Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Gildia Lingwistówtemat: [HC] Polonizacja Kronik
komnata: Gildia Lingwistów
strona: 1 - 2 - 3 ... 23 - 24 - 25 ... 36 - 37 - 38

VIP PW
23 kwietnia 2020, 12:23
Tak, dodałem i jest spoko :P

avatar PW
23 kwietnia 2020, 12:37
Nie wiem, która koncepcja zostanie finalnie wybrana ale jeśli opcja, że pod Graj oryginalne kroniki, a pod nowym przyciskiem Kroniki Begrezena, to mam 'pomysł' aby ten przycisk miał nazwę Graj+ a w samej ulepszonej Kronice w pierwszym scenariuszu dodać jako pierwsze zdarzenie czasowe z krótkim opisem co ten "+" znaczy i kto jest autorem poprawek.

VIP PW
23 kwietnia 2020, 13:23
Myślę, że będzie git - jestem za :).

VIP PW
23 kwietnia 2020, 22:54
Co o tym myślicie? Nie wiem czy wygląda to super :P. Jakoś trochę mi to nie pasuje :P. Myślę, że ten obrazek kampanii psuje :P



Zrobiłem kiedyś pergamin i znalazłem go w swoich wcześniejszych projektach aplikacji :P. Dodałem tekst listu Tarnuma i wykorzystałem jego portret (improwizowałem z szerokością) :P.

Zacytuje swoją wypowiedź :P.

VIP:
- Tło.
- Zablokowana grafika w AB i druga ogólna na 3 kampanie - ostatnia kampania.
- Pozycja obrazków pod tło (+ tytuł).
- Sprawdzę jeszcze jak z wyłączeniem animacji dla SoD i RoE.

1. Powiedzmy :P.
2. Znalazłem w hex edycji pozycje grafiki AB i ostatniej kampanii (prawdopodobnie pobierania zasobów też) -> nie dotyczy collidera - wcześniejsze obrazki muszę sprawdzić w tej kwestii.
3. Ustawiłem testowo dla AB (zostało SoD RoE).
4. Jeszcze nie sprawdzałem -> Najwyżej doda się jakiegoś "złego" *.bik'a lub zwykły plik w tej nazwie, który i tak nic nie zrobi, a co za tym idzie nie będzie to wyrzucać błędu - testowałem kiedyś na AB :P.



avatar PW
24 kwietnia 2020, 08:19
Też mi obrazek nie pasuje. Nawet nie okno kampanii, ale pergamin i czcionka - kojarzy mi się z HV, tu się jakoś gryzie...

VIP PW
24 kwietnia 2020, 10:11
Myślę, że tak jak mówił wcześniej @Wyjątkowo, aby dodać buttony z Tarnumem co mamy w głównym menu i z tłem skleić (usunąć tytuł - napis pod obrazkiem kampanii), ale niestety interakcja myszki obejmie prostokąt i skalowanie może pogorszyć :/. Innym problem jest to, że nie posiadamy takich buttonów dla pozostałych kronik 5-8. Jeśli zrobimy, to wtedy w głównym menu dla kronik 1-4 można zamienić aktualne buttony z Tarnumem (te co zrobiłem) na "KAMPANIA", aby były zgodne z kronikami 5-8. Z pergaminem i czcionką musiałby się pobawić bardziej doświadczony grafik może pergamin w 3D (zwój) :P?

Wyjątkowo PW
24 kwietnia 2020, 12:25
Pomysl z listem w Menu kampanii bardzo dobry! Tylko trzeba dopracowac:
Tarnum musi byc w srodku a wybor kampanii nie na szyi!
Wyrzucic obrazek z Narodzin barbarzyncy bo psuje oryginalnosc a dac oryginalny. Jesli napis ma byc z literek to drukowanymi.
O tak zrobilem na wzor:
https://wrzucplik.pl/pokaz/2020250---5tf6.html
Pergamin nie jest najlepszy bo napisali ciemnozoltym na jasnobrazowym! Nic nie widac! To musi byc ciemny kolor! Nie przypadkiem piszemy czarno na bialym!
Te listu sa w tutorialach! Jak to jest tam zrobione?! Wystarczy moze wyjac?! Niestety nigdzie polskich tutoriali dostac nie mozna!

Doeprobienie buziek dla 5-8 kroniki to zaden problem. Przeciez juz sa starczy umiescic w kuli. Czysta kula tez gdzies jest ale mozna uzuc tych z 1-4.

VIP PW
24 kwietnia 2020, 13:29
Cosik takiego? W sumie fajnie teraz by pasował button w formie drzwi (otwierający się po najechaniu) po prawej stronie xD, ale to już zostanie w tej formie :P.


Polećcie jakoś fajną czcionkę/kolor, bo też mi nie pasuje :P. Ostrość pergaminu jak na tym screenie będzie?

avatar PW
24 kwietnia 2020, 13:56
Lepiej, ale.. może tak użyć h3 czcionki? I kolor raczej czarny niż biały, dla większego kontrastu.

A co powiesz o takim pergaminie?


VIP PW
24 kwietnia 2020, 14:12
Niby jest Times New Roman :P. Jest spoko, tylko właśnie z licencjami jest różnie - uznanie autorstwa czy coś :P.

Wyjątkowo PW
24 kwietnia 2020, 16:24
Jest lepiej ale i tak za male. Da rade jeszcze rozciagnac jest miejsce. Wykorzystaj cala wysokosc bo tekstu dosc duzo. I moze jednak litery czarne pergamin jasny. Raczej nie pisza w Erathii bialym atramentem :0)))
Co do czcionki to owszem Times New Roman ale Kroniki maja pare liter z Morpheusa:
https://www.fontspace.com/morpheus-font-f6984

Szczegolnie ta kropka w O! Ale. takze R K. Mozna by podebrac!
Albo isc na calosc i napisac... ALFABETEM ERATHII :0)))
http://heroworld.gamerhome.com/universe/lanconvert.html
To musialbym troche go poprawic zeby byl czytelny!

A tu animacja Miecza. Powiekszylem przy okazji bo oryginal malutki. Jak zwykle daje w wersji HC i H3. Tez fajnje wyszlo.
Wspolrzedne 0.231
https://wrzucplik.pl/pokaz/2020419---kpbt.html

VIP PW
24 kwietnia 2020, 18:03
Animacja spoko :)



W sumie fajnie by było wykorzystać alfabet Erathii :D. Jak coś wstawiam pliki GIMP: menu kampanii, pergamin i wycięty przycisk graj (z plusikiem) -> może akurat komuś się uda i zdziała coś lepszego :P


avatar PW
24 kwietnia 2020, 21:22
Przeszedłem pierwszą planszę Podboju Podziemi. Fioletowy gracz ma znacznie więcej wojska, to fakt. Begrezen, pytanie - co sądzisz o pomyśle podarowania fioletowego graczowi czerwonego strażnica bramy, by mógł zagrażać Tarnumowi już wcześniej, zanim otworzy przejście strażnikiem misji?

Wyjątkowo PW
25 kwietnia 2020, 06:53
Nie żebym się czepiał bo wiem ze zrobisz te mapy znakomicie ale widze teren zielony?! To sa WASTElands! W pierwszej mapie oryginalu jest tylko woda i skorupa! W swojej mapie zroblilem tak samo dodajac podziemia i czarne tereny inferno. Wchodza w gre skorupa, czarna piaski i woda... Zeby bylo zgodnie z klimatem. Poza tym widze inferno? Obecnosc demonow musiala by byc w scenariuszu! To jest tresc drugiej kroniki! Mysle ze cytadela jeszcze ujdzie bez koniecznosci wzmianki. Moze zamek bo jest w tresci o rycerzach. Ale nekromanci czarnoksieznicy elfy wrota zywiolow musieli by byc w fabule. Do zastanowienia magowie?! Zamki tez warto dobierac do fabuly!
Jak mowie chodzi o maksymalna zgodnosc z oryginalem tylko zeby nie byl to tutorial dla dzieci!

Begrezen PW
25 kwietnia 2020, 15:18
"To sa WASTElands! W pierwszej mapie oryginalu jest tylko woda i skorupa"
yyy nie? xD to pierwsza mapa podboju podziemii, proponuje doedukowac sie, bo 1 misje zaczynamy wlasnie w erathii i schodzimy do podziemii xD nie zmienialem zadnych miast ani nie dodawalem, teren pozostal jak w oryginale. nie zmieniam fabuly, nie taki jest cel moich poprawek. chodzi tylko o poprawe poziomu trudnosci i grywalnosci :)

co do propozycji klucznika dla bota - imo dobrze jest jak jest. rashujacy bot moglby sprawiac czasem problemy a w domysle ma byc ciut lepszy od tego drugiego i krecic sie wokol swojego miasta. tym bardziej ze ma juz wiekszy poziom na start, a po szybkim pokonaniu go bot kupi jakiegos pierwszo-poziomowca, ktory juz nie bedzie taki mocarny ani nie bedzie mial artefaktow xd

VIP PW
25 kwietnia 2020, 16:38
@Begrezen
Tak z ciekawości zapytam :P. Operujesz na wersjach kampanii, które wstawił @uhm czy już na tych co wstawiałem w kronikach? :P

Begrezen PW
25 kwietnia 2020, 17:35
czesciowo na wersji uhma i swoich, ktore juz mialem wczesniej, chyba tych samych ktore sa na akademii wojny

Wyjątkowo PW
25 kwietnia 2020, 18:06
Moja. pomylka ale troche zamieszania jest bo robie jak widac to uwaga. podzielona.Trzeba bylo zwrocic po prostu uwage ze to nie ta Kronika. A nie tlumaczyc o czym jest podboj otchlani. Wiadomo o czym. A nie no oczywiscie powinienem uwazac! Zaczales od drugiej kroniki a ja sie sugerowalem ze pierwsza to pierwsza! Oczywiscie ze w Podboju nie podziemi tylko piekiel sa demony. W takim razie moje uwagi traktujcie ogolnie zeby nie dodawac demonow czyli inferno jesli nie ma o nich w scenariuszu. Na pewno gdyby sie natkneli na demony nie uznali by tego za niewarte wzmianki. Natomiast elfy czy jaszczury nie byly by warte wzmianki tak jak ludzie jako normalne zjawisko. Takze tez warto zwrocic uwage na krajobraz zeby sie nie klocil z trescia.

Vip a ty powiekszales mapy czy cos takiego? Na ile to inna wersja?

VIP PW
26 kwietnia 2020, 10:07
Nie powiększałem. Bardziej poprawiałem - już pisałem.

Tak będzie szybciej (https://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=610&pid=156090&page=17#156090) :P:


Planowałbym też zamienić w 4 kampanii pozostałe 6 scenariuszy (te które nie poprawiałem) na te co wstawił @uhm - aktualnie są z akademii.

Jeśli chodzi o poprawki to tak jak mówiłem np. pokonanie wroga w Szarży kończyło grę co było dziwne, a mieliśmy za zadanie podnieść artefakt. Tak samo z warunkiem czasu w Wojownikach -> straciliśmy Tarnum i mogliśmy dalej grać. Wiadomo, że nie możemy ustawić tego i tego, ale można pokombinować, aby było bardziej poprawnie. Możecie sprawdzić te poprawki, bo chyba nikt od początku tego nie sprawdził, a pisałem o tym :P

Edit.
A i jeszcze bym zapomniał o tym - dla 7 kampanii:


zmudziak22 PW
27 kwietnia 2020, 12:08
W 3 misji w Wojownikach Pustkowi, jak wspomniałeś, można zrobić tak:
Tarnum nie może zginąć jak w pozostałych mapach, a na limit czasowy jest sposób. Wystarczy postawić strażnika misji, który pozwoli przejść Tarnumowi lub jego kapitan, ale jak przekroczysz 3 miesiąc, 4 tydzień, 7 dzień, to wyświetli się komunikat, że spóźniłeś się.

Tak zrobiono w Wayfarerze, gdy musiałeś uciec z miejsca startowego i dostać się do twierdz.
strona: 1 - 2 - 3 ... 23 - 24 - 25 ... 36 - 37 - 38
temat: [HC] Polonizacja Kronik

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel