Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Cytadela Mocy i Magii  (Might and Magic)temat: [przyklejony] MM - problemy i porady
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)
strona: 1 - 2 - 3 ... 85 - 86 - 87

Hayven PW
4 listopada 2020, 16:44
Cytat:
Ósma litera od końca imienia Archibald to R, ta zagadka była wredna już w oryginale, bo ósma od końca w alfabecie to "S".

Ojejku, to to mi się nigdy nie zgadzało! Czyli to, co napisałem parę postów wyżej też było błędne :P Jakoś zapomniałem wtedy policzyć "V" w alfabecie angielskim.

Daractive PW
27 stycznia 2021, 03:39
Witam.
Napotkałem dosyć dziwny błąd (oczywiście) w MM8. Pierwsza postać w mojej drużynie posiada "martwe" miejsca w ekwipunku. Jest to około 9 miejsc których nie da się wypełnić (mogę dowolnie przekładać elementy, ale próba podniesienia czegoś z ziemi lub przekazania między postaciami skutkuje dialogiem o braku miejsca, nawet jeśli przedmiot automatycznie wpadnie do ekwipunku innej postaci). Abnormalne pola wydają się działać "płynnie" tzn. jeśli zdejmę z postaci przedmioty (zbroje/broń etc.), mogę wypełnić ekwipunek po brzegi, ale stosowne sloty na postaci staną się nieresponsywne. Co ciekawe zdaje się, iż dzieje się tak tylko dla małych przedmiotów (odczynniki). Duże przedmioty jedynie "dopchane" mniejszymi wydają się działać poprawnie. Edytor postaci nie pokazuje nic interesującego w tym ekwipunku. Ma ktoś jakiś pomysł co może być na rzeczy i/lub jak to rozwiązać?

EDIT: Wydaje się że gra ma na "sztywno" ustawiony limit 126 przedmiotów/postać z uwzględnieniem przedmiotów noszonych.

Baronus PW
2 lutego 2021, 20:44
Mialem. To sie robi gdybzmieniasz rozmiar przedmiotu a w zapisie jest dawny.
Dopasuj przedmioty do miejsca zeby nic nie zostalo. Wyrzuc wszystko na ziemie z wadliwego ekwipunku zapisz wyjdz z gry wroc pozbieraj.

AquaInferus PW
11 czerwca 2022, 10:32
Hej próbuje zagrać w M&M 2, ale ma tak problem, że po ostatnim spotkani z jakimś goblinem czy czymś inny przy życiu został tylko 1 członek załogi stan reszty to martwy i teraz jak próbuje zacząć grę to nie dośćże za każdym razem zaczynam jako day 2 to jeszcze z trupami co zrobić, aby zacząć od nowa próbował usuwać sejva alb to, co myślę ze nim jest. wersja gry gog

Szaman PW
13 marca 2023, 16:08
Ostatnio gram w MMVII i postanowiłem się pobawić rzadkimi klasami. Wymyśliłem sobie Łowce, Mnicha, Paladyna i Druida. Największym niewiadomym dla mnie jest mnich i jego umiejętność Walka Wręcz(unarmed po angielsku). Nie do końca rozumiem opisu tej umiejętności. Czy chodzi o to, że mam KOMPLETNIE żadnej broni posiadać w ręku w tym Łuk czy tarcze? Czy łuk i tarcze mogę mieć?

Demorator PW
13 marca 2023, 16:32
Na 99% jestem pewien, że łuk nie wpływa negatywnie na tę umiejętność. Zawsze wyposażam całą drużynę w jakąś broń zasięgową i nigdy nie zauważyłem, żeby mnich z tego powodu radził sobie gorzej. Zakładam, że chodzi o broń do walki wręcz.
Nie jestem w stanie odpowiedzieć jak wpływa tarcza.
Jedyną bronią, którą może używać mnich, aby korzystać z umiejętności Walki wręcz, jest kij, ale o tym zapewne wiesz, bo jest to jasno napisane.

Proponuję przeprowadzenie testów na goblinach, czy innych słabych stworzeniach. Zazwyczaj dość łatwo zaobserwować, czy któraś postać ma większe problemy od pozostałych.

jbnp5 PW
13 marca 2023, 16:39
Na łuk na pewno nie ma to wpływu. Założona tarcza neguje umiejętność uników, jednak nie jestem pewny czy wpływa na umiejętność walki. Możesz zawsze sprawdzić w statystykach czy obrażenia spadają po założeniu tarczy.

Hayven PW
13 marca 2023, 18:51
Tarcza mogłaby wpływać na czas do następnej akcji (ale to trzeba by sprawdzić). Ataki wręcz i dystansowe są, o ile mi wiadomo, zupełnie od siebie niezależne, więc łuk nic nie powinien robić.

Jeśli chodzi o kij, to owszem, można go mieć razem z premiami z walki wręcz, ale chyba tylko od określonego poziomu którejś z tych umiejętności...?

jbnp5 PW
13 marca 2023, 19:17
Hayven:
tylko od określonego poziomu którejś z tych umiejętności
Konkretnie to od arcymistrzostwa kija.

Sprawdziłem na szybko zabijając gryfy łotrzykiem i wygląda na to, że tarczy można bez problemu używać w połączeniu z walką wręcz. Tarcza przestaje wpływać na cooldown po awansie na eksperta.

Daniel37. PW
24 sierpnia 2023, 16:21
Hej błagam pomóżcie jak mam przejść te wredne lustra w mrocznym przejściu chodzi o m&m IX dokładną ilość obrotów żeby promień trafił w kryształ błagam płacę 50 zł za prawidłową odpowiedź
strona: 1 - 2 - 3 ... 85 - 86 - 87
temat: [przyklejony] MM - problemy i porady

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel