Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Prywata oraz pytania różne
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 47 - 48 - 49 ... 84 - 85 - 86

Nicolai PW
17 kwietnia 2015, 15:57
A mnie zastanawia jak Kylo Ren dobrał się do hełmu Vadera? Luke podczas świętowania zwycięstwa tak mocno się spił, że zapomniał gdzie ułożył stos pogrzebowy, przez co nie pochował ojca? Poza tym jak na kremację to w całkiem niezłym stanie są te szczątki, zapałki były od Ruskich?
A tak już na poważnie to spodobał mi się ten zwiastun, dało się w nim wyczuć przyjemne połączenie klimatu OT z możliwościami współczesnej kinematografii. Cieszę się, że zrezygnowali z żółtych pasków u Kylo, teraz wygląda dużo sensowniej. No i zauważyliście, że w zwiastunie pojawił się symbol Imperium i wygląda on inaczej niż w EU?
Odnośnie myśliwców to też nie rozumiem ich polityki. Można ich tłumaczyć tym, że chcieli nie ruszać ikon SW, ale z drugiej strony pancerze Szturmowców jakoś mogli odświeżyć. Także nie widzę powodu dlaczego nie dali Interceptorów czy Predatorów? Baza taka sama jak w kultowym TIE Fighterze, ale ludzie zobaczyliby, że uniwersum rozwinęło się przez te trzydzieści lat... a tu taka lipa.

Garett PW
17 kwietnia 2015, 15:59
@Nicolai Widocznie Imperium przechodzi kryzys finansowy i nie stać ich na nowe zabawki. ;P

Alamar PW
17 kwietnia 2015, 16:00
Cytat:
Jakoś nigdy nie przepadałem za wizją przyszłości ukazaną w Gwiezdnych Wojnach
Ale przecież to wszystko wydarzyło się dawno, dawno temu w odległej galaktyce... :P

@Garrett
W EU też przeżywało, a nowe zabawki miało. :P
Zresztą szturmowcy dostali nowiutkie "uśmiechnięte" hełmy (ocieplanie wizerunku wśród ludów galaktyki? :).

Nicolai PW
17 kwietnia 2015, 16:04
@Garett: Nowe zabawki? Interceptory są starsze od Ciebie ;)

Garett PW
17 kwietnia 2015, 16:09
@Alamar @Nicolai Widocznie cały hajs poszedł na te uśmiechnięte hełmy. :P

Alamar PW
17 kwietnia 2015, 16:11
...oraz na połysk do TIE. :P

Nicolai PW
17 kwietnia 2015, 17:53
Taki tam zwiastun z polskim dubbingiem znaleziony przez Bacusa. Nie wrzucił tego tutaj, więc ja to zrobię. Nie wiem czemu tego nie zrobił. Może dlatego, że jak ostatni raz do czegoś linkował na forum to aż Acid prawie przeklął? Co do samego dubbingu to powiem tak: przynajmniej Chewie ma dobry głos.
PS. Chyba po raz pierwszy jesteśmy bardziej poprawni politycznie od Amerykan, bo "Christmas" przetłumaczyliśmy jako "grudzień".

Viking PW
17 kwietnia 2015, 18:43
Alamar:
Ale przecież to wszystko wydarzyło się dawno, dawno temu w odległej galaktyce... :P
Masz rację, ale chodziło mi o przyszłość (zwłaszcza technologiczną) w stosunku do naszych czasów.

Co do dubbingu, to jeśli taki będzie głos Luke'a w całym filmie, to ciężko go będzie przesłuchać. Brzmi jak młody chłopak, a nie stateczny pan w średnim wieku.

Alamar PW
17 kwietnia 2015, 18:50
Mark Hamill też brzmi jak 20-letni Luke, a nie jak 60-letni Blair, więc to nie wina dubbingu. :P

Nicolai PW
17 kwietnia 2015, 19:16
No to prawda, z początku to nawet nie zajarzyłem, że to właśnie on jest narratorem. Widać J.J. takie wskazówki dawał Markowi: "jesteś strudzonym życiem mentorem na wygnaniu, miej głos pełnego życia 20-latka".
PS. Wybaczcie mi, że dopiero teraz wrzucam to tutaj ;)

Alamar PW
17 kwietnia 2015, 19:28
Lol - przypomniało mi to coś podobnego.
PS Miłej wizyty u dentysty. XD

Viking PW
17 kwietnia 2015, 19:35
Nie zobaczymy już starej fryzury Lei, jeśli kogokolwiek to interesuje.

Alamar PW
17 kwietnia 2015, 19:38
Przecież poza Nową Nadzieją Leia "ciasteczek" na głowie nie nosiła.

Viking PW
17 kwietnia 2015, 19:39
Dobrze wiedzieć, bo już nie pamiętałem, dzięki1

Nicolai PW
17 kwietnia 2015, 23:00
Internety już przeżywały czarnoskórego szturmowca*, ciekawe co zrobią jak się dowiedzą, że ten typek to kobieta? Bo przeglądam komentarze i nie widzę ani jednego, który byłby chociażby bliski odkryciu kim jest kapitan Phasma.
@Alamar: Miłej wizyty? To znaczy, że jak pójdę na borowanko to przez okno wpadnie Batman, by mnie uratować? Szybko! Gdzie jest najbliższy gabinet stomatologiczny?
*Aczkolwiek osobiście nie spotkałem się z krytykami Boyengi, ale za to krytyków krytyków to było od groma.

AmiDaDeer PW
17 kwietnia 2015, 23:43
Czy ktoś z Was zna jakiś w miarę praktyczny i ekonomiczny sposób na przekonwertowanie wielu SVG-ów (konkretnie to 178 ich mam) na PNG-i w wysokiej rozdzielczości (preferowana 13500x13500, ale nada się cokolwiek powyżej 2000x2000)? Udało mi się ogarnąć konwersję wielu plików naraz, ale niestety wtedy rozdzielczość wychodzi bardzo niska bądź powiększenie jest fatalnej jakości. Kiedy natomiast konwertuję z wysoką rozdzielczością i przy tym z dobrą jakością, mogę to robić tylko na jednym pliku.

Ktoś zna jakąś solucję na ten problem, albo chce zaoferować pomoc w tej kwestii?

Acid Dragon PW
18 kwietnia 2015, 01:04
Rozwiązanie wymaga linuxa (a konkretnie wbudowanego Imagemagick), ale jest jednolinijkowe (wstaw wszystkie svg do jednego katalogu):

for f in *.svg; do convert -density 150 "$f" "$f.png"; done

(możesz zwiększyć density dla jeszcze większych rozmiarów)

Nicolai PW
19 kwietnia 2015, 21:55
Już to Hobbitowi skonwertowałem i przesyłam mu to, co trochę potrwa, bo PNG w rozdzielczości 13500x13500 swoje waży, ale co tam... Mój skrypcik ma nieco więcej linijek, ale też daje radę. Wrzucam dla potomności:

Cytat:
#!/bin/bash
for var in "$@"
do
s=${var##*/}
base=${s%.svg}
echo 'converting' $var
inkscape -d=2000 -f $var -e $base.png
echo 'done!'
echo '*****'
done

Jakby ktoś pytał to -d mówi ile DPI ma mieć PNG ;)

Autoscalenie

Bacuła nie chce wrzucać, bo dostał zakaz i w ogóle. Więc ja muszę to zrobić... Wszystkiego najlepszego Smoku! Dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności, zapiekanych krasnali, no i cierpliwości do swoich traszek. Żebyś o nas i naszych szczerych życzeniach szybko nie zapomniał, łap zbiorową laurkę urodzinową od Bacuły, Żyrafa, ANdre, Hobsia, no i ode mnie, aczkolwiek myślę, że inni też się chętnie pod nią podpiszą (jakby co to ma ona family friendly content xD):


Eternal PW
19 kwietnia 2015, 22:10
No, wreszcie mogę wpaść...
Przyłączam się i w dniu moich urodzin składam najlepsze życzenia Acid Dragonowi i Heterykowi Jogurtowi, życząc dostojnym współjubilatom licznych sukcesów w życiu i w Grocie.
Acid Birthday to you (and me)!

Viking PW
19 kwietnia 2015, 23:14
Również dołączam swoje życzenia dla Smoczego Władcy!
Zdrowia, szczęścia, szybkiego i solidnego rozwoju Groty, dobrej współpracy ze Starożytnymi, braku straceńców chcących organizować rewolucje i spokojnego panowania nad naszą społecznością po wsze czasy.

Serdeczne życzenia przekazuje również Heterykowi Jogurtowi i Eternalowi.
strona: 1 - 2 - 3 ... 47 - 48 - 49 ... 84 - 85 - 86
temat: Prywata oraz pytania różne

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel