Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Bastion Town
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 31 - 32 - 33 - 34

Drwal PW
6 czerwca 2021, 10:54
Na pewno wkrótce pogram i przetestuje. Wielki szacunek, że chciało Ci się za to zabrać. Mi już po trzydziestce brakuje zapału na modowanie. ;) Defy wyglądają naprawdę bardzo dobrze.

Lord Hawk PW
6 czerwca 2021, 13:10
Kolejny raz, kawał dobrej roboty. Mam wrażenie że dzięki tym zmianą samo miasto nieco bardziej na klimacie zyskało. Przy okazji warto wspomnieć że i muzyka w walce też pod klimat miasta doszła [jeśli było w poprzedniej wersji to przeoczyłem].
A dla osób które to przeczytają, a zdjęcia ich nie przekonują, to trzeba przyznać, że nowe ammuty w grze i z animacją prezentują się jeszcze lepiej niż na zdjęciach [choćby animacja chodzenia].

Kammer PW
6 czerwca 2021, 23:35
Wrzuciłem do Skarbca i zaktualizowałem stronkę.

Bacus PW
7 czerwca 2021, 17:21


No Panie Druids, znów zaskakujesz mnie tym, że nie potrafisz odpuścić i żyć jak git za kratami tylko zasuwasz na cudzą chwałę. Nie propsuje, ale nie potępiam.

Teraz przejdźmy do Twojej pracy.
Jednostki wyglądają dużo lepiej, to nie jest lifting to jest po prostu nowa generacja, super Ci to wyszło. Widać, że lata spędzone na wysepce z sokami i obsługa blendera nie posżły na marne.

Krokodyl jest wybitny, wygląda włochato, przerażająco, agresywnie i budzi uczucie niepokoju, trochę jak moja była, chociaż Ammut wzbudza więcej zaufania.

Co do Biczownika, to osoba, która podsuneła Ci pomysł z biczem u ulepszenia jest mądra, daj jej podwyżkę i pogratuluj. Bardzo dobra zmiana.

Ogólnie fajnie, że jeszcze nad tym pracujesz. Powodzenia i miłego weekendu!

Zawsze Twój - Baca

Trith PW
7 czerwca 2021, 18:23
Z każdą kolejną aktualizacją ta frakcja staje się coraz mniej tragiczna.

DragonKing PW
8 czerwca 2021, 17:39
Mam wrażenie, że te Ammuty są kapkę za krótkie, nie mówię, żeby od razu robić z nich jamniki, ale nieco przedłużyć by się przydało. A tak poza tym, świetna robota.

Kastore PW
8 czerwca 2021, 18:22
Wyglądają trochę jak lew, trochę jak krokodyl, a krokodyle mają krótkie łapy.

Lord Hawk PW
9 czerwca 2021, 10:32
DragonKing:
Mam wrażenie, że te Ammuty są kapkę za krótkie, nie mówię, żeby od razu robić z nich jamniki, ale nieco przedłużyć by się przydało. A tak poza tym, świetna robota.

Skoro to napisałeś, to zapewne nie sprawdziłeś w grze, a właśnie wtedy widać że długość jest ok. Polecam sprawdzić podczas animacji chodzenia. Mi też na zdjęciu wydał się za krótki, ale w grze już nie.

Kuririn PW
9 czerwca 2021, 17:59
Andzej:
Wielkie dzięki Kuririnowi
Coś sie Tobie potentegowało :P

Andruids PW
17 lipca 2023, 16:56
W wersji 2.8 Pawilonu, dostępnej do ściągnięcia przez launcher, dodano nowe grafiki Wielbłądników, Wezyrów, Balsamistów, poprawiono kilka baboli i wprowadzono funkcje specjalnych budynków.

Działanie Idola i Koła Wodnego zostanie zmienione w wersji 1.3., kiedy będzie możliwe bliższe odwzorowanie ich oryginalnych funkcji. A póki co, dają 1000 doświadczenia i większy przyrost Wielbłądów.








Majster PW
17 lipca 2023, 17:32
Wow, długo wyczekiwany przeze mnie update. Nowi jeźdzcy super wyglądają, ale mnie akurat najbardziej cieszą zdolności budynków specjalnych.

Zaintrygowało mnie działanie Healer's Guild, aż postanowiłem to szybko przetestować. Stworzyłem bohatera z bonusem First Aid, i pozbierałem skrzynki z doświadczeniem, maksymalizując zdolność do 3 poziomu.
Straciłem w bitwie 5 wadjetów, z 14. Po użyciu namiotu leczenie, wróciły mi wszystkie wadjety. Po bitwie jednak, ich liczba znowu osiągnęła liczbę 9. Czy ta zdolność ma w założeniu, ożywiać utracone jednostki tylko na czas bitwy, czy właśnie odnalazłem buga?

Andruids PW
17 lipca 2023, 18:15
Uspokajam - jest to zamierzone działanie, takie samo jak czar Wskrzeszenia bez rozwiniętej Magii Ziemii. Uznałem, że gdyby jednostki wskrzeszone przez namiot zostawały po bitwie, byłoby to za silne.

Majster PW
17 lipca 2023, 18:24
Andruids:
Uspokajam - jest to zamierzone działanie, takie samo jak czar Wskrzeszenia bez rozwiniętej Magii Ziemii. Uznałem, że gdyby jednostki wskrzeszone przez namiot zostawały po bitwie, byłoby to za silne.

A, to wszystko jasne.

Ale i tak, ta zdolność budynku specjalnego jest interesująca. Z reguły nie używa się namiotów medyka, a przynajmniej nigdy nie jest to piorytetem. W przypadku Pawilionu, może być całkiem odwrotnie. Muszę pograć dłuższą kampanię, by się przekonać.
Ciekaw też jestem, co powiedzieliby na to profesjonalni gracze.

Dydzio PW
17 lipca 2023, 21:04
Wielbłądy git majonez w porównaniu do tych rozkraczonych poprzednich - IMO sfinksy jakby zmienić to już nie będzie rzeczy które mnie jakoś rażą. Ktoś z pvp community też uznał że nie podobają mu sie kapłanki, co w sumie ma sens patrząc na to, że styl graficzny odstaje

avatar PW
17 lipca 2023, 21:09
Najbardziej odstają skarabeusze :)

Andruids PW
17 lipca 2023, 23:05
Dydzio 2.0: pvp arc:
Ktoś z pvp community też uznał że nie podobają mu sie kapłanki, co w sumie ma sens patrząc na to, że styl graficzny odstaje

Niech napisze co sądzi o wskrzeszających namiotach : p

Dydzio PW
18 lipca 2023, 11:03
tl;dr trochę oskalpowany komentarz jednego pvpera:

"Działa wszędzie na całej mapie? Czy może odwiedzenie to generuje - zapisane per namiot czy per hirek? Jak tak to lipa. Jak to się skaluje, jak masz takich 10, to namiot 575hp? To jest przywiązane do hirka? Kiedy traci ten boost? Po jakimś czasie? Poddaniu?

Co jeżeli na hirku z ziemią i wskrzeszeniem jednostka będzie podniesiona przez namiot? Stracimy ją, bo nie możemy już jej wskrzesić?

widzisz, dlaczego trzymam się z dala od modów, tam nic nie jest w żaden sposób uregulowane"

:D

Andruids PW
18 lipca 2023, 11:30
pvper:
Działa wszędzie na całej mapie? Czy może odwiedzenie to generuje - zapisane per namiot czy per hirek? Jak tak to lipa.
Działa na całej mapie. Wskazuje na to bonus widoczny u każdego bohatera po wybudowaniu budynku. Od 1.3. chciałem zrobić, że trzeba konkretnym bohaterem odwiedzić miasto i kliknąć na Gildię Uzdrowicieli, żeby dostać bonus na stałe, ale skoro tak będzie lipa, to wycofam się z tego pomysłu.

pvper:
Jak to się skaluje, jak masz takich 10, to namiot 575hp?
Chciałem żeby efekt budynków wzmacniających Namioty (i ten wzmacniający Wózki w Forge) się kumulował, ale w tej chwili jest to niemożliwe do zrealizowania w VCMI, więc - jeden budynek, jeden bonus. Druga albo trzecia Gildia Uzdrowicieli w innych Pawilonach nic nam już nie dadzą.

pvper:
To jest przywiązane do hirka? Kiedy traci ten boost? Po jakimś czasie? Poddaniu?
Jak napisałem wyżej, bonus jest globalny i dostępny dla każdego bohatera od momentu wybudowania budynku. Wystarczy mieć namiot.

pvper:
Co jeżeli na hirku z ziemią i wskrzeszeniem jednostka będzie podniesiona przez namiot? Stracimy ją, bo nie możemy już jej wskrzesić?
To chyba logiczne.

Dydzio PW
18 lipca 2023, 11:40
"lipa" było odnośnie działania globalnego - zrobienie że budynek nie działa globalnie tzn trza odwiedzać jak najbardziej wg tego osobnika na plus

ShEv441 PW
18 lipca 2023, 19:59
Oglądałem streama Dydzio z gameplay z nowej wersji miasta - około 15-20 minut.

Oczywiście na starcie gratulację i duży szacunek za pracę i poświęcone godziny na rozwój projektu. W poniższej opinii będę może nieco krytyczny, bo będę porównywał do oryginalnych miast/hoty czyli najwyższych standarów. Feedback ma jednak na celu rozwój, wiec bede punktowal cześć elementów jakie imo odstają.

Wrażenia:
Na plus:

-ogólnie ekran miasta jest też całkiem niezły, lepszy od zdecydowanej wiekszości custom miast
- model klasy might wygląda bardzo spoko w trakcie bitwy
- spoko bohaterów ma fajne portrety, taki mix ludzi i jakiś egipskich mitologii w stylu h3.
- wiele animacji jednostek jest naprawdę niezłych (ten lwo-krokodyl, wojownik na wielbłądzie czy niewolnik z biczem spoko). Czasami nawet zaryzykowałbym stwierdzenie, że może nawet nieco za dobre jak na Heroes3.
- część jednostek ma fajną koncepcje i wykonany model (1 lvl, 3 lvl, 7lvl)


na minus:

Największy :ogólny line-up miasta niezbyt mi się podoba. Część pomysłów na jednostki jest moim zdaniem po prostu chybiona i lepiej by bylo jakby byla zmieniona. Po 1 ograniczanie się tylko do egipskiego motywu jak dla mnie jest błędem. Może być istotny, jednak dodałbym więcej jakiś pustynno/arabskich motywów i może nawet jakąś 1 jednostke totalnie z innej parafii. Tak często było w oryginalnych miastach.
2 poziom wygląda jak "podróba" oślizga z cytadeli. Dodatkowo on wygląda dziwnie zajmując 2 kratki. Jest bardzo wąski wizalnie, może dlatego.
4 poziom to imo nieporozumienie. Jakaś typiara człowieko-kot, dziwnie nieproporcjonalna (bardzo wysoka i chuda) oraz po prostu wizualnie nudna, jeden kolor bez jakiś dodatków tylko stoi w gaciach samych. Musze jednak oddać, że część animacji poziomu 4 jest dobra.
level6 animacje ma slabe i wygląd też średni ( chyba z tego co czytalem to stary model, moze dlatego)
- animacje lvl7 srednie (głównie to poruszanie mogłoby być lepsze, może też efekt dzwiękowy tutaj nie pomaga. Też niektóre ataki są słabsze od innych modeli.


- model zamku na mapie przygody jest sredni, jakis taki wyblakły i trochę nudna bryła. Lepiej wygląda na ekranie miasta jak się buduje.
- wiele siedlisk na mapie przygody wygląda słabo - zwłaszcza taki rozmazany namiot.
- jak jest się w ekranie miasta, to widać też powiększone miniaturki jednostek i ich ilości. Tutaj mogłby być w nieco lepszej jakości/ ciekawiej zrobione bo widać, że jednak trochę odstaje od wlaściwej gry.


Moja sugestia jak zmieniłbym line-up:
- jeźdzcy na wielbłądach są dosć podobni do nomadów, więc powinni być na innym poziomie. Nomady są już na 3, zatem ich bym dał na 2 poziom.
- miasto ma tylko 2 latające jednostki z tego co widziałem (te węże i level 7, dlatego aby łatwiej się nim grało - w zwolnione miejsce 3 po wielbłądach dałbym nową jednostkę latająca. Tutaj bym widział coś w stylu tego ducha piachu jaki był w mieście niedoszłym oasis (kurde jak dobrze się ono zapowiadało, może i warto napisać do autora, bo chyba sam nie dokończy już tego projektu, a jednoski jakie zrobił były bardzo fajne).
-na 5 i 6 poziomie są obecnie i gameplayowo podobne bardzo jednostki, chodzące, 2hexowe, masywne "krowopodobne" jednostki. Fajnie jakby byla to jednak jednostka bardziej się różniąca od tego krokodylo-lwa.
- coś ciekaweszego na poziomie 4,


Generalnie widać spory progres. Jak oglądałem kiedyś jakieś materialy z okolicy 2019 roku, to wyglądało to znacznie slabiej wtedy. Są już elementy, gdzie miasto wygląda bardzo dobrze i nie odstaje od oryginalu. Są jednak niestey dalej elementy psujace odbiór. Trochę jak ta jedna jedyna z niezapowiedzianej kartkówki, jaką sie ciągnie za Tobą i zaniża generalna ocene za caly semestr.
Obecnie daje 6+ i będę zerkał dalej na kolejne update.

Moja opinia wyłącznie na podstawie obserwacji gameplay, nie wypowiadam się więc o balansie. Aczkolwiek tylko jeden strzelec na 4 poziomie oraz mało latających jednostek zastanawia mnie, czy nie będzio to miasto trudne do gry.

strona: 1 - 2 - 3 ... 31 - 32 - 33 - 34
temat: [VCMI/projekt] Bastion Town

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel