Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Przeklęta Machinatemat: W Grocie najbardziej przeszkadza mi...
komnata: Przeklęta Machina
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6

Ginden PW
30 listopada 2010, 17:14
Mi przeszkadza brak prywatnych wiadomości najbardziej.
Kreator Irhak:
brak opcji przywracania hasła
Wystarczy wysłać maila do Łasica, lub Acida, by zmienili w bazie zawartość kolumny z hasłem na inną. :P

vinius PW
30 listopada 2010, 23:08
Cytat:
Wystarczy wysłać maila do Łasica, lub Acida, by zmienili w bazie zawartość kolumny z hasłem na inną. :P
Nie wystarczy. Zapomniałeś o jednej ważnej rzeczy, Gindenie. Zgadnij, jakiej.

Acid Dragon PW
30 listopada 2010, 23:35
Technicznie jest inna możliwość.

Rzeczywiście, trzeba zgłosić się do Starożytnych (do Alamara również), ale w Grocie zainstalowałem mechanizm "resetowania" hasła i wysłania nowego na maila w profilu. Czyli sprawę da się załatwić jednym kliknięciem.

Nie, ten mechanizm nie będzie dostępny publicznie.
Nie, nie będzie też żadnego "przypominania" hasła, gdyż hasła są tak szyfrowane w bazie danych, że nawet my nie jesteśmy w stanie ich odszyfrować.
Nie, nie zmienimy tego na mechanizm mniej bezpieczny.

Alistair PW
30 listopada 2010, 23:46
I bardzo dobrze. Chociaż ktoś pomyślał, żeby te hasła szyfrować, dzięki czemu nie ma takiej sytuacji, mam nadzieję, że ktoś zakłada konto i przychodzi do niego mail z ładnie podanym na tacy hasłem. Ostatecznie ten kto zakłada konto chyba wie jakie hasło podawał, a zawsze wystarczy moment nieuwagi, żeby ktoś postronny zauważył takiego maila.

Tarnoob PW
29 grudnia 2010, 13:51
Ave (albo Vae :-P)

Chciałbym zaproponować dodanie w Kwasowej Grocie kilku portali. Polska scena Might and Magic mogłaby być połączona dużo gęstszą siecią łączy, a to na pewno wyszłoby jej na dobre. W takim razie:

– W dziale Info o HoMM I-IV i MM VI-IX można by przy odpowiednich częściach MM ustawić linki do:
http://katane.webpark.pl/
http://mightandmagic.heroes.net.pl/mm8/
http://pl.mightandmagic.wikia.com/wiki/Might_and_Magic_VII:_For_Blood_and_Honor
http://mm-world.cba.pl/

– Z kolei w dziale „Portale” nie zaszkodziłoby wymienić Tawerny, MM World lub MMWiki.

Na liście miejsc, w których można podyskutować, doskwiera też trochę brak portalu do Centrum Heroes III (http://www.heroes3.mojeforum.net/index.php). Forum co najmniej kilkuletnie, spore, zawiera bardzo cenne porady i wskazówki (np. matematyczny opis działania punktów ataku, obrony i obrażeń). Wielu „przejezdnych” przez Grotę mogłoby to zainteresować.

vinius PW
29 grudnia 2010, 14:24
Co to znaczy "dać"? To jest własność intelektualna każdego z twórców danej strony. To pierwsze primo. Drogie primo jest następujące: czy taki cel postawił sobie Smok tworząc Grotę - informację o punktach życia jednostek w grach, czy może raczej przedstawienie strony fabularnej? Trzecie primo - ultimo - myjcie zęby po każdym posiłku i chodźcie spać po dobranocce!

PS. Nie, żebym krytykował zaraz. Tak się wypowiadam :P.

Tarnoob PW
29 grudnia 2010, 14:50
Owszem, zgadza się, mechanika nie jest tematyką Groty. Zauważ jednak, że linkowane są od lat strony „me­cha­nicz­ne”, takie jak JB, AW, AoH, CH i tak dalej. Czemu by nie uwzględnić kilku innych, rodzimych? Tym bardziej, że przy opisach MM6–9 podawane są odnośniki głównie do opracowań i poradników anglojęzycznych, a dodanie łącz do kilku polskojęzycznych (MMWiki, MM World, JB) jest przez to co najmniej godne rozważenia.

PS Jakie „dać”?

vinius PW
29 grudnia 2010, 15:06
Chodziło mi o to, że pisząc "dodanie kilku portali" zabrzmiało, jakby jedyną rzeczą, którą trzeba wykonać, to podlinkować do cudzej strony jakiś button. A tutaj trzeba woli i chęci obu stron (nie tylko Acida, ale przede wszystkim właścicieli stron wymienionych przez Ciebie).
Chyba, że chodzi Ci tylko o podanie linków na jakiejś innej zasadzie, niż wymiana IJB-AC - tu już się nie wypowiadam ;).

Trang Oul PW
29 grudnia 2010, 15:15
Przecież Acid nie wymienia się linkami i nigdy tego nie robił. Po prostu tworzy portal do miejsca, jeżeli to jest godne uwagi.
Inna sprawa, że wspieranie konkurencji wydaje się nie na miejscu, skoro oni nas nie wspierają.

Acid Dragon PW
29 grudnia 2010, 16:09
Na temat MMWiki i Centrum Heroes, co do których jakości zdecydowanie NIE jestem przekonany już z Tarnoobem rozmawiałem.

Jak dotąd każdy zapodany mi przez niego artykuł na MMWiki, gdzie znajduje się jakiś zredagowany text zawierał błędy.

A o Centrum Heroes już kiedyś rozmawialiśmy w gronie Strażników i decyzja była negatywna głównie przez kilkanaście przypadków plagiatu informacji z Groty, czy nawet skryptów ERM.

Resztę stron jeszcze sprawdzę.

Alamar PW
29 grudnia 2010, 20:43
http://mm-world.cba.pl/

Jestem na nie. Chronologia czy opisy plików są skopiowane z Groty.

Field PW
29 grudnia 2010, 21:46
Co do MMWiki jeszcze - robiąc kompendium przejechałem się na niej koncertowo. Dobrze, że zrobiłem jeszcze proof reading, bo dowiedzielibyście się nowych rzeczy. Najbardziej konkretne i wiarygodne są tam screeny i avatary bohaterów :P

Lord Kilburn PW
13 stycznia 2011, 20:50
Uważam, że jakieś opcje typu podgląd posta przed wysłaniem albo przejdź do najnowszego posta w temacie by się przydały.

vinius PW
14 stycznia 2011, 00:06
Co do przejścia do najnowszego posta pewnym rozwiązaniem jest odwrócenie kolejności wyświetlania postów (od najnowszego do najstarszego).

Tarnoob PW
20 czerwca 2011, 20:10
Czy nie byłoby możliwości podzielić jakoś wątku „Problemy i porady” na forum Might and Magic, np. według części gry? Temat jest naprawdę długi, przez co trudno się go przegląda i de facto nie ma możliwości przekrojowo spojrzeć na wybraną część, choćby MM9. Wyszukiwarka nie rozwiązuje tego kłopotu do końca.

Irhak PW
20 czerwca 2011, 21:34
Hmm... mówiąc szczerze... nie wiem komu, by się chciało czytać te 1300+ i dzielić na powiedzmy np. 3 tematy...

NewSeener PW
24 czerwca 2011, 12:04
W Grocie najbardziej przeszkadza mi... Że niektórzy jej mieszkańcy, odnoszę takie wrażenie, nawet gdy nie mają do powiedzenia nic, co wniosło by cokolwiek do jakiegoś tematu, to i tak muszą się wypowiedzieć, żeby było coś z ich strony. A jaki sens ma pisanie dla samego pisania, na siłę. Chyba tylko po to, żeby być fajnym i nabić sobie statystyki i być fajnym ? Moim skromnym zdaniem- żaden, ale tak jak mówię, to tylko moje skromne zdanie jest...
Nie mam nic do powiedzenia, w danym temacie, to się nie udzielam, proste.

Tarnoob PW
1 stycznia 2012, 16:54
Czy trwają prace nad zaktualizowaniem menu? Guzików Legens of MM ani Heroes Chronicles wciąż nie widać; poza tym nadszedł już chyba odpowiedni moment, żeby umieścić w menu łącze do działu Horn of the Abyss.

Dark Dragon PW
1 stycznia 2012, 17:07
Co do tych guzików dziś już męczyłem o to Acida. Natomiast co do HotY to dział nie jest jeszcze skończony i nie nadaje się do publikacji...

Agon PW
7 października 2012, 11:23
Można dodać jakieś działy o samym graniu w HoMM np. zrobić jakieś turnieje, areny itp. Wiem, że to strona głównie o moddingu, ale przecież można to urozmaicić.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
temat: W Grocie najbardziej przeszkadza mi...

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel