Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes 7
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 52 - 53 - 54 ... 105 - 106 - 107

Alamar PW
1 kwietnia 2015, 19:17
W galerii autora grafik Simurghów z H7. :P

Viking PW
1 kwietnia 2015, 19:21
Rozumiem. Fajnie, że do nich dotarłeś.

Nicolai PW
1 kwietnia 2015, 21:17
Spojrzałem na polskie nazwy jednostek Twierdzy i dały mi raka. Dziki, Bazyliszkowy Jeździec, co to jest? U Wiwerny przymiotnik jest raz na początku, raz na końcu, bo tak... Kto to wymyślił i czemu to nie jest żart na Prima Aprilis?
PS. W Ygg-Chall dali sobie spokój z matriarchatem, ale wcisnęli go do Orków i Behemotów z Sahaar.

Tarnoob PW
1 kwietnia 2015, 21:39
Acid: dzięki za wyjaśnienie. Mam jednak nadzieję, że mimo aż 36 kół będą one przejrzystsze – to znaczy dane zdol­ności zawsze będą „przyspawane” do swojej umiejętności, co zresztą sugerują screenshoty. Nie będzie chy­ba sytuacji jak w H5, gdzie między różnymi kawałkami tortu jest masa strzałek, bo już zdolności zaawansowane czy eksperckie wymagają zdolności z różnych umiejętności, a oprócz tego u różnych klas te strzałki są inne… Ech.

Dlatego koła będą się chyba różnić tylko tym, jakie „wycinki” będą miały – ale wszystkich 36 kół będzie zbu­do­wa­nych z jednej puli „wycinków” (umiejętność + jej zawsze takie same zdolności).

Acid Dragon PW
1 kwietnia 2015, 21:46
mniej-więcej.
To znaczy - owszem, poszczególne kawałki pizzy zachowają strukturę we wszystkich 36 pizzach, acz kawałki mogą być zwykłego rozmiaru (3 poziomy), w wersji "light" (2 poziomy) oraz w wersji "deluxe" (3 poziomy + zdolność ostateczna). Poza tym jednak nie będą się różnić.

Haarald PW
3 kwietnia 2015, 12:20
Jest już może jakaś lista umiejętności drugorzędnych? Ile ich przewidziano i ile slotów będzie mógł zapełnić każdy bohater?

Alamar PW
3 kwietnia 2015, 12:39
9 umiejętności + 1 umiejętność rasowa.
Każda umiejętność ma trzy poziomy (nowicjusz, ekspert, mistrz) a także 6 zdolności (3 nowicjusza, 2 eksperta, 1 mistrzowska).

Więcej szczegółów (system umiejętności może jeszcze ulec zmianie).

Acid Dragon PW
3 kwietnia 2015, 12:44
W sensie - 10 umiejętności dla każdej klasy bohatera. Ogólnie zestaw umiejętności w grze liczy sobie blisko 30 pozycji (chyba jeszcze nie ma finalnej listy, chociażby ze względu na brak umiejętności rasowych Sylvanu i Lochu). Z tej listy 36 razy wybierany jest zestaw 10 umiejętności dla każdej klasy.

Kalohn PW
3 kwietnia 2015, 13:18
Można dodać, że poszczególnym progom umiejętności są również przypisane bonusy, tj. nie służą one jedynie za furtkę do nowego poziomu zdolności.

Górski PW
3 kwietnia 2015, 17:51
Parę słów o Kente

Matikun PW
4 kwietnia 2015, 14:08
Nie lubię tych newsów zapychaczy :P. No cóż, niedawno dostaliśmy Twierdzę, teraz będzie długo, długo nic :P.

Eruanno PW
4 kwietnia 2015, 15:14
@up

Opis postaci jeszcze ujdzie, ale jak czytałem historie typu "Wojsko tego i owego przeszło z punktu A do punktu B, a później do C aby zdobyć miasto X" to dopiero było mdłe. Nie mogę się doczekać, aż w newsach pojawią się elfy. Muszę przyznać, że na chwilę obecną twierdza przywróciła mi nieco wiary w tę grę :-)

CzaroMaro PW
4 kwietnia 2015, 15:53
Czy tylko mnie się wydaje, że Wiwerny wyglądają jakoś dziwnie (wielka głowa, długa, chuda szyja, mały tors). Proporcje zostały zachwiane.

Eruanno PW
4 kwietnia 2015, 16:15
Wiwerny rzeczywiście wyglądają niezgrabnie. Wiwerna kojarzy mi się bardziej z pokemonem niż groźnym stworem z ich szkiców. Moim zdaniem powinna być znacznie bardziej zgrabna - mniejsza i bardziej opływowa głowa, inna budowa ciała. Teraz wygląda jak latający pluszowy kurczak :P Czasami zastanawiam się kto zatwierdzał te modele i czy w ogóle ktoś to zatwierdzał :P Nie powinniśmy być zdziwieni. Ktoś tam ma naprawdę dziecinny gust i doświadczyliśmy już tego widząc jak Spiderpolis wyrosły odnóża.

Alistair PW
4 kwietnia 2015, 23:09
A co oznaczają zdania "Umiejętności i zdolności są z góry określone dla każdej klasy. W każdej grze dana profesja posiada to samo koło." Chyba jestem tępy, bo nie widzę tu miejsca na losowość, a raczej losowość będzie mocno ograniczona, co spowoduje, że znowu będzie jeden jedyny, słuszny build. W trójce losowano z całej puli umiejętności, tylko każda klasa i rasa miała inne szanse na wylosowanie danej umiejętności. Jedno co mnie pociesza, to to, że w czwórce losowość też była ograniczona, a mi to nie przeszkadzało.

Acid Dragon PW
4 kwietnia 2015, 23:33
Alistair - Powiedzmy tak - w Heroes III było 28 umiejętności po 3 poziomy każda. To daje razem 84 "możliwości" do wylosowania (przynajmniej w teorii).
W H7 bohater ma 10 umiejętności, w każdej 3 poziomy i 6 zdolności, czyli razem 9 sposobów rozwoju. W sumie więc przy 10 umiejętnościach, 3 poziomach i 6 zdolnościach otrzymujemy 90 "możliwości" do rozdysponowania punktów biegłości lub wylosowania (w zależności od wybranego sposobu rozwoju bohatera). 93, jeśli liczyć zdolności ostateczne.

Więc technicznie rzecz biorąc, mimo ograniczenia do 10 umiejętności dla każdej klasy, czynnik losowy może być większy niż w H3.

Wolfheart PW
5 kwietnia 2015, 08:39
A w H7 będą umiejętności rasowe tak jak w H5?

Alamar PW
5 kwietnia 2015, 09:18
Tak, na tym screenshocie masz zresztą umiejętność rasową Twierdzy (Bloodrage - Krwawy Szał) a w niej sześć zdolności + zdolność rasową (Father's Sky Fury - Gniew Ojca Niebo).

Acid Dragon PW
5 kwietnia 2015, 09:31
O tym w istocie pisaliśmy wielokrotnie.
Umiejętnością rasową Przystani jest "Prawość" zwiększająca morale, Nekromanci mają oczywiście "Nekromancję", Akademia ma "Metamagię", a Twierdza "Szał Bojowy".

Więc tak, każda frakcja ma swoją umiejętność rasową.

zmudziak22 PW
5 kwietnia 2015, 09:49
A co mają Elfy jedne i drugie?
strona: 1 - 2 - 3 ... 52 - 53 - 54 ... 105 - 106 - 107
temat: Heroes 7

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel