Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wymiar Między Wymiaramitemat: Książki godne polecenia
komnata: Wymiar Między Wymiarami
strona: 1 - 2

Kodzo19 PW
24 sierpnia 2015, 16:45
Polecam książki z serii Herezja Horusa: Czas Horusa, Fałszywi bogowie, Galaktyka w ogniu, Ucieczka Eisensteina, Fulgrim. Są to książki sci-fi. Wszystkie wymienione książki wymieniłem chronologicznie jak by coś.

Nitj'sefni PW
29 maja 2016, 09:33
Widzę, że nikt jeszcze nie polecał "Pana Lodowego Ogrodu", więc to mnie przypada ten zaszczyt.

Jest to groteskowe dark fantasy zmieszane z sci-fi bliskiego zasięgu (mniej więcej początek XXII wieku). Iście wybuchowa mieszanka.
Zaczyna się tak, że Vuko Drakkainen - agent z Ziemi - pod pseudonimem Nocny Wędrowiec (w języku kosmitów Nitj'sefni) - wyrusza na obcą, zamieszkałą planetę w celu odnalezienia zaginionej przed dwoma laty ekspedycji ziemskich naukowców. Mieszkańcy planety znajdują się na poziomie naszego wczesnego średniowiecza. Vuko jest przystosowany do "warunków" planety
(miecz, tarcza, zbroja itd.), a jednocześnie wyposażony w nowoczesną technologię (miecz ma monomolekularne ostrze, tarcza i zbroja są z tytanowego laminatu itd.). Do tego na planecie istnieje coś, co tubylcy nazywają magią.
Poważna, realistyczna fantastyka polskiego autora napisana z naukowym podejściem - czego chcieć więcej!
Choć czytam dość dużo zagranicznej fantastyki, to polskie arcydzieło jest najlepszą powieścią z jaką się zetknąłem.
I niech nie przestraszy was ilość stron, bo wszystkie cztery tomy pochłania się migiem.

krasnolud99 PW
29 maja 2016, 12:03
Polecam książkę Nethergrim, jeśli ktoś lubi fantastykę, bardzo ciekawa choć akcja zaczyna się dopiero po 150 stronie czy jakoś tak.

Nicolai PW
7 marca 2023, 10:25
To ja polecę Limes inferior Janusza Zajdla, bo nie tylko Lemem polskie science-fiction stoi. Ciekawe spojrzenie na dystopię, w której praca stała się przywilejem. Społeczeństwo jest podzielone na klasy społeczne odzwierciedlające zdolność do pracy a głównym bohaterem jest lifter, czyli osoba pomagająca oszukać testy IQ coby dostać się do wyższej kategorii. Więcej nie spojleruję ;)

Bajan PW
7 marca 2023, 10:49
Również polecam. Szczegółowa rekomendacja tutaj. Ostrzegam jednak, bo jest jeden poważny spoiler.

Inne książki Zajdla również, przede wszystkim Paradyzję.

Yaaqob PW
7 marca 2023, 16:05
To ja zarekomenduję mało znaną polską trylogię fantasy "Gar'Ingawi Wyspa Szczęśliwa". Solidna lektura + pacyficzny/oceaniczny klimat. :-) ;-)

Tarnoob PW
7 marca 2023, 23:46
Praca już jest przywilejem, bo jest nim pełnosprawność. Często daje możliwości materialne, których nie mają renciści. Opisany scenariusz to bardziej różnica ilościowa niż jakościowa – bezrobocie ekstremalne.

Crystal Dragon PW
8 marca 2023, 00:03
Tarnie:
Praca już jest przywilejem, bo jest nim pełnosprawność. Często daje możliwości materialne, których nie mają renciści. Opisany scenariusz to bardziej różnica ilościowa niż jakościowa – bezrobocie ekstremalne.

Czy ty właśnie wszedłeś w argumentację z opisem książki?
strona: 1 - 2
temat: Książki godne polecenia

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel