Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wymiar Między Wymiaramitemat: Wasze niepopularne opinie
komnata: Wymiar Między Wymiarami
strona: 1 - 2

Tarnoob PW
8 czerwca 2019, 13:46
Alistair:
A parady równości to przecież ostentacyjne przedstawianie swojej orientacji.
Niekoniecznie. To m.in., a czasem przede wszystkim, manifestacja pewnych poglądów:
1) poparcia dla związków partnerskich,
2) czasem małżeństw jednopłciowych,
3) czasem prawa do adopcji,
4) czasem adopcji na równych zasadach,
5) czasem dekryminalizacji związków i kontaktów jednopłciowych,
6) czasem prawa do manifestacji (ograniczonego np. w Rosji),
7) czasem to walka z ostracyzmem, ze strachem (homofobią i bifobią) i częstymi nieporozumieniami, jak np. wiązanie męskiej homoseksualności i biseksualności z pedofilią, może przez nieszczęsne podobieństwo słowa „pederasta” (i potocznych „pedał”, „pedzio”).

To wszystko można manifestować bez ujawniania swojej orientacji i będąc heterykiem. Inna sprawa, że jest z tym różnie. W sumie to nie wiem, czy były gdzieś kiedyś manifestacje tego typu, gdzie był zakaz okazywania sobie czułości i ujawniania orientacji („nie pytaj i nie mów”). Wiem tylko, że podobno na polskich paradach i marszach równości chyba zaleca się, przynajmniej czasami, skromny, zasłaniający ubiór, nawet przy ciepłej pogodzie, dla uniknięcia zarzutów o sianie zgorszenia, seksualizację itp.

Alistair:
Jeśli chcesz więcej przykładów, to mogę w weekend poszukać, tylko nie wiem po co. Oczywiście sam możesz to także zrobić. A w to, czy niewinnych osób w więzieniach jest więcej niż ofiar recydywistów, to wybacz, ale bawić się nie zamierzam, bo nie będę tego liczył.
Dzięki za te linki, ale bardziej interesowały mnie jakieś statystyki kryminologiczne i socjologiczne niż pojedyncze przykłady, które mało mówią o ogólnej liczbie. Nie neguję, że ograniczenie recydywy to spora zaleta kary śmierci, ale nie wiem, czy ten czynnik przeważa nad liczbą niesprawiedliwie skazanych.

Tarnoob PW
25 czerwca 2019, 21:36
Apdejt; numeracja przerwana, bo skopiowałem skądinąd i nie chce mi się edytować.

31. Skrót LGBT można zastąpić jakimś innym, np. MOP (mniejszości orientacyjno-płciowe) i HoBANT (homo, bi, a, niebinarni, trans).
32. Języki migowe przydają się nawet słyszącym, np. kiedy ktoś rozmawia przez telefon i przy stole w 3 lub więcej osób. Przez to mogłyby być nauczane w szkołach.
33. To źle mieć więcej dzieci niż mieszkań, bo to narażanie je na bezdomność. Mieszkanie jest jak nerka, bo jest potrzebne do przeżycia, i powinno być jak nerka w całości – tzn. człowiek powinien z nim startować w życie.
34. Poprawność językowa i edytorska to część savoir-vivre’u (etykiety), umiętności społecznych (interpersonalnych) i przez to umiejętności miękkich (ang. soft skills).
35. Donosy bywają ok, a uprzedzenie do nich kończy się tragicznie, np. ukrywaniem różnych przestępstw i innej patoli przez Kościoły.
36. „Czarny angielski” (AAVE) brzmi lepiej od standardowego amerykańskiego (SA).
37. Język niemiecki brzmi ok, wygląda ok i ogólnie jest ok.
38. Litery samogłek i litery spółgłosek można by nazywać skrótami: lisa i lisp.
39. Polacy mogliby częściej używać zaimków „we” i „ze”, np. „we czwartek”, „ze zimna” itp., podobnie jak Czesi.
40. Ludzie powinni mieć drugie imiona, dla unikania nieporozumień. Do tego jedno z imion lub nazwisko powinno być na samogłoskę, tak żeby inicjały były sylabą, najlepiej łatwo odmienną – to wygodny skrót.
41. Perfekcjonizm jest ok.
42. Zarywanie nocy dla dobrowolnie i odwracalnie zaciągniętych obowiązków jest złe. Jeśli np. jakaś szkoła lub uczelnia tego wymaga, to lepiej z niej zrezygnować. Zdrowie przede wszystkim.
43. Pisanie ze sobą (czatowanie i SMS-owanie) jest na wiele sposobów lepsze od mówienia na głos.
44. Uczelnie techniczne, medyczne, teologiczne i artystyczne powinny być połączone z uniwersytetami.
45. Podatek dochodowy to ubezpieczenie umów, a w akapie byłoby coś podobnego; choć pewnie regresywne i bez kwoty wolnej.
47. Ubezpieczanie się to rodzaj dobroczynności, bo nawet jeśli samemu się nie skorzysta, to ze składek skorzysta ktoś inny.
48. Ludzie czytają więcej teraz (np. w ciągu ostatnich kilku lat) niż 30 lat temu.
49. „Płeć biologiczna” i „płeć fizyczna” to wygodne, nieszkodliwe pojęcia, mimo że nie wszystkim pasują.
50. Nie uznaję świętego przykazania „nie oceniaj”. Nie zgadzam się z krytykowaniem tego, że ktoś ma jakieś preferencje etyczne i o nich mówi.

Alistair PW
25 czerwca 2019, 21:57
31. Skrót MOP kojarzy mi się z mopem, więc mi nie pasuje.
32. Język migowy jest przydatny dla słyszących, bo służy do porozumiewania się z niesłyszącymi, bardziej dlatego jest przydatny, choć Twój powód ma swój sens.
35. Donosy czasem są OK, ale z powodu natury człowieka przynoszą więcej szkody niż pożytku.
37. Co do języka niemieckiego też mnie niezbyt razi, a w muzyce mi się podoba. Lubie Die Toten Hosen po niemiecku.
39. Dla mnie "ze zimna" brzmi głupio, "we czwartek" podobnie. To jak mówić "japko" zamiast "jabłko" (w sensie "wyraźności"). Akurat w Twoim przypadku naprawdę mnie dziwi, że proponujesz coś takiego, np. w powiązaniu z punktem 41 - "Perfekcjonizm jest OK".
43. Czatowanie i pisanie SMS ma swoje zalety, ale moim zdaniem oducza zdolności mówienia

Kastore PW
25 czerwca 2019, 22:10
16. Uważam, że Justice to beznadziejny zespół. Nie potrafią robić utworów tanecznych z pierdolnięciem, co zresztą sami przyznają w wywiadach, traktując to co napisali jak jakąś świętą krowę, dając minimum sidechainu, tak że jest ledwo miejsce na kick i poza ich pierwszym albumem minimum basu, ale za to maksimum kompresji przekraczając poziom przesady (możecie sobie porównać utwór Stop z utworem Stop w wersji z teledyskiem).
Ich utwory są tak przestylizowane, że tracą swoją bezpretensjonalność, jaką mają np. Daft Punk (zresztą porównywanie Justice do Daft Punk to jakaś pomyłka, nie mająca żadnego uzasadnienia, ale już skoro taki motyw się przewija).
Swoją drogą przez podobne pretensjonalne przestylizowanie i infantylność nie lubię też Queen, ale im nie można było zarzucić, że byli słabi, po prostu to co robili było idealnym przeciwieństwem mojego gustu.
strona: 1 - 2
temat: Wasze niepopularne opinie

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel