Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [H3 HD] Heroes III HD Edition
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22

Morglin PW
17 lipca 2015, 03:05
Troszkę głupio mi odkopywać ten temat, bo ktoś może go otworzyć z nadzieją, że jednak coś się zaczęło dziać i H3:HD jednak doczeka się dodatków... Jednak to niestety nie to. Po prostu niedawno zaopatrzyłem się w edycję HD i chciałem tu krótko opisać swoje wrażenia z nią związane.

A te są naprawdę pozytywne, Heroes III HD wręcz mnie urzekło... no, ale zacznijmy od początku. W hirołsy grywałem zazwyczaj na starym bieda-kompie z rozdzielczością ekranu 1024x768, na której to gra wciąż wyglądała pięknie i ani trochę nie dało się odczuć, by w jakimkolwiek stopniu została nadgryziona przez ząb czasu. Stąd, gdy początkowo dowiedziałem się, że edycja HD nie tylko nie doczeka się wsparcia dla fanowskich modyfikacji, ale i będzie pozbawiona oficjalnych dodatków - zupełnie się zniechęciłem. Czułem, że jest to po prostu ogromny krok w tył, mieliśmy dostać lepszą grafikę (a oryginalna, na moim kompie, przecież wcale nie była zła), kosztem wielu opcji i możliwości znanych z dodatków. Uznałem więc, że Heroes III HD nie jest warte mojej uwagi, a kolejne posty ze skrinami pokazującymi tłumaczenie gry i z informacją o wymaganiach tylko utwierdziły mnie w tym przekonaniu. Ostatecznie, gdy wraz z premierą ujrzałem tę ogromną falę krytyki skierowaną ku odświeżonej wersji (wciąż pamiętam Kastore'a ubolewającego na cmentarzu nad stratą pieniędzy), byłem już niemal pewien, że H3:HD jest po prostu najzwyklejszą w świecie kupą.

Kolejne miesiące mijały. Obok mojego starego kompa pojawił się dosyć niezły laptop, na którym to po jakimś czasie, zgodnie z obrazkiem zapostowanym kiedyś przez Acida, też zainstalowałem Heroes 3. Uruchomiłem grę i oczom nie wierzę. Jakie to jest paskudne! Na nowej rozdzielczości, 1920x1080, grafika była paskudnie nieczytelna i strasznie szybko męczyła moje oczy (nawet nie chcę sobie wyobrażać, jak H3 wygląda na ekranach 4K). Ponieważ fanowski HD Mod wcale nie zwiększał rozdzielczości grafik z gry, a jedynie zwiększał pole widzenia i zmniejszał grafiki, granie z nim było tak samo męczące dla oczu, jak i bez niego. To sprawiło, że spojrzałem na H3:HD znacznie łaskawszym okiem.

Kupiłem, zainstalowałem, uruchomiłem i oczom nie wierzę. Jakie to jest piękne! Graficy odwalili kawał naprawdę dobrej roboty i myślę, że po ujrzeniu odświeżonej grafiki trudno mi będzie ponownie przysiąść do zwykłego H3. Wielokrotnie bawiłem się klawiszem F2 i ani razu nie stwierdziłem, by gdzieś nowa grafika była gorsza od starej. Nawet miecz w menu, który na skrinach w sieci wydawał mi się paskudny, w grze, dzięki animacji ognia, wygląda całkiem, całkiem (a już znacznie lepiej niż oryginał w wysokiej rozdzieczości). Poza tym, przed zakupem dosyć często słyszałem, że przez to, iż animacje mają tyle samo klatek, co w wersji SD, wydają się klatkować - czego nie stwierdziłem, są płynne i śliczne tak, jak być powinny. Nie stwierdziłem też żadnych problemów z płynnością gry, edycja HD działa u mnie tak samo dobrze, jak oryginał z roku 1999. Polski przekład okazał się być zły ("populacja siedlisk zwiększa się"...), ale nie aż tak tragiczny, jak widziałem na skrinach. Brak dodatków także nie okazał się być jakoś strasznie uciążliwy. Choć na początku brakowało mi generatora map losowych, o nowym mieście nie wspominając, to już chwilę później wpadłem w wir rozgrywki i przestałem odczuwać braków. Po prostu samo RoE także jest niezwykle grywalne. Jeśli chodzi o niekompatybilność edycji HD z nieoficjalnymi dodatkami, to ostatecznie z jej powodu nie byłem zły praktycznie wcale, już grając w zwykłe H3 przyzwyczaiłem się, że podczas gry w Hotę brakuje mi dowódców, doświadczenia jednostek, mithrilu, nowych ulepszeń i wielu innych opcji, a podczas gry w WoG-a - Przystani. Poza tym, na plus edycji HD zaliczyłbym steamowe osiągnięcia, które mam nadzieję, zachęcą mnie do ukończenia kampanii.

Gdybym miał podsumować H3:HD, powiedziałbym, że jest to naprawdę dobry remaster naprawdę dobrej gry. Obawiam się też, że wraz z upowszechnieniem się coraz nowszych komputerów i większych rozdzielczości ekranów, zwykłe H3 może pójść w odstawkę, a większość ludzi (czyli głównie osoby spoza for o M&M) przesiądzie się na edycję HD - po prostu, moim zdaniem, brak dodatków dla większości nie będzie aż tak odczuwalny, jak niskiej jakości grafika. W każdym razie, mnie H3:HD naprawdę miło zaskoczyło i ani trochę nie żałuję swojego zakupu.

A, no i oczywiście miło było ujrzeć pewnego smoka w napisach. :)

Drwal PW
17 lipca 2015, 10:44
No to ja się też wypowiem, gdyż mam podobne doświadczenie jak Morglin.

Co prawda grę zamówiłem jeszcze przed premierą (co mi się rzadko zdarza) i po uruchomieniu byłem średnio zadowolony. Mój laptop - raczej nie najwyższych lotów, słabo radził sobie z edycją HD. Każde przejście z jednego okna do drugiego charakteryzowało się minimalnym przycięciem, wszystko chodziło jakby z opóźnieniem, przez co bardziej skupiałem się na problemach, niż cieszyłem oko nowymi grafikami. Gra po dość krótkim czasie poszła w odstawkę.

No i stało się. Kilka dni temu zakupiłem sobie nowy sprzęt i miałem olśnienie niczym Morglin. Gra chodzi idealnie jak oryginał, a przy tym w porównaniu do starej wersji nie widzę pikseli, gra się z dużą przyjemnością. Najbardziej cieszy oczy mapa przygody - każdy artefakt widać idealnie, już nie muszę się zastanawiać co jest czym i dlaczego nie jest to podobne do tego co jest napisane w opisie. Naprawdę jestem zadowolony i już nie żałuje wydanych pieniędzy.
Oczywiście od razu przychodzi żal - dlaczego nie dodatków? Wkurza ten cholerny steam, nie mogę podłubać w plikach gry i jeszcze kilka rzeczy by się znalazło.

Grę oceniam więc na 7/10 (moja wczesna ocena 5/10). Naprawdę dużo w odczuciu może zmienić odpowiedni sprzęt. Co oczywiście powinno być też swoistym pstryczkiem w nos dla autorów. Gra z 1999 roku, nawet po remaku, nie powinna mieć aż takich wymagań.

Morglin PW
17 lipca 2015, 19:53
Odkryłem buga. :(

Jeśli podczas ruchu bohatera na mapie wciśniemy środkowy przycisk myszy, to otworzy nam się zduplikowane okno herosa, tak jakby właśnie doszło do spotkania dwóch identycznych bohaterów (trochę trudno mi to opisać słowami, więc załączam skrina). Jeśli spróbujemy przerzucić jednostki z jednego okienka do drugiego, to znikną.

Ktoś się orientuje, czy podobny błąd był w zwykłym RoE? I da się go gdzieś zgłosić, by został poprawiony?

avatar PW
11 grudnia 2015, 17:44
Pytanie: używał ktoś tego nieoficjalnego patcha HDE 1.11, który sporo rzeczy naprawia ale też wprowadza możliwość generowania map losowych. Niestety, gryzie się on z polską wersją językową. Komunikat przy tym brzmi: "Failed to find GUI element (english version in title) for your language. Uporał się ktoś z tym?

Dark Dragon PW
11 grudnia 2015, 18:35
Moja wersja nie ma absolutnie żadnych problemów z polską wersją językową (Windows 10).

avatar PW
11 grudnia 2015, 19:17
Chodziło mi bardziej o polską wersję językową Herosów, z której pobiera pliki rng. Ale to chyba tylko mój błąd.

avatar PW
27 stycznia 2016, 16:08
Patc HDE doczekał się już wersji 1.2!

flapdzak PW
16 października 2016, 14:32
Jest może jakiś mod do H3HD, żeby dodać Wrota Żywiołów?

Drwal PW
16 października 2016, 14:36
Nie ma nic takiego.

Górski Krasnolud PW
16 października 2016, 15:36
Czy rozwój Heroes 3 HD Edition jest oficjalnie uznany za zakończony, czy po prostu Ubi milczy na temat tego projektu?

Kastore PW
16 października 2016, 15:55
Em, milczy, bo jest zakończony? :P

avatar PW
3 lutego 2017, 09:16
Gdyby ktoś miał problemy z uruchomieniem H3:HDE to podobno pojawiło się rozwiązanie tego problemu (wklejam oryginalny przepis ze Steama).

Cytat:
Ok Guys I have seen that some people have a problem, that they cant start the game and nothing happens. You are missing the "OpenAL32.dll" Data in the main folder. You can fix this problem by this steps:
1. Go to the Steam folder where your installed games are (Steam/SteamApps/common/Battle of Empires)
2. The the game folder should include another folder called _CommonRedist. Double click that.
3. In that folder you find the OpenAL folder double click that aswell.
4. In that you find the 2.0.7.0 folder. Go in there.
5. Now you find the oalinst.exe
7. Double click that Data and it automatically installs the missing .dll file that you need.
8. You should be able to play the game now :3

Kaazam PW
26 kwietnia 2017, 14:43
Mam pytanko odnośnie kampanii w H3:HD. Czy kampania "Niech żyje król" nie transportuje bohaterów między mapami? Generalnie wykonuje wszystko najlepiej jak się da, każde zadanie, odwiedzam każdy kąt mapy i wbijam ile się da, a na każdej kolejnej mapie są nowi bohaterowie. W dodatku już na 2 mapie, gdzie mamy uzbierać 2.5K szkieletów pojawia się w lewym górnym rogu mapy granicznik, do którego nie ma namiotu klucznika, no i buty trupa, których żaden z bohaterów nie może podnieść.

Nie pamiętam jak to wyglądało ze starą wersją gry, tudzież grałem z WoG'iem i mogło to wyglądać inaczej.

avatar PW
26 kwietnia 2017, 15:07
W oryginalnej wersji RoE sprzed 18 lat też między mapami nie było przenoszenia bohaterów. W Skarbu jest nawet łatka z poprawioną kampanią. Ale czy zadziała ona z HDE? Nikt tego nie próbował wcześniej..

zmudziak22 PW
27 kwietnia 2017, 15:03
Oswobodzenie, Niech żyje Król i Ziarna Niechęci, nie przenoszą bohaterów do następnych map.

Oswobodzenie i Niech żyje Król, dają ci wybór między 2 mocnymi artefaktami.

Klekot PW
5 października 2018, 13:40
Witam można gdzieś zakupić wersję na androida?.
strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22
temat: [H3 HD] Heroes III HD Edition

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel