Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Jarmark Cudówtemat: Galeria na Krużganku (uważaj, co wrzucasz, mocium panku)
komnata: Jarmark Cudów
strona: 1 - 2 - 3 ... 17 - 18 - 19

Święty Majkyl PW
4 września 2019, 14:03
Ciekawe co powiecie o tym? Nie powiem(na razie) po co pytam:)

In quo et pro quo

Świat.

Tak nazwała ową mikrosferę Pani Tajemnic, której bardziej chwytliwe nazwy dla rzeczy znanych nijak nie kręciły. Świat jest sztucznym planem egzystencji, odciętym kawałkiem jednego ze światów, a może jednym z brakujących fizykom do prostoty rachunku wymiarów, zwiniętych i ukrytych poza wszelkim pojęciem prymitywnych istot trójwymiarowych. Świat jest więc nieduży i całkowicie bezpieczny od interakcji z zewnątrz, niczym diamentowa śnieżna kula pod czapką-niewidką w zapomnianej graciarni na obrzeżach zniszczonej wojną totalną galaktyki. Świat nie jest zamieszkały i jedyne, co go wypełnia po brzegi, to maszyneria. Maszyneria, której widok amoralnie podnieciłby miłośników steam-punku, atom-punku, cyber-punku oraz złomu do wzięcia, zaś miłośnikom perfekcji i pracownikom IT zapewniłby zawał serca.

Maszyneria zdaje się nie działać, jednak co jakiś czas ciszę przerywa dźwiękowy komunikat w formie wesołego głosiku chochlika, ulubionej rasy Pani Tajemnic, ogłaszając na przykład:

-…dzik nie jest odpowiedzią. Poszukiwanie odpowiedzi trwa…

-…dobroć nie jest odpowiedzią. Prawdopodobnie. Jest bardziej prawdopodobną odpowiedzią niż dzik w każdym razie…

Albowiem Pani Tajemnic, najbardziej ciekawska wśród bóstw- pierwszych tworów pustki Wszechświata, stworzyła Świat do pomocy w odpowiedzi na nurtujące ją pytanie. Do złamania pierwszej i ostatniej zagadki, która obsesyjnie nurtuje Panią. Czym jest Wszechświat?

Na pytanie takiego kalibru, SI Świata-komputera postanowiło znaleźć odpowiedź drogą eliminacji. Po paru mileniach wstępnej kalibracji uznało, że zakres odpowiedzi należy zawęzić do rzeczowników. I tak od kolejnych tysięcy lat trwa eliminacja błędnych najprawdopodobniej odpowiedzi.

Od paru zaś setek lat Pani Tajemnic osobiście z niecierpliwością oczekuje w Świecie na odpowiedź, albowiem sprawa doszła już do litery „z”. Czy odpowiedź kryje się na samym końcu wszelkich słowników ze wszystkich światów? Czy jednak metoda okaże się błędna i problem trzeba będzie ugryźć inaczej?

-…zapiekanka nie jest odpowiedzią. Niestety. Poszukiwanie odpowiedzi trwa…

-…źdźbło nie jest odpowiedzią. Poszukiwanie odpowiedzi trwa…

-…żart JEST odpowiedzią!- ogłasza syntezator mocniejszym głosem.

W Świecie rozlega się dźwięk fanfar. Maszyneria emituje kolorowe wiązki światła i projekcje spadającego konfetti.

- Poszukiwanie odpowiedzi zakończone! Wszechświat to…ŻART!

I doceniła bogini uroki słodkiej niewiedzy.

AmiDaDeer PW
26 grudnia 2019, 02:13
Zrobiłem mikropijany utwór imitujący house. Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy.

AmiDaDeer PW
27 grudnia 2019, 17:12
Chillhop oparty o sample z H3.

CelestynMichal PW
23 marca 2020, 13:56
Powyższy post odnosił się do posta, który został przeze mnie skasowany.

Proroc3Y PW
20 października 2021, 22:28
Witajcie, drodzy Grotowicze. Jakiś czas temu stworzyłem remake motywu z pecetowej (dosowej) wersji pierwszego Might and Magic (Book One: Secret of the Inner Sanctum) i pomyślałem, że go tutaj umieszczę. Mam nadzieję, iż się wam spodoba wszystkim :)

link do utworu (YouTube)
link do utworu (SoundCloud)

Kastore PW
21 października 2021, 00:01
Ładny.

AmiDaDeer PW
11 marca 2022, 19:57
Spowolniłam Smerfne Hity i prawdopodobnie stworzyłam w ten sposób nowy gatunek muzyczny.


Kastore PW
11 marca 2022, 22:02
Oryginał był mega gówniany, ale po spowolnieniu już nie jest takie złe.

Yaaqob PW
14 marca 2022, 12:11
Klimaty Striboga i Olgi Drendy. :-D ;-)

AmiDaDeer PW
25 lutego 2023, 13:59
Od dłuższego czasu szykuję się do nagrania dema po to, aby znaleźć zespół chcący grać podobną muzykę do tego co sama lubię grać. Niestety nie miałam do tego wystarczająco głośnego sprzętu, aby nie musieć pożyczać wzmacniacze na próby. Tym razem jednak to się zmieniło - znajomy przeprowadzając się do Warszawy chciał pozbyć się 12-calowego, 65 W Laneya (wszak waży 17 kilo), więc przekazał mi go za darmo.



(pedalboard mój; przed otrzymaniem komba z foostwitchem był on o wiele bardziej ściśnięty i chaotyczny)

Efekty noodle'owania (i zajawkę projektu, do którego komponuję powoli utwory) macie do posłuchania tutaj.

EDIT: Koło 7:31 jest mała przerwa, coś musiał być problem z mikrofonem. Ale to nie jest duży problem dla całości kompozycji.

Szaman PW
27 lutego 2023, 16:40
Ostatnio gram sobie w MM8 i natrafiłem na piękne imię goblina.


Serd PW
7 marca 2023, 20:18
Pamiętacie to? Swego czasu można było znaleźć to w paczkach pewnych popularnych chipsów ziemniaczanych i był na to nawet spory szał.

uhm PW
8 marca 2023, 16:05
Taaak, szał był do czasu zagrania w H4 :P Potem emocje opadły. Szkoda, że nigdy nie zobaczyliśmy jakby gra mogła wyglądać z grafikami w dużej rozdzielczości zamiast tych śmiesznych miniaturek. No i nawet to, że wielu z bohaterów z kart nie trafiło do wersji finałowej pokazuje jak wiele wycięto.

AmiDaDeer PW
8 marca 2023, 16:44
Kiedyś miałam całą kolekcję, ale chyba poszła ona do jakiejś świetlicy. Trochę szkoda, ale przynajmniej dzieci mają się czym bawić.

PS. Zły temat, proszę moderację o przeniesienie ostatnich czterech postów (łącznie z tym) do jakiegoś bardziej adekwatnego miejsca.

jbnp5 PW
26 kwietnia 2023, 17:47
Przypominam moderacji o przeniesieniu ostatnich postów do ciekawostek.

AmiDaDeer PW
27 czerwca 2023, 12:31
Moje pierwsze podejście do czegoś na kształt dungeon synthu. Muzyka i okładka w pełni mojego autorstwa.


Kastore PW
27 czerwca 2023, 13:16
Muzyki brakuje.

AmiDaDeer PW
28 czerwca 2023, 14:04
Nie wiem czemu nie wrzuciłam linka do Bandcampa... Tutaj można posłuchać.

AmiDaDeer PW
29 czerwca 2023, 11:14
I można też posłuchać drugiego utworu w podobnej stylistyce, tym razem z użyciem sequencera i skal arabskich.


AmiDaDeer PW
29 czerwca 2023, 14:08
Obydwa powyższe utwory są już na YT:



strona: 1 - 2 - 3 ... 17 - 18 - 19
temat: Galeria na Krużganku (uważaj, co wrzucasz, mocium panku)

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel