też możliwość strzelania promieniem jak beholder, ale niestety nie działa kompletnie ta wiązka i nie mam pojęcia jak to zmienić.

Andruids PW
16 stycznia, 02:18
Kurek:
Jak dodać kolejne numery animacji?
Nie ma potrzeby niczego nowego. W Def Toolu możesz zmienić nazwę animacji na inny numer (tak jak zmieniasz nazwę w eksploratorze Windows). Przykładowo, jeśli zmienisz nazwę dowolnej animacji na "42", stanie się ona wtedy animacją "42 - Group". W ten sposób możesz mieć jednocześnie animację rzucania czaru (17-19) i zionięcia na 2 heksy (40-42)*.

Kurek:
Aha, no i próbuję dać mu też możliwość strzelania promieniem jak beholder, ale niestety nie działa kompletnie ta wiązka i nie mam pojęcia jak to zmienić.
Obczaj ulepszonego T1 (Trooper) w modzie Forge2k. Albo właśnie beholdera, przecież wszystko jest jak byk w dostępnych .jsonach.

--------------------------------------------

(*a przynajmniej tak było za czasu 0.99.)

Dydzio PW
19 stycznia, 21:05
Wleciało VCMI 1.4.3 i od razu po tym 1.4.4 - do pobrania tutaj https://github.com/vcmi/vcmi/releases/tag/1.4.4

Riccardo PW
19 stycznia, 22:22
Hello Dydzio,when and if will the double level 1-7 be implemented with the possibility of choosing two completely different creatures for each level?

Dydzio PW
19 stycznia, 22:32
No short term plans for now, we got bunch of stuff to do in nearby months, including important engine improvements.

In general it is planned.

Dru PW
22 stycznia, 10:39
Jak wygląda sprawa z dodaniem Fabryki do VCMI? Pomijając fakt, że z chęcią zagrałbym potyczkę Kuźnia przeciwko Fabryka :p to chodzi głównie mi o zgodność nowych map, wykorzystujących nowe elementy z HoTą obsługiwane przez VCMI.

Druga sprawa, macie jakieś plany z usprawnieniem tur komputerowego przeciwnika? Bo nie ukrywam ze przy ośmiu graczach to trochę za długo trwa, ;p

Warmonger PW
22 stycznia, 15:02
Kwestia Fabryki jest rozwojowa. Miasto częściowo działa, ale oczywiście nie wszystkie mechaniki są dokładnie odwzorowane. Ta wersja na razie nie została opublikowana.

Odnośnie map - To będzie wymagało zmian w kodzie wczytującym mapy. Wiemy, co robić, ale na razie nikt się tym nie zajmuje. Mam nadzieję, że do 1.5 uda się dowieźć wszystko.

Dru PW
22 stycznia, 16:00
Cytat:
Mam nadzieję, że do 1.5 uda się dowieźć wszystko.

Wszystko, czyli Fabrykę i szybsze tury, czy tylko chodzi o same tury? W każdym razie nie mogę się doczekać :P

Szaman PW
24 kwietnia, 20:19
Mam pytanie co do VCMI... Kilka lat temu chciałem spróbować VCMI ale odstraszała mnie komentarze że VCMI to tylko takie narzędzie dla programistów którzy lubią eksperymentować i AI tylko udaje że jest mądre.

Po kilku latach postanowiłem dać VCMI szanse i jak wygląda sytuacja? Czy VCMI to taki programistyczny "sandbox" i czy AI jest na tyle inteligentne że na poziomie średnim/trudnym da mi w kość?
strona: 1 - 2 - 3 ... 129 - 130 - 131
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel