Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wymiar Między Wymiaramitemat: Wiedza i umiejętności, które chętnie byście zdobyli
komnata: Wymiar Między Wymiarami

Tarnoob PW
9 marca 2013, 23:43
Wiedza i umiejętności, które chętnie byście zdobyli – np. dzięki społeczności Groty.

Zainspirowały mnie co najmniej dwie sprawy:
1) wątek, w którym jakiś żółtodziób pyta Acida, co zrobić, żeby być takim super jak on;
2) zastój innego wątku w tej komnacie, o podobnym tytule.

Czego byście się chętnie dowiedzieli albo nauczyli w swoim życiu? Wiadomo, dość częste są chyba postanowienia typu rzucić palenie, ograniczyć alkohol i imprezy, schudnąć albo być lepiej zorganizowanym, ale też czasem postanawia się nauczyć gry na instrumencie, nauczyć się jakiegoś języka (ludzkiego lub programowania), dostać na taką a taką uczelnię, do takiego a takiego zawodu albo zrobić moda do WoG-a.

Jest to o tyle ciekawe pytanie, że duża część społeczności Groty (i Jaskini) to ludzie całkiem rozgarnięci, z sukcesami (wysokie wyniki w grach (Xo)MM, Grota, mody do gier (Xo)MM) i pewnie są w stanie opowiedzieć o tym, o czym inny Grociarz chętnie posłucha.

Przez najbliższych kilka–kilkanaście lat zamierzam lepiej poznać matmę, fizę i może trochę programowania (z tym wszystkim się wiążą moje studia) no i co tam jeszcze ciekawego przyszłość zaoferuje.

Irhak PW
10 marca 2013, 00:11
Hiszpański, żeby wiedzieć o czym sprechają na niektórych chatach.
Zrobić porzadny remake serii MM :P

To są te "realniejsze" plany na dalszą przyszłosć ;)

vinius PW
10 marca 2013, 00:19
Minimalnie odchodząc od tematu - jeśli chodzi o umiejętności w jakiś sposób dzięki Grocie zdobyte, to umiejętność czytania ruskich bukw. Sagi autorstwa Acida zainspirowały mnie do poznania podstaw rosyjskiego (tu więc składam na Jego smocze łapy podziękowanie), by zrozumieć i przetłumaczyć KB2 w celu stworzenia mojego opus vitae, tj. sagi 4 kontynentów. Gdybym miał więcej samozaparcia - to bym w tym języku dziś już szprechał. Ot.

Tarnoob PW
10 marca 2013, 15:02
Irhak: hiszpański… Siła tego języka faktycznie wzrasta; czytałem kiedyś krótko o nim i wydaje się całkiem ciekawy. Oprócz angielskiego to chyba jedyny znaczący język przebojów (La Bamba, A se re he, może coś jeszcze wyskoczy). Nie znam nikogo z Groty, kto by go dobrze znał.

Remake MM… MM Tribute, World of Xeen II, MM: The New Order, Kingdoms of Might and Magic, Might and Magic Warlords, Legends of Erthia… Długo by opowiadać o losach fanów, którym się nie udało. Mimo to jest postęp, coraz więcej ludzi umie programować i robić grafikę trójwymiarową, biblioteki są coraz większe… Kto wie, może kiedyś.

Irhak PW
10 marca 2013, 15:23
Angielski się uczy naturalnie. Problem zaczyna się z melodyjnością innych języków - jezeli wpadniesz w ich melodię to da się nauczyć. Hiszpański pod tym względem jest chyba najłatwiejszy i dlatego nawet niemieckie grupy śpiewają po hiszpańsku ;)

Tarnoob PW
10 marca 2013, 19:35
Obstawiam:

Acid: nauczyć się symulowania komórki;
Trith: jakiegoś nowego superskilla w grafice 3D;
Qui: czegoś z programowaniem;
Irhak: wiadomo;
Rabi, Trang, Vatras, MCaleb: nowych zaklęć nekromantycznych
Dark Dragon: nie wiadomo;
Alamar: nie wiadomo;

Irhak PW
10 marca 2013, 19:39
Cytat:
Dark Dragon: nie wiadomo;
żeby w końcu przestac go nazywać DD :P

Cytat:
Alamar: nie wiadomo;
żeby ludzie poprawnie pisali :P

Bychu PW
10 marca 2013, 20:15
Niewątpliwie sztuki walki, coś skutecznego, najlepiej w stójce.
A z wiedzy może jakiś język oprócz podstaw angielskiego?

Tarnoob PW
26 grudnia 2022, 00:58
Moje opisy planów sprzed lat były dość ogólnikowe, ale chyba mogę je uznać za spełnione. Jestem w innym miejscu niż to sobie wtedy wyobrażałem, ale czuję, że już dobrze znam ten poziom matmy i fizyki, który uważam za podstawy w mojej branży – czyli szkolny i wczesnoakademicki. Jestem już na tym poziomie, że nie tylko umiem polecić i odradzić jakieś źródła – typu książki popularnonaukowe – ale też odkrywam różne luki w polskiej literaturze na te tematy, a nawet je łatam. Jeszcze nie wiem wszystkiego, co bym chciał, ale mówi się trudno – coś mi mówi, że mało kto tak ma, a i tak jestem w dość wąskim gronie znającym niektóre ciekawostki i mającym opinie na rzadko dyskutowane tematy.

Prawie dekadę temu mogłem sobie wyobrażać, że przez tyle lat zdążę się nauczyć drugiego języka obcego, np. dokończyć niemiecki, esperanto czy zacząć włoski. Jakoś mi się nie złożyło, a do tego odkryłem, że język pana Zamenhofa to słabo zaprojektowany zabytek, o czym się już rozpisywałem w różnych miejscach. Są sztuczne języki międzynarodowe zaprojektowane lepiej, np. ido, elefen czy glosa, ale nie dają dostępu do zbyt wielu rozmówców ani treści; trudno też o materiały do ich nauki. W '18 roku próbowałem toki pony, ale były w tym wspomniane przeszkody, a jego prostota też jest o dziwo jedną z nich – przez dużą rolę nieoczywistych metafor.

Czuję, że angielski i inne palące mnie sprawy – jak matma, fizyka, moda i wizerunek, savoir-vivre czy mechanizmy Wikipedii – znam już zadowalająco. M.in. dlatego w tym roku zacząłem się uczyć nowego języka i z różnych powodów był to ukraiński. Zainwestowałbym w to więcej czasu, gdyby nie moje bieżące obowiązki, od których mogę być wolny dopiero jakoś latem – na które mam też sporo innych planów. Na moim horyzoncie pojawiły się rzeczy, które przy zakładaniu tego wątku pewnie nie przyszłyby mi do głowy jak prawo jazdy na ciężarówki i autobusy albo kurs fryzjerstwa – bo dobrze mieć fach w ręce, choćby na trudne czasy i na wypadek wypalenia w głównym zawodzie.

Chętnie się dowiem, jak Irhakowi poszedł hiszpański, a Bychowi – sztuki walki. (-:

Hayven PW
27 grudnia 2022, 23:22
Za to ja mam teraz zagwozdkę w drugą stronę — usiłuję sobie wyobrazić, co mógłbym napisać 10 lat temu, i jak daleko byłbym od rzeczywistości. Niestety, muszę przyznać, że nie mam pojęcia; za to co do tego, że nigdy w życiu bym nie zgadł, pewien jestem w zupełności.
temat: Wiedza i umiejętności, które chętnie byście zdobyli

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel