Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [HotA] Oficjalne informacje, aktualizacje
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 26 - 27 - 28 ... 83 - 84 - 85

Kastore PW
23 maja 2019, 20:16
W ogóle czysto mechaniczne jednostki, wyglądające jak typowe roboty zawsze wydawały mi się zawsze bardzo bez wyrazu.

Fandor PW
24 maja 2019, 12:58
Ja mam nadzieję, że HotA nas pozytywnie zaskoczy i na 7 poziomie będzie jakaś oryginalna mityczna bestia, nawet jeżeli w postaci pseudo-steampunkowego-golema, a nie kolejny nudny smok.

AmiDaDeer PW
24 maja 2019, 15:48
Choć rozumiem, że dla niektórych kolejny smok może być nudny, jako że smoków w grze mamy już dość sporo (7 rodzajów bez ulepszeń, 10 z ulepszeniami), to jednak jestem gotów bronić pomysłu z Mechanicznym Smokiem na siódmym tierze. Powodów jest kilka:

1. Taki smok miał się pojawić w Forge, więc sensownym będzie nawiązanie do tego w taki czy inny sposób.
2. Oczywiste nawiązanie do frakcji czarodziejów z H2 nie oznacza, że musimy się trzymać tylko line upu z H2 - możemy również nawiązać do H4, gdzie smocze golemy miały się dobrze (z tym że, jak wyżej wspomniałem, musimy pamiętać o zgodności z lore).
3. Smoków w modach jest naprawdę mało, jako że większość moderów woli korzystać z innych bestii. Factory mogłoby się w ten sposób wybić poza moderski mainstream, wybierając "zbyt oczywistą opcję", co w efekcie może wyjść, paradoksalnie, bardzo oryginalnie na tle reszty.
4. Jeśli na siódmym poziomie umieścimy jednostkę chodzącą, to będziemy mieli powtórkę taktyczną z Twierdzy, która jest pod tym względem wyjątkowa (6 poziom strzelający, 7 poziom chodzący). Coś latającego byłoby bardziej oryginalne pod względem balansu, a trudno dobrać nowego silnego latającego stwora niebędącego smokiem tak, żeby nie wyglądało to sztucznie na tle reszty gry.
5. Droidy bojowe z MM7, z którymi Kastore na pewno miał do czynienia, już były oparte o szkielety smoków. Ten pomysł powraca w pewnej formie w H4, zaś Factory fabularnie wywodzi się z tradycji Deyji i enrothiańskich czarnoksiężników - obie te frakcje są zaś ściśle związane ze smokami w jakiejś formie. Fabularnie użycie nowych mechanicznych smoków w grze miałoby dużo sensu.
6. Mamy jednego smoka po stronie dobrych frakcji, dwa smoki po stronie złych frakcji i ani jednego smoka po stronie neutralnych frakcji. Może warto byłoby to zmienić?
7. Ekran miasta zdaje się być wręcz przystosowany do dużej ilości latających stworów (przerwy między skałami, wysokie skarpy, otwarte przestrzenie, czyste niebo). Smoki doskonale by się wpasowały w ten krajobraz.

Zatem #TeamSmok.

Kastore PW
24 maja 2019, 18:04
Powody 2, 3, 5, 6, 7 są IMO naciągane. Według mnie powód, że smoków jest już dużo jest bardziej znaczącym czynnikiem.

Ursus PW
24 maja 2019, 19:09
@Hobbicus Można sobie pozwolić na takie powtórzenie z Twierdzy, bo w wielu miastach częsty jest układ 6 poziom-naziemny i nie strzela i 7 poziom- latacz. Nasuwa się również kwestia jak taki latający smoczy golem mógłby wyglądać. Musiałby skrzydełkami jak koliber machać, aby się utrzymać, więc opcja naziemna jest o wiele bardziej rozsądna również z tego względu, że wizja smoczego golema z H4 w Forge, Factory czy też w wielu projektach moderskich przewijała się na tyle często, że społeczność fanowska w większości by ten pomysł zaakceptowała, w tym ja. A z bardziej prozaicznych powodów to sami powiedzcie- któż nie chciałby smoków :) ?

Kastore PW
24 maja 2019, 19:17
Ursus:
A z bardziej prozaicznych powodów to sami powiedzcie- któż nie chciałby smoków :) ?
Ja i chyba Fandor i Andruids. W sumie 3 osoby, chociaż pewnie ktoś się jeszcze znajdzie.

Andruids PW
24 maja 2019, 19:33
To nieprawda, ja chciałbym smoki w każdym mieście. Kamienne w Twierdzy, świetliste w Zamku, piekielne w Inferno, magiczne w Fortecy, żywiołowe we Wrotach i bagienne w Cytadeli, bo Hydry są za mało smocze. Tylko wtedy będzie porządek.

Kastore PW
24 maja 2019, 19:45
I wodne w Zatoce.

Kastore PW
24 maja 2019, 20:19
Jak manipulować używając statystyki vol. I

planetavril PW
24 maja 2019, 20:36
Kastore if you think I am manipulating something is because you really believe that the hota team will take into consideration what we are saying here, quiet it will never happen and rightly so, they know what they are going to do

Kastore PW
24 maja 2019, 21:07
planetavril:
Kastore if you think I am manipulating something is because you really believe that...
XD
Is that my weekly dose of joy?

AmiDaDeer PW
24 maja 2019, 21:30
Kastore:
Powody 2, 3, 5, 6, 7 są IMO naciągane.
Bo tak sobie ubzdurałeś. Spoko.

Ursus:
Można sobie pozwolić na takie powtórzenie z Twierdzy, bo w wielu miastach częsty jest układ 6 poziom-naziemny i nie strzela i 7 poziom- latacz.
Zapominasz, że Cyklop jest jedynym strzelającym na 6. poziomie jak na razie (nie licząc neutralnego Enchantera). To, że w innych miastach zdarzają się powtórki na tych dwóch poziomach w innych sytuacjach (konkretnie - 6. piechur/7. latacz i 6. latacz/7. latacz), nie znaczy, że możemy powtarzać każdy układ w dowolny sposób. Problemem jest też to, że Stronghold jest podobny pod względem krajobrazu do Factory, co tym bardziej będzie budziło pewne skojarzenia.

Ursus:
Nasuwa się również kwestia jak taki latający smoczy golem mógłby wyglądać. Musiałby skrzydełkami jak koliber machać, aby się utrzymać,
Em... Normalne smoki nie muszą skrzydełkami jak koliber machać.

Ursus:
wizja smoczego golema z H4 w Forge, Factory czy też w wielu projektach moderskich przewijała się na tyle często, że społeczność fanowska w większości by ten pomysł zaakceptowała
Przecież już tłumaczyłem, że z perspektywy lore to nie ma sensu.

Kastore PW
24 maja 2019, 22:31
Hobbicus:
Bo tak sobie ubzdurałeś. Spoko.
Nie, po prostu nie chciało mi się pisać i liczyłem, że uwierzysz na słowo.
Hobbicus:
2. Oczywiste nawiązanie do frakcji czarodziejów z H2 nie oznacza, że musimy się trzymać tylko line upu z H2 - możemy również nawiązać do H4
Ale nawiązanie do frakcji czarodziejów jest w głównej mierze spowodowane terenem a nie samą frakcją, więc można też nawiązywać dodatkowo równie dobrze do czegokolwiek innego.
Hobbicus:
3. Smoków w modach jest naprawdę mało, jako że większość moderów woli korzystać z innych bestii. Factory mogłoby się w ten sposób wybić poza moderski mainstream, wybierając "zbyt oczywistą opcję", co w efekcie może wyjść, paradoksalnie, bardzo oryginalnie na tle reszty.
Ale jak już to ma wyjść oryginalnie na tle reszty gry a nie modów. Co to kogo obchodzi, że gdzieś w eterze latają sobie jakieś mody.
Hobbicus:
5. Droidy bojowe z MM7, z którymi Kastore na pewno miał do czynienia, już były oparte o szkielety smoków.
Z tym się zgodzę, aczkolwiek, skoro rozdzieliłeś punkt fabularny z pozostałością po mieście Forge to dodam tylko, że według mnie zakładanie, że Kastore oraz okołośredniowieczni naukowcy są w stanie rozgryźć kosmiczną technologię kilka epok wyprzedzającą ich czasy z pozostałości po Lincolnie, który został zniszczony i leży gdzieś na dnie morza, wydaje mi się dosyć nierealną opcją.
Hobbicus:
6. Mamy jednego smoka po stronie dobrych frakcji, dwa smoki po stronie złych frakcji i ani jednego smoka po stronie neutralnych frakcji.
Wiem, że dodałeś "frakcji", ale są 4 smoki, które są neutralne i jeśli mowa stricte o przynależności dobro-neutralność-zło to raczej nikt nie narzeka, że jest brakuje po którejś stronie smoków.
Hobbicus:
7. Ekran miasta zdaje się być wręcz przystosowany do dużej ilości latających stworów (przerwy między skałami, wysokie skarpy, otwarte przestrzenie, czyste niebo). Smoki doskonale by się wpasowały w ten krajobraz.
Mam wrażenie, że smoki doskonale by się wpasowały w każdy krajobraz.

Czy takie tłumaczenie mojej opinii jest dla Ciebie przekonywujące?

AmiDaDeer PW
24 maja 2019, 22:53
Nie.

Kastore:
Ale nawiązanie do frakcji czarodziejów jest w głównej mierze spowodowane terenem a nie samą frakcją, więc można też nawiązywać dodatkowo równie dobrze do czegokolwiek innego.
Niemniej nawiązania do czarodzieja są, nie tylko w samym terenie.

Kastore:
Ale jak już to ma wyjść oryginalnie na tle reszty gry a nie modów.
No i nie wiem, w jaki sposób mechaniczny smok miałby być nieoryginalny na tle reszty gry.

Kastore:
Z tym się zgodzę, aczkolwiek, skoro rozdzieliłeś punkt fabularny z pozostałością po mieście Forge to dodam tylko, że według mnie zakładanie, że Kastore oraz okołośredniowieczni naukowcy są w stanie rozgryźć kosmiczną technologię kilka epok wyprzedzającą ich czasy z pozostałości po Lincolnie, który został zniszczony i leży gdzieś na dnie morza, wydaje mi się dosyć nierealną opcją.
Założenie, że to "okołośredniowieczni naukowcy", jest po prostu nieprawdziwe, bo H3 to NIE JEST średniowiecze. Tak samo że technologia z Lincolna "kilka epok wyprzedza ich czasy". Poza tym tu nie chodzi o analizowanie tej technologii, a samo zetknięcie się z nią.

Kastore:
Wiem, że dodałeś "frakcji", ale są 4 smoki, które są neutralne
Neutral units =/= neutral factions.

Kastore:
Mam wrażenie, że smoki doskonale by się wpasowały w każdy krajobraz.
Latające? Niekoniecznie. W Cove bym ich nie widział.

Kastore PW
24 maja 2019, 23:17
Hobbicus:
No i nie wiem, w jaki sposób mechaniczny smok miałby być nieoryginalny na tle reszty gry.
Jako smok, a sama mechaniczność też nie jest niczym nowym w H3.
Hobbicus:
H3 to NIE JEST średniowiecze
Dlatego napisałem około, bo nie da się tego dokładnie oszacować, natomiast po środowisku w jakim żyją można stwierdzić, że to jednak dosyć dawne czasy.
Hobbicus:
Tak samo że technologia z Lincolna "kilka epok wyprzedza ich czasy".
Emm... To statek kosmiczny.
Hobbicus:
Poza tym tu nie chodzi o analizowanie tej technologii, a samo zetknięcie się z nią.
Hmm...
Hobbicus:
Neutral units =/= neutral factions.
Niby tak, ale kurka nie do końca.
Hobbicus:
Latające? Niekoniecznie. W Cove bym ich nie widział.
Takie większe assidamy.

Ursus PW
25 maja 2019, 07:46
Hobbicus:
Em... Normalne smoki nie muszą skrzydełkami jak koliber machać.
Masz rację, źle to ująłem. Przyjąłem, że gdyby smoczy golem był latający to musiałby stale się utrzymywać w powietrzu. Zapomniałem, że gdyby nie atakował to musiałby stać na ziemi.
Hobbicus:
Przecież już tłumaczyłem, że z perspektywy lore to nie ma sensu.
Właśnie, jak to jest z tymi smokami? Bo w takiej formie jakiej je pamiętamy to powstały w wyniku sojuszu Gavina Magnusa z Czerwonymi Smokami wyłącznie na Axeoth. Jak sam wspomniałeś w MM7 pojawiają się roboty oparte o technologię połączenia mechanicznych komponentów z kośćmi smoczymi, czyli taka metoda istniała już wcześniej, choć w innej formie. Skoro krasnoludy nie miały problemu z realizacją projektu, a pomysł istniał wcześniej to nie wyklucza pojawienia się golemów przed H4, ale to są jedynie domysły. Najważniejszym jest aby realizacja frakcji była zgodna z lore.
Kastore:
Ale jak już to ma wyjść oryginalnie na tle reszty gry a nie modów. Co to kogo obchodzi, że gdzieś w eterze latają sobie jakieś mody.
Patrząc na stagnację marki przez wzgląd na brak wsparcia oficjalnego to HotA urasta do rangi oficjalnego rozszerzenia przez swoje dopracowanie i profesjonalizm. Stąd takie oczekiwania ze strony społeczności i idące za nimi nadzieje.

AmiDaDeer PW
25 maja 2019, 09:37
Kastore:
Jako smok, a sama mechaniczność też nie jest niczym nowym w H3.
Przecież można tak powiedzieć o każdej jednostce. "To jest bestia, a bycie żywym też nie jest niczym nowym w H3".

Kastore:
Dlatego napisałem około, bo nie da się tego dokładnie oszacować, natomiast po środowisku w jakim żyją można stwierdzić, że to jednak dosyć dawne czasy.
Dalej jest to bzdura, bo przykładanie naszych ram czasowych do świata fantasy łączonego z SF jest po prostu bezsensowne.

Kastore:
Emm... To statek kosmiczny.
No i? Przypomnę, że mieszkańcy Antagarichu znają czar tworzący futurystyczne, wybuchające miny.

Kastore:
Niby tak, ale kurka nie do końca.
Jak najbardziej do końca.

Kastore:
Takie większe assidamy.
To... nie byłby smok według standardów H3.

Ursus:
Właśnie, jak to jest z tymi smokami? Bo w takiej formie jakiej je pamiętamy to powstały w wyniku sojuszu Gavina Magnusa z Czerwonymi Smokami wyłącznie na Axeoth. [...] Skoro krasnoludy nie miały problemu z realizacją projektu, a pomysł istniał wcześniej to nie wyklucza pojawienia się golemów przed H4, ale to są jedynie domysły.
Dokładnie rzecz ujmując: Czerwone Krasnoludy stworzyły smocze golemy na bazie kości Czarnych Smoków na polecenie Gavina Magnusa. W kampanii jest dość jasno natomiast powiedziane, że to nowy wynalazek. A to oznacza przynajmniej, że mieszkańcy Antagarichu i Axeoth wcześniej się z nim nie spotkali. To dość istotne z perspektywy lore Factory.

Kastore PW
25 maja 2019, 14:56
Hobbicus:
"To jest bestia, a bycie żywym też nie jest niczym nowym w H3".
Smok to już jest konkretna bestia.
Hobbicus:
Dalej jest to bzdura, bo przykładanie naszych ram czasowych do świata fantasy łączonego z SF jest po prostu bezsensowne.
Taka argumentacja w takim razie tobie też nic nie daje.

AmiDaDeer PW
25 maja 2019, 15:19
Kastore:
Smok to już jest konkretna bestia.
Niezbyt, bo smoków jest wiele od samej podstawki H3 i samo słowo "smok" nie mówi nam wszystkiego o całej jednostce.

Kastore:
Taka argumentacja w takim razie tobie też nic nie daje.
Niby dlaczego? To, że czegokolwiek w świecie MM nie można tak naprawdę nazwać "średniowiecznym" czy "okołośredniowiecznym" (bo i wieku średniego nie ma, a okresy historyczne naszego świata nijak się mają do świata MM), nie znaczy, że wszystko jest bardziej zaawansowane technologicznie. Jednocześnie jednak nie możemy uznać, że ta technologia jest niemożliwa do ogarnięcia dla mieszkańców planety, którzy na co dzień nie mają z nią styczności. Nie mamy ku temu żadnych nawet przesłanek, więcej - mamy przesłanki, które wskazują sytuację odwrotną.

Ten temat już był tutaj poruszany - powody, dlaczego mieszkańcy np. Antagarichu zwykle nie są szczególnie zaawansowani technologicznie, mogą być różne, począwszy od dostępu do zasobów (surowców czy żywych istot, które mogłyby pomóc w danym rozwoju), skończywszy na zwykłych potrzebach czy nawet polityce. Założenie, że "po prostu nie umieją i tyle", spłyca świat przedstawiony do granic możliwości.

Kastore PW
25 maja 2019, 15:25
Skoro tak uważasz.
strona: 1 - 2 - 3 ... 26 - 27 - 28 ... 83 - 84 - 85
temat: [HotA] Oficjalne informacje, aktualizacje

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel