Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [HotA] Oficjalne informacje, aktualizacje
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 25 - 26 - 27 ... 83 - 84 - 85

Kastore PW
20 maja 2019, 18:50
Zapraszam na priv.

Alistair PW
20 maja 2019, 19:07
Auć, ktoś tu się obraził.

Fandor PW
20 maja 2019, 19:32
Hmmm te doniesienia fabularne wyglądają słabo. Co prawda trochę już nie pamiętam różnic między dobrym i złym zakończeniem MM i co się dzieje z postaciami jeżeli wybieramy drugie (sam chyba wybierałem najczęściej złe), ale sam fakt już wzięcia Agara który został liczem itd. sprawiają, że zaczynam wątpić czy będą się odpowiednio pilnować lore.

AmiDaDeer PW
20 maja 2019, 19:59
Fandor:
Co prawda trochę już nie pamiętam różnic między dobrym i złym zakończeniem MM i co się dzieje z postaciami jeżeli wybieramy drugie (sam chyba wybierałem najczęściej złe)
Generalnie jeśli wybierzesz złe zakończenie, to jest parę "drobiazgów", które zdają się zaprzeczać temu, co widzimy w H3:AB. Jeśli wybierzesz natomiast dobre zakończenie, to wszystko się zgadza, ale... o władzy w Deyji nic więcej nie wiadomo. Po prostu cisza. Jedynie możemy założyć, że Kastore po prostu siedzi na tronie i czeka na lepsze czasy.

Fandor:
sam fakt już wzięcia Agara który został liczem itd. sprawiają, że zaczynam wątpić czy będą się odpowiednio pilnować lore.
Że został liszem to jedno - on został zeradykowany. I to jest problem. Da się go ominąć, ale ominięcie obu problemów naraz (nieumarłej natury jak i anihilacji) może faktycznie wzbudzić małe kontrowersje wśród miłośników lore.

Jedyne w miarę sensowne rozwiązania jakie przychodzą mi do głowy to uprzednie sklonowanie się Agara niczym Palpatine w EU lub też plot twist, że to tak naprawdę inny Agar...

Fandor PW
20 maja 2019, 20:16
Twoja teoria spiskowa jest niezła, byłaby dobrą wymówką, dla przyszłych twórców lore gdyby wrócili do starego świata, ale dotyczy raczej postaci, które występują między różnymi światami, a nie na tym samym (Kastore z H2 miał małe znaczenie, a ten późniejszy przybył z innego świata), ale tutaj chyba nie zadziała, może napiszesz do HotA Crew i wytkniesz takie błędy? Oni znają dość dobrze lore, ale ciężko je znać w pełni, więc jak napiszesz im że to nie gra, to może zmienią koncepcje i ściągną innych bohaterów z H2 jako smaczki, bo taki zapewne był cel.

avatar PW
21 maja 2019, 22:09
Szkoda, że cała historia zakończyła się Rozliczeniem, co skutecznie przekreśliło możliwości expanded universe. Gdyż Factory jawi mi się jako odpowiedź na częsty zarzut do światów fantasy, że one nie ewoluują. Gdyż gdyby taka ewolucja Antagrichu się odbyła bez udziału Starożytnych, to z dużym prawdopodobieństwem mogłaby by przypominać Fabrykę. Trochę magii, trochę dostępnej pary wodnej, prosta użytkowa chemia jako praktyczny odłam alchemii. No ale ten przeklęty Gelu i Kilgor dali ciała :)

AmiDaDeer PW
21 maja 2019, 22:16
Dostałem odpowiedź od Docenta Picolana:

ja:
Is Factory's Agar the same Agar we see in Enroth?

Picolan:
At this point, all we can say is yes. His ingame biography will be revealed much later. But his 'ressurection' won't be explained in detail, there will be a certain amount of mystery in his story and appearance. He's quite a mysterious person in M&M universe anyway.

Kastore PW
21 maja 2019, 22:31
No i bardzo dobrze, podoba mi się koncepcja niemówienia co się stało.

Szaman PW
21 maja 2019, 22:46
Kastore:
No i bardzo dobrze, podoba mi się koncepcja niemówienia co się stało.
Coś ala Dark Souls:) stwórzmy historie ale wszystkiego nie mówmy:) Podoba mi się!

avatar PW
21 maja 2019, 23:19
Też nie mam obiekcji do takiego 'tajemniczego' biegu wydarzeń...!

planetavril PW
22 maja 2019, 00:56
a bit of mystery never hurts

Hellburn PW
22 maja 2019, 07:04
A ja uważam, że to głupie. M&M ma (miało) wystarczająco dużo dziur w fabule, a oni właśnie tworzą kolejną i to świadomie. Idąc tym tokiem mogą zaprzeczyć absolutnie wszystko co działo się po H3 i nie muszą dawać żadnego wyjaśnienia. Bo przecież MISTYCZNA TAJEMNICA.

avatar PW
22 maja 2019, 07:49
Nie napisali, że nie dadzą żadnego wyjaśnienia, napisali że wyjaśnienie nie będzie przedstawione w detalach. Pewnie w bio Agara, że np. jego zwłoki zabrały czerwone krasnoludy i ożywiły w Fabryce. A sama kampania nie wróci do tego wątku, tylko przedstawi dalsze jego przygody.

Ursus PW
22 maja 2019, 08:12
Autorzy chyba wychodzą z założenia, że jeśli za NWC występowały liczne dziury fabularne to oni sami nie są zobligowani do ich łatania i mają prawo do własnych niedopowiedzeń. Mając na uwadze wymieszanie potężnej magii i zaawansowanej technologii w uniwersum to każde zmartwychwstanie/wskrzeszenie/zrekonstruowanie jest dla mnie wiarygodnie byle cechy bohatera pozostały niezmienione, np. zdajemy sobie sprawę, że dajmy na to Crag Hack w H3 i H6 to inne postacie, ale dzięki jednemu imieniu i wspólnym elementom wyglądu zlewają się w jedną ideę, lecz o różnych obliczach. Tak samo Agar może sobie być w Ashanie i Antagarrichu byle pozostał naukowcem ze smykałką do eksperymentów.

AmiDaDeer PW
22 maja 2019, 08:35
Akurat mieszanie do tego wszystkiego Ashanu, który nie ma nic wspólnego ani z Enroth, ani z Antagarichem (bo nie znajduje się oficjalnie w tym samym uniwersum), jest bezsensowne. :P

Ursus PW
22 maja 2019, 10:02
Oficjalnie to prawda, ale przyjąłem, że mimo wszystko istnieją w ramach jednego wszechświata. W każdym razie moja główna myśl jest taka, że nie przeszkadza mi takie wykorzystywanie istniejących bohaterów. Innej kontynuacji historii Antagarrichu oprócz Horn of the Abyss nie ma, dlatego cieszy mnie poszerzanie rozgrywki o kolejną frakcję w ramach której zaistnieją znane elementy.

Ursus PW
23 maja 2019, 12:27
If the dragon was without wings then why not. Of course, someone would have to control him like Red Dwarf in H4. Thanks to this, it will look like a work of the hands of the engineer, not an advanced technology.

Ursus PW
23 maja 2019, 12:36
Yes, because there will be a unit in the town that can fly:

AmiDaDeer PW
23 maja 2019, 13:02
Ursus:
If the dragon was without wings then why not. Of course, someone would have to control him like Red Dwarf in H4. Thanks to this, it will look like a work of the hands of the engineer, not an advanced technology.
If HotA wants to make sure it fits the lore, it won't work.

Here's the deal - in Heroes 4 it is clearly said that Dragon Golems are a completely new invention by Red Dwarves:

Cytat:
Solymr is desperate to make up for his failure to conquer Great Arcan, so without question he immediately embarks on another quest for his master. Even though Solymr worries about his master's newest allies, the mysterious and violent Red Dwarves, he must focus on his mission to return with the bones of the Black Dragons so that Gavin Magnus can create a new, powerful weapon.

If Factory's going to have some kind of Mechanical Dragon on 7th tier, there are three options:

1. Lore would be ignored (not really plausible);
2. It would turn out that Red Dwarves had constructed almost identical dragon golems before (but why would they call it "a new powerful weapon" then?);
3. The Mechanical Dragon would be much distant in appearance from the Dragon Golem in H4.

I prefer the third option, and making this dragon fly would make it quite original both in H4 and H3 standards (remember that there already is a dragon golem in H3 - it's called Crystal Dragon). Even though there already is another flying unit, it's not a big deal - there could be even three flying units in Factory (that's what I count on, BTW) and it still could be balanced well.

Andruids PW
23 maja 2019, 19:44
JESZCZE. WIĘCEJ. SMOKÓW!
strona: 1 - 2 - 3 ... 25 - 26 - 27 ... 83 - 84 - 85
temat: [HotA] Oficjalne informacje, aktualizacje

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel