Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [Projekt] Spolszczenie i modyfikacja Kronik
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 22 - 23 - 24 ... 28 - 29 - 30

VIP PW
7 października 2021, 21:14
Tutaj wrzucam szybkie nowości: https://discord.gg/agKKh2W3 :). Projekt posiada swoją zakładkę :).

VIP PW
9 października 2021, 23:20


Pogorszyło mi troszkę jakość przez export do *.gif przy pomocy GIMP, ale chodzi tylko o pokazanie efektu mojej rekonstrukcji :).

Kastore PW
10 października 2021, 00:42
Fajne

ernim1 PW
11 października 2021, 20:20
Wrzuciłby ktoś Kroniki na jakiś inny serwer? Z tego mi kończy połączenie przy 340mb i lipa :( Próbowałem już z 6 x i ciągle to samo...

E:
Ściągnąłem wersje Heroes_Kroniki_v254_BETA.exe z jakiegoś innego serwera, instaluje tak jak na filmiku (odznaczam 2 kroniki) ale wyskakuje mi "Instalator poprawnie zweryfikował gry ale nie zawieraja one odpowiednich kronik" a jak klikam, że nie GOG tylko NWC to wyskakuje " Zweryfikowano 5/6 ... Instalator nie rozpocznie instalacji bo nie zweryfikowano pozostalych kronik" Nie wymienia mi Revolt of the Beastmasters które mam zainstalowane... Nie wiem co jest grane.

VIP PW
11 października 2021, 21:26
Starsze wersje mogą nie działać prawidłowo - nie pamiętam już ich - trzeba analizować changelog.

Spróbuj pobrać najnowszą wersje, ale "wstrzymywać" i upewnij się, bo może masz pełny dysk?

VIP PW
13 października 2021, 21:47
[!!!]

Długo wyczekiwany postęp (można powiedzieć duży bug) nad którym się głowiłem sporo czasu - rozwiązany! Dzięki pomocy @majaczek.

Od teraz ((to są treningi/zapowiedzi)) - KAMPANIE TYPU RoE i ((może coś w przyszłości dodam :P, bo wtedy był plan na ul. ale teraz za dużo zmian by bylo - za późno [wolne miejsce] - może na obrazki instalatorów hmmm...)) - KAMPANIE TYPU AB - mają wszystkie funkcje SoD m. in. fosa, rozkładanie artefaktów itp. Czyli 3 kampanie "typu SoD" w menu kampanii :)).

Edit.

Tak na szybko pokazanie działania fosy (SoD i RoE): https://youtu.be/7Wh8RgSK4-w - testowa mapka na której się bawię. Może ktoś ma lepszą do testów? Bo potrzebuje dogłębnie przeanalizować czy wszystko git jest z funkcjami SoD :).

VIP PW
16 października 2021, 17:50
Koncepcja dla przyszłych zapowiedzi:
- władcy


"Odzyskany Miecz" - mój retusz/dorobienie itp. - usunięto tekst na dole, 3 buttony


Edit.

"Odzyskani Władcy":

VIP PW
20 października 2021, 21:20
Poszukuje polskich opisów dla zapowiedzi (opis kampanii - nie scenariusza) :)

VIP PW
7 listopada 2021, 16:40
Z tego względów, że gra przechowuje tylko 2 tła dla 3 kampanii, a udało mi się zrobić zapowiedzi jak w originale :) (szkoda mi było drugiego obrazka we władcach treningu/kampanii). Postanowiliśmy zrobić rozszerzenie. Osobno w folderze "Packs/Extensions" - będą znajdować się tam *.dll które gracz może zastosować, ale nie musi z różnymi funkcjami.

[Bez użycia dll zrobiłem też w hex wspracie, ALE musiałem odwrócić, bo gra domyślnie ustawia inny w SoD, a my potrzebowaliśmy inny w AB, ale i tak będą tylko 2 tła - tracimy jeden (jest taki sam RoE i SoD)]


Kod (dzięki za pomoc @majaczek):




W przyszłości planuje też coś porobić ciekawego w *.dll :), więc folder będzie przydatny jak się patrzy. Z tego względu, że pole wyboru w Launcherze Kronik z zapowiedziami zostało usunięte (mamy w grze zapowiedzi v2.5.7) na to miejsce można włączyć Rozszerzenie (jeśli chcemy). Np. w zamku możemy dokonać wymiany pomiędzy bohaterami czy odrzucić skille u "Uczonego" czy "Chatki Wiedźmy, itp.

VIP PW
12 listopada 2021, 23:32
@Кɘɾtɾa

Nie mogę odpisać Ci na pw, bo wiadomość nie może został wysłana z powodu błędnego nicku hmm (twój nick nie czyta strona Kwasowej Groty :P)


"Hej,
Dzięki wielkie coś czułem, że z tym buntem jest nie tak :P. Mały oryginał w lochach był za bardzo rozciągnięty w oryginale wiec taka wersja co miałem wydawała się lepsza, ale tak nie do końca - widać rozciągniecie :P. Duży z Lochów też ma gorszą jakość :P? Tego nie zauważyłem w sumie :P. DZIĘKI! Jeśli udałoby Ci coś jeszcze wyłapać daj znać :P."

Kertra PW
13 listopada 2021, 12:24
@VIP

Okej, rozumiem. Nie wiedziałem o tym, ale chyba tylko admin może mi zmienić nazwę. xD Zajmę się tym, dzięki! :D
Oczywiście jak coś znajdę to będę powiadamiał. Fajnie że mogłem te potrety poprawić. ;)

VIP PW
13 listopada 2021, 13:06
Spoko już załatane, dzięki :).

Kertra PW
14 listopada 2021, 13:32
@VIP

Okej, już możesz do mnie pisać jak coś na priv. :D

Korzystając z okazji, to wyłapałem błąd w tekście (chyba).
W kampanii "Władcy Żywiołów", częściej jest napisane "władcy żywiołów", "władców żywiołów" itp. z małej litery, ale pojawiają się wyjątki gdzie jest napisane z dużej litery "Władcy Żywiołów", "Władców Żywiołów" itp. także myślę że to chyba mały błąd. :)

PS:
Ogólnie w tłumaczeniu Herosków są błędy np. używa się słów: czary, jak i zaklęcia. Myślę że powinno się używać jednej odmiany. W swoim osobistym tłumaczeniu zmieniłem wszystkie słowa czarów na zaklęcia. :D

Kertra PW
14 listopada 2021, 14:17
@VIP

A i jeszcze jedno. W kampanii "Ognisty Księżyc" jest napisane Drzewo Świata w intro, a powinno być Drzewo Życia :)

VIP PW
14 listopada 2021, 15:29
Okej :),

"A i jeszcze jedno. W kampanii "Ognisty Księżyc" jest napisane Drzewo Świata w intro, a powinno być Drzewo Życia :) "

W który dokładnie miejscu? Intro filmowe gry? Ogólnie kampania przyjęła się o nazwie Drzewo Życia (tylko przycisk i animacja z początkowy tłem ma zamienną nazwę Drzewo Świata, ale w kampanii Drzewo Życia) - Nie wiem do końca gdzie w Ognistym :P.Bardziej logiczne tłumaczenie w kampanii to Drzewo Życia, ale właśnie dla powyższych przetłumaczono dosłownie.

"Ogólnie w tłumaczeniu Herosków są błędy np. używa się słów: czary, jak i zaklęcia. Myślę że powinno się używać jednej odmiany. W swoim osobistym tłumaczeniu zmieniłem wszystkie słowa czarów na zaklęcia. :D "

A to nie wiem w sumie, pozostawione, aby była nostalgia SoD :P.

"Korzystając z okazji, to wyłapałem błąd w tekście (chyba).
W kampanii "Władcy Żywiołów", częściej jest napisane "władcy żywiołów", "władców żywiołów" itp. z małej litery, ale pojawiają się wyjątki gdzie jest napisane z dużej litery "Władcy Żywiołów", "Władców Żywiołów" itp. także myślę że to chyba mały błąd. :)"

To trzeba pewnie wtedy poprawić 2 wersje, trening i zapowiedzi. Trochę roboty :P, ale jakbyś miał czas możesz spróbować :P.

VIP PW
25 listopada 2021, 21:54
HC v2.5.7 [CLOSE BETA] is here 🙂🥳.

Castlebeck PW
28 listopada 2021, 20:37
Mam kilka pytań w związku ze spolszczeniem.

13 grudnia 2020 na Jaskini Behemota pojawił się wpis o powstaniu spolszczenia i tam była cała instrukcja instalacji itd., ale z tego co widziałem teraz już trochę inaczej wygląda plik instalacyjny i tu właśnie mam wątpliwości.

1. W dziale download jaskini http://h3.heroes.net.pl/download jest plik Spolszczenie + HD mod. To znaczy, że już nie trzeba oddzielnie instalować HD moda i go potem aktualizować po instalacji wszystkiego?

2. Obok pliku pisze: "Wymaga oryginalnych kronik". Tzn. że już nie trzeba mieć dodatkowo Heroes III Complete? Wystarczą już tylko HC All chapter z GOGa? Bo Kroniki kupiłem na GOGu, ale nie mam Heroes III Complete. Mam tylko Heroes III które dawno temu było sprzedawane na jednej płytce w paczce zrobionej przez Ubisoft "Heroes I-IV collection".

3. Ta wersja w dziale download jaskini, to jest obecnie wersja ostateczna działająca, nie próbna, czy powstały już jakieś uaktualnienia?




Przy okazji wielkie dzięki za zrobienie tego spolszczenia razem z HD. Jak kupiłem Kroniki na GOGu to jednak bez HD trochę razi po oczach na dużym ekranie, a poza tym dużo wygodniej czyta się te historie(fabułę), wyskakujące w czasie kampanii, po polsku.

VIP PW
28 listopada 2021, 23:11
W moim pierwszym wpisie jest wszystko zawarte :). Najnowsza wersja pojawia się zawsze na kwasowej grocie: https://www.vault.acidcave.net/file.php?id=619 razem z instrukcją :). Projekt wymagał/wymaga zawsze H3 Complete i Kronik (paczka zawiera w sobie HDmod, po instalacji kronik wywołuje się instalator HDmod).

Bardzo ogólnie mówiąc pracuje aktualnie nad poprawkami, dodatkowymi cennymi zasobami i dodaje w pełni angielską wersje :).

avatar PW
28 listopada 2021, 23:26
A dlaczego projekt wymaga H3 Complete, skoro oryginalne Kroniki go nie wymagają?

VIP PW
28 listopada 2021, 23:40
Dla pełnego wsparcia HDmoda (przyszłe aktualizacje itp.) - nie wiedziałeś @avatar ? "Instalujesz" na H3 Complete.
strona: 1 - 2 - 3 ... 22 - 23 - 24 ... 28 - 29 - 30
temat: [Projekt] Spolszczenie i modyfikacja Kronik

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel