Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 128 - 129 - 130 - 131

MinosKing PW
12 grudnia 2023, 00:09
Natrafiłem na krytyczny błąd podczas wieczornego Testu ToW-a w VCMI 1.4.0, dodam że mod jest dostosowany do najnowszej wersji VCMI.

Błąd wygląda tak że gdy podczas swojego ruchu przeciwnik wsiada na statek, gra dostaje crasha.

Oto zrzuty błędu:




kz111 PW
12 grudnia 2023, 13:52
Pograłem chwilę dzisiaj, po parunastu turach wywaliło mi błąd


LoadFrame error: Request for frame not present in CAnimation! File name: SPRITES/TWCRPORT, Group: 1, Frame: 9
Image must have palette to be player-colored!
Player 1 (blue) starting turn, day 14
Failed to resolve identifier stardust of type battlefield from mod game
Disaster happened.
Reason: 0x20474343 - UNKNOWN EXCEPTION at 0033:0x7ff,e6d,fe5,65c
Thread ID: 548
Crash info will be put in VCMI_client.exe_crashinfo.dmp

Warmonger PW
12 grudnia 2023, 15:10
Błąd w modzie Stardust?

MinosKing PW
12 grudnia 2023, 19:24
@Warmonger A mógłbym się dowiedzieć, o co chodzi z moim błędem który podałem nieco wyżej?

Nie do końca wiem czy jest w tym wina ToW-a? Czy samego VCMI? Chociaż do błędu doszło podczas kolejki przeciwnika AI.

Dydzio PW
12 grudnia 2023, 20:20
z tekstu wynika jakby bohater byl poza mapą - jeszcze nikt nie probowal tego dokladnie zreprodukować

Warmonger PW
12 grudnia 2023, 20:35
Czy to ma związek z głównym bohaterem - widmo, przez którego można przechodzić, ale nie można wejść w interakcję?

Jeśli tak - naprawione w 1.4.1

Jeśli nie - będą potrzebne logi albo dokładniejszy opis

MinosKing PW
12 grudnia 2023, 22:16
Poza tym co jest widoczne na czerwono w konsoli, to nie mogę znaleźć żadnej innej informacji na temat tego błędu. Po wczytaniu gry błąd nie pojawił się ponownie, a co do bohatera który spowodował crash to z tego co widzę była to Tiva którą wynajęli w Tawernie.

Zobaczę czy jutro pojawi się podobny błąd? Jeśli tak to odszukam loga i skopiuję to co może okazać się ważne na temat tego błędu.

Zaś z tego co jestem w stanie odczytać ze screnu co napisane jest na cyjankowo to:

Recalculate paths for Galthran
Recalculate paths for Xsi
Recalculate paths for Tiva

Zaś z tego co na czerwono:

CGameState::calculatePaths: Hero outside the gs->map? How dare you...
Disaster happened.
Reason: 0x20474343 - UNKNOWN EXCEPTION at 0033:0x7ff,fd0,ecc,f19
Thread ID: 11352
Crash info will be put in VCMI_client.exe_crashinfo.dmp



CRW PW
12 grudnia 2023, 23:48
Z tego co ja zauważyłem, choć nie wiem, czy to jest znany problem (google nic nie znalazł) - odtworzenie ruchu przeciwnika nie działa.
Grałem dzisiaj hot seat i jako pierwszy gracz nie byłem w stanie odtworzyć ruchu AI.

Warmonger PW
13 grudnia 2023, 08:22
Odtwarzanie ruchu przeciwnika nie zostało zaimplementowane.

Dydzio PW
13 grudnia 2023, 12:01
odtwarzanie ruchu przeciwnika to ficzer ktory prawdopodobnie bedzie ostatnim z ostatnich ficzerów do ogarnięcia ze wzgledu na potencjalną złożoność implementacji

MinosKing PW
13 grudnia 2023, 17:06
Zauważyłem nowy dziwny problem po wgraniu VCMI 1.4.1. Nie wiem jak było w poprzedniku? Ale w trakcie gry u Handlarzy Artefaktami gdy minął miesiąc, nic się nie zmieniło. Tzn. brak jakiejkolwiek dostawy nowych artefaktów.

Dla pewności oddałem kolejną kolejkę do nowego miesiąca i to samo, brak jakichkolwiek nowych artefaktów do kupienia, wygląda to tak jakby to zostało wyłączone? I za każdym razem są te same artefakty, gdy wykupię jakiś to też nic nie daje. Po miesiącu u Handlarza jest puste miejsce po kupionym artefakcie, a na jego miejsce nic nowego się nie pojawia. Dodam że z modów mam wgranego głównie ToW-a. Raczej wątpię by było to spowodowane przez niego, bo nie dostałem żadnego komunikatu na czerwono o jakimkolwiek błędzie. Ktoś z was miał podobnie? Dodam że przydarzyło się to podczas swobodnej nowej gry.

Edit: Zapomniałem wspomnieć że ten sam problem jest u sprzedawców Artefaktów w Miastach. Więc nie tyczy on tylko tych z mapy przygody.

Misiek12120 PW
14 grudnia 2023, 14:15
Cześć, wytłumaczy mi ktoś działanie rund symultanicznych?

Gramy jednocześnie do momentu spotkania a później nie zależnie czy jesteśmy w obok, gra wraca na system turowy?

Kammer PW
14 grudnia 2023, 14:43
+/- tak to działa.

Dru PW
19 grudnia 2023, 15:04
Cytat:
Poszło release 1.4, zgodnie z oczekiwaniami niektórych graczy do pobrania tutaj jest dostępny instalator zgodny z Windows 7 z dopiskiem Win7Compatible w nazwie, ale jak ktoś ma nowszy system to ten drugi może działać lepiej

O dzięki Ci Panie, to będę mógł teraz pokazać VCMI niewiernym co nie przenieśli się z siódemki na nowszy system hehe :P dzięki ! ;)

Dydzio PW
19 grudnia 2023, 16:29
@Dru - ten instalator jest zbugowany ale w 1.4.2 juz bedzie normalne wsparcie windows 7

MinosKing PW
19 grudnia 2023, 17:08
@Andruids Dzięki twojej pomocy i mnie udało się podmienić teren natywny dla Miast które wprowadziłem do swojego VCMI.

Oto jeden z efektów jaki udało mi się uzyskać:


ptrb78 PW
23 grudnia 2023, 07:53
@Dru
Jest błąd w twoim tłumaczeniu miasta Przystań. Nieprzetłumaczona Lighthouse oraz Wylęgarnia Żółwi.

Dydzio PW
23 grudnia 2023, 14:10
wydanie 1.4.2 jest planowane na poniedziałek o ile nie będzie dobrze uzasadnionej obsuwy

MinosKing PW
23 grudnia 2023, 20:54
Jest mi ktoś w stanie wyjaśnić jakim cudem Bohaterka Fortecy Aine ma w swojej armii startowej jednostki z Miasta Inferno?



Oraz dlaczego gdy wybieram jako Bohatera startowego Solmyra, zamiast niego dostaję Bohaterkę Neelę?



Im częściej staram się wybierać pomiędzy oryginalnymi Miastami, a tymi z modyfikacji znajduję coraz to dziwniejsze rzeczy. :O Jak drobne bugi czy np. jak wyżej podałem nie tego Bohatera którego wybrałem przy grze na mapie losowej. Dodam że tyczy się to VCMI 1.4.1, czy w najbliższej łatce uwzględnią jakieś poprawki? Próbowałem też samemu znaleźć odpowiedni plik json z Bohaterką Aine, by podmienić jej obecne jednostki startowe na te właściwe. Ale gdy wchodzę w config / heroes / Tower i znajduję tą Bohaterkę, to nie mam opcji by dać jej właściwe jednostki.

Myślałem z początku że może któreś z nowych Miast lub innych modów mogło mi namieszać. Ale po przeszukaniu wielu plików json, nie znalazłem niczego niepokojącego. I odpowiedzialnego za tego typu błąd.

Warmonger PW
23 grudnia 2023, 21:48
Znany problem z więzieniami na mapach losowych, postaram się naprawić w 1.4.3.
strona: 1 - 2 - 3 ... 128 - 129 - 130 - 131
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel