Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Gildia Lingwistówtemat: [HC] Polonizacja Kronik
komnata: Gildia Lingwistów
strona: 1 - 2 - 3 ... 35 - 36 - 37 - 38

VIP PW
24 sierpnia 2020, 13:44
Ten elf tak naprawdę nic nie blokuje :P. Robiłeś do drzewa i do buntu. Jeszcze pewnie miecz i ognisty no i podpisy. Zobaczę tylko fajnie by było jakbym się już nie bawił w te zmiany nazw, bo strata czasu i tak samo (podobnie) z filmikami :P

Np. dla wszystkich obrazków i tła:

Wyjątkowo PW
24 sierpnia 2020, 14:15
Acha to sa inne nazwy. Bralem z Kronik. Przy Sciagnij program do zmiany nazw! Zmienia grupowo. Np. chyba siren?! Ale zwykly menadzer plikow moze miec taka opcje. Tutaj chodzi o konkretne litery. Przy okazji poznasz kolejna rzecz jaka jest grupowa zmiana nazwy. Ile rzeczy sie czlowiek uczy. Albo zamontuj na oryginalnej kronice bedzie najszybciej!

VIP PW
24 sierpnia 2020, 14:23
Sprawdzę. Jakoś nigdy tej funkcjonalności nie potrzebował hehe :P.

Zauważyłem też, że w ulepszonej wersji trzeciej kroniki @Begrezen zamienił kolejność niektórych scenariuszy może jest to właśnie wyjątkowa wizja, a nie błąd, wiec nie tykam :P. Zostaje jeszcze kwestia nazwa scenariuszy w ulepszonych kampaniach. Moją propozycja (szybsza), aby zgadzały się one ze standardową kroniką i tłem (podpisami) zmienić właśnie na te, bo są różnice chyba w 7 kronice i 8 dwie.

Edit.

W sumie jeszcze nazwy mamy za długie i inny dźwięk -> poprawiłem.

Co do fotek/tokenów proponowałbym oryginalne "ramki/poświaty" dodać (kiedyś potrzebowałem, więc jak znajdę to wrzucę) i w sumie filmiki do tego by siadło z efektami (kiedyś wrzucałeś, ale chyba były krótkie i nie wiem czy pasują no i czy mają efekty dźwiękowe). Tło lepiej szare, bo w H3 "mruga" przez chwilę i zostaje (inaczej w kronikach). Ładnie wtedy wygląda jak mruga kolor i wiadomo w którą gramy. Rozumiem, że pod teksty pasuję? Bo lepiej jakby pasowało pod podpis :P. No i musisz dodać podpisy. Jakby się pojawiły to kolejne kroniki może obczaić na tej mojej aktualnej wersji, aby nie było zabawy z tymi zmianami nazw :P.

Edit2.

Coś takiego :P. Możesz tam odbić, bo to dla jednego podboju robiłem i tak się tam zlewa kolor i nie widać :P.
https://wrzucplik.pl/pokaz/2080557---qnxf.html

Wyjątkowo PW
24 sierpnia 2020, 21:26
Oryginalne maja te wade ze pasuja tylko do jednego jedynego miejsca na konkretnym ekranie. A jak dorabiasz cokolwiek to juz dramat. Dlatego zrobilem uniwersalna ramke. W sumie jak znasz pozycje to mozna jedna ramka i tarczką zalatwic 8x8 = 64 obrazki! Jaka oszczednosc miejsca i czasu pracy! A jak zmieniasz tlo to minimum pracy. Ponadto mozna robic szybko nowe kroniki.
Migacze mozna zrobic! Po prostu rozjasnic obrazek bazowy i bedzie sie rozswiecal! Jeszcze ładniej! Mozesz sprobowac wyciac obrazek dodac 20-40 jasnosci i wstawic! Bedzie ladnie. A wszystko kolorowe.
Efekty dzwiekowe mozna by wyjac ze starych. Z tym ze i tak czyta tekst mocnym glosem. To te efekty robia tylko szum.
Dopasowalem do oryginalu. Jesli nie ma zmian w ulepszeniu to tez pasuja.

VIP PW
24 sierpnia 2020, 22:12
No wiadomo szybciej można zrobić :P.

Edit.

Dodałem jeszcze parę funkcjonalności do Launchera m.in. łatkę dla HDMODa.

Edit2.

Powoli też będę kończył, bo już kronik (na tą chwilę) mam za dużo w głowie hehe :P.

@Wyjątkowo
Jak Ci się uda zrobić te 4x buttony, 4x portrety (2x ognisty, 2x drzewo), 2x tła z pergaminem i ogarnać menu kampanii pod paczkę to fajnie jak nie to trudno :P. Ja jeszcze zajmę się poprawkami.

Jak @Begrezen'owi uda się zrobić te 3 pozostałem ulepszone mapki to wtedy i tak gracz sobie je wrzuci, bo już resztę zrobiłem :P. Aby lepiej pasowało najlepiej nazwy dać "Ul. ...", muzykę ustawić i zgrać nazwy scenariuszy :P. Podpisy/Opisy dla mapek raz implementował przy władcach, więc nie wiem czy dla reszty zrobi :P.

VIP PW
30 sierpnia 2020, 12:14
Aby było miło przygotowałem na szybko bardzo, ale to bardzo małą "reklamę" tekstową jak i instalację z prezentację kronik (release kronik pojawi się w najbliższym czasie [dot. to również mojego głównego postu]).

VIP:
Dzielny Przybyszu,
* Poznaj losy Tarnum w pięciu ulepszonych wersjach kampanii, które wprowadzają utrudnienia w rozgrywce oraz poprawiają zgodność fabuły z wydarzeniami na mapie!
* Ciesz się wszystkimi zasobami kronik wraz licznymi bonusami w postaci listów Tarnum, zmianami związanymi z recyklingiem, poprawkami i wiele, wiele więcej!
* Prowadź rozgrywkę przy pomocy HDMOD i wsparciem jego przyszłych aktualizacji, a to wszystko (wliczając grafikę kronik) w pełni prowadzone w języku polski!
* Błędy graficzne jak i tekstowe nie powinny się już pojawić!
* Modyfikacja oryginalnych plików gry Heroes 3 Complete przez Kroniki nie wchodzi nawet w rachubę :P!
* Mini Launcher Kronik dający wiele możliwości i ułatwień dla HDMODa!
* Nie czekaj i sprawdź sam :)!

Instalacja wraz z Prezentacją: https://streamable.com/6i8dz1


Wyjątkowo PW
31 sierpnia 2020, 09:22
A może tak...

Tarnum znowu powraca w nowej doskonalszej odsłonie!
Nowe znakomite grafiki i dzwięki. Nowe poziomy trudności.
Wreszcie pierwsze polskie pełne wydanie!
Takich Kronik nie widział jeszcze nikt.

:0)))

Jak skonczymy to wiecej reklamy bo na razie sa w roznym stanie Cztery pierwsze plus Bunt maja najlepiej. Pozostale trzy sa przy nich ubogie.

Zrob przerwe az zatesknisz. Tak najlepiej. Moze jakis mod do Might and Magic 678 tam są teraz potężne narzędzia. Gdybys sie nauczyl lua to mozna zrobic wrecz nowa czesc :0)))?!

VIP PW
31 sierpnia 2020, 12:38
Jeśli mamy na myśli oryginalne kroniki to jak najbardziej jest wszystko + wiele nowych funkcjonalności, tekstów, grafik, itp. :P. Tym co można się jeszcze pobawić (dodatkowo) to zmiany, które opisałem w moim głównym poście w innym kolorze przy "Informacje/Błędy/Sugestie/Pomysły/Ocena/Podziękowania:".

Jeśli miałeś na myśli dodatkową (fanowską) 9 kronikę (mówiłeś o 6 scenariuszach -> 3 do 5 kroniki i 3 do 6 kroniki) i bodajże z tej 9 kroniki zostają 2 scenariusze + stworzenie treningu dla 5 i 6 kroniki to nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać to do projektu w "paczkach danych". Dlatego zaimplementowałem taką funkcjonalność (tryb modyfikacji) w moim Lanucherze dla przyszłego (łatwiejszego) modowania.

Chciałem stworzyć pełną polonizacje (spolszczenie) kronik, bo sam jej szukałem i takiej nie znalazłem :P. Dlatego postanowiłem się za to wziąć z tego względu, że mam sentyment do H3 :)). Na razie nic nie planuję działać, ponieważ aktualnie mam trochę inny cel związany z wydaniem aplikacji (nie związane z Heroskami) :P.

---

Edit.
Oczywiście wszystko już zaktualizowałem w moim głównym poście (https://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=610&pid=156090&page=17#156090) i czekam tylko na akceptacje projektu :).

Irenicus PW
3 września 2020, 16:38
Przede wszystkim super modyfikacja, nie działa niestety download ("Ups... Szukany plik stracił wazność lub został usunięty."), więc nie ma jak się nią nacieszyć ;)

Wyjątkowo PW
3 września 2020, 21:19
Tu masz chyba ostatnia dostepna wersje.
https://megawrzuta.pl/download/daef66b3875ef45babb839e85bf715aa.html
Ale zmiany w nowej beda olbrzymie wiec nie mysl ze to koniec.

Irenicus PW
4 września 2020, 16:11
Dzięki, działa. Jeśli mają być olbrzymie zmiany to grać czy czekać? Urlop nie będzie trwać w nieskończoność... Jakaś beta/wersja ostateczna na dniach wyjdzie ("Za niedługo!" brzmi dość enigmatycznie)?

avatar PW
4 września 2020, 16:23
Graj! Wyłapiesz ewentualne błędy! A zmiany będą (chyba) w oprawie bardziej niż w gameplayu.

Wyjątkowo PW
4 września 2020, 16:55
Jak urlop to graj! Zmiany oprawy to mozesz obejrzec a nawet sobie pograc w inna kampanie wsrod tej grafiki. Wlasnie mowilem Vipowi zeby dac pojedyncze scenariusze, zeby nie trzeba bylo w kolo grac jedne kampanie aby cieszyc oczy grafika Kronik. W koncu kroniki maja najlepsze ekrany wczytywania menu itd. z wszystkich realizacji Herosow. A po naszych poprawkach to i ekrany Kampanii! Obecnie nie oplaca sie juz grac w Kroniki oryginalne, bo nie sa tak dopracowane jak nasza i tracisz duzo z klimatu. I o to chodzilo.
Kroniki 1-4 nie beda mialy duzych zmian ale 5-8 juz tak. Np 5-6 spodziewam sie ze bedzie po 8 mapek samouczki i wszystko tak jak w 1-4 a Kroniki 7-8 dostana ladne Menu wczytywania i Menu kampanii jak 1-4. Bo generalnie braki sa w 5-8. 1-4 byly wydane najporzadniej.

VIP PW
4 września 2020, 19:03
@Irenicus

Dzięki :).

Jak na instrukcji widać wersja 2.4 jest skompilowana i gotowa :P. No i oczywiście wrzucona do akceptacji. Niestety nie jestem wstanie powiedzieć kiedy @Kammer looknie na nią :(, a nie chce go popędzać :P. Dlatego wszystko już przygotowałem we wpisie i napisałem "Za niedługo!".

Pełna lista zmian jak zwykle jest dostępna na dole mojego głównego wpisu w zależności od wersji (https://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=610&pid=156090&page=17#156090) :P.

Zacytuje np. v2.4:
VIP:
v2.4 - OSTATNIA

---

Edit.
Jeśli chodzi o oprawę to do "własnych kampanii" mamy dostęp w v2.4 (musimy pamiętać o tym, że kampania dla 8 i 5 scenariuszy jest zajęta. W takim sensie, że ma swoje unikatowe graficzki dla treningu/kroniki), zaś zwykłe scenariusze nie. Dodatkowo w zależności od wybranej kroniki musimy wsiąść pod uwagę portrety Tarnuma.

Oczywiście jeśli już ktoś chce na siłę to "ręczne" otwarcie przez HDMOD i nie dodanie "paczki danych" ukaże funkcjonalności ukrytych przycisków i można wejść w zwykłe scenariusze.

Wyjątkowo PW
5 września 2020, 20:05
Mozna tez po prostu przemianowac dowolna kampanie na nazwe tej ktorej uzyles i wrzucic do folderu maps.
Chodzi o to ze to nudne sprawdzac kolejne wersje ciagle tymi samymi kampaniami. To niepotrzebne. Musze moze przerobic pare kampanii na Tarnuma zeby byly podmiany. Natomiast portretem kazdy chetnie zagra!

A tu dorobilem menu treningu dla Drzewa. Trzeba drzewo doprowadzic do poiziomu kronik 1-4. Zgodnie z tym co zrobili twórcy czyli kolory jak paski ta czesc jest seledynowa bo zostały tylko dwa.
https://wrzucplik.pl/pokaz/2084604---fuma.html
Chyba masz juz wszystko do Drzewa zeby byla pelna 8 mapowa?! Aha jeszcze inny portret Tarnuma. Ale to ten co dalem tylko wyciac.

VIP PW
11 września 2020, 09:38
Nie rozumiem powyższej wypowiedzi z kampanią?

Sprawdziłem i fajnie, że dalej działasz, ale tak jak pisałem wcześniej możesz dodać materiały w paczkę danych "zmodować" v2.4 (widzę, że dalej nie ma info :P. Zapytam może jak wygląda sytuacja) i wtedy mamy wszystko w jednym miejscu i każdy może sobie dodać. Musisz pamiętać również o kolorze loadbar.def, recykling obrazków, napis na biało (chyba że wszystkie mają być wytłoczone) i na dole w pl wersji "Gra Heroes of Might and Magic". Ja aktualnie nic już nie działam w kwestii kronik :P. Może w przyszłości, ale nie mam planów. Nic nie stoi na przeszkodzie ulepszania naszej wersji :). Na końcu mógłbym dodać twoją gotową wersję do źródeł i skompilować :P. Fajnie, że dalej to się rozwija i jestem naprawdę zadowolony, że wspólną współpracą udało nam się doprowadzić kroniki (już nawet teraz) do naprawdę fantastycznego stanu :D.

Wyjątkowo PW
11 września 2020, 10:24
Chodzi o to zeby Drzewo mialo 8 map trening i wszystko. Dalem tlo trenigu ktory mowilismy ze mozna zrobic darujac sobie opisy ze to jest kopalnia a to kupka rudy :0))) Ale zdarzenia czasowe mozna wkleic. Chodzi o 8 porzadnych kampanii po 8 map.
Oczywiscie zmienic kiepskie biale napisy na ładne tłoczone skoro juz sa! Po co kiepskie.
Poza tym dalem szablon. Teraz mozna latwo robic menu pod treningi gdyby nowe czesci ktos robil.
Jesli masz przerwe to znakomicie! Jak ci sie znowu zachce daj znac to pociagniemy do konca!

VIP PW
14 września 2020, 15:36
Rozumie Cię i jeszcze pewnie dochodzi do tego księżyc i tak jak piszesz wszędzie wytłoczone teksty w treningu :P.

---

Okej już można pobrać najnowszą (ostatnią) wersję :). Wspomnę jeszcze o tym, że wszystkie zmiany dostępne są w tym poście: https://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=610&pid=156090&page=17#156090

Link:
https://www.vault.acidcave.net/file.php?id=619

mrocznymag322 PW
18 września 2020, 16:38
Dzięki Vip, za podesłanie tej najnowszej wersji. Wszystko działa jak należy. :D Mam kilka pytań, a pro po tej wersji.
1. Czemu są aż 2 wersję kronik, te zwykłe (bez żadnego napisu na przykład "Wojownicy Pustkowi") i te ulepszone (wersje z napisem na przykład "Ul Wojownicy Pustkowi")? Mają jakiekolwiek różnice? 2. Co to jest "Starcie Smoków"? Z tego co zauważyłem, to zwykła wersja "Szarży Smoków", więc do czego ona jest? 3. Czemu niektóre rzeczy zostały zrobione tak kiepsko? Jak np. napis "zapowiedzi" z Wojowników wychodzi po za tło. :/ Da się coś z tym zrobić, bo to aż kłuje w oczy? xp Jeszcze raz dzięki, za ten fantastyczny projekt. :) Masz jakieś inne projekty w zanadrzu, czy to był tylko jedno razowy wybryk?

Wyjątkowo PW
18 września 2020, 17:45
Poczytaj trochę. Ulepszone - nazwa mówi wszystko. Starcie Smoków to prawidlowe tlumaczenie Clash of dragons. Nie jest to dokonczone bo Vip juz za dlugo sie tym zajmowal i musial przerwac stad grafika jest rozna. I tak jest to najlepsza na swiecie wersja Kronik znacznie ładniejsza niz ktorakolwiek inna. W oryginal nie oplaca sie juz grac nawet jak super znasz angielski.
strona: 1 - 2 - 3 ... 35 - 36 - 37 - 38
temat: [HC] Polonizacja Kronik

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel