Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Ankieta kwasowego człowieka
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

Drwal PW
7 lutego 2023, 21:10
36. Czy kiedykolwiek stylizowaliście swój telefon/komputer motywami około M&M? Obojętne czy to dźwięki, etui, czy tapeta.

Oczywiście, nawet zrobiłem poradnik jak mieć animowane mapy z Heroes 3 na tapecie.
:)

Tarni:
Pochwalę się za to, że na X Konwencie w 2013 wygrałem konkurs wiedzy o Grocie z samym Qui. (-:
Zachowały się gdzieś te pytania? ;)

Yaaqob PW
8 lutego 2023, 07:42
33. Czy chwaliliście/dzieliliście się kiedyś swoją działalnością w Grocie lub innym projekcie MM w życiu realnym?
Taa... Promując "Heroes III: The Board Game" raz po raz przyznaję - Jestem z Groty. ;-D


34. Kiedy ostatni raz grałeś w czystego Woga 3.58f? Ogarnąłbyś teraz instalacje?
Oj... To już będzie kilkanaście lat. ;-D Instalację bym ogarnął... chyba. ;-D

36. Czy kiedykolwiek stylizowaliście swój telefon/komputer motywami około M&M? Obojętne czy to dźwięki, etui, czy tapeta.
Hihi, miałem przez moment zbiorówkę line-upu Rampart... z "Era of Chaos" czy tam nawet artwork Mephali z tej samej gierki. xD

Andruids PW
9 lutego 2023, 08:05
16. Reguła, która najbardziej Cię denerwowała w grocie? Żadna, jestem fanem reguł.

18. Za co kochałeś Orodretha? Za jego posty do 2015 roku, w których widać było logikę i racjonalne myślenie.

19. Dobrze, że nie doszło do unifikacji Groty i Jaskini? Nie mam zdania.

20. Na którym zewnętrznym portalu Grota radziła/radzi sobie najlepiej? Fejs.

21. Grasz jeszcze w Hiroski? Jeśli tak to w jaką część? Czasu nie starcza na wszystko co chciałbym w ciągu doby zrobić i ograć, więc nawet okazjonalne wracanie do hirosków mi nie po drodze. No chyba że testuję swoje głupoty do VCMI, ale trudno to nazwać graniem.

22. Jakiej anulowanej gry MM żałujesz najbardziej? Heroes of Might & Magic V.

23. Jakiej skórki brakuje Czatowi? takiej, którą mógłbym rzucać Bandyckiej Nory!

24. Jakbyś mógł zmienić jedną rzecz w Grocie to co by to było? Biogramy jak w JB.

26. Co powinno pojawić się w drugim numerze Kwasowego Ekspresu? Relacja z zamieszek na granicy polsko-chińskiej.

27. Jaka jest historia Waszego nicku i czy zawsze mieliście taki? Kiedy zarejestrowałem się w Kwasowej Grocie, wybrałem sobie nick "Starożytni Druidzi" (Ancient Druids), co było nawiązaniem do mojego ulubionego mema "ancient aliens" z charyzmatycznym Giorgio Tsoukalosem. Jako że wielu grotowiczów udzielało się również na jaskini i bywało na tamtejszym ognisku, mnie też zachciało się tam zaglądnąć, ale mój przepiękny pseudonim śmierdział ówczesnemu aktywnemu moderatorowi, i nie mogłem się swobodnie wypowiadać pod taką nazwą. Poszedłem na kompromis i zaproponowałem, żeby skrócić mój nick tak, żeby bardziej przypominał klimatyczną nazwę własną. Ostatecznie, ta zmiana spodobała mi się na tyle, że poprosiłem o taki zabieg również tutaj.

28. Jaka jest Wasza ulubiona frakcja i dlaczego? Zamek czarnoksiężnika z H1. Jakoś nigdy później żadne inne miasto nie przypadło mi tak do gustu ogólną estetyką i line-upem.

29. Dlaczego akurat Grota? Co w niej cenie najbardziej? Czemu zatrzymałem się tutaj na aż tak długo? Ludzie, humor, klimat.

30. Wiesz co jest na domyślnym awatarze na forum? Nie zdradzaj. :P "Cud życia".

31. Użytkownik, który według Ciebie jest najmniej doceniony w Grocie? usr_tst

32. Dla wielu Trójka to szczytowa wersja Herosków i nie sposób ją przebić, ale może jednak? Co nowsze (a może i starsze) części zrobiły lepiej? Za mało grałem i zagłębiałem się w kolejne części, z wyjątkiem może siódemki. Ładna była, ot tyle.

33. Czy chwaliliście/dzieliliście się kiedyś swoją działalnością w Grocie lub innym projekcie MM w życiu realnym? Tak.

34. Kiedy ostatni raz grałeś w czystego Woga 3.58f? Ogarnąłbyś teraz instalacje? Nigdy, i nie mam zamiaru. Najbliżej było mi do tego kiedy pograłem jakiś czas temu w Erę.

36. Czy kiedykolwiek stylizowaliście swój telefon/komputer motywami około M&M? Nie.

Tarnoob PW
9 lutego 2023, 10:30
36. Wieki temu, chyba w gimbie, miałem na tapecie kompa mapę Enroth. Poza tym jeszcze kilka lat temu miałem fanart z renderem pana Gelu.

@Drwal: niestety nic mi nie wiadomo o tych pytaniach; można popytać Acida, który je robił.

Nicolai PW
13 lutego 2023, 16:39
32. Wrócę jeszcze do swojego pytania, bo zainspirował mnie post, którego nie mogę teraz zlokalizować. Otóż części 5+ miały bardziej lineupy bardziej lore friendly, bo spójrzmy prawdzie w oczy. Armie H3 są bardzo arbitralne i wiele jednostek nam pasuje tylko dlatego, że się do nich przyzwyczailiśmy. Tak, do Ciebie piję krowo z bagien XD No i nigdy nie mogłem zrozumieć jak to możliwe, że napakowany konio-człowiek jest słabszy od karzełka a kroczące drzewo od kucyka z rogiem :P
33. Tak, nawet jak byłem tydzień temu w rodzinnych stronach to Tata pytał mnie o czym teraz dyskutuje się z Herosami :P
34. Oj, wieki temu. Nie wiem czy kiedykolwiek wróciłem do WoG-a po tym jak go odkryłem, zainstalowałem i ograłem. Czy ogarnąłbym uruchomienie dziada? Myślę, że tak. Ale na pewno nie z głowy.
35. Wstyd przyznać, następne pytanie :P
36. Nie.

Yaaqob:
Taa... Promując "Heroes III: The Board Game" raz po raz przyznaję - Jestem z Groty. ;-D
A będzie jakieś nawiązanie do Groty? ;)

Andrzej:
24. Jakbyś mógł zmienić jedną rzecz w Grocie to co by to było? Biogramy jak w JB.
Ej, to byłoby dobre :P Aż zaraz zrobię z tego osobne pytanie.

37. Jakby Grota miała biogramy to co byście w swoim nabazgrali?

Andruids PW
14 lutego 2023, 02:09
Nicolai:
32. Wrócę jeszcze do swojego pytania, bo zainspirował mnie post, którego nie mogę teraz zlokalizować. Otóż części 5+ miały bardziej lineupy bardziej lore friendly, bo spójrzmy prawdzie w oczy.

Zrobiłby się za duży offtop gdybyśmy zaczęli zagłębiać się w to, na czym oparte są hirkowe frakcje w takim lekkim ankietowym temacie. Ale H5 było początkowo robione na bazie poprzedniego uniwersum, więc lore było w tym miejscu drugorzędne.

Odniosę się tylko do jednego:

Nicolai:
No i nigdy nie mogłem zrozumieć jak to możliwe, że napakowany konio-człowiek jest słabszy od karzełka a kroczące drzewo od kucyka z rogiem :P

Po pierwsze primo, każdy centaur w H1-4 wygląda jak dzikus, którego łatwo spacyfikować i zaprząc w roli mięsa armatniego (zwłaszcza przez spasionego uzbrojonego karła machającego wielkim młotkiem/toporem, który mógłby tachać dwa razy większy od niego barbarzyńca). I ja na przykład nigdy nie zadałem sobie takiego pytania. Czyli powiedziałbym, że artyści NWC odwalili dobrą robotę.

Po drugie primo, w Heroes 3 nie ma kroczących drzew. To dendroidy, czyli drzewne humanoidy. Dosłownie golemy z drewna.

37. Jakby Grota miała biogramy to co byście w swoim nabazgrali?

"Lv. 33 Druid z nekrofilskimi skłonnościami. Na starym cmentarzu było mu za ciasno, więc założył nowy i sprasza do niego gości. W wolnych chwilach drąży w podziemiach norę dla szczurów, łotrów, czarnych charakterów i rozmaitych wyrzutków, ale łatwo się rozprasza, więc idzie mu to powoli (w 2023 pyknie, coś tak czuję). Stara się być dobrym gospodarzem, ale ma skłonność do mocnych trunków, i czasem się wygłupia (Baco, Kuririnie, wybaczcie). Zbożowi Magowie w serduszku na zawsze <3"

Yaaqob PW
20 lutego 2023, 09:29
Nicolai:
A będzie jakieś nawiązanie do Groty? ;)
Wrócę do tematu wymyślonego przez Dark Dragona tutaj... Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi. Otóż Dark pytał o możliwość stworzenia dodatkowych kart "Astrologers Proclaim" z tekstami bezpośrednio nawiązującymi do Kwasowej Groty. W zeszłym tygodniu rzuciłem też temat Hellburnowi z JB.
Pod kątem approvali Ubi nie powinno być problemu (zrobiliśmy alternatywne karty na akcję "Krewni Pyrkonu" i pan Eric Damian-Vernet to klepnął ;-D). Pozostają li tylko kwestie czysto techniczne: ile kart? kto jest napisze (i w jakim języku)? kto i w jakim formacie wyda? czy boosterek miałby być tylko dla Groty czy może też dla Jaskini Behemota, a może jeszcze innych podmiotów składających się na polski fandom?
Zostawiam Wam powyższe jako przyczynek do dyskusji. :-)

Nicolai PW
21 lutego 2023, 20:28
Yaaqob:
Pozostają li tylko kwestie czysto techniczne: ile kart? kto jest napisze (i w jakim języku)? kto i w jakim formacie wyda? czy boosterek miałby być tylko dla Groty czy może też dla Jaskini Behemota, a może jeszcze innych podmiotów składających się na polski fandom?
Dobre pytania, ogólnie Grota w tym roku obchodzi XX-lecie, więc fajnie byłoby wykorzystać okazję. A kto, gdzie, jak? No będziemy musieli się nad tym zastanowić. Fajnie byłoby wiedzieć jaki to ma być format. Ile tekstu, jakie efekty wchodzą w rachubę i tak dalej. No i jeszcze trzeba się zastanowić w jakiej formie konsultacje. Musimy to przemyśleć w Redakcji. Niemniej super, że jesteście na to otwarci, dziękuję <3

Yaaqob PW
22 lutego 2023, 15:28
Nicolai:
Dobre pytania, ogólnie Grota w tym roku obchodzi XX-lecie, więc fajnie byłoby wykorzystać okazję. A kto, gdzie, jak? No będziemy musieli się nad tym zastanowić. Fajnie byłoby wiedzieć jaki to ma być format. Ile tekstu, jakie efekty wchodzą w rachubę i tak dalej. No i jeszcze trzeba się zastanowić w jakiej formie konsultacje. Musimy to przemyśleć w Redakcji. Niemniej super, że jesteście na to otwarci, dziękuję <3

Przykładowa karta Astrolergs Proclaim:
Tytuł:
Astrologers proclaim week of the Battalion’s Stallion

Efekt:
At the beginning of their activation, and until the next Astrologers round, each Hero gains +1 Movement.

Fluff
“Yo, Adrienne, I did it!”

Jeśli znalazłyby się pomysły na tytuły i fluff, to jakieś efekty mechaniczne zawsze dam radę dopisać. ;-D

Drwal PW
28 lutego 2023, 18:37
Wracając do ankiety, mój faworyt do najśmieszniejszego tematu na forum:

https://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=928 :)

Fandor PW
1 marca 2023, 07:44
26. Co powinno pojawić się w drugim numerze Kwasowego Ekspresu: Nie pamiętam już nawet co było w pierwszym.

27. Jaka jest historia Waszego nicku i czy zawsze mieliście taki: Mój nick został wymyślony jakoś w okolicach 4-7 roku życia w celu założenia swojego pierwszego maila i nie mam pojęcia jak jako gówniarz na niego wpadłem. Na długo przed wejściem na jakiekolwiek fora internetowe. Wchodząc w fandom MM jakoś automatycznie są pod nim logowałem, pomimo że jeszcze bardzo długo w normalnym życiu używałem innych ksywek. Dopiero chyba w okolicach liceum stał się moim domyślnym nickiem wszędzie. Co ciekawe i może niektórzy pamiętają miałem jakiś głupi pomysł na zrobienie mu sztucznej historii i modyfikowania go. Nie pytajcie co mną wtedy kierowało, nie wiem.

28. Jaka jest Wasza ulubiona frakcja i dlaczego: Chyba najbardziej cenię sobie Asylum z H4. Koncepcja przearanżowania Dungeonu, aby był miastem chaosu, z motywami bardziej ognistymi (a Inferno jako miasto śmierci) a dominującą rasą były Ifryty bardzo przypadła mi go gustu. Jeszcze tylko Gogów w niej brakuje. :D

29. Dlaczego akurat Grota? Co w niej cenie najbardziej? Czemu zatrzymałem się tutaj na aż tak długo: Miałem nieprzyjemność zaczynać swoją przygodę od Tawerny. Znaczy fora śledziłem równolegle, ale z jakiegoś nieznanego mi już teraz powodu to tam założyłem pierwsze konto. Więc w sumie cenię w grocie przede wszystkim to, że tawerną nie jest i wszystko ma lepsze.

30. Wiesz co jest na domyślnym awatarze na forum?: Nie mam pojęcia :D

31. Użytkownik, który według Ciebie jest najmniej doceniony w Grocie: Myślę, że takich użytkowników jest bardzo wielu, ale jednocześnie nie potrafię nikogo konkretnego wskazać.

32. Dla wielu Trójka to szczytowa wersja Herosków i nie sposób ją przebić, ale może jednak? Co nowsze (a może i starsze) części zrobiły lepiej: Na pewno H4 ma dużo lepsze kampanie i muzykę. H2 był bardziej bajkowy i to miało swój urok, ale to akurat fajnie że dwie gry z tak różną grafiką są obok siebie. Z gier od Ubi to pewnie wszystkich zaskoczę ale podobał mi się system Łez i Krwi, broń rodowa, którą mogliśmy ulepszać i parę innych. To nie było jakoś dobrze zrobione, ale chciałbym aby ktoś zaaplikował coś podobnego do innych części tylko wykonane lepiej.

33. Czy chwaliliście/dzieliliście się kiedyś swoją działalnością w Grocie lub innym projekcie MM w życiu realnym: Tak.

34. Kiedy ostatni raz grałeś w czystego Woga 3.58f? Ogarnąłbyś teraz instalacje: Tak, myślę, że tyle razy go instalowałem, że instalacja poszłaby mechanicznie, coś jak z jazdą na rowerze. Ostatni raz grałem... Nie wiem, nie mam pojęcia. Minumum 5-7 lat temu (przynajmniej tak mi się wydaje) i prawdopodobnie już wtedy była to ERA, a nie czysty WoG. Jeżeli znajduję czas na powrót do H3, to raczej jest to VCMI/HotA. Chociaż, dalej na dysku wiszą różne wersje Heroesa - ERA 2.46, WoG, SW, a nawet takie dziwactwa jak Myth Mod, MoP i TLoRD.

35. Jaki miałeś wynik z quizu nt. znajomości Groty? Test jest stary, nie czepiać się. Coś zaskoczyło: Wrócę tu wieczorem jak nie zapomnę.

Dark Dragon PW
2 marca 2023, 11:23
Cytat:
27. Jaka jest historia Waszego nicku i czy zawsze mieliście taki: Mój nick został wymyślony jakoś w okolicach 4-7 roku życia w celu założenia swojego pierwszego maila i nie mam pojęcia jak jako gówniarz na niego wpadłem. Na długo przed wejściem na jakiekolwiek fora internetowe. Wchodząc w fandom MM jakoś automatycznie są pod nim logowałem, pomimo że jeszcze bardzo długo w normalnym życiu używałem innych ksywek. Dopiero chyba w okolicach liceum stał się moim domyślnym nickiem wszędzie. Co ciekawe i może niektórzy pamiętają miałem jakiś głupi pomysł na zrobienie mu sztucznej historii i modyfikowania go. Nie pytajcie co mną wtedy kierowało, nie wiem

Mnie utkwiło w pamięci, że Twój nick był inspirowany piosenką AC/DC - Thunderstruck i to miał być "thunder" :D.

Fandor PW
2 marca 2023, 12:21
Dokładnie to jest ta głupia historia, która dalej nie wiem jakim cudem mi w głowie powstała. Wszystkich, którzy ją pamiętają, przepraszam. :D
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: Ankieta kwasowego człowieka

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel