Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [zgadywanka] Kolejne możliwe frakcje w Ashanie
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6

Aayren PW
31 marca 2015, 23:03
Tak, tylko nigdy we własnej osobie... Łapiesz? ;)

(To byłaby pierwsza część gdzie mogliby go dosłownie wstawić, a nie posługiwać się "agantami" czyli innymi rasami.

Matheo PW
31 marca 2015, 23:04
Ja czekam na grę/mod, w którym pojawią się wszystkie frakcje znane z gier HoMM. Najbliżej tego jest Heroes 3 (brak miasta Krasnoludów i Sanktuarium) i Heroes V (brak Cytadeli i Sanktuarium). Taka możliwość istnieje jeszcze w DoC.

Wrota mogą być pominięte, no chyba że ktoś zrobiłby je z sensem.

Jeśli chodzi o Heroes VII, to szanse na jeszcze jedno miasto są marniutkie, zwłaszcza na coś nowego. Pamiętajcie, że w Ashanie frakcje opierają się o religię.

Kastore PW
31 marca 2015, 23:08
Matheo:
Wrota mogą być pominięte
A dlaczegóż to? Ja bardzo bym chciał powrotu Wrót.
Matheo:
Pamiętajcie, że w Ashanie frakcje opierają się o religię.
Jak na przykład Akademia. :P

Tarnoob PW
31 marca 2015, 23:40
Też jestem przede wszystkim za wyczerpaniem starych ras jak <nie pamiętam kto :-P>. Zostały aż 3 bardzo kla­sycz­ne i bardzo logiczne miasta do stworzenia. Co z tego, że nam dowalą miasto aniołów, bezimiennych z Pus­t­ką, Kuźnie Żywiołów, mieszane miasta albo takie z innych kontynentów i wymiarów, skoro nie będzie klasycznego In­fer­no, czy nawet średnio udanych krasnali z dobrego H5 ani dobrego Sanktuarium ze średnio udanego H6. :-P

Właśnie tak widzę „kolejkę priorytetów”: Inferno, Forteca & Sanktuarium (w dowolnej kolejności), a dopiero potem in­ne miasta jak Żywiołaki, Anioły, Bezimienni z Pustką, Smoczy Rycerze, pigmeje, rumuńskie miasto, Grove (bo o­p­rócz elfów leśnych i mrocznych są nocne), egipski Bastion (bo kto zabroni), Preserve, Azyl, Atlantis… Moż­li­wo­ś­ci jest dużo. :-P

mr_R PW
31 marca 2015, 23:53
Jeżeli chodzi o miasto żywiołaków miałem na myśli kuźnie, którą najłatwiej byłoby wstawić (pewien bohater zdobył by wiedze jak takie miasto stworzyć i je zrobił).

Z miast na które czekam najbardziej chciałbym ujrzeć fortece. Krasnoludy są fajne i czasami nadają się na pokarm dla smoków...

Tarnoob czy preserve i azyl to nie to samo? :-P

Edit oj tam, oj tam. Każdemu może się pomylić.
AlamarAlamarNIe, Rezerwat natury i Azyl chaosu to dwa różne miasta.

orodreth PW
1 kwietnia 2015, 10:02
Ja bym widział frakcję Smoczych Jeźdźców.
Założenie przez Tieru tej farakcji.
A w niej wyznawców Smoka Powietrza Sylatha.
Miasto wyglądało by tak:
Bohaterowie:
Obrońca/Treser/Podróżnik
Iluzjonista/Aeromanta/Chronik
Wierzchowiec: Pegaz
Jednostki podstawowe
- Rusałka->Wiła
- Mim (jak duszek Casper)->Metamorf
- Wężoważka(Serpentfly)->Smoczaważka(Dragonfly)
Jednostki elitarne
- Mentor (Levitator - Lewitujący mag)->Energomanta
- Gryf->Hippogryf
- Żywiołak Powietrza->Żywiołak Energii
Jednostki Bohaterskie
- Obłocznik->Torando
- Smoczy Jeździec->Smocza Kawaleria
Odziały wojenne
- Sterowiec (rzuca bomby)
- Żyrokopter(rzuca kamienie)
- Kula Many(strzela piorunami)

Górski PW
1 kwietnia 2015, 10:47
Cóż. Sam się nad tym dużo zastanawiałem i obstawiam:

The Forge- ze względu na bardzo wiele nawiązań do starego uniwersóm w M&M X choć to bardzo mało prawdopodobne.

Spadkobiercy bagiennej cytadeli- czyli mieszanina gadoludzi z roślinowatymi jak np. korzenny wąż, czy taki bulbasaur :p.

Azyl (w postaci piratów)- no bo czemu nie. Mieli swoje ziemie, króla, to może i kiedyś frakcje ujrzymy ;d.

Smoczy Rycerze- cóż, line-up cięzko byłoby wymyślić, ale myślę że Ubi jakoś znalazł by sposób ;p.

Zakon Pustki- Jeśli chodzi o Ashan jest to pierwsza rasa która mi się kojarzy z przełamaniem (klasycznej dziewiątki).

To chyba wszystko co mi przychodzi do głowy. Wg mnie reszta byłaby zbyt podobna do frakcji które już mogliśmy ujrzeć

Pointer PW
1 kwietnia 2015, 11:12
Cytat:
Dodatki z trzema frakcjami są raczej mało prawdopodobne, nawet przy najlepszej sprzedaży.
Aczkolwiek istnieje pewna możliwość, że już w dodatku zamiast jednej z trzech wymienionych przez Ciebie frakcji dostaniemy coś nowego. Szanse niewielkie, co prawda, ale możliwość istnieje.

Mało prawdopodobne? Skoro w h5 dodatki mogły dodać 2 nowe frakcje, to skoro h7 ma być krokiem naprzód i spełnieniem oczekiwań fanów, to dlaczego nie 3? To raptem 1 więcej...

Moim zdaniem w pierwszej kolejności Inferno (było w głosowaniu, więc pewnie jest jakaś jego koncepcja, no i nie przegrało miażdżącą liczbą głosów, no i jest sporo graczy, dla których to ulubione miasto, choć ja osobiście go nie cierpię...). W drugiej kolejności Forteca (też była w głosowaniu, było parę szkiców i jakieś koncepcje, ale z racji nieco mniejszego grona zwolenników, wejdzie później, chociaż nie tracę nadziei ;) ). W trzeciej kolejności Świątynia (nic nie wiadomo o jakichkolwiek szkicach czy koncepcjach tego miasta dla h7, więc zapewne nic nie mają, chociaż jak pokazał przykład Twierdzy, mogą dawać nam smaczki różnych frakcji, a nagle wyskoczyć z całkowicie gotową inną...).

AlamarAlamarSanktuarium :P

Alamar PW
1 kwietnia 2015, 11:34
Cytat:
Skoro w h5 dodatki mogły dodać 2 nowe frakcje, to skoro h7 ma być krokiem naprzód i spełnieniem oczekiwań fanów, to dlaczego nie 3?
Erwan Le Beton wyjaśnił to w Paryżu - dziesięć lat temu produkcja gier kosztowała o wiele mniej niż obecnie, dlatego przy H5 mieliśmy ekrany 3D czy w miarę bogate dodatki. Dzisiaj koszty poszybowały w górę i nawet zatrudnienie ekipy ze Wschodu nie pozwoli na powtórzenie sytuacji z H5 (o wcześniejszych częściach nie wspominając). Choć z drugiej strony biorąc pod uwagę obecny kurs rubla... :P

wonsowaty PW
1 kwietnia 2015, 12:01
Ja mam inne pytanie - gdzie są elfy oraz krasnoludy? Za 500 lat będą liczącą się siłą, a teraz nie ma nawet małych plemion? Tylko mroczne elfy?

Pointer PW
1 kwietnia 2015, 12:09
Cytat:
gdzie są elfy oraz krasnoludy?

Jak to, gdzie są elfy? Przecież w h7 będzie sylvan...

zmudziak22 PW
1 kwietnia 2015, 19:53
Szkoda ze w 6 nie pokazali wojny miedzy Sylvanem a Lochem.

Haarald PW
1 kwietnia 2015, 20:06
Z frakcjami problem polega na tym, że ich wprowadzanie upada z chwilą podjęcia decyzji o tworzeniu kolejnych części. Zatem po co dawać mniej frakcji w podstawce?

Nerevar PW
1 kwietnia 2015, 20:07
Cytat:
Zatem po co dawać mniej frakcji w podstawce?
Takie pytanie miałoby rację bytu w przypadku, gdyby dodanie frakcji nic nie kosztowało ;P

Tarnoob PW
1 kwietnia 2015, 21:35
Alamar: dlaczego produkcja tak podrożała? Chodzi o koszty zatrudnienia? Silniki graficzne są o tyle droższe? Jest jakiś niedobór specjalnych programistów i grafików na rynku? O co chodzi w takim razie?

Nerevar PW
2 kwietnia 2015, 23:45
Cytat:
Alamar: dlaczego produkcja tak podrożała? Chodzi o koszty zatrudnienia? Silniki graficzne są o tyle droższe? Jest jakiś niedobór specjalnych programistów i grafików na rynku? O co chodzi w takim razie?
Pensje pewnie przez te 10 lat nieco poszły w górę, ale raczej zwaliłbym to na fakt, że modele czy nawet tekstury, które wtedy uznano by za bardzo dobre, dzisiaj niekoniecznie byłyby znośne dla większości graczy. A lepszej jakości zasoby zwykle wymagają więcej pracy, co wiąże się z większymi kosztami.

Wikist PW
3 kwietnia 2015, 01:00
No tutaj jest całkiem fajny pomysł co do Cytadeli w Ashanie. :)

http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=41172

(wolno dodawać takie linki?)

AlamarAlamarOczywiście


Co prawda nie wiedzieli co będzie w pustynnej twierdzy, ale nawet obecność np. bazyliszków w Twierdzy nie wyklucza ich w Cytadeli.

Matheo PW
3 kwietnia 2015, 02:46
Genialna koncepcja! Bazyliszki z tej Cytadeli można by nazwać inaczej i nie byłoby by problemu.

Cytat:
Jak na przykład Akademia. :P
Magowie nie uznają przypadkiem Sar-Issusa za obiekt kultu?

Wolfheart PW
3 kwietnia 2015, 08:00
Nie, nie uznają. Ich obiektem kultu są raczej Tytani Shantiri.

superzgred PW
3 kwietnia 2015, 08:44
Kiedyś na jakiś konkurs do HVI (nie wygrałem, ale praca była wyróżniona) wymyśliłem nową cytadelę. Składała się ona z hybryd ludzi i zwierząt - meduzy, centaury, gnolle, jaszczuroludzie, behemoty, rusałki i satyrowie. Było to zanim wyszedł dodatek z elfami, ale może podobnym tropem zechce pójść UBI? Wszystkie pozostałe hybrydy wrzucą do jednego worka, dodadzą coś od siebie i będzie nowe miasto.

Moja cytadela była wprawdzie mroczna i słowiańska (rusałki wypijały krew), ale każdy inny projekt (byle ciekawy) będzie zadowalający.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
temat: [zgadywanka] Kolejne możliwe frakcje w Ashanie

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel