Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Mniej znane rasy
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3

MCaleb PW
8 lutego 2007, 14:32
Bobołaki to (bodajże) istoty wymyślone przez Sapkowskiego.

Takoż też nazwę ową tłumacze wykorzystali i Gnolle przetłumaczyli.

vinius PW
8 lutego 2007, 17:19
Swoja drogą bobołaki niezbyt są do gnolli podobne (raczej chomiki czy bobry jakieś).

MCaleb PW
8 lutego 2007, 17:24
Szczerze powiedziawszy, to nigdy bobołaka Sapkowskiego nie widziałem.

No i zapewne mówisz o tym temacie, który wyszperałem z głębi Internetu.
Heh, "dziecko losu" ma tam jeszcze głowę i rękę. ;)

vinius PW
8 lutego 2007, 18:48
Ha, stąd wiem. Zapewne zauważyłes mego ava na tej stronie ^^ konkretnie w witcheropedii - link

gold dragon PW
19 grudnia 2007, 19:38
Według mnie bobołaki to stworzenia spokrewnione z gnollami. Choć nigdzie się z nmi nie spotykamy (o ile dobrze pamiętam) pewnie mieszkają na bagnach.

Ginden PW
19 grudnia 2007, 20:23
Bobołaki to inna forma tłumaczenia Gnolli. bul bul bul (wypociny Gindena posłuchały go i poszły się utopić)

Field PW
19 grudnia 2007, 22:58
ciach

Btw: bobołaki - Sapkowski. I dziesięć do jednego, że ma on swoje źródła. Gnolle - anglicyzm. Tyle.

tymolord PW
24 grudnia 2007, 13:46
Skąd się wzięły wampiry w M&M? Ko był pierwszym i skąd pochodził?

EDIT:Wesołych Świąt!!!

Alamar PW
11 stycznia 2008, 18:29
Nie wiadomo (przynajmniej nic o tym nie wiem) - są jednak bardzo stare.

EDIT:
oryginalny tekst:

Fanged Blade:
The grip on this blade has clearly been rewrapped many times. It is said that such blades were used by the first Vampires who appeared millennia before the Silence. Could this possibly be one of those ancient weapons?

Nie_mam_nicka PW
12 stycznia 2008, 02:29
Zadam pytanie, które nurtowało mnie od pewnego momentu gry w MM7... Otóż, czy ktoś wie czym jest Mogred z Karigoru (wspomniany jest między innymi tu, gdzie indziej pisze że jest na wyginięciu)? I jeszcze jedno. Czym, lub kim są te Trytonowo-podobne istoty z Intra MM7, czy to Ci, którzy mieli zapoczątkować budowę Forge?

Alamar PW
12 stycznia 2008, 08:21
O morgredach nic nie wiadomo, poza wzmiankami z rękawic i hełmów.

Co do intra - to tuż przed końcem MM7 jest odpowiedni filmik (a nawet dwa), który to wyjaśnia.

dambibi PW
12 stycznia 2008, 16:42
Czym/Kim był Gaudolth półmartwy. Był Zombie czy Wampirem?

Alamar PW
12 stycznia 2008, 20:10
A zagraj sobie w kampanię i sam poszukaj odpowiedzi.

Acid Dragon PW
12 stycznia 2008, 20:33
Gaudolth pół-martwy, jak sama nazwa wskazuje był pół-martwy, konkretniej - pół-nieumarły. W połowie był ciągle człowiekiem, w połowie jego ciało było animowane dzięki magii śmierci. Trudno więc mówić, aby połowa ciała mogła należeć do jakiejkolwiek rasy, zwłaszcza, że sami nieumarli nie są właściwie "rasą" i rekrutują się wszak z innych ras. Nie mniej jednak pewnie była to jakaś odmiana inteligentnego zombie. Wampir raczej nie, gdyż nie przypominam sobie, by kiedykolwiek pragnął krwi.

Alamar PW
3 lutego 2008, 09:48
Odnośnie Pół-martwego - pierwszy tekst jego kampanii i chyba wszystko jasne?
Wprawdzie nie byli to fachowi magicy, którzy na pewno by wiedzieli, czym się różni czarnoksiężnik od nekromanty ("i ten i ten to zło wcielone"), czy alchemik od zaklinacza (phi... magowie, psia ich mać"), ale czy w takim razie nie powinni nazwać go zwyczajnie zombi lub nieumarły? Chyba można założyć, że wiedzą czym się różni ghul od zombi.

Hellburn PW
18 lutego 2008, 19:47
A ja mam pytanie dotyczące "palących się czaszek" a'la Lost Soul w DooM'ie, które (chyba) miały zastępować smocze ważki. Gdzieś widziałem screenshota z nimi (w towarzystwie gnolla >>notabene też nieco innym niż w wersji finalnej<< oraz wiwerny) i chyba szkicu koncepcyjnego. Macie jakieś info o tych stworzeniach?

Trang Oul PW
18 lutego 2008, 19:52
Prawdopodobnie to miały być demilisze.

vinius PW
18 lutego 2008, 19:56
Tak, nawet na forum był pokazywany ich artwork. Nie ma gdzieś ktoś tego screenshota? Swoją drogą, kto wie, może nie usunęli jego wszystkich klatek z gry? Muszę zobaczyć!

EDIT: Dzięki.
VatrasVatrasTutaj można demilisza pooglądać

Acid Dragon PW
18 lutego 2008, 20:31
usunęli.
Najprawdopodobniej jednostka była zbyt nieklimatyczna lub też ktoś uznał, że jest zbyt straszna dla dzieci (to nie żart, tak naprawdę robiono). Natomiast jej nazwa nigdy nie została wyjawiona, a nazwa "demilisz" to wymysł fanów - może nawet i tutejszych ;P. Do dziś pozostaje zagadką, dlaczego pojawiała się w towarzystwie stworów z cytadeli, a nie nekropolii.

PS. tego typu latające, wredne czaszki najczęściej określano mianem [a href=http://pl.wikipedia.org/wiki/Banshee]Banshee[/a].

Hellburn PW
18 lutego 2008, 20:40
Naprawdę? Nigdzie nie ma ani screena ani szkicu? Szkoda...

Idąc za ciosem: Behemoth też miał wyglądać inaczej? Chyba nigdzie jego animacji nie było, tylko szkic...

EDIT: o już ktoś wskazał drogę :)
strona: 1 - 2 - 3
temat: Mniej znane rasy

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel