Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [HotA] Oficjalne informacje, aktualizacje
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 83 - 84 - 85

Saki PW
12 kwietnia, 16:03
don ko:
Ogółem, jeśli grałeś lub zapoznałeś się z fabułą kampanii, to wiesz, że w czwartej misji Kastore proponuje Frederickowi podjąć się zbudowania Niebiańskiej Kuźni. Temu wątkowi poświęcona będzie jedna z przyszłych kampanii Hoty. Czy będą w niej jakieś elementy Forge i w jakiej formie - kwestia otwarta dla spekulacji. Nie mamy jednak zamiaru zapominać lub odcinać się od tej części oryginalnego lore.

Szybkie tłumaczenie dla leniwych.

Mimo tej wypowiedzi, wcześniej wspominał o rzeczach, które w Fabryce były bardzo ewidentnie zapożyczone z Forge, toteż strzelałbym, że raczej nie będzie mowy o pełnoprawnym mieście (podejrzewam, że jakiś bank/neutralne stwory/może evil skórka na fabrykę?), a już na pewno nie w formie, w której znamy to z projektów NWC.

Droopy PW
12 kwietnia, 16:10
Evil skórka na Fabrykę też byłaby super pomysłem ale osobiście wydaje mi sie że najrozsądniejsze będzie dodanie neutralnych jednostkach tematycznie związanych z Forge

Tarnoob PW
13 kwietnia, 02:34
Po paru miesiącach pewna rzecz przestała mi się podobać w Factory. Jako konserwatysta jestem za jeszcze większym nawiązywaniem do H2 i wchłanianiem neutrali, dlatego na 4. poziomie zamiast automatonów powinny być stalowe golemy ulepszane do złotych lub diamentowych. Te automatony to jakieś nawiązanie do MM7, ale bardzo luźne, no i nawiązania do MM są mniej priorytetowe niż te do HoMM.

Hayven PW
13 kwietnia, 12:01
Ale my już mamy jedno miasto z golemami. Po co nam drugie miasto z golemami?

Begrezen PW
13 kwietnia, 13:23
Ulepszenie szybszej jednostki na wolniejszą... 200 IQ pomysł. Tego jeszcze nie było!

Hayven PW
13 kwietnia, 15:23
Cytat:
Tego jeszcze nie było!

A to akurat mogłoby być nawet ciekawe i np. w Heroes 5 już miało miejsce, jakkolwiek sporadycznie: szkielet po ulepszeniu na łucznika traci na mobilności, łucznikowi po ulepszeniu na kusznika maleje inicjatywa. Dotyczy to również innych statystyk, bodajże tancerzowi ostrzy przy ulepszeniu na tancerza wojny zmniejsza się współczynnik obrony.

Z tą różnicą, że i owszem, w Heroes 5 zasięg/inicjatywa jednostek nie wpływają na ruch bohatera na mapie, to istotnie trochę zmienia.

Tarnoob PW
14 kwietnia, 01:37
Golem golemowi nierówny. Heroes III było pierwszą częścią, w której były dwa miasta ze smokami – Bastion i Loch. Golemy zamiast automatonów byłyby dobrym przykładem, że Fabryka to miasto komplementarne do Fortecy – również zrzesza potężnych magów i wynalazców; alternatywne rozwinięcie Miasta Czarodzieja z H2.

Fandor PW
15 kwietnia, 22:18
Nie wiem, czemu niektórzy uczepili się tak tej jednej wypowiedzi don_ko.
Zupełnie bez sensu byłoby tworzenie Factory, gdyby planowali od razu jako kolejne miasto stworzyć Forge.
Nawet, jeżeli postanowią eksplorować dalej temat złego zakończenia MMVII, to nie sądzę, aby zrobili to poprzez dodanie Forge.

Myślę, że paradoksalnie Riccardo może mieć rację i zalinkowane przez niego miasto może być jednym z mocniejszych kandydatów, na kolejne miasto, może też w jakiś sposób związane ze starożytnymi i ich technologią. Nie pogardziłbym sam miastem inspirowanym kulturami bliskiego wschodu, tematyką pustynną etc. chociaż jak wymieniono już wyżej, mam nadzieję, że wykreowano by im specjalny teren. Złośliwie dodam, że jeżeli się zdecydują na któreś z tych miast, to też na pewno każde z nich będzie mieć przynajmniej 1 jednostkę ludzką. Z resztą, czego nie wybiorą to tak będzie.

Koncepcja Tarnooba wcale nie jest taka głupia. Nie powiedziałbym, że konkretnie zamiast Automatons, ale ciekawie byłoby zobaczyć golemy w mieście, które już tak wiele czerpie z Miasta Czarodzieja. Zamiast Armadillos też chętnie bym zobaczył jakąś znacznie silniejszą, większą wersję dzików.
Tyle, że aby ta koncepcja była naprawdę dobra, to raczej wymagałaby interwencji w istniejące już miasto - Tower, a to raczej nie wchodziłoby w grę. Wydaje mi się po prostu, że do Tower dużo bardziej pasowałyby w takiej sytuacji golemy wytworzone z jakiś kryształów i ich ulepszenie, natomiast do Factory, wszelkie golemy metaliczne np. Srebrny->Złoty lub Złoty->Platynowy.
Ale jak sam napisałem, to by wymagało zbyt dużej ingerencji w grę - zmian w oryginalnym mieście, jednostkach neutralnych etc. No i zmiana też nie byłaby taka łatwa, bo wtedy mielibyśmy kryształowe, teoretycznie lepsze golemy na niższym poziomie w Tower i metaliczne, teoretycznie gorsze w Factory.

Tarnoob PW
16 kwietnia, 15:04
Jest też opcja roszady: w Fortecy kamienne ulepszanoby do diamentowych, może trochę osłabionych, za to Factory miałoby żelazne ulepszane do stalowych.
strona: 1 - 2 - 3 ... 83 - 84 - 85
temat: [HotA] Oficjalne informacje, aktualizacje

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel