Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wymiar Między Wymiaramitemat: List KEP z 29 XII 2013 i burza wokół 'gender'
komnata: Wymiar Między Wymiarami
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

Tarnoob PW
9 kwietnia 2015, 20:40
Hobbit: chyba szanujesz przekonanie, że wypracowana po tysiącach lat monogamia jest bardziej godną formą ro­dzi­ny niż poligamia. Podobnie, nie po to przez ostatnie dwa stulecia kobiety walczyły o równouprawnienie, żeby te­raz łamać parytet 50-50 proc. obu płci w małżeństwach. :-P

Fandor: wielkie dzięki. Właśnie o to mi chodziło. Jeśli poczułeś się sprowokowany, zlekceważony albo że po­d­wa­ża­no Twoją wiedzę czy rzetelność, to zwracam honor.

Zerknąłem na tamtą listę i ojej, moja okolica stała się sławna. Swoją drogą autorzy listy są bardzo dyskretni, skoro podają region, diecezję i nazwę parafii, która się raczej nie powtarza w jednej okolicy. :-/ Zakrywanie nazw miej­s­co­wo­ś­ci czy nazwisk jest wtedy zbędne, o ile to nie ironia.

Lista jest dość długa, dlatego przydałaby się jakaś mapka, podział wg diecezji albo „piramidka” – kto komu podlega i u kogo jaki był skandal.

Strona „Nowy ateizm” (który uważam za jazgot filozoficznych pigmejów, z którymi nie wiedzieć czemu zadaje się Da­niel Denett na poziomie) podaje aż 16 osób – to dużo jak na poziom debaty publicznej (która sypie pomówieniami i stereotypami). Mimo wszystko to dość mało jak na kilkanaście–kilkadziesiąt tys. polskich księży (jak strzelam). Oczywiście powinni być ukarani, tak jak ich biskupi, którzy przymykali na to oko. Chyba najwyżej postawiony i naj­bar­dziej rozpoznawalny z podejrzanych jest abp Michalik, który tak często pojawiał się w mediach. Jako wieloletni szef KEP na obydwu kadencjach (przed obecnym abp. Gądeckim) był chyba nawet mylnie uznany przez jakiegoś polityka „Ruchu Palikota” za kogoś w rodzaju prymasa i „szefa” reszty biskupów. :-P

Tym nie mniej – dzięki za dane i aż się robi apetyt na więcej. Szkoda, że kler nie śledzi danych na swój temat albo na temat swoich przeciwników tak dokładnie, jak to robią politycy i media (dla których chlebem powszednim jest OBOP, GUS, HomoHomini, itd.), a przede wszystkim – duże fachowe firmy badające rynki. :-/

AmiDaDeer PW
9 kwietnia 2015, 20:42
Tarnoob:
chyba szanujesz przekonanie, że wypracowana po tysiącach lat monogamia jest bardziej godną formą rodziny niż poligamia.
Nie, to nie jest wypracowanie. To zwykły bilans zysków i strat. Poligamia jest bardziej kryminogenna niż monogamia - i dlatego ta druga jest o wiele korzystniejsza dla społeczeństwa.

Tarnoob:
Podobnie, nie po to przez ostatnie dwa stulecia kobiety walczyły o równouprawnienie, żeby teraz łamać parytet 50-50 proc. obu płci w małżeństwach.
Co ma to do tego, żeby małżeństwa heteroseksualne były rzekomo bardziej "godne" od homoseksualnych?

Tarnoob PW
9 kwietnia 2015, 20:56
Oczywiście, że monogamia jest mniej kryminogenna. Oprócz tego chyba nie wątpi się w to, że poligamia jest w ja­kimś sensie poniżająca dla każdej osoby, która jest „jedną z wielu”. Mam wrażenie, że wychodzisz na obrońcę po­li­ga­mii przed moją rzekomą polifobią. :-P

W kwestiach homo-hetero o „godności” nie pisałem. Po prostu jeśli jakiś związek ma mieć uprzywilejowaną po­zy­c­ję, to niech to będzie wierne, długofalowe małżeństwo, a nie dowolna grupa osób płci dowolnej(np. konkubinat czy poliamoria), która oczywiście może sobie spokojnie żyć i nawet się pokazywać w życiu publicznym (ale raczej przez media, a nie manifestacje, gdzie mogłaby w skomplikowany sposób wpłynąć na dzieci), ale niech nie o­cze­ku­je podobnej „reklamy” i zachęty od społeczeństwa, co małżeństwa.

Libertarianie w ogóle kwestionują upaństwowienie małżeństw, co jest ciekawym kompromisem moim zdaniem. Pro­b­le­m­em jest to, że brak ślubów cywilnych mógłby zwiększyć liczbę partnerów na głowę, zdestabilizować rodzi­ny, itd.

Fandor PW
9 kwietnia 2015, 21:43
Trochę mi uciekła wasza dyskusja, skąd się wywiązała, ja uważam że nie ma znaczenia kto, z kim, płeć (nieważne jaka biologiczna, uczuciowa itd) małżeństwo powinno być prawnie uregulowanym związkiem 2 osób, które stają się w tedy równe wobec siebie i wierne do śmierci (tak w teorii gorzej z praktyką).
Co do listy którą dałem, akurat tej strony nie śledzę, po prostu mam w pasku zakładek kilka tego typu rzeczy, których przez czystą ciekawość szukałem. Ateistyczne strony fb mnie bolą, gdyż w swoim towarzystwie ateiści pokazują to, że są polakami. Plują w stronę katolików takim jadem, jakim oni w nich, nie mówię oczywiście o wszystkich, jednakże można zaobserwować jak we wszystkim pewien spadek kultury osobistej.
Najbardziej bolą wyroki na księży pedofilii, 1 rok w zawieszeniu na 5 itd. za coś co powinno być dożywocie :P co do ich ilości jak wcześniej pisałem, wiele jest ukrywanych, biskupi bronią się immunitetem, a żaden papież nawet Franciszek nie ma zamiaru tego pokazać. Tak jak w wypadku Jana Pawła jest wystarczająco wiele zebranych dowodów, że wręcz ukrywał pedofilię tak w przypadku Franciszka mogę uznać, że nie ma takiej mocy, bo by go Watykańczycy po prostu zniszczyli.

Tarnoob PW
9 kwietnia 2015, 23:07
Ok, dzięki za rzeczowy głos. :-)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: List KEP z 29 XII 2013 i burza wokół 'gender'

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel