Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   Kuririn
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Pytania dotyczące Enroth
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3

Hellburn PW
11 marca 2021, 20:29
Pociągnę trochę temat z 4 punktu: W takim razie opisując wydarzenia z kampanii Heroes 2, czy będzie to błędem, jeżeli opiszę zarówno tło misji "lojalnego" jak i "nawróconego" dowódcy?

zmudziak22 PW
12 marca 2021, 13:02
Sądzę, że mogło dość do zmiany stron naszego dowódcy jako realistyczne podejście. Jak Archibald zasiadł na tronie i wprowadzał tyranię, naszemu dowódcy mogło to się nie spodobać i zmienił strony konfliktu.
Podobnie było z Nekromantami w Heroes 3 Odrodzenie Erathii. Gdy Nicolas objął tron, niektórzy Nekromanci z Nimbusem na czele zaczęli współpracę z Katarzyną.

Acid Dragon PW
13 marca 2021, 00:23
Myślę, że każde rozwiązanie jest tutaj akceptowalne.
Podobny problem występuje w Might & Magic VIII w wyborze członków Przymierza przeciw Niszczycielowi. Fabularnie można wybrać np. zarówno kleryków jak i nekromantów, a historia toczy się tak samo. Ja bym prawdopodobnie napisał, że "historia niestety nie zanotowała" czy dowódca był lojalny od samego początku, czy zmienił strony, ale ostatecznie przyczynił się do zwycięstwa Rolanda. Według mnie można więc zarówno opisać jedną wersję wydarzeń, obie wersje lub też żadną.

Hellburn PW
13 marca 2021, 10:34
Sytuacja z MM8 jednak się odrobinę różni od tej z H2.
W kwestii przymierza mamy 2 spajające elementy: wątek smoczego jaja (gdzie wybór sojusznika zależy od tego, komu je damy) oraz wątek Dysona Lelanda (który nienawidzi zarówno Świątynię Światła jak i Gildię Nekromantów). Wszystko PRZED i wszystko PO jest takie samo.

W Heroes 2 już tak nie jest, gdyż wszystkie misje przed i po (o ile dobrze się orientuję) są inne w obu kampaniach. Zamierzam opisać wszystkie misje dla Rolanda oraz wszystkie misje przed zdradą Archibalda (13/14 map jeżeli dobrze policzyłem) jako zdarzenia, które miały miejsce (tylko przy rozgałęzieniach przy krasnalach trzeba zaznaczyć, że dowódca wykonał tylko jedną misję, a nie obie).

Stąd moje pytanie czy misje sprzed zdrady nie będą ze sobą w jakiś sposób kolidować.... Ale tak jak wcześniej napisałeś - można spokojnie założyć, że Roland miał więcej niż jednego dowódcę, gdzie jeden zdradził, a drugi był lojalny od samego początku.

Acid Dragon PW
13 marca 2021, 12:03
Jeśli faktycznie chcesz opisywać poszczególne mapy kampanii, to wydaje się to OK - losy dwóch różnych dowódców. Akceptowalne dla mnie byłoby też wybranie tylko jednej ścieżki (pewnie tego lojalnego dowódcy) lub też zrezygnowanie z narracji fabularnej i po prostu opisanie dwóch wersji wydarzeń (wersja A, wersja B).

Zastanów się też, czy jeśli aż tak szczegółowo chcesz potraktować kampanię w H2, to czy nie warto również opisać historii po drugiej stronie, czyli po stronie dowódcy Archibalda (wersja C?). Co prawda kanonicznie się nie wydarzyła, ale mogłaby.

Ja zamierzam na pewno opisać wersję wydarzeń, w której w MM7 wygrywa drużyna Kastore'a i powstaje Forge. Może gdzieś pod koniec, może jako "alternatywna linia czasowa", a może opiszę to hipotetycznie - na zasadzie co "mogłoby" się wydarzyć. Ale jakoś zamierzam.

Hellburn PW
14 marca 2021, 13:04
Przesłałem Ci copy-paste wiadomości z linkiem sprzed roku Hermesem :). Dziś zauważyłem, że wiadomość jeszcze nie została przeczytana, więc na forum też daję znać, bo wiem, że tu bywasz :P.

Korzystając z okazji, zapytam o wątek Ethrica Szalonego.
Wiemy już z wywiadu z J. Bullard, że w MM6 i SoD to miała być ta sama postać, ale twórcom najzwyczajniej coś nie poszło (podejrzewam, że zawiodła komunikacja... lub jej brak).
Czy macie może pomysły co do tego jak to przedstawić w historii? Tak, żeby to WZGLĘDNIE miało sens. Wybór najmniejszego zła, czy coś...

Acid Dragon PW
14 marca 2021, 19:44
Sandro był uczniem Ethrica. Ethric się na niego wkurzył.
Ethric stał się liszem i był znany jako Ethric Szalony.

Natomiast co do tego KIEDY Ehtric stał się liszem, czy był nim w SoD, czy był pierwszy, drugi, czy setny oraz kiedy przebywał w Enroth, a kiedy był Antagarichu (i czy w ogóle) to już trzeba spisać na straty. Po prostu pominąłbym te szczegóły.

Yaaqob PW
15 marca 2021, 09:03
Hellburn:
Korzystając z okazji, zapytam o wątek Ethrica Szalonego.
Wiemy już z wywiadu z J. Bullard, że w MM6 i SoD to miała być ta sama postać, ale twórcom najzwyczajniej coś nie poszło (podejrzewam, że zawiodła komunikacja... lub jej brak).
Czy macie może pomysły co do tego jak to przedstawić w historii? Tak, żeby to WZGLĘDNIE miało sens. Wybór najmniejszego zła, czy coś...
Gdzieś na tym forum już kiedyś była dyskusja na ten temat pomiędzy Acidem i Alamarem. Musiałbyś poszukać.

Btw, która teoria jest bardziej prawdopodobona, uzasadniona:
1. Sandro z Xeen i Sandro z Enroth to ta sama postać.
2. Sandro z Xeen i Sandro z Enroth to dwie różne postacie.
?
;-)

Utopiec22 PW
15 marca 2021, 10:15
Z tego wynika że Sandro urodził się na Ashanie.

444 RSS Narodziny Sandro:
W Królestwie Byka Świętego Imperium Sokoła przychodzi na świat Alejandro dela Segatora, znany w późniejszych czasach pod złowieszczym imieniem Sandro.

Wiem że na pewno przybył z Xeen do Enroth podobnie jak czarnoksiężnik Alamar.

Strategiczne Wyzwanie (Heroes I) :
Wraz z nim, w tym samym czasie z innych światów przybyli tu także trzej inni bohaterowie - Lord Slayer władający dzikimi, barbarzyńskimi bestiami, Czarodziejka Lamanda - królowa elfów, krasnoludów i druidów oraz Lord Alamar - czarnoksiężnik, pod dowództwem którego znalazły się najbardziej potworne bestie, a także nasz znajomy z Xeen - nieumarły lisz Sandro.

Yaaqob PW
15 marca 2021, 10:51
Utopiec22:
Z tego wynika że Sandro urodził się na Ashanie.

To inny Sandro. Po prostu Ubi stworzyło, ,kaszanowskie wersje" najbardziej popularnych bohaterów, wykorzystując ich imiona i aparycje.

Ashan ze Starym Uniwersum niewiele łączy.
,,Unifikacja Uniwersów" została zasygnalizowana dopiero w MMX; a i tak nie pozwoliłaby na swobodne przemieszczanie się między Ashanem, Xeen i Enroth. ;-)

AmiDaDeer PW
15 marca 2021, 11:15
Utopiec22:
Wiem że na pewno przybył z Xeen do Enroth podobnie jak czarnoksiężnik Alamar.
A to, co cytujesz, to nie jest fragment Gildii Mrocznych Tajemnic, czyli jakkolwiek dość rzetelnego, tak jednak wciąż poddanego fanowskim interpretacjom streszczenia fabuły MM (i to sprzed paru ładnych lat)?

Z tego co wiem Sandro równie dobrze może występować w paru różnych osobach o tej samej aparycji i imieniu, ale z innymi życiorysami - tak jak miało to miejsce z Crag Hackiem, Yogiem czy bodajże również Agarem. O ile nie bawimy się w reintepretacje MM i dopisywanie podtekstu do treści fabuły gier, to - nie licząc oczywistych sytuacji, jak dwóch Crag Hacków w H2-3 i MM3/MM7 - brzytwa Ockhama załatwia sprawę z braku nawet poszlak za wersją "Bohater X podróżuje sobie między światami przez setki lat".

W tej sytuacji to nawet moja teoria szalona sprzed dwóch lat wydaje się być tak samo dobrze uzasadniona. ;P

Utopiec22 PW
15 marca 2021, 11:34
Później przeczytam twoją teorie jak będe miał czas. Grałem jedynie w Heroes III i IV of Might and Magic to tyle wiem na jej temat. M&M zainteresowałem się dopiero po przeczytaniu Gildi Mrocznych Tajemnic.

A to co cytuje jest umieszczone w Gildi Mrocznych Tajemnic - Saga Enroth - Strategiczne Wyzwanie. Nie ma tam podanego autora wiec nie miałem pojęcia czy to fanowska teoria czy nie. Interesuje mnie fabula Might and Magic a nie mechanika gier jesli co.

Podsumowując:

Ashan jest jedyną planetą w oddzielnym uniwersum podobnie jak i Saga Czterech Kontynentów.

W takim bądz razie mamy 3 Uniwersum w świecie Might and Magic, zgadza się?

AmiDaDeer PW
15 marca 2021, 12:18
Można tak to liczyć. Możliwe jest też zaliczenie Czterech Kontynentów z King's Bounty za istniejące na jakiejś planecie w tym samym uniwersum, co MM1-9 i HoMM1-4. Natomiast, jak już wspomniano, MM10 daje poszlaki za stwierdzeniem, że Ashan jest planetą istniejącą w tym samym uniwersum co MM1-9 i HoMM1-4, ale będącą w swoistym "odosobnieniu" (przy czym nie jest to stwierdzone wprost, jedynie zasugerowane).
strona: 1 - 2 - 3
temat: Pytania dotyczące Enroth

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel