Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   Kuririn
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Chronicles of Might and Magic - mod do Mount & Blade
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2

Karule PW
3 listopada 2012, 12:23
Macie prawo do wykorzystywania nazwy "Chronicles of Might and Magic", która jest własnością firmy Ubisoft? Hmmmm, nie wiedziałem, że Grota wspiera takie nielegalne przedsięwzięcia. Wiedzcie, że przedstawiciele Ubi monitorują te fora i może to się skończyć procesem, a nawet więzieniem.

Dark Dragon PW
3 listopada 2012, 12:56
Moglibyśmy to samo powiedzieć o każdym modzie, który jest wspierany na forum. W pewnym sensie każda z modyfikacji jest nielegalnym przedsięwzięciem. Jednak prawda jest taka, że twórcy patrzą na to z przymrużeniem oka, jeśli w ogóle. M. in. dlatego, że zapewnia to pewną formę darmowej reklamy dla samej marki M&M. Dodatkowo twórcy robią to całkowicie za darmo i jedynie dla fanów, więc osobiście nie widzę w tym nic złego, a wręcz przeciwnie ;)

Irhak PW
3 listopada 2012, 12:57
Cytat:
Macie prawo do wykorzystywania nazwy "Chronicles of Might and Magic", która jest własnością firmy Ubisoft?
Chyba na złym forum się pytasz. Tu jest wykorzystywana nazwa dla odniesienie do modu do M&B. Równie dobrze mógłbyś się przyczepić do WoGa, działów CoH, Crusaders, H6... tam jest znacznie więcej rzeczy wykorzystywanych :P

PS. IIRC wszelkie komercyjne zastosowania nazw i tego typu rzeczy są karane, a nie wykorzystywanie samej nazwy w modzie ;)

Mat Berserker PW
3 listopada 2012, 13:04
Wątpię żeby Ubisoftowi chciało się procesować z paroma studentami robiącymi darmowego moda w klimatach ich serii. Szczególnie biorąc pod uwagę że cała praca robiona jest w ramach wolontariatu przy zerowym budżecie. Jeżeli zgłoszą się do nas ich przedstawiciele i poproszą o zmianę nazwy zrobimy to bez zbędnego gadania. Co więcej nawet przekażę im cały przychód jaki wygenerował ten mod, ciekawe tylko czy w moim banku można przelać 0 złotych.
Gdyby Ubisoft był aż takim krwiożerczym koncernem ubijałby też projekty reaktywacji forge, w końcu wykorzystane są tam elementy ich pracy. Nie mówiąc już o WoGu, który o ile mi powstał przy użyciu inżynierii wstecznej.

AmiDaDeer PW
3 listopada 2012, 14:37
Karule:
Wiedzcie, że przedstawiciele Ubi monitorują te fora i może to się skończyć procesem, a nawet więzieniem.
Z tego co wiem Marzhin sam zajmuje się podobnym projektem - bez udziału Ubisoftu. :P

Acid Dragon PW
3 listopada 2012, 15:04
To co powiedział Karule to prawda - technicznie nikt nie ma prawa posługiwać się tym tytułem.

Jednak w istocie dotyczy to każdego modu, który narusza prawo - m.in. prawo do nienaruszalności utworu przez osoby inne niż te posiadające do niego prawa autorskie. Niemniej jednak takie mody są promowane zarówno w Grocie, jak i w Tawernie.

Dodatkowo - z punktu widzenia prawa nielegalne jest również np. rozpowszechnianie Heroes I, do czego Karule w Tawernie wręcz zachęca (czynne podżeganie do popełnienia przestępstwa). Bowiem Ubisoft nigdy nie zrezygnował z praw autorskich do tej gry i nigdy nie była na licencji freeware. Grota zresztą nie jest wiele lepsza, rozpowszechniając gry Might and Magic I-V.

Nielegalne jest również zamieszczanie utworów - w całości lub we fragmentach - na stronach internetowych bez zgody twórców. Jakich utworów? Np. grafik z gier. Jednakże tu też zarówno Grota, jak i Tawerna łamią to prawo notorycznie. (No, ta kwestia jest trochę bardziej skomplikowana, ale o tym kiedy indziej)


Do tych wszystkich rzeczy odnosi się jedna kwestia - o ile Ubisoft wie o "naruszaniu" ich praw autorskich i nie zdecyduje się nic zrobić przez dłuższy okres czasu, to wg prawa może oznaczać to, że swoją postawą wyraził niejako przyzwolenie na takie działanie.

Poza tym wg prawa naruszanie praw autorskich nie może od razu doprowadzić do procesu sądowego. Najpierw właściciel praw autorskich ma obowiązek wysłać powiadomienie do osoby łamiącej prawo o tym, że w ogóle ma prawa autorskie i z nakazem zaniechania dalszego naruszania tychże praw.
Jestem pewien, że gdyby Grota lub Tawerna otrzymała takie upomnienie odnośnie praw autorskich, to usunęłaby treści "nielegalne" ze swojego serwera.

Myślę jednak, że sprawa wyglądałaby inaczej, gdyby twórcy jakiegoś moda lub strony internetowej zaczęli czerpać ze swojej działalności wymierne zyski lub powodowali wymierne straty producenta (np. rozpowszechniając mod do Heroes 5 razem z grą). Wtedy działania Ubisoftu mogłyby być stanowcze.

Lord Pawello PW
3 listopada 2012, 21:11
Poza tym, jak sądzę, twórcy i dystrybutorzy nie są w ciemię bici i doskonale zdają sobie sprawę, że modyfikacje i fanowskie strony (o ile stoją na odpowiednio wysokim poziomie, rzecz jasna) raczej przysłużą się promowaniu marki czy też konkretnego tytułu, co w konsekwencji przyniesie im zyski. Zresztą, wystarczy popatrzeć na takie choćby Baldur's Gate, do którego po dziś dzień powstają mody, co spowodowało znaczne przedłuzenie "życia" tego tytułu (a nawet doprowadziło do tego, że teraz kroi się wersja Enhanced Edition, która nie dość, że odświeży grę to jeszcze ma być kompatybilna z wieloma dotychczas już stworzonymi modami, jak i umożliwiać w wygodniejszy sposób tworzenie nowych).

Mat Berserker PW
6 grudnia 2012, 23:43
Witajcie po dłuższej przerwie. Święty mikołaj właśnie dotarł do mojego miasta i zostawił w skarpecie filmik promocyjny moda. Nie jestem samolubny dlatego postanowiłem się podzielić.

http://www.youtube.com/watch?v=ZHNA-t8GqXo

Zapraszam do komentowania i zadawania pytań, z chęcią odpowiem.

The Doom PW
7 grudnia 2012, 09:23
Doprawdy świetny prezent na Mikołajki =D Modyfikacja zapowiada się naprawdę godnie i, o ile zostanie w pełni ukończona (mam taką nadzieję ;P ), to będzie to jeden z najlepszych modów do gier, jaki widziałem w swoim krótkim życiu ^^ Filmik sam w sobie prezentuje się wspaniale! Gratuluję i życzę dalszych sukcesów :)

gamera 1965 PW
7 lipca 2013, 15:10
Mam pytanie, czy mod nadal jest rozwijany ?

mrgolec PW
20 lipca 2015, 13:43
Nie wiem czy już o tym wiecie ale wersja 0.41 moda ujrzała światło dzienne :
http://www.mountblade.info/forum/index.php?board=78.0

Dark Dragon PW
20 lipca 2015, 13:55
Dzięki za informację. Myślałem, że będzie to kolejny martwy projekt. W wolnej chwili sprawdzę.

Orzie PW
21 lipca 2015, 10:51
Also present On Mod Database.

mrgolec PW
24 czerwca 2016, 12:19
Wersja 0.6 modyfikacji ukaże się 1 lipca, wprowadza ona między innymi rozbudowany singleplayer.
Autorzy uzyskali również pozwolenie na użycie oryginalnej muzyki z Heroes 3.
Zwiastun:

Bychu PW
24 czerwca 2016, 12:39
Ok, jaram się straszliwie tym modem. Już wcześniej o nim myślałem, ale zwiastun wygląda kozacko. Już wiem jak spędzę resztę czasu na bezrobociu. :P
Swoją drogą, grał ktoś we wcześniejsze wersje? Jak wrażenia, błędy? I czy mapa jest oryginalna z M&B, czy autorzy zrobili nową?

Mat Berserker PW
24 czerwca 2016, 13:06
Szczerze mówiąc nie polecam grania w starszą wersje. Oprócz paru upierdliwych błędów problemem jest straszne niedoinwestowanie singleplayera. Wersja 0.4 skupiała się głównie na trybie multi. Za to już za tydzień premiera najnowszej wersji, w której zawarta jest w miarę dokładna mapa Antagarichu, odpowiednie sceny dla miast, przerobiony system rekrutacji oraz wiele, wiele więcej. Nie mówiąc już o ogólnych poprawkach.
PS. Jednak fanatycy mp nie mają się czemu smucić, dla nich też przygotowaliśmy wiele poprawek, ale o tym opowiem kiedy indziej.

Tarnoob PW
24 czerwca 2016, 13:44
Wow, robi wrażenie. :‑) Wreszcie namiastka H3 w 3D. Tak trzymać.

J. M. Sower PW
24 czerwca 2016, 14:18
Też jestem pod wrażeniem. W grę nie grałem, ale jak patrzę na moda i możliwość zwiedzenia tych wszystkich lokacji, to mam ochotę się z nią zapoznać. :D

mrgolec PW
1 lipca 2016, 14:31
Wersja 0.6 zawiera:
- 8 nowych frakcji
- mapę Antagarichu
- nowe sceny dla każdego miasta i zamku
- nowy system rekrutacji
- nowe drzewka jednostek
- działający system zaklęć
- boty rzucające zaklęcia
- losowo generowane miejsca do splądrowania
- nowe questy wprowadzające
- 3 nowe tryby gry
- dużo nowych map

Markham98 PW
5 września 2017, 11:04
Od pewnego czasu ilekroć próbuję odpalić moda (nawet po kilku instalacjach) wyskakują mi takie komunikaty:
https://imgur.com/g78onQC
https://imgur.com/wS8n7RO

Po czym uruchamia się gra z ekranem startowym, pasek dojeżdża do połowy i wywala do pulpitu.
strona: 1 - 2
temat: Chronicles of Might and Magic - mod do Mount & Blade

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel