Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wymiar Między Wymiaramitemat: Andrzejki- skąd taki kształt?
komnata: Wymiar Między Wymiarami

Eternal PW
1 grudnia 2013, 19:26
Witam

Otwieram ten temat, bo do tej pory łamię sobie głowę, jak dzień świętego Andrzeja dorobił się formy potępianej przez kościół katolicki i stał się nocą wróżb i czarów. Kwestia jest jeszcze aktualna, więc liczę że mi to wyjaśnicie. Czekam.

snajpertv PW
5 grudnia 2013, 16:26
Zastanów się Eternal. Otóż wróżby, czary, magia to wierzenia okultystyczne czyli sprzeczne z nauką kościoła katolickiego. Jeżeli jest to sprzeczne więc jest to zabronione i potępiane.

Garett PW
5 grudnia 2013, 16:32
Snajpertv może byś jeszcze raz przeczytał co napisał kolega bo pyta się jak ten dzień się taki stał a nie dlaczego jest potępiany przez kościół.

snajpertv PW
5 grudnia 2013, 16:34
Otóż piszę iż "zabawa" Andrzejkowa jest potępiana i dlatego jego dzień też.

AmiDaDeer PW
5 grudnia 2013, 16:41
Czegoś chyba nie rozumiesz, Snajperze... Eternal pytał się jak wigilia świętego Andrzeja stała się nocą potępianych przez Kościół wróżb i czarów. Zwłaszcza że sytuacja jest dosyć dziwna, skoro już od dawna w tę noc odprawiano wróżby dla niezamężnych dziewcząt (możliwe że to pozostałość po pogańskich obchodach na cześć Frejra, starogermańskiego boga płodności), a z tym księża bodajże problemu nie mieli.

Eternal PW
5 grudnia 2013, 17:15
Super. Wyjaśniliśmy snajperowi, o co mi biega. A czy ktoś mi wyjaśni ww. kwestię dokładniej od Hobbita, zanim zaczną się mikołajki?

Garett PW
5 grudnia 2013, 17:35
Dołączam się do prośby bo też się nad tym zastanawiam.
temat: Andrzejki- skąd taki kształt?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel