Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Jarmark Cudówtemat: Stabilna dyfuzja - królicza nora
komnata: Jarmark Cudów
strona: 1 - 2 - 3

Andruids PW
21 października 2023, 19:15
Andruids:
Ale ostatecznie uznałem, że nie ma sensu tak bez końca się bawić. Są inne rzeczy do kończenia.
Pokusa okazała się jednak za silna... Powstała więc nowa mini-seria.



Link do albumu


Oprócz tego mogę powiedzieć, że ekran pola bitwy, którego użyłem dla spaczonych podziemi w trzeciej mapce AB, powstał przy użyciu funkcji img2img Stabilnej Dyfuzji. Bardzo pomocne okazały się także wtyczki ControlNet oraz Latent Couple. Najpierw wziąłem jeden z ekranów Morna, pole bitwy na piekielnych ziemiach z Disciples 2.



Zmieniłem kolor, rozmiar i proporcje:



I po wprowadzeniu odpowiednich haseł, odnoszących się do konkretnych części obrazu zdefiniowanych w polu "Latent Couple" (całość - zielona; w górnej części - stalaktyty; w pozostałej części - wilgotne podłoże) i załadowaniu gradientu mającego odwzorować głębię w polu "ControlNet", zacząłem mielić, aż wyszło coś zadowalającego.


Serd PW
22 października 2023, 06:38
No i bardzo fajny album Ci wyszedł. Pytanie tylko z jakiego to miasta są te jednostki, jeśli można spytać? Bo jakoś nie przypominam sobie w H3 żadnego miasta szczurów, więc?

Warmonger PW
22 października 2023, 08:28
Miasta jeszcze nie ma, ale szczury są grywalne od dawna: link. Dobry mod, polecam i czekam na finalną wersję :)

Andruids PW
25 października 2023, 09:59


Ja sprzed tygodnia:
Forge kusiło.

Kusiło, kusiło... aż w końcu skusiło. Ta seria była bardzo trudna w realizacji, ponieważ oprócz ogólnej cenzury, Dall-E 3 krzywo patrzy na obrazy związane ze śmiercią i zbyt realistyczne przestawienia przemocy, współczesnych broni i wojny (przynajmniej tak mi się wydaje).

Przy okazji, wielki shoutout i podziękowanie dla Kammera za pomoc w znalezieniu dobrego prompta dla Nagi!

Link do albumu.

Yaaqob PW
25 października 2023, 13:44
Naprawdę dobre! :-D

Zachari PW
25 października 2023, 15:04
Mega dobrze te arty wyglądają i mam tu na myśli wszystkie frakcje, widzę, że naga w wersji... kanonicznej xd

Kammer PW
25 października 2023, 16:07
Generowanie Nagi było bardzo... interesującą podróżą.

Andruids PW
25 października 2023, 22:53
Zachari:
widzę, że naga w wersji... kanonicznej xd

Nie mogło być inaczej. Btw, mój dobry kolega i wielki fan Forge nalegał jakiś czas temu żebym wymodelował bardziej rozpadające się Cyber Zwłoki, bo przemalowane alternatywy z MDT najbardziej według niego odstają w Forge 2000, ale po małej przygodzie z AI, marzą mi się teraz ulepszone minotaury z czerwonymi laserowymi ostrzami. Oczywiście z ikonicznym dźwiękiem light sabera z SW.

Andruids PW
27 października 2023, 23:54
W środę zacząłem prompcić budynki, które mogłyby się pojawić w szczurowym mieście (w tym te najbardziej problematyczne, jak Rada i Fort, na które mam pomysły, ale nie potrafię ich ubrać w obraz). Pojawiły się one już w dedykowanym im albumie, natomiast podczas tego procesu, coraz natarczywiej zaczęła odzywać się w mojej głowie inna piosenka, która cyklicznie, od paru dobrych lat, domaga się wizualizacji. Oto zapis jej nut:



Link do albumu.

Warmonger PW
28 października 2023, 08:56


Ten komiks ma ponad 4 lata, BTW.

Andruids PW
1 listopada 2023, 01:44
Dzisiejszy (wczorajszy) dzień zleciał mi na mieleniu fajnych graficzek zrobionych przez Dall-E 3 algorytmem SD postawionym na moim dysku. I cóż... przynajmniej nie musiałem odrywać się za często od pracy, ponieważ generacje trwały po kilka minut, a te najbardziej zaawansowane ok. kwadrans. Sesje z Dall-E trwające po mniej niż minutę strasznie mnie rozpieściły...

Tak czy siak, chociaż szybki, Dall-E generuje obrazy o bardzo wątpliwej jakości kiedy w grę wchodzi bardzo duży obszar albo skomplikowane tło (takie jak rozgwieżdżone niebo albo chmury) albo choćby kilka postaci (czasem nawet dwie).

Z pomocą powinno jednak przyjść SD, które jest w stanie wygładzić większość niedoróbek... tak sądziłem.

I cóż, sądziłem dobrze, ale musiałem trochę poeksperymentować, żeby dojść do zadowalających efektów. A te i tak koniec końców wymagały operacji w photoshopie.

Niemniej, oto najlepsze efekty moich dzisiejszych zabaw:




Zachari PW
1 listopada 2023, 08:15
Andruids:
Elfia baba z tygrysem

O DoR Pałac nawiązanie

Andruids:
Wojownik

Pantheon

Andruids PW
1 listopada 2023, 12:34
Nie przesadzajmy. DoR nie wynalazło koncepcji elfic z tygrysami. Sam nawet zrobiłem bardzo byle jaki rysunek tej postaci w 2017, lol.

Warmonger PW
2 listopada 2023, 12:57
Właśnie wyczytałem, że DALL-E 3 z ChatGPT pozwala na uzyskanie i ponowne użycie seeda, aby wygenerować identyczny obraz.
Można też użyć tego samego seeda i minimalnie zmienić prompt, aby otrzymać prawie taki sam obraz różniący się jednym szczegółem.

Niestety materiały na ten temat są nieliczne, albo za paywallem (pierwszy raz powinien być dostępny za darmo): https://medium.com/generative-ai/dall-e-3-now-supports-seed-numbers-a512becf2f36
Na szczęście wykupiłem subskrypcję Medium (:

Andruids PW
6 listopada 2023, 02:49
Kolejna garść interesujących artów. Tym razem w ruch poszedł też outpainting w SD. Chciałem zrobić podobnie z Fomorianami, ale przy każdej próbie zapełniało tę górską szczelinę jakąś lewitującą górą, więc się poddałem.












Andruids PW
25 grudnia 2023, 03:08


Andruids PW
28 lutego, 23:55
Widzę, że linki do obrazków z discorda przestały chcieć się pokazywać. Naprawię to w wolnym czasie.

A tymczasem.



Wykonane przy pomocy świeżego i darmowego generatora ideogram:
https://ideogram.ai



A to nasz stary dobry kolega bing.

Andruids PW
17 marca, 16:33
Wszystkiego najświętszopatrykowego!





Warmonger PW
17 marca, 21:40
Co symbolizuje latająca panna z zielonym piwem? :v

Andruids PW
17 marca, 23:56
To samo co pozostałe - bycie żywiołakiem irlandzkości.
strona: 1 - 2 - 3
temat: Stabilna dyfuzja - królicza nora

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel