Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Starożytni
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2

OGARexs PW
29 czerwca 2012, 21:05
Tia. Są już tematy o Przodkach, Kreatorach władcach żywiołów, * Kreeganach, bohaterach Kashanki z grilla i wapirycznych krasnoludach.Lecz czemu nie ma tematu o fundamentalnych podstawach MM?

Teraz konkrety: Starożytni to rasa... No właśnie czego? Teorie są trzy:
Rasa ludzi która rozwijała się przez tysiące lat aż weźcie zaczęła kontrolować galaktykę.
Magiczna rasa która zaczęła polepszać swoje życie magią i techniką.
Bogowie.
Jest jeszcze sprawa ich obecnych(tj. Z MM) poczynań. Tu też są trzy teorię:
Czynna- Chcą zniszczyć Kreeganów/Kreatorów raz na zawsze więc przygotowują swą armię.
Bierna- Odbudowują swoje imperium portalów.
I mieszanka powyższych.

A wy co o tym myślicie?

Alchemik PW
29 czerwca 2012, 21:34
Ja uważam że Starożytni są to ludzie w bardzo (ale to bardzo) odległej przyszłości którzy wraz z rozwojem technologicznym przeszli na "wyższy poziom wtajemniczenia" co do pojmowania wszechświata i składników go tworzących. Jako ciekawostkę sprawdźcie coś takiego jak "Skala Kardaszewa".

Co do konfliktu z Kreatorami/Kreeganami uważam że są nastawieni bardziej defensywnie, gdyż to Kreatorzy/Kreeganie zaatakowali pierwsi.

Irhak PW
1 lipca 2012, 12:12
Zapominamy o jednej sprawie - "Starożytni" to jedynie nazwa nadana im przez inne ludy. Podobnie jak Pradawni w uniwersum Stargate. Każda z nich musi mieć swoją własną nazwę, ale mogą wiedzieć o określeniu, które ich się tyczy (wszak CORAK z MM7 wiedział o kogo chodzi). A co jeżeli Starożytni pojawili się personalnie już? i jeżeli nie było ich tylko jedna rasa, ale... 2? :P
No dobra, teraz nieco przesadziłem. Pomyślmy o osobach, które się przewinęły przewinęły się przez cała sagę. Tylko jeden twór pojawił się chociaż 'niemo' przez kilka części - Smoczy Faraon. Być może to własnie Starożytni? Nigdzie nie było o tym jak wyglądają, a CORAK i SHELTEM wyglądają jak ludzie, więc wszelkie opisy "ludzi w metalowych latających łodziach" mogły wskazywać właśnie na Strażników, a nie Starożytnych.

Alamar PW
1 lipca 2012, 12:39
Smoczy Faraon to kolejny Strażnik, jak Corak, Sheltem, Melian czy Escaton.

vinius PW
1 lipca 2012, 15:03
Pozostając w temacie starożytnych i strażników. Czy bardzo prawdopodobne jest, by Duchy Ładu można było traktować jako jakąś emanację Strażników planety, na której są Cztery Kontynenty? Brzmi sensownie.

orodreth PW
1 lipca 2012, 17:00
Ja tam uważam że Starożytnych jako ludzi bardzo rozwiniętych nie zaatakowali Kreatorzy. Lecz po prostu Kreatorzy najechali jedną z planet zamieszkaną przez żywe stworzenia, i wtedy z obserwacji Flota Starożytnych uznała ich za wrogów, wdając się w wojnę z nimi.

Jeśli chodzi co robią Starożytni po opuszczeniu Strażników. To moim zdaniem jako podróżnicy gwiezdni udali się w inny rejon wszechświata gdzie żyją w spokoju na innych planetach. Lub też nadal są w podroży wraz z swoją Flotą. Mając taką technikę nie potrzebują lądować na planetach mogą cały czas przebywać w kosmosie.
To by było najbardziej prawdopodobne, bo w końcu po co mieliby walczyć nieustanie z Kreatorami, wiedząc że galaktyka jest tak wielka.


OGARexs PW
1 lipca 2012, 19:20
Cytat:
Ja tam uważam że Starożytnych jako ludzi bardzo rozwiniętych nie zaatakowali Kreatorzy. Lecz po prostu Kreatorzy najechali jedną z planet zamieszkaną przez żywe stworzenia, i wtedy z obserwacji Flota Starożytnych uznała ich za wrogów, wdając się w wojnę z nimi.
Nie.Cytując Alamara:
Cytat:
ok. 1500 lat temu
Graniczne kolonie Starożytnych najeżdża liczna rasa podobna do diabłów - Kreeganie. Choć z początku uznano, że jedynie potrzebują surowców i można się z nimi porozumieć, kolejne lata udowodniły, że jedynym celem Kreegan jest splugawienie danego świata, rozmnażanie się na nim, dopóki starczy przestrzeni życiowej i następnie wysłanie statków na kolejne światy, by powtórzyć ten cykl.
W późniejszych czasach pojawiły się pogłoski, że Kreeganie byli tylko chaotyczną armią stworzonych przez swych "bogów" - Kreatorów - rasy na podobnym stopniu cywilizacyjnym co Starożytni żyjącej w mgławicowym królestwie, która podobno miała walczyć ze Starożytnymi o dominacje nad galaktyką.
I tak było z pewnością.

AmiDaDeer PW
1 lipca 2012, 19:23
Czy mi się wydaje, czy akurat te dwa cytaty sobie nie zaprzeczają? :P

OGARexs PW
1 lipca 2012, 19:37
Zaprzeczają... poniekąd. Tkz. Flota Starożytnych nie obserwowała. Raczej była gdzieś na planecie przeznaczanej na magazyn. I była tam nadal. Wtedy jeszcze działały niebiańskie kuźnie i "osadnicy walczyli z nimi na własną rękę.

orodreth PW
14 lipca 2012, 00:19
Do OGARexsa
Wygląda na to że masz rację. Kreeganie byli bezmyślnymi machinami w inwazji Kreatorów na światy Starożytnych. I nie dało się z nimi negocjować.
Dodam tylko że według mojej teorii spiskowej Kreatorzy byli Tytanami lub Aniołami uznającymi iż władza należy się ludzkiej formie bytu inne formy mają się podporządkować (jak Kreeganie) lub zginąć.
Kiedy więc doszło do wojny Kreatorów z Starożytnymi nie było mowy o porozumieniu no chyba że Ci Starożytni ludzie zaniechali by eksperymentów z nowymi rasami istot rozumnych (laboratoriami jakimi była np. TERRA). Starożytni nie rozumieli Kreatorów i ostatecznie nie dało się uniknąć wojny.
W czasie kiedy Flota Starożytnych kolonizowała kolejne światy, Kreatorzy wracali z przyszłości gdzie Smoki i inne rządne władzy istoty planowały zdobyć władzę nad światami. Starożytni uważali że mają wszystko pod kontrolą i nie mogli i nie chcieli zrozumieć iż w przyszłości ich eksperymenty wymkną się z pod kontroli, a ludzie zmienią się w demony aby przetrwać. Wszystko się zagmatwało.
I jak teoretyzuję w końcowym rozrachunku Starożytni odeszli z konfliktowego rejonu galaktyki uciekając w inne czasy, tak aby wszystko naprawić i zbudować po swojemu. Znikli ze świata Homm i najwyraźniej już nie mieli po co wracać.

OGARexs PW
14 lipca 2012, 11:21
Twoja teoria spiskowa jest jak twierdzenie że Tusk chce pomóc naszemu kraju i jest patriotą -Mało,bardzo bardzo mało prawdopodobna.
Było to raczej tak: W odwiecznych wojnach władców żywiołów została stworzona planeta. Wyewoluowały tam dwie rasy. Obie żyły w harmonii i zgodzie.Tworzyły hybrydy innych ras jak na przykład Chimery, Gryfy,Pegazy itd. itp... Rozłam nastąpił gdy Pierwsza z ras stworzyła mechanicznych Aniołów a druga biologicznych Kreeganów jako swoje wojska.Ci drudzy nazwali się Kreatorami i... Zniknęli.Starożytni zapomnieli o nich. 5 z nich uratowało innych humanoidów.Lecz Kreatorzy i ich pomioty nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

I jeszcze jedno: Giganci i Tytani to porostu "umagicznione" golemy. Smoki zaś to po prostu rasa inteligentna nie będąca humanoidem. Powód nienawiści (Czerwone/Czarne) Smoki-Giganci/Tytani jest prosty.Czarnoksiężnicy z Nighonu i Magowie z Barcady nie za bardzo się lubią.

AmiDaDeer PW
14 lipca 2012, 14:02
OGARexs:
Tworzyły hybrydy innych ras jak na przykład Chimery, Gryfy,Pegazy itd. itp...
To są raczej niedawne efekty działań czarnoksiężników z Enroth czy Nighonu.

OGARexs:
I jeszcze jedno: Giganci i Tytani to porostu "umagicznione" golemy.
A jaki jest inny golem jak nie "umagiczniony"? :P

Pochodzenie gigantów i tytanów nie jest znane, podobieństw do golema jest zaś tyle co do anioła czy jakiejkolwiek innej istoty żywej. Trudno tutaj użyć sformułowania "po prostu".

Trith PW
26 lipca 2012, 22:23
Pewnego razu naszło mnie jedno pytanie, które teraz jakoś mi powróciło...

Czy istnieją jakiekolwiek informacje potwierdzające lub zaprzeczające, iż istoty zwane powszechnie Starożytnymi są przedstawicielami jakiejś konkretnej (jednej) rasy?

Alchemik PW
26 lipca 2012, 22:31
Starożytni z tego co wiem nigdy nie zostali bliżej zobrazowani. Osobiście sądzę że Starożytni mogą składać się z więcej niż jedna rasa. Uważam tak na podstawie że zanim Starożytni byli w stanie tworzyć światy, musieli przejść fazy rozwoju technologicznego zaczynając od rasy "ludziopodobnej" poprzez federację planet taką jak w sci-fi (Jon Van Caneghem był podobno fanem Star-Treka) do takiej w której mogli ingerować w inne wymiary (w końcu mogli rządzić Władcami żywiołów oraz na podstawie różnych źródeł można śmiało powiedzieć że potrafili tez kontrolować bogów). Moje przypuszczenia opieram też na skali Kardaszewa, która była wykorzystywana w sci-fi.

Alamar PW
26 lipca 2012, 23:44
Cytat:
Starożytni z tego co wiem nigdy nie zostali bliżej zobrazowani.
Zostali ;)
Choć de facto to nie była ich prawdziwa postać.

Alchemik PW
27 lipca 2012, 00:12
Chodzi Ci o Wyrdy? Niestety fabuła MM9 z racji bankructwa poszła w odstawkę, więc niestety autorzy nie zdążyli Ich bliżej przedstawić co do podziałów na rasy, klasy, ustrój itp.

Alamar PW
27 lipca 2012, 00:38
I tak, i nie. W grze nie masz praktycznie żadnych informacji o Starożytnych (poza wzmianką tu i tam), ale poza nią można znaleźć kilka ciekawostek.

orodreth PW
27 lipca 2012, 20:22
Moim zdaniem Starożytni to ludzie wysoko zaawansowani z odległych początków świata Homm. W świecie Homm mogą to być już Przodkowie czyli duchy, gdyż ciała nie są do dalszego rozwoju potrzebne.
Te Wyrdy to jak przodkowie dla Bogów z MM IX. W HC zaś Przodkowie to tak jak Wyrdy dla Tarnuma.

Shael PW
27 lipca 2012, 20:32
Więc te Wyrdy(wyrdowie?) kim/czym są? nie mogłem znaleźć takowej informacji(dokładniejszej).

Alchemik PW
27 lipca 2012, 20:37
http://www.forum.acidcave.net/post.php?pid=37743 tu masz post Alamara, co do tego. Przeczytaj go UWAŻNIE zwłaszcza wypowiedzi (przede wszystkim tą drugą) Tima Langa.
strona: 1 - 2
temat: Starożytni

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel