Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Wierzenia
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8

vinius PW
24 lutego 2008, 09:58
Przy czym warto zaznaczyć, że większość z tych bóstw była śmiertelna, czyż nie?

Alamar PW
18 marca 2010, 10:07
Cytat:
2. Bogowie z Arslegardu (MM9) - Krohn, Fre, Skraelos, Hanndl, Njam, Wyrdy, "Wielki Gęg".

Kilka ciekawostek odnośnie panteonu z Axeothu:

Krohm:
"Yes. He [Njam] is the god of mischief. It is high time he has paid for the problems he has caused."

Hanndl:
"I mean, there will come a day when Njam will lead a revolt against the gods. On that day a great battle is fated to be fought."

"It's also called The Day of Wrath. There will come a day when Njam will break out..umm."

"Well what do you expect of me? I sit here day after day after day. From the beginning of time until the Great Reckoning. I've seen your kind come through here millions of times."

Jak widać, bogowie Axeothu "siedzą" tam od początku czasów i będą tak się nudzić, aż do czasu, gdy Njam uwolni się z Grobowca Tysiąca Strachów.

Njam:
Once Krohn is encased, I will take Fre as my wife and recast the world according to my desires. Gone will be the days of being kind to the mortals. They will all be enslaved to serve me! Who, after all are the gods? Shouldn't the gods be in charge?

Zmiana świata na swoją modłę? Gdzie ja już widziałem podobnie pokręconego osobnika?

Fre:
"There is a new religious group called Honkies, or Honkers or something of that nature. They have begun to worship Philip, our pet goose."

"This is becoming a problem, as it is taking their time away from those that they should be worshipping, namely us! I wish to teach them a lesson. Go back down there, get into the Temple of Honk, and bring back to me the icon they worship."

Nie ma to jak zazdrość o jakąś gąskę.

Tim Lang:
Whether they were really gods or ancients was still up for debate. I never had to answer that question, so I never did. I did think about it from time to time, and came up with a few scenarios. But again, since I never actually had to answer the question, the possibility is still up for debate.

spekulacje:
To get the Elemental Orb from it`s pedestal in MM2, you need the following items:

N-19 Capitor
J-26 Fluxer
A-1 Todilor &
M-27 Radicon

Read the first letters vertically.


No i najlepsze na koniec:

dialog z gry:
Player: "What do you know about Kirkogaard Koenug?"

Galvin: "That's the old burial ground of the ancient ones! I don't know who they were, but they were supposed to have marvelous things! I wonder if it's all been looted or not?"


Tim Lang:
The one thing that I pretty much knew for sure was the 3 Wyrdes were supposed to be ancients. We didn't really get into them in the game as much as I wanted...only one of them actually made it into the game (and was secretly Njam in disguise...)

A owe wydry zwały się: Igrid, Verdandi i Morgan(a).

Irhak PW
18 marca 2010, 15:33
Co do MM9 nie zaliczałbym ich do bogów w naszym rozumieniu...

Przykład Njama pokazuje, że można z nimi skutecznie walczyć i nawet pokonać...

A co do nieśmiertelności to fakt żyli baardzo długo, ale mogli zginąć (tekst nt. Dark Passageway: nawet Krohn boi się tam schodzić, bo jeżeli ktokolwiek tam polegnie/zginie, umiera na zawsze)

Alamar PW
18 marca 2010, 15:43
Przecież boga też da się przechytrzyć i uwięzić (mity greckie czy skandynawskie), tym bardziej, że część intrygi, to był plan Krohma.

Hayateor PW
3 października 2011, 22:56
A tak odnośnie Kultu Baa. Czy w Might and Magic VI lub VII są jakieś opisy wierzeń
, które zostały wymyślone przez Kreegan?

Acid Dragon PW
4 października 2011, 21:21
Kreegans nie tworzyli innych kultów niż Baa. Co prawda w historii gier MM pojawiało się wiele kultów "fałszywych" bogów lub gloryfikowanych sił natury (vide kult Słońca lub Księżyca), ale powstawały z innych powodów, a czasem po prostu bez powodu - jak wiele pogańskich kultów w naszym świecie przed wiekami.

Alamar PW
4 października 2011, 22:08
Hej, a Darquane i Erebus? ;)

Hayateor PW
5 października 2011, 19:18
Chodziło mi raczej o opisy wierzeń kultu Baa.

Alamar PW
5 października 2011, 19:32
Owszem, jest:

Cytat:
And you’re all such a herd of sheep! Slow and simple and when the knife comes from behind to catch your throat, all you’ll have time to do is squeak, “Baaaa!”

Ot, i cała filozofia tego kultu.

Acid Dragon PW
5 października 2011, 20:22
Nie, opisów "wierzeń", czy praktyk właściwie nie ma.

Kilka osób, którzy uwierzyli w ten nowy kult, mówią, że kapłani Baa im pomogli - na przykład dali jedzenie, gdy nikt inny nie chciał. W zamian oczekiwali tylko, że ludzie będą do nich przychodzić, przy okazji słuchając ich teorii o tym, że król Roland zapewne zrobił coś złego i na nim teraz mszczą się Niebiosa.

TopFunny525 PW
29 lutego 2012, 21:05
Wierzenia w HV:
Ludzie - Elrath,
Mroczne Elfy - Mallasa,
Demony - Urgash,
Elfy - Sylanna,
Krasnale - Arkath,
Orkowie - Ojciec niebo i matka ziemia,
Nekromanci - Asha.
Magowie - Brak(Najprawdopodobniej w nikogo nie wierzą, Ateiści rąbani:))
Anyway: Warto zaznaczyć, że wszyscy wymienieni tutaj bogowie to smoki.
BTW. Więcej o bogach najprawdopodobniej można wyczytać w komnatach HVI.
A co do tzw. avatarów tych bogów to sprawa przedstawia się tak:
Elrath - Anioły,
Sylanna - Zielone i szmaragdowe smoki,
Malassa - Czarne Smoki,
Nekromanci - Namtaru i Tkaczki przeznaczenia(W HVI, bo niepamiętam jak było we wcześniejszych wersjach),
Arkath - Wulkanowe Smoki(Czy jakoś tak)
Orkowie - Majarze(Kapłani matki ziemi w HVI)
MAGOWIE - Brak
Urgash - Arcydiabły i Diabły(natomiast w HVI byli to czartowie).
To tyle, sądzę iż to wszystko co wiem na ten temat. Narazie i miłego wieczoru:D

Alamar PW
29 lutego 2012, 21:08
Fajnie, tylko że pomyliłeś uniwersa. Ten temat dotyczy uniwersum stworzonego przez NWC (MM1-9, H1-4), a nie Ashanu.

TopFunny525 PW
29 lutego 2012, 21:26
Ojej! Przepraszam Alamar!

Acid Dragon PW
29 lutego 2012, 21:48
Myślę, że można jednak rozszerzyć tematykę i rozważać również wierzenia na Ashanie.

Ostatecznie to jednak chyba jeden z bardziej rozbudowanych tematów w stosunku do Starego Uniwersum. Tam mieliśmy z reguły "jakichś" kapłanów. Tutaj wiemy dokładnie w co wierzą, jak się zachowują i skąd czerpią swoją moc.

TopFunny525 PW
29 lutego 2012, 22:02
@Acid, w takim razie zostawię swój post niezedytowany. Dopowiem coś o tematyce związanej z religijnością w Ashanie. Otóż w Heroes VI takich kapłanów(Kapłanek) znanych nam wymienionych tutaj bogów jest sporo. Wymienię to i owo:
Perłowe Kapłanki(Kapłanki ludu naga, najprawdopodobniej mówczynie z Shalassą),
Westalki(Kapłanki Elratha),
Matrony Cienia(Kapłanki Mallasy),
Szamanki i Szamani oraz Majarze(Kapłani oraz kapłanki Ojca niebo i matki ziemi),
Kapłani runów(Kapłani Arhatha),
Magowie - Brak Boga,
Urgash(EEE Sukkuby? Nie wiem do końca czy to prawda),
Druidzi(Kapłani Sylanny).
Pozostaje teraz rozwinąć temat związany z władcami żywiołów. Ciekawi mnie jedno. Czy oni takowych bogów posiadają? Czy może po prostu mają kompletne zero jak magowie?
Anyway:Kim był Sar-Ellam? Nie pamiętam dokońca a grać w HV nie mogę bo coś mam zrąbane z Laptopem. Ktoś odpowie?

Matheo PW
29 lutego 2012, 23:32
Czytaj tutaj Dokładnie Era Współczesna. Jeśli chodzi o magów HV to prawdopodobnie Ylath ma nad nimi pieczę. Nie modlą się do niego, jednak to Ylath stworzył ludzi i dogląda ich poczynań. Głównie czarodziejów. Bo tylko oni nie mają swego wyznawcy, ich mądrość i intelekt, oraz ich chęć zgłębiania wiedzy, skłaniają Ylatha ku magom.

TopFunny525 PW
29 lutego 2012, 23:40
@Matheo
Naprawdę? A sądziłem, że to Sar-Ellam czy jakiś inny koleś ma nad nimi pieczę:D. Anyway, tak mi się zdawało, że Ylath bo nieraz się spotkałem z tym imieniem w HV.

Dark Dragon PW
29 lutego 2012, 23:48
Co do Sar-Elama odsyłam do naszej Gildii.

Matheo PW
1 marca 2012, 00:14
Tak, nie wieżą w niego otwarcie. Jednak on dogląda poczynań swoich dzieci. W moim poście też dałem link, do Gildii ;)

Jeśli chodzi o HV i HVI to sprawa jest prosta. Dokładnie jest podane kto kogo czci itp. Bardziej mnie interesuje HIII. Z kronik Tarnuma wiem że Barbarzyńcy wyznawali kult swych przodków. Było i chyba trzech. Jednak o innych frakcjach z HIII nie mam informacji.

Acid Dragon PW
1 marca 2012, 09:25
RAQ, 3. Czy w światach Might and Magic występują bogowie?
RAQ, 4. Kim są Przodkowie z Heroes Chronicles?
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8
temat: Wierzenia

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel