Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [projekt] Heroes 7 Cytadela
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 - 8 - 9

Górski Krasnolud PW
29 maja 2022, 00:55
Po pierwsze, co chciałem napisać - świetnie wyglądają te animacje, rozumiem, że ich głównym celem jest "podsycenie głodu" na moda i w moim przypadku zadziałało jak najbardziej. Śliczne one są.
Po drugie, dzisiaj Flap rozwiałeś moje wątpliwości, co do tego, że Kreatywny Kasztan to Twoje konto, podejrzewałem od dawna, ale nie miałem odwagi spytać :P Dziękuję Ci za przerywniki filmowe i dialogi z szóstki.
I po trzecie, podejrzewam też, że skoro musiałeś przerwać pracę nad modem zarówno w okolicach grudzień-luty i wrócić dopiero w marcu, i musisz przerwać teraz, to podejrzewam, że podobnie jak ja, również Flap zaliczasz się do zacnego grona studentów :PP Jeśli tak, to powodzenia na sesji! 😁

A teraz Cytadelowe konkrety. 🦎

1. Pierwsza sprawa, dość luźny pomysł, skoro i tak teraz Flapdzak nie pracujesz nad modem, to będziesz miał czas, żeby go przemyśleć. Czy Twoim calem jest jedynie wprowadzenie samej frakcji do gry, czy chciałbyś wydać "full zestaw" powiązany z tematyką jaszczuroludzi (banki stworów, dodatkowe neutralne o bagiennej tematyce, jakieś obiekty na mapie przygody itp.) jeśli byłbyś zainteresowany tą drugą opcją, to znalazłem coś, co mogłoby posłużyć za bank stworów. Pamiętasz Ołtarz Ofiarny z Heroes V? Wg mnie architekturą pasuje do tematyki ludów Mezoameryki, na której miejscami, odnoszę wrażenie, że się wzorujesz (takie przynajmniej mam odczucie po designie jednostek). Ale do rzeczy, wg mnie po podmianie tekstur byłby to świetny bank stworów o tematyce Cytadeli. Jego nazwa nadal mogłaby brzmieć "Ołtarz Ofiarny" lub bardziej klimatycznie "Ziggurat". Moim głównym założeniem jest to, aby w środku piramidki czekał na nas (o ile da się to ustawić w kodzie gry) neutralny szaman-balista Cytadeli, który "składa ofiary w tamtejszym miejscu, oraz strzeże swoich skarbów". Szamana ustawiłbym na 4 poziom Sztuki Wojennej (czyli tak, jakby miał mistrza). Oczywiście Szaman byłby pilnowany przez zastępy Jaszczuroludzi, oraz innych bestii z bagien. Co sądzisz o takim pomyśle?

2. Druga sprawa, totalnie przyszłościowa, luźna, a może wręcz nieistotna, ale... rozmach w Twoim modzie Flap się powiększa. Nie myślałeś może nad... wymyśleniem tytułu dla swojego moda? O ile "Citadel Mod" brzmi dość logicznie przy samej Cytadeli, tak jeśli jeszcze zajmiesz się w przyszłości Sanktuarium, to nazwa ta mogłaby być myląca. No i nie powiem, wg mnie jest to obecnie najciekawszy projekt na scenie moderskiej HoMM, ciekaw jestem, jaki byś tytuł mu nadał.

AmiDaDeer PW
29 maja 2022, 20:24
Górski Krasnolud:
Pamiętasz Ołtarz Ofiarny z Heroes V? Wg mnie architekturą pasuje do tematyki ludów Mezoameryki, na której miejscami, odnoszę wrażenie, że się wzorujesz (takie przynajmniej mam odczucie po designie jednostek). Ale do rzeczy, wg mnie po podmianie tekstur byłby to świetny bank stworów o tematyce Cytadeli.

Problem w tym, że Heroes 5 powstało w czasach, gdy modele w grach strategicznych 3D były raczej low-poly i że te kanciaste kształty były zakrywane odpowiednimi teksturami i względnie zaawansowanymi jak na tamte czasy shaderami. Tymczasem modele w Heroes 7 są dosyć szczegółowe, widać to nawet bez nałożonych tekstur. Obawiam się, że Ołtarz Ofiarny z H5 bez dość zaawansowanych modyfikacji w samym modelu może bardzo odstawać na tle reszty gry (nie wspominając o tym, że tekstury też musiałyby być w praktyce przygotowywane od zera).

With that said... Czy ktokolwiek w scenie moderskiej Heroes 7 próbował wprowadzić do gry modele zrobione w Blenderze? Jeśli byłoby to możliwe, to w sumie na tym forum mamy całkiem sporo grafików ogarniających ten program. Na upartego nawet ja mogłabym coś z tym pokombinować, bo o ile animacje żywych postaci nigdy mi nie wychodziły, tak z obiektami statycznymi jakieś tam doświadczenie mam...

***

Pointer:
Coś więcej o muzyce w h7 i potencjalnych możliwościach:

Wszystkie utworki są zapisane w plikach .wem oraz .bnk w folderze ...CookedPC\\WwiseAudio_H7Data oraz podfolderach. Pliki .wem wystarczy skonwertować na .wav za pomocą programu ima_rejigger5 do pobrania stąd.

A czy wiesz może, czy ten program jest w stanie robić konwersję odwrotną - z .wav na .wem/.bnk i jak to zrobić? Albo czy istnieje jakiś inny program, który do tego służy?

Jeśli miałabym dostęp do takiego programu, to mogłabym spróbować coś zdziałać w kwestii muzyki. Co prawda teraz mam na głowie inne projekty muzyczne, ale mój proces twórczy często wiąże się z przerywaniem prac nad jednym utworem tylko dlatego, bo nagle pojawia się inspiracja na coś innego.

***

Od razu też zresztą chciałabym zapytać: gdyby dodanie zupełnie nowej muzyki do Twojej Cytadeli było możliwe, to w jakich klimatach widziałbyś ten nowy kawałek?

Czy chcesz coś zbliżonego do Fortress z H3 (tylko rzecz jasna w wersji pasującej do H7)? Coś bardziej plemiennego i barbarzyńskiego (coś jak mój alternatywny motyw dla Stronghold z H3)? Jakiś kawałek inspirowany natywną kulturą południowoamerykańską (pierwszy z brzegu wynik wyszukiwania na YT)?

A może masz jakąś zupełnie inną wizję? Czy też zostawiłbyś mi tutaj wolną rękę, tak jak Ubisoft dał wolną rękę Paulowi Romero i Robowi Kingowi? :P

Kastore PW
29 maja 2022, 20:50
Ami:
Jakiś kawałek inspirowany natywną kulturą południowoamerykańską
Pierwszy z brzegu filmik z yt:


Ja bym polecał zostawić Ci wolną rękę, żeby po prostu było fajne i tyle, bo 95% soundtracku z Heroes VII brzmi mega słabo, jak jakaś generyczna royalty free muzyka fantasy. To jedyna ścieżka dźwiękowa w serii Heroes, do której nie mam ochoty wracać od czasu do czasu.
(Te 5 punktów procentowych, które zostały, to Dies Irae w motywie Akademii)

AmiDaDeer PW
30 maja 2022, 00:27
Kastore:
95% soundtracku z Heroes VII brzmi mega słabo, jak jakaś generyczna royalty free muzyka fantasy.
Całe szczęście Twoja opinia w 95% jest dla mnie błędna, więc przynajmniej ryzyko, że nie byłam w stanie swoją kompozycją uchwycić klimatu z muzyki napisanej dla tej części przez Romero i Kinga, jest minimalne. :P

Kastore PW
30 maja 2022, 00:45
To jest win-win situation. Jak napiszesz kompozycję, która brzmi jak disco polo w świecie fantasy, to będzie pasować do muzyki Romero i Kinga według mojej opinii.

flapdzak PW
30 maja 2022, 14:50
@Górski Krasnolud
Również życzę powodzenia. :P

Dodatkowe budynki - przez chwilę myślałem, żeby dodać, ale ostatecznie zrezygnowałem.
Z dwóch powodów. Nigdy nie chciałem nic takiego dodawać, więc nie szukałem nawet opcji dla takich obiektów, a dwa - na mapach od Ubisoftu i tak się nie pojawią. :P
Tylko na generowanych.

@AmiDaDeer
Chyba za bardzo uwielbiam oryginalną muzykę, żeby widzieć w tej frakcji coś w zupełnie innym stylu - plus od początku starałem się przenieść frakcję w postaci jak najbardziej zbliżonej.

Dlatego jeśli udałoby się dodać nowe dźwięki, interesowałoby Cię odnowienie oryginalnego utworu? Czegoś dodanie od siebie, czegoś zmienienie, ale zachowanie oryginalnego motywu?

Dla mnie utwór Fortecy z trójki jest po prostu idealny i ulubiony z całej serii - z takim sentymentem trudno wygrać. :P


Modele z blendera wystarczy wyeksportować do .fbx i w zasadzie to wszystko. Już można do edytora. :P
Robiłem tak z modelami z H6 bezpośrednio (zamek) i do edycji (siedliska).


Ursus PW
30 maja 2022, 17:20
Dla mnie osobiście utworem najlepiej oddającym bagienny nastrój jest "The Hidden Jungle" z HoMM 2, który jest zarazem niezwykle kojący. Jeśli ktoś pamięta mod z Cytadelą do Heroes 5 to ten motyw również tam został wykorzystany i świetnie pasował.

AmiDaDeer PW
31 maja 2022, 00:04
Problem z oryginalnym motywem Fortress z H3 jest taki, że jest on w zupełnie innym klimacie niż muzyka miast z H7 - podobnie jak klimat Antagarichu jest zupełnie inny, niż klimat Ashanu. :P

Polecam porównać sobie motyw Dungeon z H3 i motyw Dungeon z H7. Ogólna idea jest w obydwu utworach podobna - tj. przedstawia eksplorację nieznanych podziemi z momentem kulminacyjnym, kiedy odbiorca odkrywa coś przerażającego, co skrywało się w ciemnościach.

W trójce jednak kompozycja jest "rozproszona"; mamy dużo kontrapunktów, oddzielnych melodii, jakby reprezentujących różne istoty i zjawiska otaczające słuchacza ze wszystkich stron (porównałabym to do klasycznej kampanii w D&D, gdzie gracze eksplorując lochy spodziewają się potworów i pułapek czyhających na każdym kroku). Tymczasem motyw w siódemce jest dosyć jednolity - loch jawi się tu bardziej jako coś jednolitego i, jakkolwiek złowieszczego, tak jednak w pewnym sensie harmonijnego (gracz trafia do obcego mu miejsca, które jako całość skupia mroczną aurę).

Nie możemy też zapomnieć o aspekcie "technicznym" muzyki - aranżacje w H3 kładą duży nacisk na instrumenty dęte drewniane niższego rejestru (oboje, rożki angielskie, klarnety) i dość rozbudowane sekcje smyczkowe; w H7 ważniejszą rolę odgrywają instrumenty dęte blaszane, śpiew (zarówno w formie wokaliz, jak i liryki), ale też bardzo wyraziste perkusjonalia. Tutaj bardzo dobrym przykładem jest to, jak muzyka Stronghold z H3 różni się od muzyki Stronghold z H7.

Inna sprawa jest też taka, że przy obecnych zmianach w Twoim projekcie względem "wzorca" z trójeczki (jeśli chodzi zarówno o grafikę, jak i poprzestawiany lineup) mam wrażenie, że próba odtworzenia dokładnie tej samej kompozycji, jedynie zmieniając jej aranżację, mogłaby osłabić wrażenie nowości u odbiorców. Rozumiem że zamierzeniem ma być odtworzenie oryginalnego miasta w innej części gry, ale że nie jest to z oczywistych przyczyn w pełni możliwe, myślę że lepiej będzie pozwolić sobie na większą inwencję twórczą.

Dlatego, biorąc pod uwagę wszystko powyższe, najprędzej zaproponowałabym "kompromis": utwór nawiązujący do trójkowej Cytadeli (jak i może też dwójkowych bagien jako kontrapunktu - przyznam że propozycja Ursusa bardzo mi przypadła do gustu) poprzez zachowanie poszczególnych melodii w wyraźnie rozpoznawalnej formie; jednocześnie zaś całokształt kompozycji byłby już bardziej oryginalny, w klimacie H7, ale z autorską interpretacją.

Mam już pewne wyobrażenie, jak mogłoby to ostatecznie brzmieć, i najprędzej bym swoją ideę porównała do tego utworu. Jeżeli odpowiada Tobie taka wizja, to w wolnej chwili i w przypływie woli twórczej mogę zacząć nad tym prace.

Kastore PW
31 maja 2022, 01:55
Ami:
porównała do tego utworu
Wow, 1:05 brzmi jak auto-tune. Aż miałem zwiechę przez chwilę.

Górski Krasnolud PW
1 czerwca 2022, 09:36
AmiDaDeer
Cytat:
Obawiam się, że Ołtarz Ofiarny z H5 bez dość zaawansowanych modyfikacji w samym modelu może bardzo odstawać na tle reszty gry (nie wspominając o tym, że tekstury też musiałyby być w praktyce przygotowywane od zera).
Hmmm... a więcej pracy Twoim zdaniem byłoby przy stworzeniu modelu od podstaw, czy może jednak przy zmodyfikowaniu Ołtarza Ofiarnego tak, by pasował do reszty stylu graficznego gry? Oczywiście to tylko luźne pytanie/propozycja, ale może gdybyś znalazła czas (i chęci rzecz jasna), to mogłabyś nieco "wdrążyć się" w temat modeli Heroes V? A przynajmniej tego jednego i sprawdzić, czy poprawki zastosowane w Blenderze mogłyby poprawić tą sytuację i jakość samych modeli.

Ponownie AmiDaDeer
Cytat:
Od razu też zresztą chciałabym zapytać: gdyby dodanie zupełnie nowej muzyki do Twojej Cytadeli było możliwe, to w jakich klimatach widziałbyś ten nowy kawałek?
Nowy kawałek będzie o wiele lepszym rozwiązaniem, niż wklejenie tematu muzycznego z Heroes III. Gdy ktoś będzie chciał usłyszeć OST z trójki, to albo go sobie włączy na YT, albo odpali trójkę, ale dodawanie go do siódemki brutalnie zamorduje świeżość tego moda, która od czasu jednostek elitarnych powoli zaczęła nam tutaj kiełkować.

Widzę, że propozycje w sprawie muzyki już się pojawiły, natomiast ja dorzucę inne theme'my(?), które inspirowały się Mezoameryką, może w nich też się znajdzie coś, co Ami będzie chciała wykorzystać. Warlords Battlecry 3 i Coś, co niektórzy może pamiętają z dzieciństwa :D

flapdzak
Cytat:
Również życzę powodzenia. :P
Myślę, że będzie dobrze, w tygodniu siedzę po 2-3 godzinny dziennie, a na weekend po 4, więc powinno być w pytę. :D

flapdzak, ale miejsami niestety bez pozytywnych akcentów
Cytat:
Dodatkowe budynki - przez chwilę myślałem, żeby dodać, ale ostatecznie zrezygnowałem.
Z dwóch powodów. Nigdy nie chciałem nic takiego dodawać, więc nie szukałem nawet opcji dla takich obiektów, a dwa - na mapach od Ubisoftu i tak się nie pojawią. :P
Tylko na generowanych.
[...]
Chyba za bardzo uwielbiam oryginalną muzykę, żeby widzieć w tej frakcji coś w zupełnie innym stylu - plus od początku starałem się przenieść frakcję w postaci jak najbardziej zbliżonej.
A gdyby udało się zmodyfikować Ołtarz Ofiarny tak, aby pasował do gry? Co prawda nie pojawią być może one na mapie (nowe budynki) ale tak jak napisałeś na generowanych już owszem, a poza tym może znalazło by się kilka osób, które chciałyby stworzyć mapki w edytorze, z wykorzystaniem Twoich obiektów. Poza tym, miło byłoby ujrzeć jakieś nowości, poza miastem, wiem że brzmię dość "konsupcyjnie" (można odnieść wrażenie, że rozumuję w stylu im więcej, tym lepiej) ale nie o to mi tutaj chodzi, a jedynie o "pełność" tego moda. Trial by Fire, Hammers of Fate, Shadess of Darkness... one również dawały więcej nowości, niż wyłącznie nową frakcję.

No i proszę, nie rezygnuj z nowości. Cytadeli 1:1 i tak już nie odtworzysz, bo pojawiło się za dużo rozbieżności w składzie armii. Jeśli AmiDaDeer proponuje Ci nową szatę muzyczną, to naprawdę warto z tego skorzystać.

Ursus
Cytat:
Dla mnie osobiście utworem najlepiej oddającym bagienny nastrój jest "The Hidden Jungle" z HoMM 2, który jest zarazem niezwykle kojący. Jeśli ktoś pamięta mod z Cytadelą do Heroes 5 to ten motyw również tam został wykorzystany i świetnie pasował.
Pewnie, że pamięta, wspomnienie o tym modzie już pojawiło się dawno temu w tym temacie. :)
Swoją drogą:
A) Oprócz popularnej Cytadeli z Heroes V z motywem "The Hidden Jungle" powstał jeszcze późniejszy Ziggurat, mający być elementem upadłego już dziś moda Skull of Shadows. Jedno i drugie miasto odtwarza Jaszczuroludzi, jedno i drugie jest autorstwa Sylena, ale to pierwsze wg mnie wyszło zdecydowanie lepiej, i pod względem składu armii, czy właśnie chociażby muzycznym.
B) To raczej wie większość, ale motyw bagien z dwójki dostał swoje drugie życie w szóstce. :) Ale może ktoś albo dawno grał w Heroes VI, albo nigdy nie trafił na bagna, bo te są cholernie rzadkie. :P

Pointer PW
1 czerwca 2022, 10:47
Górski Krasnolud:
Nowy kawałek będzie o wiele lepszym rozwiązaniem, niż wklejenie tematu muzycznego z Heroes III. Gdy ktoś będzie chciał usłyszeć OST z trójki, to albo go sobie włączy na YT, albo odpali trójkę, ale dodawanie go do siódemki brutalnie zamorduje świeżość tego moda, która od czasu jednostek elitarnych powoli zaczęła nam tutaj kiełkować. (...) No i proszę, nie rezygnuj z nowości. Cytadeli 1:1 i tak już nie odtworzysz, bo pojawiło się za dużo rozbieżności w składzie armii. Jeśli AmiDaDeer proponuje Ci nową szatę muzyczną, to naprawdę warto z tego skorzystać.

Całkowicie się zgadzam. Chociaż:

Ami:
Dlatego, biorąc pod uwagę wszystko powyższe, najprędzej zaproponowałabym "kompromis": utwór nawiązujący do trójkowej Cytadeli (jak i może też dwójkowych bagien jako kontrapunktu - przyznam że propozycja Ursusa bardzo mi przypadła do gustu) poprzez zachowanie poszczególnych melodii w wyraźnie rozpoznawalnej formie; jednocześnie zaś całokształt kompozycji byłby już bardziej oryginalny, w klimacie H7, ale z autorską interpretacją.

Z tym się zgadzam jeszcze bardziej. Jednak utwór z bagien z mapy jest moim zdaniem zbyt "delikatny" do miasta.

Kastore:
To jest win-win situation. Jak napiszesz kompozycję, która brzmi jak disco polo w świecie fantasy, to będzie pasować do muzyki Romero i Kinga według mojej opinii.

Ufff... Całe szczęście, że to tylko Twoja opinia :P Mi się muzyka z H7 bardzo podoba, zdecydowanie jako całokształt wolę muzykę z h7 niż z h3. Owszem, Cytadela z h3, to akurat majstersztyk, ale tak generalnie to "trójka" w mojej opinii ma jedną z najsłabszych ścieżek dźwiękowych w całej serii.

Zaś co do samych wrzuconych tu utworów, pozwolę sobie wyrazić swoją opinię o nich, bo każdego z nich słuchałem sobie wyobrażając sobie, że właśnie gram w H7 Cytadelą:

alternatywny motyw dla Stronghold z H3 Słychać, że to h3, a nie h7 w stylu.

pierwszy z brzegu wynik wyszukiwania na YT Niezły, ale trochę można by go uspokoić. Momentami bardziej pasuje do bitwy niż do ekranu miasta.

https://youtu.be/mR65v4fDqOc Hmm... Niby ok, ale coś mi w nim nie pasuje... Brzmi jakby nieco za współcześnie. Nie kojarzy mi się z Aztekami czy Majami z czasów prekolumbijskich, tylko z Indianami w dżinsach grającymi i sprzedającymi płyty w nadmorskich kurortach nad Bałtykiem :P

"The Hidden Jungle" z HoMM 2 Nastrojowy, to prawda. Ale jak już wspomniałem, muzyka z mapy, to muzyka z mapy, jest z natury bardziej spokojna niż z miasta.

ten utwór Bardzo fajnie pasuje. Oczywiście trochę jakby go wystylizować jeszcze. Ale chyba najlepsza z tych propozycji. Przypomina mi trochę temat Twierdzy z H6, a przecież tam Twierdza nawiązywała właśnie do klimatów Mezoameryki.

Warlords Battlecry 3 Też bardzo spoko, dla mnie 2. miejsce z tych propozycji. Może minimalnie zbyt agresywny temat.

Coś, co niektórzy może pamiętają z dzieciństwa :D Hahaha, i pozostawmy to w sferze dzieciństwa :D Niby klimat mezoamerykański jest, ale ewidentnie to brzmi jak z gry PEGI 3 :P


flapdzak:
Dobra robota z muzyką. Trzymam kciuki za dodawanie nowych dźwięków. :P

Wędruję do przodu w tym temacie. Ale przydałaby mi się pomoc kogoś, kto ogarnia w miarę dobrze program Wwise. Bo ja na razie otwieram, widzę takie okno i... no właśnie, ktoś wie co dalej? Bo ja mam wersję próbną i mogę stworzyć chyba max. 100 projektów, więc wolałbym uniknąć zmarnowania 95 na sprawdzanie co jak działa :P

A poza tematem muzyki:
flapdzak:
Nie mam na razie jakichś nowości związanych z modem, dlatego wrzucę animacje jednostek Cytadeli

Super robota. Już się doczekać nie mogę!

Menelag PW
1 czerwca 2022, 13:27
Świetnie ten projekt się rozwija :)
Dobrze wiedzieć, że polska strefa modderska dalej ma się dobrze.

Kilka lat temu robiłem mody do H5. Jednego, dużego projektu niestety nie udało mi się dokończyć, ale narobiłem do niego sporo utworów muzycznych.

Znaczna część to covery i wstawki motywów z innych odsłon HoMM i filmów fantasy, ale wiele tematów muzycznych skomponowałem od zera sam. Używałem programu MuseScore ( musiałem posiłkować się realistycznie brzmiącymi syntezatorami instrumentów, bo te oryginalnie dołączone do programu bardziej nadawałyby się do ścieżki dźwiękowej np. H2 ;))

Całą ścieżkę dźwiękową do tego projetku można znaleźć na YouTube, poniżej podsyłam linki do utworów, które mają etniczno-tropikalną stylistykę:

Niewykorzystany motyw kampanii Twierdzy

Motyw bohatera Twiedzy - cover utworu miasta Twierdzy z H6

Inny temat bohatera Twierdzy - moja własna kompozycja

Motyw związany z kampanią Akademii - też moja własna kompozycja

Jeśli coś się spodoba, jako potencjalny utwór dla miasta, to proszę się częstować ;) ja raczej już do modowania nie wrócę, więc i tak nigdy ich nie wykorzystam.

Górski Krasnolud PW
17 czerwca 2022, 10:50
Panie flapdzak, kończ pan już tą sesję, bo nie wytrzymiem dłużej cieszy w tym temacie! ;)

Chciałem to napisać przy okazji jakiegoś innego posta, ale skoro na razie nikt się w temacie nie odzywa :P to poświęcę całą swoją wypowiedź na przedstawienie pomysłu.
Nieodzowną klasyką wśród wszystkich części Heroesa, oprócz poszczególnych frakcji, są również konkretne jednostki, artefakty, czy lokalizacje. Z tych ostatnich, z całą pewnością prym wiedzie Smocza Utopia, która gości na mapach Heroesów już od 1995 roku, i w mniej lub bardziej (Heroes IV) zmienionej formie występowała zawsze.
Jak wiadomo, była ona miejscem, w którym można było zmierzyć się z tymi gadami, w zamian otrzymując legendarne, oraz te nieco słabsze artefakty.
Inspirując się tą myślą, oraz dochodząc do wniosku, że jeśli ukończysz flap swoje prace nad modem, to w siódemce zagości trzech "ptasich" czempionów (Ognisty Ptak, Simurgh, i Kakaschuch) stwierdziłem, iż taka Ptasia Smocza Utopia mogłaby również być czymś ciekawym.

Wiążą się z tym trzy plusy, ponieważ:
+ Byłby to bank stworów, który wykorzystuje jednostkę z Twojej Cytadeli
+ Takie miejsce dawałoby znacznie ciekawsze nagrody, niż np. Komandoria Krzyżowców
+ Jest już gotowy model, który mógłbyś flapdzak wykorzystać

Gniazdo Sztormów
Chodzi mi o prawą część screena. Widziałbym tą lokalizację, jako ten kamienny okrąg, żarzące krzewy, i oczywiście trzy jaja, wszystko jednak w znacznym stopniu zminimalizowane (gdyby była taka możliwość).
Nad całym obiektem można byłoby zastosować efekt burzy, a każdemu z jaj (akurat są trzy) nadać barwy odpowiednio do jednostek, które tam by występowały, a zatem pomarańczowe dla Ognistego Ptaka, niebieskie dla Simurgha, oraz zielone dla Kakaschucha.

EDIT:
Nie byłby to jakiś budynek szczególnie sensowny pod względem lore, to oczywista oczywistość, jednak patrząc na to z tej strony, w świecie Ashan Smocze Utopie mają również marne uzasadnienie fabularne, szczególnie patrząc na zwaśnione królestwa (każde wierzące w innego smoka), które rywalizują wzajemnie o wpływy na kontynencie.
I tak, pamiętam co flapdzak pisałeś na temat banku stworów. :P Jednak kilka forumowych pomysłów Ci się spodobało, więc może i do tego Cię przekonam! :P

flapdzak PW
27 czerwca 2022, 17:11
Powoli już będę wracał.

Podoba mi się pomysł, ale wciąż nigdy nie próbowałem dodawać obiektów i na ten moment, nie wiem jeszcze jak. Plus budynki nie pojawią się na gotowych mapach. Dlatego mam mieszane uczucia. :P

A jedyne co mogę powiedzieć z jakichś nowości to:
-Naprawiłem Wampiryzm
-Błędy z z zewnętrznym wyglądem miasta są spowodowane samym modelem. Korzystałem już z kilku modeli eksportowanych z Heroes 6 i zdarzyło się coś takiego pierwszy raz. Będę jednak próbował to modyfikować na obecnym modelu, zobaczymy jak wyjdzie. :P

flapdzak PW
28 czerwca 2022, 22:21
Wszystkie zaklęcia są już oficjalnie gotowe - można się ich nauczyć poprzez ulepszanie zdolności rasowej lub wybór jej poszczególnych umiejętności.
Klątwy opierają się o magię ziemi i mroku, dlatego również te szkoły należy rozwijać, by zwiększać siłę klątw.


Zaklęcia do nauczenia poprzez ulepszenie Natury Klątw do poziomu nowicjusza.

Spowolnienie


Punkty ruchu wrogich jednostek na obszarze 3x3 zostają zredukowane o 1/2/3/4.
Trwa przez okres 3 tur.


Zaklęcia do nauczenia poprzez ulepszenie Natury Klątw do poziomu eksperta.

Kwaśna krew


Odbija 10%/20%/25%/35% otrzymanych obrażeń w postaci obrażeń od Magii Ziemi.
Trwa przez okres 3 tur.


Wampiryzm


Obrażenia zadawane przez stworzenie przywracają zdrowie równe 2%/4%/6%/10% obecnych punktów życia. Powoduje to także ożywienie zabitych jednostek.
Trwa przez okres 3 tur.


Zaklęcia do nauczenia poprzez ulepszenie Natury Klątw do poziomu mistrza.

Petryfikacja


Stworzenie zostaje obezwładnione do końca jego następnej tury. Jednostce można zadawać w tym czasie obrażenia nie rozpraszając efektu.

Likwidacja


Natychmiastowo zadaje wrogim jednostkom obrażenia wynoszące 60/160/225/450 od Magii Mroku na obszarze 6x6. Siła zaklęcia skaluje się wraz z poziomem bohatera.

I przykład - bohater magii na poziomie mistrza Magii Mroku i będącym na 30 poziomie doświadczenia, zada 540 obrażeń.
Dla porównania - w podobnej sytuacji Tsunami zadaje 532-588 obrażeń.


Zaklęcie do nauczenia poprzez zdolność "Pochód"

Pochód Szamana


Rzucając zaklęcie na sojuszniczą jednostkę specjalną, bohater zregeneruje 10/20/25/35 punktów many.


Zaklęcie do nauczenia poprzez zdolność ostateczną "Pasożyt"

Pasożyt


Na początku każdej tury zadawać będzie wybranej wrogiej jednostce obrażenia na poziomie 4%/7%/9%/12% obecnych punktów życia.
W momencie rzucania zaklęcia zadawane są obrażenia na poziomie 2%/3,5%/4,5%,6% obecnych punktów życia.
Efekt wywołuje się co turę i trwa do końca bitwy.


Górski Krasnolud PW
2 lipca 2022, 17:39
Absolutny chad. Martwi mnie tylko kwestia tego, jak rozdzielisz umiejętności poszczególnym klasom bohaterów, skoro i tak wszyscy będą musieli być troszkę bardziej nastawieni na magię (przez charakter umiejętności rasowej) co lekko dyskredytuje już na starcie bohaterów mocy. Poza tym jednak nie mogę się doczekać wypróbowaniu tejże magii klątw w praktyce i przetrzebić troszeczkę oddziałów wroga Pasożytem. 😉

flapdzak PW
10 lipca 2022, 13:30
@Górski Krasnolud
Na trzeciej stronie są pokazane umiejętności dla poszczególnych klas. :P

Cytadela jest praktycznie gotowa, najprawdopodobniej wrzucę ją w następnym tygodniu.
A teraz kilka informacji:

-Ekran miasta
Postanowiłem, że ekran miasta będzie statyczny, posiadający 4 stany - zmieniać się będzie kiedy ulepszane będą budynki na drodze Rada Osady, ..., Kapitol.

Ale...
-To umożliwiło ustawienie utworu w Zamku niezależnie od tego, czy bohater jest w mieście, czy nie.
Udało mi się znaleźć na to sposób - nie jest jednak idealny.
Plusem jest to, że działać będzie zawsze, a minus - muzyka przypisana została do budynków zmieniających ekran miasta. Po najechaniu na nie (które zajmują cały ekran) włączy się muzyka, czyli automatycznie. Oznacza to, że jeśli będziemy latać myszką po ekranie, muzyka wywoła się kolejny raz, i jeszcze kolejny. itd; Po interfejsie, można myszką latać bez dodatkowego wywołania, także grając "normalnie" ten sposób zadziała.
A sam utwór - biblioteka w plikach jest dosyć uboga, nie było w czym wybierać.
Ustawiłem "Swamp" z Lost Tales.

-Zewnętrzny wygląd miasta jest już naprawiony.
Trzeba było dołożyć dodatkowe obiekty w blenderze ukrywające zepsute obszary.

-Miałem dodać jednostkę neutralną, która zastąpiłaby Krakena, ale nie chce mi się od nowa eksportować wszystkich tekstur ze Smite'a, dlatego zostanie jak jest. :P

-Drzewko rozwoju miasta:

Do tego wykorzystałem budynki Fortecy, nie ma wiele różnic.

-Symbol frakcji i Bohater:



I poza tematem samej Cytadeli:
Rozglądałem się za możliwością dodania takiej Ptasiej Smoczej Utopii i do tego trzeba ingerować w generator map losowych. W paczce z Cytadelą więc tego nie będzie.
Samym generatorem zajęli się też twórcy 7.5, ale ja również chciałem coś z tym poeksperymentować.
I trudno zrobić tam coś ładnego. Przy wybraniu mieszanych terenów, każdy temat może mieć tylko jedną teksturę podłoża.
Próbowałem zrobić coś w stylu Heroes 6 i wyszedł taki wygląd dla Plains, nowy teren Swamp i Stronghold (Heroes 5), oraz Desert

Pointer PW
12 lipca 2022, 19:37
GórskiKrasnolud:
Martwi mnie tylko kwestia tego, jak rozdzielisz umiejętności poszczególnym klasom bohaterów, skoro i tak wszyscy będą musieli być troszkę bardziej nastawieni na magię (przez charakter umiejętności rasowej) co lekko dyskredytuje już na starcie bohaterów mocy.

Też mam takie obawy...

flapdzak:
Na trzeciej stronie są pokazane umiejętności dla poszczególnych klas. :P

Gdzie? Bo przejrzałem całą 3. stronę i nie mogę znaleźć...

flapdzak:
Udało mi się znaleźć na to sposób - nie jest jednak idealny.
Plusem jest to, że działać będzie zawsze, a minus - muzyka przypisana została do budynków zmieniających ekran miasta. Po najechaniu na nie (które zajmują cały ekran) włączy się muzyka, czyli automatycznie. Oznacza to, że jeśli będziemy latać myszką po ekranie, muzyka wywoła się kolejny raz, i jeszcze kolejny. itd; Po interfejsie, można myszką latać bez dodatkowego wywołania, także grając "normalnie" ten sposób zadziała.
A sam utwór - biblioteka w plikach jest dosyć uboga, nie było w czym wybierać.
Ustawiłem "Swamp" z Lost Tales.

Po pierwsze: jak udało Ci się to ustawić?
Po drugie: czy to oznacza, że jeśli przypadkiem zjadę z interfejsu na ekran miasta, to muzyka włączy się od nowa? Jeśli tak, to chyba jednak wolę tak, jak to było w H7.5, bo przynajmniej przez cały pobyt w mieście muzyka zachowuje ciągłość...

Co do utworu, to bagna to chyba najlepszy wybór na ten moment. Ja na razie wstrzymałem się z kombinowaniem z dodawaniem nowej muzyki i zająłem Cove'm, ale planuję wrócić za jakiś czas do tematu.

flapdzak:
-Drzewko rozwoju miasta

Fajne, choć miejscami trochę nieczytelne. Za dużo linii się ze sobą krzyżuje. Spróbuj może poprzemieszczać niektóre budynki tak żeby to wyglądało nieco przejrzyściej.

flapdzak:
Rozglądałem się za możliwością dodania takiej Ptasiej Smoczej Utopii i do tego trzeba ingerować w generator map losowych.

Tylko jeśli chcesz żeby się na tych mapach generowała. Samo dodanie obiektu raczej takiej ingerencji nie wymaga. Pytanie tylko czy potrzebny jest obiekt, który nie będzie się pojawiał na RMG, a jedynie będzie opcją do dodania przy tworzeniu mapy w edytorze :P

klimat93 PW
13 lipca 2022, 07:27
Pointer:
flapdzak:
Na trzeciej stronie są pokazane umiejętności dla poszczególnych klas. :P

Gdzie? Bo przejrzałem całą 3. stronę i nie mogę znaleźć...

Strona 4 :)

Pointer:
GórskiKrasnolud:
Martwi mnie tylko kwestia tego, jak rozdzielisz umiejętności poszczególnym klasom bohaterów, skoro i tak wszyscy będą musieli być troszkę bardziej nastawieni na magię (przez charakter umiejętności rasowej) co lekko dyskredytuje już na starcie bohaterów mocy.

Też mam takie obawy...

Bohaterowie "mocy" każdy z nich ma możliwość nauczenia się Magii Ziemi na mistrzowskim i Magii Ciemności na zaawansowanym, więc jak ktoś będzie chciał rozwijać zdolność klasową to nie będą tak znowu pokrzywdzeni.

Pointer:
flapdzak:
Udało mi się znaleźć na to sposób - nie jest jednak idealny.
Plusem jest to, że działać będzie zawsze, a minus - muzyka przypisana została do budynków zmieniających ekran miasta. Po najechaniu na nie (które zajmują cały ekran) włączy się muzyka, czyli automatycznie. Oznacza to, że jeśli będziemy latać myszką po ekranie, muzyka wywoła się kolejny raz, i jeszcze kolejny. itd; Po interfejsie, można myszką latać bez dodatkowego wywołania, także grając "normalnie" ten sposób zadziała.
A sam utwór - biblioteka w plikach jest dosyć uboga, nie było w czym wybierać.
Ustawiłem "Swamp" z Lost Tales.

Po pierwsze: jak udało Ci się to ustawić?
Po drugie: czy to oznacza, że jeśli przypadkiem zjadę z interfejsu na ekran miasta, to muzyka włączy się od nowa? Jeśli tak, to chyba jednak wolę tak, jak to było w H7.5, bo przynajmniej przez cały pobyt w mieście muzyka zachowuje ciągłość...

Fakt nie chciał bym by utwór się "ciągle zaczynał" się odtwarzać.

Pointer:
flapdzak:
-Drzewko rozwoju miasta

Fajne, choć miejscami trochę nieczytelne. Za dużo linii się ze sobą krzyżuje. Spróbuj może poprzemieszczać niektóre budynki tak żeby to wyglądało nieco przejrzyściej.

Nie jest tragicznie ale fakt za dużo trochę tych "Skrzyżowań".

ShEv441 PW
14 lipca 2022, 12:41
Ciekawy mod. Grałem w H7 tylko kilka godzin w 2017 roku, jednka odrzuciła mnie mała ilość zawartości i głupota A.I
Posiadam tylko podstawkę, czy będę mógł zagrać w tego moda bez dodatków?
Jak zainstalować tego moda?
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 - 8 - 9
temat: [projekt] Heroes 7 Cytadela

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel