Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: specjalności bohaterów
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6

Cichy PW
6 maja 2007, 17:30
Jeśli chodzi o fosę (ja się tam nie urodziłem :P), to najlepiej, gdyby gracz miał do wyboru, jaką buduję (tzn. kilka typów dla danego miasta, z różnymi właściwościamu).

Dla zaprezentowania:
ZAMEK
- Fosa standardowa (1250 sztuk złota - za jej wybudowanie płacimy oddzielnie, jak w pozostałych przypadkach)
- Fosa kamienna (500 sztuk złota, 20 wozów kamieni) - losowe obrażenia 10-100, nie działa na żywiołaki ziemi i magmy
- Fosa palisadowa (500 sztuk złota, 20 sągów drewna) - duże obrażenia losowe 70-200, niestety pod jednostkami zajmującymi dwa pola palisada niszczy się (jak miny)

Wiem, że to czysta fantazja, ale pomarzyć zawsze można :) oczywiście...

EDIT: "palisadowa" - innego określenia nie znalazłem, chodzi o rów wypełniony powbijanymi "na krzyż" zaostrzonymi pniami.

Rabican PW
6 maja 2007, 18:29
Ciekawość, jak miałaby wyglądać fosa kamienna tudzież palisadowa, bo mi - uczciwie pracującej dojnej krowie - ciężko to jakoś sobie wyobrazić? Pełna kamieni czy nimi wyłożona? I co w ogóle palisada - rodzaj ogrodzenia - ma do fosy, czyli rowu? Cóż, więcej jest rzeczy na ziemi i w niebie, niż się ich śniło naszym filozofom, jednak to chyba przesada :o

Kreatorze,
mów do mnie jeszcze. Nawet grozić możesz, choć poważnie zaczynam obawiać się o swe zdrowie - po Twym ostatnim poście mało nie padłem ze śmiechu. Jakbyś nie zauważył, jesteśmy na forum publicznym, więc guzik mnie obchodzą Twoje deklaracje, że ze mną nie rozmawiasz. Może tupniesz jeszcze nóżką i się obrazisz, mała dziewczynko, hmm? Ponadto, jesteś ostatnią osobą, która może mi czegoś zabraniać. A że zadałeś dawno temu kretyńskie pytanie, to już Twój problem. Zawrzyj lepiej usta i siedź cicho - Twoje pyskówki tylko pogarszają opinię o Twojej osobie. Ewentualnie, skorzystaj z konstytucyjnego prawa i pozwij mnie do Grotowego Sądu - choć to ja w tym przypadku powinienem być oskarżycielem.

Pozdrawiam serdecznie.
Rabi

Kreator PW
6 maja 2007, 18:39
@Rabican, pisz sobie co chcesz, mam to w nosie, mam tylko dwie prośby: nie zwracaj/odzywaj do mnie (uprzejmie proszę), i i nie pisz mojego nicku, to wszystko.
Tak więc stara marudna kobieto, przestań pisać posty w moim kierunku. Odpuść sobie, chce Ci się gadać z takim kretynem jak ja?

PS. Tak na marginesie to gówno mnie obchodzi opinia Grotowiczów o mojej osobie (może poza trzema osobami), zwłaszcza Twoja.


Nemomon PW
6 maja 2007, 19:00
To skoro wyjaśniliśmy sobie wszystko, będziemy mieli spokój i powrócimy spokojnie do tematu Specjalizacji / Min / Fosy?

Ginden PW
6 maja 2007, 19:11
No to daję!
* implozja
* Armagedon
* +15 do szybkości jednostek
* chłopi
A tak serio:
* bestie (wszystkie istoty na które działa pogromca mają +5 do ataku, +5 do obrony i +1 do szybkości)
* zło (brak kar za mieszanie złych zamków)
* czarne smoki
* archanioły
* +1 zaklęcie do rzucenia przez jednostki
* magia ognia (+5% do efektów magii ognia za poziom)
* magia wody -||-
* magia ziemi -||-
* magia powietrza -||-

Dark Dragon PW
6 maja 2007, 22:09
Pisarz - bohater ma jakąś szansę na napisanie zwoju z zaklęciem. Im większy poziom tym większa szansa, później lepsze zaklęcie, a na największym doświadczeniu można by wybrać jaki się chce napisać zwój.

Nemomon PW
7 maja 2007, 00:54
Rozumiem, że chodzi Ci o żyjący zwój a nie zwykły? Jeżeli tak, to mogłoby być ciekawe na początku. Potem i tak masz wiele innych, lepszych rzeczy do wsadzenia zamiast zwojów. Ewentualnie, jeżeli byś się zgodził, Twoja specjalizacja dawała by możliwość sprzedawania zwojów po wyższej cenie.

AmiDaDeer PW
19 sierpnia 2007, 22:42
Hmmm... nie wiem jak nazwać tę specjalność, ale wiem, jak mogłaby działać - przekazywanie dowolnych zaklęć, jakie się poznało, innym bohaterom.

EDIT: Fakt, zapomniałem. :P

Nemomon PW
19 sierpnia 2007, 22:57
Jest już taka umiejętność. Zdaje się Nauka Czarów.

CKM PW
20 sierpnia 2007, 14:23
Dodałbym umiejętność która dodaje pewien procent obrażeń do czarów ofensywnych rzucanych przez bohatera.

EDIT: Ostatnio gram w HoMM IV(niedawno dokupiłem dodatki) i pomysł wziąłem z umiejętności czarnoksięstwo, tyle że zapomniałem o talencie magicznym za co przepraszam.

Ginden PW
20 sierpnia 2007, 14:53
Taka umiejętność istnieje i nazywa się talent magiczny.

Altair PW
20 sierpnia 2007, 16:09
Ludzie (i nieludzie) tak sobie czytam wasze ostatnie posty i odnoszę wrażenie, że niektóry wcale lub prawie wcale nie grali w H3 ani w WoGa.
Biorę także pod uwagę fakt, że co poniektórzy nie chcą tracić jakże cennego czasu na odszyfrowanie jakiś tam "krzaczków" psujących jakże piękne ikonki umiejętności. Cóż to wasz wybór... ;P

AmiDaDeer PW
20 sierpnia 2007, 16:48
A może specjalizacja "Dowódca" (niezależnie od czegokolwiek wszystkie jednostki w armii bohatera mają ustawione morale na maksimum, chyba że to nieumarli lub stworzenia bez morale jak żywiołaki)?
Altairze - te "krzaczki" są wyjątkowo trudne do rozszyfrowania. :P

Trang Oul PW
20 sierpnia 2007, 17:00
Nie za dużo tego? Jest już umiejętność Dowodzenie, która na poziomie mistrza daje +3 morale, poza tym są jeszcze artefakty i zaklęcie.

AmiDaDeer PW
20 sierpnia 2007, 17:03
Cytat:
Jest już umiejętność Dowodzenie, która na poziomie mistrza daje +3 morale, poza tym są jeszcze artefakty.
Tiaaa... tyle że ich poziom jest zmniejszany podczas walki z kimś, kto ma nieumarłe jednostki. W dodatku artefaktów nie otrzymujemy za darmo. :P

CKM PW
21 sierpnia 2007, 18:55
Mistrz łuku - wszystkie sojusznicze, strzelające jednostki mają bonus do ataku. Zależnie od poziomu istoty bonus jest różny np. elf +4, meduza +5

Wędkarz - dwa razy dzinnie może łowić w studni :)

AmiDaDeer PW
21 sierpnia 2007, 20:32
Mistrz łuku - całkiem ciekawe.
Wędkarz - a na co Ci bohater z taką specjalnością?

Quba Drake PW
21 sierpnia 2007, 21:10
No to może "leczenie ran" podczas walki jednostki samoczynie odnawiają swoje punkty życia.

CKM PW
22 sierpnia 2007, 18:47
Architekt - gdy bohater z tą specjalnością jest w zamku wszystkie budowle kosztują 5% mniej.

Łamacz tarcz - wszystkie jednostki naziemne przeciwnika tracą część obrony (analogicznie jak mistrz łuku).

Altair PW
22 sierpnia 2007, 20:11
cytat:
Architekt - gdy bohater z tą specjalnością jest w zamku wszystkie budowle kosztują 5% mniej.

Pomysł interesujący, niestety możliwy do realizacji dopiero w Wogu 3.59.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
temat: specjalności bohaterów

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel