Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131

Kammer PW
4 sierpnia 2023, 23:06
Zaktualizowałem mobilny download oraz dodałem mirror do 1.3.0 na PC.

Erui PW
5 sierpnia 2023, 17:35
Nie wiem jak u was ale u mnie przycisk pokaż mapy losowe nie działa tzn. klika ale nie pokazuje ich. Przydałby się też w menu przycisk "przejdź do wyboru map", bez konieczności wychodzenia do głównego menu. Po za tym fajnie.

avatar PW
5 sierpnia 2023, 21:11
Nie działa, bo vcmi nie zapisuje losowych map na dysku.

Dydzio PW
18 sierpnia 2023, 12:28
Bez zbędnego przedłużania konkretny news - wyszło VCMI 1.3.1: https://github.com/vcmi/vcmi/releases/tag/1.3.1

Z wyjątkiem możliwości konfiguracji obszaru notcha w launcherze pod iOS, generalnie same poprawki - żadnych nowych funkcjonalności.

kz111 PW
20 sierpnia 2023, 22:18
Mam pytanko.
Istnieje jakiś mod do vcmi, który mieszałby jednostki neutralne tak jak w tym modzie do WOGa?
https://www.youtube.com/watch?v=FGWkkThN_wQ&ab_channel=Heroes3.5%3AIntheWakeofGodsPortal

Dru PW
25 sierpnia 2023, 14:20
Mam takie trzy uwagi:

1. Przy wątku Antagarich w płomieniach, James Dean wybrał gorszą AI, przez co komputer grał łatwiej, zamiast wybrać zalecanego Nullkillera. Czy nie można po prostu wywalić te gorsze AI, żeby ludziom się nie myliło? Bo rozumiem, że zalecane i rozwijane jest BattleAI i Nullkiller?

2. Czy skomplikowane było by dodanie do kodu losowanie scenariuszy? Chodzi mi o dodanie w trakcie wyboru mapy przycisku 'Losuj scenariusz' lub dodanie przynajmniej jakiegoś skrótu który po wciśnięciu wybierałby losowo mapę np przytrzynanie klawiszy: alt + R . Bo przy setkach wgranych map taka opcja sprawiła by nieprzewidywalność i element odkrywania, zamiast zastanawiania się i wczytywania w opis i warunki, w co chcemy zagrać. Coś podobnego zaproponowałem Gnomowi lata temu, dzięki czemu możemy wylosować mapę w krypcie map w jaskini Behemota.

3 . Mam wgrane modyfikacje Tides of War i New old spells. W obu jest wampiryzm Czy mozna jakoś wyłączyć jeden z nich, bym nie miał go dwa razy w gildii magów?

avatar PW
25 sierpnia 2023, 14:47
A.D. 1. Z tego co czytałem, na razie warto zostawić gorsze AI. VCMI jeszcze potrafi wpaść w crashe i nieskończone loopy podczas tury komputera. Można wtedy na tę turę włączyć stupid AI, komp przejdzie ture, włączyć nullkillera i grać dalej.

A.D. 3. W tym przypadku można łatwo w sposób ręczny - otwierasz plik mod.json i kasujesz linijkę z tym spellem (albo dajesz // na początki linijki i gra traktuje to jako komentarz)
albo "config/spells/vampirism/vampirism", w ToW
albo "config/NewOldSpells/Vampirism.json", w New Old Spells.

Warmonger PW
25 sierpnia 2023, 16:55
1. Niektórzy skarżą się, że NKAI jest zbyt wolne. Nie każdy gra na 12-rdzeniowym procku.

3. Też się zastanawiam, jak zaklęcie, którego jestem oryginalnym autorem, trafiło do ToW :P Co prawda to banalny efekt, ale nie ma sensu duplikować bytów.

Sauron88 PW
27 sierpnia 2023, 00:41
Czy wie ktoś skąd się biorą Shapeshiftery w VCMI?

Gram Highlands pierwszy raz w życiu, wbijam na smoczą utopię, zgarniam fanty i... na drugi czy trzeci dzień moja armia powiększa się o ok. 115 takich jednostek! Mało tego, po paru turach jest ich już 132 i liczba ta się stałe zwiększa. Ktoś, coś?

Erui PW
27 sierpnia 2023, 00:53
Myślę że byłoby wygodniej gdyby teksty np. pojawiające się przy odwiedzinach obelisków itp. pojawiały się na środku ekranu a nie w okienku interfejsu.

avatar PW
27 sierpnia 2023, 09:27
Cytat:
Czy wie ktoś skąd się biorą Shapeshiftery w VCMI?

Pochodzą z Refugee town i są neutralami.
A ponieważ autor zostawił projekt mocno rozgrzebanym to być może po czasie wychodzą podobne kwiatki. Ogólnie to jednostka 6 poziomu i teraz jak patrzę to nie ma w niej nic dziwnego - mocny neutral.
Ale widzę, że jest też zaklęcie 4 poziomu o nazwie Debug, które summonują shapeshiftery podczas walki. I wydaje się, że to może być przyczyną. Autor wpisał w plik bardzo duże wartości czegoś tam, żeby sprawdzić jak działa summonowanie i jakie dobrać wartości. I zapomniał je wybalansować ;P M.in. dlatego koszt zaklęcia to tylko 2 many :)

Sauron88 PW
27 sierpnia 2023, 09:41
OMG... :D

Najlepsze jest to, że na tej mapie z nimi nie walczyłem, a tu proszę taki bonus... Bug jakich mało. A co do balansu, to nie ma go nawet w 1% - skoro to niby bestia 6 lvl, to dlaczego ma dużo dmg, aż 350 życia i chyba po 30 ataku i obrony?

Wcześniejszy scenariusz przegrałem, bo mi właśnie wjechał typek z 3 takimi lujami (no właśnie - skąd ich wziął? Też mu się nagle namnożyły?), paroma aniołami i jakimś mixem różnych frakcji. Grając pierwszy raz Death Valley nastawiłem się na spokojne poznanie frakcji, a tu takie coś. Nie dość, że Shapeshiftery mają szarżę, obniżają obronę (starożytny Behemot), to jeszcze wskrzeszają na polu bitwy. Refugee Town pójdzie chyba out...

Sam pomysł na Shapeshiftera jak dla mnie zacny, ale na litość boską, to jest całkowicie OP OP...

avatar PW
27 sierpnia 2023, 09:55
Cytat:
no właśnie - skąd ich wziął? Też mu się nagle namnożyły?

AI całkiem nieźle radzi sobie z rzucaniem zaklęć podczas bitwy. Zgaduję, że summonowanie Shapeshifterów zostało tak napisane, że przywołane jednostki nie znikają bo bitwie. A że czas kosztuje tylko 2 punkty many, więc AI podczas bitwy z neutralami przywoływało i przywoływało co turę... ^^
A buga możesz łatwo 'naprawić'. Otwórz w notatniku plik mod.json i skasuj tę linijkę. Shapeshiftery w grze pozostaną, ale zaklęcia ich summonowania nie będzie.

Sauron88 PW
27 sierpnia 2023, 10:43
O, dzięki! Ale to i tak chyba nie tłumaczy tego, skąd nagle z dnia na dzień dostałem >100 tych wariatów :)

PS podoba mi się ogólny koncept, design i kolorystyka Refugee Town - zdecydowanie zasługuje na znacznie lepszy lineup i muzykę :D (sam motyw może mógłby zostać, ale potrzeba lepszej aranżacji).

Sauron88 PW
3 września 2023, 09:16
Zauważyłem, że problem z pojawiającymi się Shapeshifterami jest dość losowy. Tzn. zagrałem 2 scenariusze i na pierwszym było ok, a za drugim razem po pewnej bitwie dostałem ich z pupy 34. Nie wczytywałem i grałem dalej rozpuszczając je, ale co 2-3 bitwy komputer "pamiętając" bonus znowu mi go przydzielał.

PS jak nazywa się mod, gdzie można rekrutować alternatywne jednostki? Nie chodzi o to, że 7 lvle mają dodatkowe ulepszenia, ale np. zamiast gigantów w Fortecy można zbudować siedlisko smoczych golemów.

Warmonger PW
3 września 2023, 09:30
Cytat:
jak nazywa się mod, gdzie można rekrutować alternatywne jednostki? Nie chodzi o to, że 7 lvle mają dodatkowe ulepszenia, ale np. zamiast gigantów w Fortecy można zbudować siedlisko smoczych golemów.
Tides of War.

Sauron88 PW
3 września 2023, 09:52
Dzięki wielkie!

Erui PW
15 września 2023, 00:51
Co to jest: wake-of-gods.messengersandemissaries? Posłańcy i emisariusze,tak? Bez tego nie włącza mi się wog neutral heroes w VCMI. W edytorze też nie widać tych stworów. Skąd to ściągnąć?

avatar PW
15 września 2023, 07:24
To Posłańcy i Emisariusze. WoG ostatnio uległ zmianie systemu folderów - najlepiej odinstalować i zainstalować ponownie zarówno Wog jak i meutral heroes (ale możesz stracić sejwy).

Erui PW
19 września 2023, 21:19
Ciekawi mnie czy jest możliwość przeniesienia do VCMI Zaawansowanych Poziomów Bohaterów, tych ze skryptów Sagamosy?
strona: 1 - 2 - 3 ... 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel