Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/gdybanie] Zamek Vori
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 24 - 25 - 26

Saki PW
15 czerwca 2013, 21:45
Powiem szczerze, że też odnośnie miasta Vori miałem pewną koncepcję, nad którą trochę myślałem(i w kontekście line-upu(oprócz jednostki 3 poziomu, której przypisałem pewną rolę, jednak nie miałem pomysłu, kim konkretnie mogłaby być), ogólnego charakteru miasta i ludu z Vori, także co do fabuły, aczkolwiek to chyba jest najtwardszy dla mnie orzech do zgryzienia, zważywszy na to, że ciężko zrobić fabułę dodatku mającą bardziej ogólnokontynentalny wydźwięk(bo taki do kampanii dodatku do HoMM mi pasuje). Do a tego najlepiej nadaje się odzyskanie Miecza Mrozu, jednak trudno skonstruować sytuację, w której Vori pojawiają się, jako znacząca siła, jeśli wziąć pod uwagę Gelu i Ostrze Armagedonu, i Kilgora, i Miecz Mrozu(bez jakichś kradzieży, itp. bo to wydaje mi się trochę mierne)... Ale pewien pomysł miałem). Kolidował on jednak z pomysłem Matheo, więc go nie rozwinąłem, mając na względzie to, że Matheo już swój projekt prowadzi, i nie ma sensu robić mu konkurencji. Tym bardziej, że nie liczę raczej na zyskanie posłuchu, zważywszy na mój staż na forum;p

Matheo PW
17 czerwca 2013, 20:51
Najwyższa pora przedstawić wstępne koncepcje jednostek:

Poziom 1 Ognik/Gnom
Poziom 2 Elf Wojownik
Poziom 3 Lodowe Wiedźmy
Poziom 4 Tygrysy
Poziom 5 ?
Poziom 6 Lodowe Olbrzymy
Poziom 7 Winter Spirit - Będą to lodowe nimfy -takie dobre potężne demony, Półboskie istoty.

Jeśli chodzi o koncepcję miasta, to padł pomysł podziałów Elfów na klany. Są dwie propozycje. Klany Lodu i Ognia oraz klany Lodu i Gwiazd/Kosmosu/Księżyca.

Kastore PW
17 czerwca 2013, 21:21
Matheo:
Poziom 1 Ognik/Gnom
Poziom 5 ?
Poziom 7 Winter Spirit
Yyyy...
Matheo:
Klany Lodu i Ognia
No bez żartów.

witchking PW
17 czerwca 2013, 21:30
Cytat:
Matheo:
Klany Lodu i Ognia
No bez żartów.

Zapewniam, że to nie durny pomysł a tylko idiotycznie przedstawiony. W późniejszym czasie postaram się rozwinąć. W skrócie chodzi o podział klanów ze względu na ich przywódców posługujących się magią (lodu albo ognia)

Podział na właśnie te dwa typy zaczerpnięty jest z mitologi skandynawskiej.

Inne uzasadnienie dwóch takich typów wynika z faktu, że w świecie gdzie jest wiecznie zimno magia lodu jest naturalna (wspomina o tym nawet jedna z biografii w homm 3). Magia ognia to zaś efekt obrony przed wszechogarniających chłodem który zapewne sprowadził śmierć na niejednego.

Z tych samych powodów prawdopodobnie pojawił się taki podział wśród wierzeń wikingów.

Temat rozwinę szerzej później. Nadmienię tylko, że wiążę się to z jednostkami alternatywnymi.

Co do tych jednostek na 1,5,7 to zdecydowanie się od tego odcinam.

Matheo PW
17 czerwca 2013, 21:52
Kastore_pl Rozwiniesz jakoś swoją opinię :)?

AmiDaDeer PW
17 czerwca 2013, 22:00
Poziom 1 - bez wątpienia gnom. Musi na tym poziomie być jakiś humanoid.
Poziom 5 - brakuje jednostek latających. Może coś pokroju kirina (podstawa -> ulepszenie)?
Poziom 7 - "zimowe duchy"? Really?

Już pomijając to jak miałaby wyglądać walka takiej nimfy z np. hydrą - jednostka siódmego poziomu zwykle jest tą najbardziej reprezentatywną (miasto dobrych kleryków - anioł, miasto złych czarnoksiężników - czarny smok, miasto piratów - wąż morski), podczas gdy reszta line upu (nie licząc wiedźm) wygląda na zdecydowanie bardziej nastawioną na moc niż magię. Czy nie lepszym rozwiązaniem byłby jakiś żmij bądź coś pokroju yeti?

Matheo:
Jeśli chodzi o koncepcję miasta, to padł pomysł podziałów Elfów na klany. Są dwie propozycje. Klany Lodu i Ognia oraz klany Lodu i Gwiazd/Kosmosu/Księżyca.
Zacznijmy od tego, że w H3 nie ma czarów związanych z gwiazdami/kosmosem/księżycem, więc pod tym względem wybór wydaje się być przesądzony. :P Ale, jeżeli faktycznie mam mimo to wybierać, to czemu nie oba naraz? Gwiazdy mogą być elementem jakiegokolwiek kultu, ogień zaś - ich fizycznym przedstawieniem.

Trith PW
17 czerwca 2013, 22:08
Pozwolę sobie zrobić nieco zamieszania...


Tak, wiem że kiepskie. Nie, ja wcale nie wiem, czy w ogóle kiedykolwiek to zanimuję.

Kastore PW
17 czerwca 2013, 22:10
Poziom 1 Ognik/Gnom - Ognik? Nie było czegoś ciekawszego?
Poziom 2 Elf Wojownik - Może
Poziom 3 Lodowe Wiedźmy - Ok
Poziom 4 Tygrysy - Ok
Poziom 5 ? - Na serio?
Poziom 6 Lodowe Olbrzymy - Może
Poziom 7 Winter Spirit - A nie Yeti, albo Wendigo?

witchking PW
17 czerwca 2013, 22:12
O nieźle:D Sam model wydaje się niezły choć tekstura, albo ustawienia renderu(nie wiem co z tego) psują nieznacznie efekt. Chętnie zobaczył bym go w grze choć nie wiem czy akurat w Vori.

Myślę, że albo olbrzym albo Yeti. Te jednostki się wykluczają moim zdaniem.

Yeti pojawiał się w Kronwerk.

Kastore PW
17 czerwca 2013, 22:14
Może na neutrala? Szkoda by zmarnować taki potencjał. :P

Edit:
To może Wendigo i Starożytny Wendigo (na przykład :P).

Saki PW
17 czerwca 2013, 22:21
Może zamiast tygrysów nawiązać do D&D(idąc tropem NWC) i pójść w kierunku Zimowy Wilk > Warg(wiem, wargi nie były charakterystyczne dla zimowych klimatów, ale czemu nie - ponadto są rasą inteligentną do pewnego stopnia, więc nie raziłoby, gdyby spacerowały po polu bitwy same)?

Trochę mnie też zastanawia koncepcja trzymania w armii Yeti/Wendigo i gigantów... Lekko zaburzyłoby to chyba wielkość i niesamowitość tych pierwszych, gdyby poziom niżej stał kolejny olbrzym. IMHO, gigant aż się prosi o siódmy poziom;p

AmiDaDeer PW
17 czerwca 2013, 22:21
witchking:
Myślę, że albo olbrzym albo Yeti. Te jednostki się wykluczają moim zdaniem.
Tak jak cyklop i behemot? :P

A może... Hippokamp na siódmy? Tylko dodać parę szczegółów, o ile Trith się zgodzi.

Saki:
Może zamiast tygrysów nawiązać do D&D(idąc tropem NWC) i pójść w kierunku Zimowy Wilk > Warg
Będą się powtarzać z wilczymi jeźdźcami - zarówno graficznie, jak i nazwą.

witchking PW
17 czerwca 2013, 22:21
W Kronwerk jest Yeti i ulepszenie Wendigo z tego co wiem;p

A co do olbrzyma i Yeti to zależy jak Yeti miałby wyglądać, mogę go sobie źle wyobrażać.

AmiDaDeer PW
17 czerwca 2013, 22:23
Kronverk nie został wydany, a line up nie jest w żaden sposób określony. :P

Saki PW
17 czerwca 2013, 22:24
"Hobbit":
Będą się powtarzać z wilczymi jeźdźcami - zarówno graficznie, jak i nazwą.

Niekoniecznie - zważywszy na to, że jest to inteligentna rasa, można by ich puścić w bitwę samopas, tak samo, jak takie np. cerbery.

Kastore PW
17 czerwca 2013, 22:25
Hobbit:
A może... Hipokamp na siódmy?
Nie wyglądają na silne. :P

witchking PW
17 czerwca 2013, 22:25
No niby tak;p ale wolałbym uniknąć dublowania pomysłów. Ale niech Matheo decyduje.

Co do wilków zgadzam się z Hobbitem. Nie ma co dublować.

AmiDaDeer PW
17 czerwca 2013, 23:05
Saki:
Niekoniecznie - zważywszy na to, że jest to inteligentna rasa, można by ich puścić w bitwę samopas, tak samo, jak takie np. cerbery.
To wtedy będą się dublować graficznie albo z wilkami, albo z cerberami. :P

Aayren PW
17 czerwca 2013, 23:39
Co to jest Hipokamp? :D

Alistair PW
17 czerwca 2013, 23:44
To struktura nerwowa w mózgu odpowiadająca głównie za pamięć. Sam jestem ciekaw jak się to ma do jednostki w grze, bo za cholerę się nie mogę domyślić.

HobbitHobbitPoprawione, Purystairze.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 24 - 25 - 26
temat: [VCMI/gdybanie] Zamek Vori

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel