Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   Kuririn
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Gildia Lingwistówtemat: [HC] Polonizacja Kronik
komnata: Gildia Lingwistów
strona: 1 - 2 - 3 ... 16 - 17 - 18 ... 36 - 37 - 38

VIP PW
27 stycznia 2020, 18:06
Aby do przodu :P. Jak mam trochę wolnego czasu to cosik działam :P.

Trzecia część:

Jeśli ktoś by pytał gdzie dodałem te zapowiedzi to są one wklejone do treningu :). Więc przy 1-4 3, zaś w 7-8 4 - zgodnie z oryginałem. Wcześniej tego jakoś nie pokazywałem na filmikach - zapomniałem.

P.S.
Dziwne że musiałem dodać brakujący obrazek "Wieża strażnicza" (niby pobierał pod inną nazwą):


Ktoś pytał o 5-8 czy też da się zrobić :P. Przyda się wycięte menu @CRW z wątku o "HOTA". Zrobię też przy okazji (w animacji) nazwę kroniki po polsku, więc powinno spoko wyglądać dla pozostałych kronik 6-8:

Wyjątkowo PW
29 stycznia 2020, 19:57
Robisz co chcesz i kiedy chcesz wiadomo. To ma byc dla ciebie inspirujace. Tylko ponawiam wniosek zebys wszystko co podmieniasz pakowal w mala paczke a my sobie juz rozpakujemy i zrobimy. Dla mnie to jest najlepsze bo nie musze szukac roznic tylko od razu mam. Ja np. wybieram to co podmieniles bo oczywiscie orginal mam. To jest ciekawe co zmieniasz jak w kazdym modzie.

VIP PW
30 stycznia 2020, 21:42
Hej, Jeśli chodzi o zawartość to wszystko wypisane jest w instalatorze :). Najpierw planuje skończyć kroniki, bo trochę roboty jest, wiec nie zrozum mnie źle :P. Poza tym pakowanie tego w paczki jest dla mnie uciążliwe (chyba że na końcu jak wszystko skończę, ale to też nie ma sensu jak już będziesz miał całość, ponieważ każdą modyfikację muszę pamiętać gdzie i co zmieniłem). Dlatego mam zasadę że od razu poprawny content wrzucam do plików gry i test - sprawniej mi to idzie wtedy. Na podstawie plików gry generuje instalator, więc nie tracę zabawy z paczkami :P. Poza tym jakby "HDMOD" wspierał wszystkie modyfikacje plików to wystarczyło by sama paczka dodawana do "HDMOD'A", a to tak nie działa, więc dlatego szatę kroniki postanowiłem wrzucić do plików gry, a ogólna zmianę "SOD" w paczce. Oczywiście kampanie też nie wrzucam do plików gry żeby każdy mógł sobie zobaczyć/skopiować/zmienić po to, aby mieć łatwy dostęp do tego (w paczce będzie). Nawet otwarcie w edytorze kampanii pokaże widok szaty tła kampanii z "tokenami" (bo korzysta z plików gry).



Może wrzucę jakąś konkretną listę to sobie wyciągniesz. Mam masę folderów z podfolderami żebym się nie pogubił razem z opisem, więc musiałbym wszystkie elementy dla każdej kroniki dodawać do folderów i jeszcze raz sprawdzać, pakować - czasem zmienić, bo coś poprawiłem itp. Naprawdę staram się ogarnąć development na 200% i nie jest to szybki proces, ale za to czasochłonny :P.

----

Oczywiście jak ktoś ma czas i chęci może pomóc, aby szybciej dokończyć projekt :)

Wyjątkowo PW
3 lutego 2020, 16:44
Nie wiem jak to robisz ale gdy ja cos zmieniam wyciagam wszystko co zmieniam do oddzielnego folderu aby nie szukac nieustannie. I zmieniam. Tak wiec w kazdej chwili moge wszelkie zmiany spakowac natychmiast. Oczywiscie to ty robisz ale to by naprawde ulatwilo tym ktorzy chca obejrzec zmiany bez kopania w tysiacach plikow i wyszukiwania tych zmienionych. Po co 100 razy szukac.

VIP PW
16 lutego 2020, 22:27
Oficjalny (aktualny) wątek projektu:
https://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=3892&pid=158346#158346

Poprzedni post:


Wyjątkowo PW
20 lutego 2020, 19:04
Hoho to niezła zabawa z instalatorami! W zyciu bym nie przypuscil ze ktos tak to lubi. Zwaz ze wiekszosc ludzi chce jednak pograc, a nie spedzac czas na instalowaniu i odinstalowaniu. A to raptem 8 kampanii i troche fajnej grafiki, a nie jakies nowe 8 miast. HD jest praktycznie tylko do rozciągania widoku gry w bok. To nie jest zadna platforma do modów. Jednak Era bylaby najlepsza. Tam rozpakowujesz male paczki raz na zawsze, a potem tylko zarzadzasz modami. Szybko przyjemnie oszczednie. Po to jest Era. Ale robisz jak chcesz. Zawsze zaznaczam ze to twoje dzielo.

uhm PW
21 lutego 2020, 10:43
Mam wszystkie głosy :D
https://drive.google.com/file/d/1XJGW210phGJrAyFTWTfoLdA7EEadVYxU/view?usp=sharing

VIP PW
21 lutego 2020, 19:07
@uhm

Elegancko :)! Postaram się to ogarnąć w następny weekend jak wrócę. Nie zapeszając może uda mi się skończyć kroniki [1]-[6], ale nic nie obiecuje :P.

@Wyjątkowo

Pomysł z instalatorem miałem od początku, bo nie musisz się bawić z plikami - instalujesz/odinstalowujesz najłatwiejsze co użytkownik może zrobić.
Już Ci nie raz pisałem i napisze ostatni raz :P. Nie korzystałem z tej "?platformy modowej?", wiec nie oczekuj ode mnie wsparcia pod nią :P.
Jeśli dobrze znasz podaną platformę to możesz przełożyć kronikę pod nią i będziesz zadowolony :P. Bardziej prosiłem o komentarze czy wszystko dobrze i sprawnie działa i czy nie ma żadnych błędów. Podane informacje posłużą mi do poprawy tychże błędów w przyszłych wrzutkach :).

----

Jeśli chodzi o ten plik z hex edycji to pewnie go wrzucę, aby nie utrudniać instalacji graczom i odpowiednio wykreślę informacje w poprzednim poście. Wydaje mi się że nie każdy będzie wiedział co i jak, a nie chce nikomu utrudniać tym plikiem :).


Wyjątkowo PW
21 lutego 2020, 22:58
Instalacja to moze jest prosta gdy instalujesz cos i masz! Ale nie 8 kronik gdy chcesz grac w 5 musisz odinstalowac 4 i instalowac 5, a gdy potem chcesz 6 musisz odinstalowac 4 i znowu instalowac. A potem gdy chcesz 1... Wybacz to szalenstwo. To w koncu tylko 8 malych kampanii! Era to nie jest, ,jakas" platforma tylko potezne narzedzie wlasnie po to zrobione, aby nie trzeba bylo odstawiac tego co tu szykujesz. Nie mowiac juz o 8 kopiach gry trzymanych w instalatorach na dysku. Wlasciwie to wygodniej miec po prostu 8 kopii gry na stałe... Na Erze ile to zajmie? 200 MB? Tyle co mod Avatara na VCMI. Mysle ze wiecej ludzi by skorzystalo gdyby po prostu sie sciagalo calosc i koniec. Na Erę tez sa instalatory zreszta... Robisz wspólny mod bazę a nad nim 8 kampanii jak to robil jeden tworca tutaj. Nazwa tego to Przygody Gunduli. Nie czepiam sie tylko jestem raczej zszokowany taka, technologia'. Pierwszy raz widze cos takiego w modowaniu.
Tylko wyjasniam o co mi chodzi. Robisz jak chcesz przypominam! Jesli chciales uwag to daje. Kto zna Erę wie o czym mowie i ze ma to duzy sens.
PS. Fajnie ze Uhm dal AV ale kwestia 4 pozostalych kronik jest otwarta. Jesli ktos zna fajny glos męski niech podrzuci.

dzimivelmacnul PW
22 lutego 2020, 18:35
moglby ktos zrobic jakis filmik krok po kroku jak ogarnac to spolsczenie

dzimivelmacnul PW
29 lutego 2020, 16:23
albo tu napisac jak to sie robi

VIP PW
29 lutego 2020, 21:23
Wyjątkowo:
Instalacja to moze jest prosta gdy instalujesz cos i masz! Ale nie 8 kronik gdy chcesz grac w 5 musisz odinstalowac 4 i instalowac 5, a gdy potem chcesz 6 musisz odinstalowac 4 i znowu instalowac. A potem gdy chcesz 1... Wybacz to szalenstwo. To w koncu tylko 8 malych kampanii! Era to nie jest,, jakas" platforma tylko potezne narzedzie wlasnie po to zrobione, aby nie trzeba bylo odstawiac tego co tu szykujesz. Nie mowiac juz o 8 kopiach gry trzymanych w instalatorach na dysku. Wlasciwie to wygodniej miec po prostu 8 kopii gry na stałe... Na Erze ile to zajmie? 200 MB? Tyle co mod Avatara na VCMI. Mysle ze wiecej ludzi by skorzystalo gdyby po prostu sie sciagalo calosc i koniec. Na Erę tez sa instalatory zreszta... Robisz wspólny mod bazę a nad nim 8 kampanii jak to robil jeden tworca tutaj. Nazwa tego to Przygody Gunduli. Nie czepiam sie tylko jestem raczej zszokowany taka, technologia'. Pierwszy raz widze cos takiego w modowaniu.
Tylko wyjasniam o co mi chodzi. Robisz jak chcesz przypominam! Jesli chciales uwag to daje. Kto zna Erę wie o czym mowie i ze ma to duzy sens.
PS. Fajnie ze Uhm dal AV ale kwestia 4 pozostalych kronik jest otwarta. Jesli ktos zna fajny glos męski niech podrzuci.

@Wyjątkowo

Ciągłe drążenie tego i samego tematu przez parę stron na forum nie jest dobry pomysłem - staranna zmiana rozmiaru paczki i wysoka kompresja została opisana wcześniej w moich wypowiedziach, a także wyjaśnienie dlaczego instalator. Wcześniejsze moje wypowiedzi wyczerpują odpowiedzi na podane refleksje/pytania. Bardzo doceniam każdą opinię i pracę w rozwój różnych pluginów/modów/silników do Heroes i nie tylko. Jeśli chodzi o nazywanie modów to w żadnym słowie nie obraziłem twórców ani żadnych modów jak wynika z przedstawionej wypowiedzi. Napisany przeze mnie znak zapytania oznacza nie pewność nazwy (nie zagłębiałem się w silniki/mody/narzędzia stworzone do modowania gry Heroes - jestem w tym laikiem :P). Szanuję każda osobę i jej wypowiedzi, a także tego oczekuje od każdej innej osoby.

@dzimivelmacnul

Wbudowany rejestrator ekranu (windowsowy) nie nagrywa okienek tylko aplikacje :/.
Jeśli nie do końca zrozumiałeś opisaną wyżej instrukcje to napisze ją teraz w skrócie:
1. Zainstaluj odpowiednią kronikę z GOG (w tym przypadku Heroes Chronicles: The World Tree) - ścieżka instalacji nie jest ważna.
2. Zainstaluj Heroes 3 Complete z GOG lub Heroes 3 Złota Edycja (ta edycja powinna też działać) - ścieżka instalacji nie jest ważna.
3. Zainstaluj HDMOD dla Heroesów 3 (np. przez installer HOTA - zawiera on HDMODA).
4. Uruchom ściągnięty instalator i przejdź przez proces instalacji (automatycznie sprawdzi czy posiadasz kronikę, a póżniej przy wyborze ścieżki instalacji wybierz Heroes 3 Complete z HDMOD - również zostanie sprawdzone).
5. Dodaj "paczkę danych" w HDMOD (screen wyżej).
6. Popraw hex edycją plik Heroes3.exe - ten krok zostanie pominięty w kolejnej aktualizacji (instrukcja wyżej).
7. Uruchom grę! :).
8. Jeśli masz jakieś pytania pisz tutaj lub jak wolisz priv. Testowałem więc powinno być wszystko ok :). Jeśli dalej coś będzie nie zrozumiałem to nagram filmik z całą instalacją, ale jak skończę obiecane tydzień temu części kroniki.

P.S. Z natłoku obowiązków nie zaglądam ciągle na forum dlatego najszybciej można mnie złapać pisząc do mnie maila :)

VIP PW
6 marca 2020, 00:57
Poprawiłem [5] kronikę m. in. dodając poprawiony plik z hex edycji, a także wrzuciłem kolejną część [4] :). Wszystko opisałem wyżej :P. Postaram się wrzucić na dniach kolejne części.

Edit. Dodałem kronikę [1].
Edit2. Dodałem instrukcje instalacji w postaci filmiku.
Edit3. Mała poprawka przy ścieżce dźwiękowej dla [1] + dodałem prezentacje kolejnych kronik.
Edit4. Dodałem kronikę [3]. Kolejne kroniki zostaną opublikowane, kiedy skończę nad nimi pracę :P.

VIP PW
12 marca 2020, 13:30
Dodałem kolejną kronikę [6], a także poprawiłem instrukcje :)

RustDragon PW
13 marca 2020, 06:48
Uważam, że to co robisz jest niesamowite...
Oby tak dalej...
może kiedyś ujrzymy całość pl :)

VIP PW
13 marca 2020, 15:41
@RustDragon

Dzięki :). Pewnie się uda w najbliższym czasie :P.

---

Aby się upewnić sprawdziłem jeszcze dokładnie czy wszystko na 100% działa dla kronik [1]-[6] i wszystko jest git, więc nikt nie powinien mieć problemów z instalacją :). Kolejną kronikę [2] postaram się jeszcze dzisiaj wrzucić - trochę zabawy z nią było :P.

Edit. Już dodałem :)

VIP PW
13 marca 2020, 22:29
Myślę że moje retuszowanie nie jest aż takie złe :P.


avatar PW
13 marca 2020, 22:36
Mógłby być większy kontrast (obwódka?) ale nie jest źle!

VIP PW
13 marca 2020, 23:05
Masz rację, miałem w pierwszym screenie szary shadow bo wydawał się ładniejszy, ale mniej czytelny. Z czarnym wydaje mi się że jest lepiej:


Edit. Dobra wrzuciłem ten z 90% :P

VIP PW
15 marca 2020, 15:56
Dodałem kronikę [7] :).
strona: 1 - 2 - 3 ... 16 - 17 - 18 ... 36 - 37 - 38
temat: [HC] Polonizacja Kronik

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel