Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 23 - 24 - 25 ... 129 - 130 - 131

Warmonger PW
28 marca 2013, 22:03
Nie ten. Dlaczego gracze z upodobaniem wklejają zrzuty pamięci, zamiast przeczytać po prostu, co jest w logach? :P

jarojj10 PW
28 marca 2013, 22:19
Ja mam coś takiego podczas uruchamiania gry przy niektórych rozdzielczościach albo wyłączonej modyfikacji WOG w pliku ModSettings.json . Podejrzewam że podobnych powodów może być sporo więc na początek może spróbuj przywrócić standardowe pliki z folderu "config".

Kastore PW
28 marca 2013, 22:39
Mam też:
Creating console and logfile: 0
Initialization: 0
Resource with name ALL/CONFIG/FILESYSTEM and type TEXT wasn't found.
Disaster happened.
Reason: 0xe06d7363 - UNKNOWN EXCEPTION at 0023:75F0C41F
Thread ID: b90 [2960]
Crash info will be put in VCMI_client.exe_crashinfo.dmp

Edit: Rozwiązałem problem. Chodziło o 64-bitowego Win7. Wszystko działa jak powinno.

Warmonger PW
29 marca 2013, 06:21
Cytat:
albo wyłączonej modyfikacji WOG w pliku ModSettings.json
WOGa nie można wyłączać, jest niezbędny do działania gry.

jarojj10 PW
29 marca 2013, 13:22
Chodzi mi o zmianę wartości w linijce:
"wog" : true
w pliku modSettings.json na "false".
Nie wiem do czego ta opcja ale pamiętam że po jej zmianie wywalało mi błędy.

James_Dean PW
29 marca 2013, 13:32
Powiedzcie mi w jaki sposób odpalić preserve.mod :) nigdzie żadnych tutoriali...

AmiDaDeer PW
29 marca 2013, 13:33
preserve.mod się nie odpala - folder z modyfikacją wrzuca się do folderu Mods i już.

James_Dean PW
29 marca 2013, 13:55
Wrzuciłem, odpaliłem VCMI client i niestety nie mam w wyborze miast :( chyba że jakieś zastępuje? A WOG options nie działa :(

witchking PW
29 marca 2013, 13:58
Każdy z folderów(to jest preserv-town, preserv-heroes itd) muszą być bezpośrednio w katalogu mods.

James_Dean PW
29 marca 2013, 14:02
Tylko że jak te trzy folderu wrzucam do Mods to mi gra wykrzacza na wstępie...

Error object faction.cove, heroclass.captain, heroclass.navigator was not found...

James_Dean PW
29 marca 2013, 14:05
Okej! :D wystarczyło ściągnąć Cove stąd:
http://wiki.vcmi.eu/index.php?title=Modding_guidelines

wrzucić i mam i preserve i cove :D

witchking PW
29 marca 2013, 14:06
To znaczy, że masz jakieś błędy w plikach modów. Może któryś z modów jest nie kompatybilny z innym. Zrób liste modów które masz i wersje VCMI której używasz to może pomożemy.

Warmonger PW
29 marca 2013, 14:10
To nie jest błąd w systemie plików, tylko błąd autora modu. Preserve wymaga Cove do działania, bo odwołuje się do nowych typów bohaterów -.-

jarojj10 PW
29 marca 2013, 14:58
Korzystając z okazji zadam pytanie autorom projektu.
Czy sztuczna inteligencja graczy "komputerowych" jest już skończona? Pytam się bo grając wczoraj w scenariusz "Arogancja" na poziomie b.trudnym zauważyłem, że każdy przeciwnik grał chyba z 6 bohaterami na raz, wykupywał budynki specjalne zapominając o wojskowych, mimo dość długiego czasu gry nie miał wykupionego budynku wojskowego 7 poziomu, nie miał zrekrutowanych wszystkich stworzeń, a posiadane wojsko dzielił w miarę równo między swych bohaterów sprawiając że było śmiesznie słabe. Nie wiem czy to wina AI czy tylko przypadek.

Warmonger PW
29 marca 2013, 16:08
Nikt nie twierdził, że AI jest doskonałe - ważne, że już się nie zacina ani nie wysypuje.
Z czasem oczywiście zachowanie AI będzie się rozbudowywać i poprawiać, ale to zadanie na lata.

James_Dean PW
29 marca 2013, 18:04
Rzeczywiście, gra jest ciut za łatwa. W WOGu na poziomie AI Hard gra staje się niezłym wyzwaniem :) tutaj przeciwnicy są słabi i naparzają głównie w dowódcę. Jednostki też mają cienkie i mało.
Niestety, miasto Cove wywala się na pulpit przy kliknięciu na zamek :(
Niemniej jednak, chwalę twórców i trzymam kciuki :) póki co - gram dalej w Erę :D

Shin0bi PW
29 marca 2013, 21:04
Tylko że WoG pogarsza AI w stosunku do SoD, jest w nim o wiele prościej wygrać z komputerem nawet na Impossible :)

Drwal PW
29 marca 2013, 21:31
Cytat:
Nikt nie twierdził, że AI jest doskonałe - ważne, że już się nie zacina ani nie wysypuje.
Z czasem oczywiście zachowanie AI będzie się rozbudowywać i poprawiać, ale to zadanie na lata.

Troszkę sprowadziłeś na ziemię. :D Umówmy się, granie w Woga, lub pewnie w przyszłości w VCMI nie opiera i nie będzie opierało się na rozgrywce sieciowej. Po prostu niemalże każdy fan ma na dysku coś innego. Też ciężko mi sobie wyobrazić, że gracze spotykają się w parę osób w domu i grają w VCMI. Rozgrywka z AI jest najważniejsza i chciałoby się by działało co najmniej tak jak w Wogu. Na dzień dzisiejszy jak mówisz, dobrze że to działa na jakimś tam poziomie. Powinien to być w przyszłości priorytet w rozwoju VCMI.

Altair PW
30 marca 2013, 09:33
Shin0bi:
Tylko że WoG pogarsza AI w stosunku do SoD, jest w nim o wiele prościej wygrać z komputerem nawet na Impossible :)

To już zależy od twórcy mapy ja zawsze na mapach WoGa przywracam ustawienia AI Z SoD. Wog w stosunku do SoD ma zmniejszony "thinking radius". W SoD jest to 32000 (punktów ruchu) w WoG 4096, W nowej Erze z tego co czytałem przywrócili ustawienia z SoD.

Warmonger:
Nikt nie twierdził, że AI jest doskonałe - ważne, że już się nie zacina ani nie wysypuje.
Z czasem oczywiście zachowanie AI będzie się rozbudowywać i poprawiać, ale to zadanie na lata.

Dlatego tak jak wspominałem zadanie poprawienia i rozbudowania AI najlepiej zostawić moderom. Jeśli chodzi o rozbudowywanie miast to można by napisać wiele strategi AI dla każdego z osobna. :)

James_Dean PW
30 marca 2013, 11:08
Ja tam zawsze odnosiłem wrażenie że w Wogu było AI o wiele lepsze niż w oryginale - w tradycyjnym H3 często po dłuższej grze, mając super wypasione jednostki, pokonywaliśmy wroga z podstawową armią... W WOGu przynajmniej można ustawić poziom doświadczenia wroga, zatem po dłuższym czasie walka zamienia się w hardkor :)
strona: 1 - 2 - 3 ... 23 - 24 - 25 ... 129 - 130 - 131
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel