Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Inferno w H7 Mod
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)

Vexes PW
7 lutego 2021, 10:23
Witam serdecznie,

Zalążki tego tematu pojawiły się już przy okazji tematu o modzie/projekcie "Wrota Żywiołów", który niestety obecnie jest martwy/ a w najlepszym przypadku zamrożony do odwołania.
https://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=2989&pid=159260&page=22#159260

Nie mniej jednak ja nie o tym.
Niedawno na Heroes Community pojawił się taki temat:
http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=46752&pagenumber=1
Dotyczy on fanowskiego modu/projektu na inne miasto: Inferno.
Mod doczekał się nawet wstępnego wydania na HHoMMdb. Można go więc ograć.

Nie jest to pierwszy taki projekt. Wspomniane już Worta Żywiołów (niestety nie ukończone) ale również tzw. "The Shadow Over Ashan" wprowadzający nową frakcję zwaną Xel.

Mimo średniego przyjęcia Heroes 7 wciąż jak widać jest przez fanów rozwijane. Co grotowicze myślą na ten temat? Jakie przemyślenia nasuwają się wam na temat moda wprowadzającego Inferno. Oraz ewentualnie na temat "The Shadow Over Ashan"?



pan G PW
9 kwietnia 2021, 11:57
ja uważam że inferno do Heroes 7 to kiepski pomysł bo (dla mnie) nie pasuje do fabuły i wyglądu Heroes 7

mrocznymag322 PW
9 kwietnia 2021, 12:30
Może oni robią te modyfikację, bo może brakuje im (z sentymentu oczywiście) tego miasta i chcą go dodać jako modyfikacja? Jak ci się nie podoba taki pomysł to nie instaluj moda i tyle. :p

Kastore PW
9 kwietnia 2021, 14:29
A jak ci nie pasuje Korea Północna to się wyprowadź. To jest tego samego typu argument. Jak ci nie pasuje Forge w Hocie to nie instaluj i albo ignoruj wszystkie następne update'y albo, nie wiem, naucz się Assemblera i wytnij sobie to Forge. Łatwiej jest powiedzieć, że jak się nie podoba, to nie instaluj, zamiast zrobić coś porządnie i dostrzec wagę własnej pracy
... eee, zgubiłem wątek.

Garett PW
9 kwietnia 2021, 15:36
Cytat:
nie pasuje do fabuły i wyglądu Heroes 7

Pomimo tego, że Inferno było w planach i nawet wiemy kto miał być przedstawicielem demonów w Radzie Cieni (Ignatius) oraz fabuły jego historyjki motywującej w przypadku gdyby to miasto wygrało głosowanie:

Streszczenie wywiadu z Marzhinem (do przeczytania w grotowej Czytelni):
Jeśli by historia potoczyła się inaczej i w głosowaniu fanów na ostatnią frakcję do Heroes VII zwyciężyłoby Inferno, a nie Lochy, to członkiem rady Ivana zostałby inkub Ignatius, który próbując odzyskać swoją duszę tym razem pomagałby armii Imperium w walce z władcami Chaosu. Kampania Inferno nie opowiadałaby o kolejnym zaćmieniu, ale o losie dwojga czarodziei, którzy sprzedali swoje dusze Urgashowi i stali się inkubem i sukubem. Po zaćmieniu staraliby się znaleźć sposób na uniknięcie powrotu do Sheoghu. Jeden chciał stać się złym demonem, rozkoszującym się w niszczeniu, a drugi wręcz przeciwnie. Motywem przewodnim kampanii miała być "cena wolności".

A ponieważ przegrało, to ostatecznie miało się znaleźć jedynie w hipotetycznym trzecim dodatku (ale wyszło jak wyszło):
jak wyżej:
Autor byłby zadowolony, gdyby udało się wydać już tylko ten drugi dodatek, jako że byłby on konkluzją dla bardzo wielu wątków fabularnych. Jednakże jeśli by się udało, chciałby jeszcze zrealizować trzeci, którego motywem byłby "Upadek Gryfa". Opowiadałby historię Szarego Sojuszu i dodawałby oczywiście Inferno jako ostatnią frakcję. Akcja dodatku kończyłaby się w momencie, w którym zaczyna się fabuła Heroes V, co zamknęłoby cały cykl.

pan G PW
9 kwietnia 2021, 16:54
ok czemu się tak mnie czepiacie ? tylko się wypowiedziałem

Kastore PW
9 kwietnia 2021, 18:35
I myślałeś, że nie zauważymy?

Vexes PW
9 kwietnia 2021, 19:59
Po pierwsze mod dość mocno się zmienił i rozbudował. Chłopaki są ambitni i nawet grzebią przy kamerach, AI, mapach i innych rzeczach.
https://ym1mxe.webwave.dev/

Po drugie Inferno jak najbardziej pasuje do Heroes VII. Ba, każda frakcja do niego pasuje. Dlaczego? A no przez przyjętą formę opowieści która jest snuciem opowieści właśnie. Można fabularnie wrzucić jakąś postać nawet wymyśloną do rady bo przybyła coś załatwić u Ivana i by to zrobić opowiada mu jakąś historyjkę swojej frakcji z przeszłości. Co do stylu, to już chyba indywidualna kwestia gustu, ale Inferno przynajmniej od Heroes VI w swoim założeniu ma być dziwne i nie pasujące.

Cytat:
Jak ci się nie podoba taki pomysł to nie instaluj moda i tyle.

Słuszna uwaga. Banalny i trochę dziecinny argument ale trafny. Jesteś wolnym człowiekiem jeśli nie chcesz nie pobieraj i nie graj. Ale jak chcesz masz taką możliwość.

Cytat:
A jak ci nie pasuje Korea Północna to się wyprowadź. To jest tego samego typu argument.

A to jest akurat głupie. Nie, to nie jest taki sam argument. Z prostego powodu, nie tak łatwo wyjechać z Korei Północnej i w większości przypadków jej mieszkańcy nie mogą tego zrobić. No i jest to diametralna zmiana życia. A w tym przypadku możesz nie pobierać i nie instalować. A jak to zrobisz będziesz miał tylko zmienioną odrobinę jedną ze swoich rozrywek.

Miło mi jednak, że ktoś jednak odpowiedział. Już straciłem nadzieję :D

anonim1233 PW
10 kwietnia 2021, 13:51
A wiadomo może coś czy nie ma planów dodania Świątyni do Heroesów VII?

Vexes PW
10 kwietnia 2021, 14:00
anonim1233 Dobre pytanie. A coś tam wiem.

Kiedyś rozwinął się temat miedzy twórcą moda a osobami które obecnie mu pomagają. Stwierdził że podobno ktoś przy takim modzie pracuje, lecz nie upublicznia, przynajmniej na razie swojej pracy. Jednak sam twórca moda Inferno nie znał szczegółów i raczej kazał to traktować jak niepewne plotki niż rzeczywiste potwierdzenie takich prac, więc po prostu sam nie był pewny czy taki mod powstaje.

Jednakże...

Zapytano go, a później była dyskusja między całym teamem jak już się zawiązał, czy jeżeli jednak ten mod nie postanie, to czy oni podejmą jakieś działania z nim związane. Odpowiedź na tę chwilę: być może. Jest taka szansa jednak nie jest to potwierdzenie że po skończeniu całego Hades DLC zajmą się modem Sanktuarium.

dextereczek PW
28 czerwca 2021, 13:53
Czy będzie może spolszczenie do tego moda?
temat: Inferno w H7 Mod

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel