Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: M&M Wiki i Wikipedia
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2

Lunar PW
14 kwietnia 2008, 16:46
To taki brudnopis. Regularnie czytam kilka razy i poprawiam gimnazjalną wręcz stylistykę.

Cóż, Archibald był królem z pewnością.

Poza tym, staram się wzorować na Heroeswiki, gdzie prosto każdy został nazwany królem.

http://mightandmagic.wikia.com/wiki/Antagarich#Bracada

Alamar PW
14 kwietnia 2008, 19:23
Więc się nie wzoruj na kimś, tylko sam szukaj w grach informacji. W razie czego pytaj. Autor tego tekstu pisał go "z pamięci", więc niekonsekwencje jakieś będą (nie wspomnę o polskich wersjach, gdzie raz tłumaczono dany tekst tak, a raz siak).

Co do tytułu Archiego w Deyji, to cytat ze wstępu MM7, tuż pod jego pieczęcią:

Archibald Żelazna Pięść
Wielki Mistrz Nekromantów
Prawowity Król Enroth


Dodam tylko, że w samym intrze MM7 (poszukaj na Youtube), jego podwładny zwraca się słowami "Mistrzu Ironfist..." (niekonsekwencja tłumaczy ;P), nie zaś królu.

Lunar PW
14 kwietnia 2008, 20:31
Wziąłem sobie do serca uwagę ;)

Co więc z historią samego Archibalda? Rozumiem, że oficjalnie nie doszło do zbudowania Niebiańskiej Kuźni i plan zakończył się fiaskiem, a Arczi dostał przydomek głupawego wyrostka? :>

I pierwsze słyszę o władcy Kastore..

Jak się mają wpływy Gildi Nekromantów względem władzy Króla Deyji? Oficjalnie podrzędnee, stoją w cieniu, czy też są elitą Deyjańskich sił od króla? Podejrzewam, że ta klika, kabała i tak nigdy nie zdradzi wszystkich swoich tajemnic.

Czeluść to rozległe podziemia, czy miasto?

Jaka jest stolica/siedziba królów Deyji, jeśli nie zamek Archiego, czy Czeluść? W ostatniej misji RoE mamy dwa zamki z domyślnymi nazwami gdzie jest ojciec Katarzyny.. więc to mówi niewiele. Spisek i tak układała Gildia Nekromantów, więc pewnie to był jeden z ich zamków.

W przypadku Finneasa... również Sandro dał kopa Gildi (przy pomocy artefaktów) i w konsekwencji koronował go (nie pamiętam z ostatniej animacji, czy robił to on, czy grzecznie stał obok tronu). Miejsce, gdzie zaszła koronacja - pozostaje tajemnicą.

Acid Dragon PW
14 kwietnia 2008, 21:33
A tak przy okazji - byłbym wdzięczny, jakby jednak bez mojej zgody nie umieszczać moich textów w encyklopediach czy gdziekolwiek.

Oczywiście nie chodzi mi absolutnie o ostatnie ożywienie w tym temacie, ale chciałem skorzystać z tego, skoro się już ożywił. Moje texty już widziałem zarówno w wikipedii (hasło warriors of mm), jak w kimś pomniejszym projekcie wiki (coś ze 'smoków w światach mm') i niekoniecznie podoba mi się, że zostałem 'redaktorem' nic o tym nie wiedząc. Pewnie i tak bym się zgodził, no ale takie postępowanie jest chyba trochę nie fair wobec mnie.

Podanie autora i linka do strony naprawdę nie wystarcza, żeby zamieszczać sobie dany utwór gdziekolwiek.

Lunar PW
14 kwietnia 2008, 22:47
Artykuły są wyłapywane przez bota i po jakimś czasie kasowane, jeśli nie ma autoryzacji licencji podanej.

To moje pierwsze hasło hirołsowate na wiki. Nie mam zamiaru kopiować, w życiu się do czegoś takiego nie posune. Będę pilnował działu w miare możliwości.

Alamar PW
15 kwietnia 2008, 09:36
Lunar:
Co więc z historią samego Archibalda? Rozumiem, że oficjalnie nie doszło do zbudowania Niebiańskiej Kuźni i plan zakończył się fiaskiem, a Arczi dostał przydomek głupawego wyrostka? :>
Nie - Kastore go wygryzł z tronu, a Archibald po uratowaniu swego brata Rolanda z rąk Kreegan, został wygnany przez Katarzynę na wyspę niedleko Pierpoint (stolica AvLee), do laboratorium Clankera.

Lunar:
I pierwsze słyszę o władcy Kastore..
MM3, MM7 oraz H1-2.

Lunar:
Jak się mają wpływy Gildi Nekromantów względem władzy Króla Deyji?
Władca Gildii jest władcą Deyji. Podobnie w Bracadzie. Jedynie w Nighonie władca czarnoksiężników nie jest władcą państwa (bo nie ma tam władcy, poza krótkimi okresami, gdy jakiś lisz czy smoczyca zagarniają sobie koronę).
Aha - zarówno lisz przed Fineasem (animacja z SoD-a), jak i on sam oraz ożywiony Nicolas Gryphonheart nosili tytuł króla Deyji. Archibald oraz Kastore już nie (przynajmniej oficjalnie nigdzie nie było to wspomniane)

Lunar:
Czeluść to rozległe podziemia, czy miasto?
Jedno i drugie, ale bardziej pasuje do tego określenie miasto.

Lunar:
Jaka jest stolica/siedziba królów Deyji, jeśli nie zamek Archiego, czy Czeluść?
Zamek Gloaming - z tym, że nie był to zamek Archiego, tylko zamek nekromantów. Archibald go nie zbudował, nie podbił, itp. by mówić o tej budowli, że była własnością Archibalda.

Lunar:
W przypadku Finneasa... również Sandro dał kopa Gildi (przy pomocy artefaktów) i w konsekwencji koronował go (nie pamiętam z ostatniej animacji, czy robił to on, czy grzecznie stał obok tronu). Miejsce, gdzie zaszła koronacja - pozostaje tajemnicą.
Sandro przedstawił Fineasa (i siebie) królowi Deyji. Jakiś czas potem słuch o tym królu zaginął (warto posłuchać monologów Sandra) i Fineas został nowym królem i przywódcą gidii (a Sandro bawił sie w pociąganie za sznurki).

I lepiej sprawdź swoją pisownię, bo błędów jest co niemiara.

Gunnar PW
15 czerwca 2008, 18:01
O którą stronę MM wiki chodzi?
Ta w pierwszym poście - http://mightandmagic.wikia.com/wiki/Main_Page
Czy http://pl.mightandmagic.wikia.com/wiki/Portal ?

Klekot PW
24 lipca 2008, 19:28
Mam pytanie bo chyba znalazłem błąd w Antagarich'u w tej tabelce z państwami w Nighonie przy ostatnim Władcy pisze Smocza Królowa Mutare a przecież to Tarnum rzadził Nighończykami po Mutare wiec to chyba błąd dobrze to widze ?

Alamar PW
24 lipca 2008, 20:54
Antagarichu jak już. :P

Nighon nie był jednolitym państwem i jako taki nie posiadał władcy (poza epizodami jak Mutare czy pewien lisz, ale oni po kilku latach zostali obaleni).
W Nighonie rządzą czarnoksiężnicy i suwereni, a nie król (choć to nie do końca prawda - lecz jest to trochę skompilowane).
I na koniec:

Heroes Chronicles:
My only resort is to don the dark armour of an Overlord and somehow use the troops of Nighon for a good cause.
I've heard that after the death of their leader, the Dragon Queen Mutare, Nighon has fallen into chaos. Mutare's generals battle for control in an endless civil conflict. Just the sort of environment where I could slip in and gain control of the forces I'll need to stop Gelu's foolish quest.

___________________

2008-07-25 09:28:38

Odnośnie władcy Nighonu:

Cytat:
"Foreign Lords! How interesting! My familiar said she could smell the earth of the lands across the sea on you. My name is Tor Anwyn, leader of the Warlocks of Nighon, though not King of Nighon. That title belongs to another. Pleased to meet you." "A delight and a pleasure, lords. Have you come for business or conversation?"


Jeszcze uzupełnienie tytułów Kastora - nosił on tytuł Króla Czeluści po tym, jak "wygryzł" Archiego.

Krieger PW
10 maja 2009, 16:11
Zapraszam do edytowania nowej-starej Wikii o tematyce Might & Magic!
http://pl.mightandmagic.wikia.com/wiki/Portal
Potrzebujemy pomocy (a jest trochę do zrobienia) w tworzeniu nowych haseł dot. tego wspaniałego uniwersum.

Alamar PW
10 maja 2009, 17:40
Chyba trzeba się za to zabrać, bo bzdur tam niesamowicie wiele. Poczynając od Kolonii, a kończąc choćby na pomyleniu kontynentu z wyspą (tak, Antagarich to kontynent :P).

Nie mówiąc o kopiowaniu czyichś tekstów bez pozwolenia. :P

Krieger PW
13 maja 2009, 15:31
Alamarze, nie zauważyłem tam żadnych skopiowanych tekstów:P Z tego co widzę już są poprawione.
Wziąłem się ostatnio za opisywanie broni do MMVII, ale ciężko to się robi. I tu mam małe pytanie: Co jeszcze można dodać do opisu przedmiotu oprócz samej notki obecnej w grze? Chciałem napisać efekty enchantowania ale teraz już wiem że nie są one przypisane do konkretnych przedmiotów. Jakieś pomysły?

Field PW
13 maja 2009, 21:53
Zajrzyj choćby na wikipedię - komentarz historyczny o broni (jak to naprawdę wyglądało) byłby mile widziany.

Irhak PW
1 grudnia 2011, 00:22
Natknąłem się na taką stronkę. Zapewne niektórzy ją znają (np. Alamar :P) i korzystali z niej (ze względu na to, ze zawiera znaczną ilość tekstów z kampanii HoMM), ale jakoś nie spotkałem się z nią wcześniej, a wydaje się być bardzo przydatna. Dobrze byłoby, gdyby jakiś specjalista w tej dziedzinie obejrzał ją i zatwierdził wiarygodność.
strona: 1 - 2
temat: M&M Wiki i Wikipedia

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel