Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: Heroes Chronicles - brak filmików w spolszczonej wersji HD
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)

Blade87 PW
24 listopada 2023, 22:42
Cześć,

Szukałem trochę na forum, ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi. Ogólnie w sieci też cisza, nawet anglojęzycznie też próbowałem się dowiedzieć, ale podobnie bez skutku.

Dziś zakupiłem na GOG-u komplet kronik i od razu zainstalowałem sobie spolszczenie dostępne w Jaskinii. Niestety w grze nie ma filmików przed misjami w kampanii. Pojawia się tekst, ale w miejscu cutscenki jest czarne tło. W podstawowej gołej wersji EN wszystko śmiga. Problem pojawia się dopiero po zagraniu po polsku w modzie HD. Mimo wszystko wolałbym pograć z użyciem moda i po polsku. Mimo że znam angielski, to "duchowo" jestem związany z wersją oferującą nasz ojczysty język :) Czy ktoś spotkał się z tym problemem i go rozwiązał? Prosiłbym o pomoc. Z góry dzięki!

Serd PW
24 listopada 2023, 23:04
Z Heroes Cronicles jest taki problem ze nie są one w 100% kampatybilne z HD Modem. Jeśli chcesz mieć wszystkie Kroniki w HD i po polsku, to pobierz i zainstaluj sobie spolszczenie Kronik od VIP-a. Link znajdziesz tutaj: https://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=3892

Blade87 PW
24 listopada 2023, 23:52
Niestety problem w tym, że właśnie zainstalowałem to spolszczenie. Wszystko byłoby ok, gdyby nie brak filmów w kampaniach. Widzę materiały na YouTube, gdzie ludzie przechodzą HC po polsku, a cutscenki chodzą normalnie.
Dodatkowo jest problem z komunikatami na temat zdobywanych kopalni. Na przykład po zajęciu kamieniołomów na pierwszej mapie wyświetla mi się wiadomość o zajęciu tartaku. Nie wiem, jak sobie z tym poradzić.

VIP PW
25 listopada 2023, 09:54
Cześć,
Najnowsza wersja jest na kwasowej gorcie lub moddb na jaskini chyba są starsze wersje. Tak czy siak nie powinny miec też takich problemów. Prawdopodobnie jest to wina twojej wersji Heroes 3 Complete (brak zasobów które są pobierany z tych plików). Zainstaluj wersję z GOG np. w PL. Ogólnie najlepiej wszystko na czystym folderze.

Blade87 PW
25 listopada 2023, 12:41
Cześć. Dzięki za odpowiedź. Pewnie tu jest pies pogrzebany, tzn. mam H3 z dodatkami, ale z płytki dodanej do CD-Action. Jeśli brak filmików będzie mi dokuczał (w sumie i tak są identyczne jak te w oryginalnych kampaniach), to sobie kupię wersję z GOG-a. Teraz chyba nie jest to aż tak istotne, aczkolwiek wiem, że obecnie to tylko dyszka.

avatar PW
25 listopada 2023, 12:55
W chyba każdej wersji płytowej filmiki są ciągnięte z płyty CD, a nie instalowane na dysku. Możesz sprawdzić, czy jak włożysz płytę do napędu CD/DVD o ile ejszcze takowy posiadasz to będziesz miał intro.

VIP PW
25 listopada 2023, 17:56
W temacie kronik kojarzę chyba jeden z graczy opisał kopiowanie z płyt tych zasobów bodajże

Blade87 PW
25 listopada 2023, 18:14
Sprawdziłem płytkę z CD-Action i po włożeniu do napędu filmów w kampaniach nadal nie ma. Pewnie by śmigały, gdyby nie HD mod, ale tak naprawdę całą grę przechodziłem lata temu i po zakupie tej wersji w czasopiśmie już kampanii nie odpalałem, aby to sprawdzić. Kupiłem przed chwilą Complete na GOG-u :) I tak wszystko w miarę możliwości kupuję w wersjach cyfrowych, więc i promocja się przydała. Sprawdzę w wolnej chwili, czy nie ma już opisywanego problemu.

No faktycznie. W wersji Complete (a nie Złotej edycji) filmy włączają się poprawnie. Dzięki, temat chyba można zamknąć.
temat: Heroes Chronicles - brak filmików w spolszczonej wersji HD

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel