Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   Kuririn
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG, ERA] Mniejsze mody
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 16 - 17 - 18

gruziak97 PW
21 kwietnia 2012, 10:00
Nie do końca rozumiem o co chodzi z tym, że jednostki do siebie nie pasują. Mi się podoba;) Musielibyście dokładniej napisać, co waszym zdaniem jest nie tak, a może to zmienię. Oczywiście jeśli pomysł przypadnie mi do gustu.

witchking PW
21 kwietnia 2012, 11:50
Czwartą jednostkę zmienił bym na:

Moim zdaniem lepiej wpasowuje się do homm. Sama kwestia dopasowania jednostek to temat ciężki ale niektóre jednostki po prostu mają jakiś inny styl. Może wynika to z ostrości, może z ilości albo intensywności kolorów. Albo po prostu z ilości szczegółów. Większość jednostek masz w odcieniach biało niebieskich w takim zestawieniu tytan się gryzie. Widział bym go takiego:



To takie drobne sugestie. Po za tym gratuluje odwalenia kawałka fajnej roboty. Liczę na to, że powoli będziesz rozwijał swoją myśl bo zawsze jest coś co jeszcze można zrobić by było ciekawiej:)

Edit: Dodam jeszcze, że bardzo podoba mi się pomysł z pierwszym poziomem. Krasnoludy i takie ich ulepszenie to pomysł który bardzo mi się podoba. Sam bym nie pomyślał by wykorzystać de defy jako jednostkę i ulepszenie a moim zdaniem nieźle pasują

gruziak97 PW
21 kwietnia 2012, 12:15
@Witchking
Dzięki za wsparcie! A co do jednostek:
1ten Twój 4 poziom jako wersje zwykłą lub ulepszoną niebieskiego, który już jest, czy z fioletowym ulepszeniem?
2Gdzie znalazłeś tego tytana niżej? Podaj linka, bo bardzo mi się podoba i pewnie skorzystam;), a nie kojarzę żebym go miał.

witchking PW
21 kwietnia 2012, 12:22
1. Dał bym go jako podstawkę i jako ulepszenie przekolorował na fiolet choć kolorowanki to zawsze półśrodki
2. Wziąłem z tej strony http://www.wogjednostki.dbv.pl/downloads.php?cat_id=1&rowstart=60 A tu link bezpośrednio do pliku: http://www.mediafire.com/?gg2ulwmw9zuq9cq

Irhak PW
21 kwietnia 2012, 12:23
Cytat:
Moim zdaniem lepiej wpasowuje się do homm.
Uhm... jednostka z MM8 to jest IIRC :P

Cytat:
Dodam jeszcze, że bardzo podoba mi się pomysł z pierwszym poziomem. Krasnoludy i takie ich ulepszenie to pomysł który bardzo mi się podoba.
Może coś ze mną nie tak, ale teraz krasnoludy byłyby w dwóch frakcjach jednocześnie.

gruziak97 PW
21 kwietnia 2012, 12:28
Dzięki Witchking!

Cytat:
Może coś ze mną nie tak, ale teraz krasnoludy byłyby w dwóch frakcjach jednocześnie.
Po prostu pasowały mi na to miejsce, a żeby się trochę mniej gryzło z krasnalami z bastionu nawałem je karły. :)

Przy okazji: dodałem w pierwszym poście link do skreena z bitwy z jednostkami zastępującymi złote i diamentowe golemy.

EDIT:
@Witchking Myślę, że prędzej jednego dam na podstawę, a drugiego a ulepszenie

witchking PW
21 kwietnia 2012, 12:31
W mojej subiektywnej ocenie to nie problem. Przykładem takiego rozwiązania jest na przykład projekt forge gdzie pojawiają się gobliny. W samej grze jest tak ze smokami, z ludźmi(magowie wydają mi się ludźmi). Wiele przykładów można znaleźć też w cove(ludzie, nixa(według mitów to duch wodny w grze jednak przypomina jaszczuroczłeka)

Edit: Oczywiście jak uważasz;)

gruziak97 PW
21 kwietnia 2012, 12:42
O ile mi wiadomo to w Forge miały być przeróżne stwory(od zombi przez gobliny i ogry do nag), tylko że wspomagane technologią. Zgadzam się jednak, że rasy faktycznie występują w różnych zamkach na raz. Dla mnie także nie stanowi to problemu.

Wygląda na to, że nie zostaje mi nic innego, jak wkładać nowe jednostki i uploadować kolejną wersję:)

Edit: Myślę, że tak będzie ciekawiej. Chociaż pewnie i tak wypadałoby, żeby poziom ulepszony miał trochę inny kolor, albo np. ciemniejszy. Co sądzicie?

AmiDaDeer PW
21 kwietnia 2012, 15:02
witchking:
Przykładem takiego rozwiązania jest na przykład projekt forge gdzie pojawiają się gobliny. W samej grze jest tak ze smokami, z ludźmi(magowie wydają mi się ludźmi). Wiele przykładów można znaleźć też w cove(ludzie, nixa(według mitów to duch wodny w grze jednak przypomina jaszczuroczłeka)
1. Gobliny z Forge to gobliny z Harmondale, nie te z Krewlod - poza tym Forge to z założenia miasto renegatów.
2. Różne smoki to różne ich gatunki, często skrajnie od siebie różne.
3. Ludzie występują w każdej frakcji jako bohaterowie.
4. Niksy to nie są jaszczuroludzie, a już na pewno nie ci sami, co na Antagarichu.

witchking PW
21 kwietnia 2012, 22:25
A kto mówi, że te krasnale to ten sam gatunek co znane nam już z bastionu?

A bohaterowie to moim zdaniem inna kategoria. Tam wszystko jest możliwe jak na przykład dżin wśród barbarzyńców(idąc tym tropem dżiny mamy w dwóch frakcjach)

AmiDaDeer PW
21 kwietnia 2012, 22:41
witchking:
A kto mówi, że te krasnale to ten sam gatunek co znane nam już z bastionu?
Jest między nimi większe podobieństwo niż między smokami czy goblinami Forge'owymi.

witchking:
Tam wszystko jest możliwe jak na przykład dżin wśród barbarzyńców(idąc tym tropem dżiny mamy w dwóch frakcjach)
Trzech. Ale mamy do czynienia najpierw z wyjątkiem, potem z małą niedokładnością ze strony twórców.

To i tak zresztą są osobiste kwestie osobiste. Sam bym osobiście wywalił 99% bohaterów z Confluxu i ich wymienił na jakieś bardziej sensowne postacie.

Matheo PW
21 kwietnia 2012, 22:57
Krasnoludy nie mają własnej frakcji, więc mogą występować w kilku naraz. Jako np. najemnicy. No i zawsze można je zastąpić, jak się znajdzie coś lepszego ;)

@ Twórca modu. Chodzi o to, że jednostki nie współgrają ze sobą. Sam piszesz, że użyłeś różnych projektów, różnych autorów. Jednostki są dobre, ale wygląda to. Jakbyś bohaterem odwiedził 7 siedlisk stworzeń na mapie przygód. I tam wyrekrutował takie jednostki. Mam nadzieję, że trochę to przybliżyłem.

Jednak mod bardzo mi się podoba. Brawa dla Ciebie. Takie projekty to dobra odskocznia od standardowej gry. Dodaj tylko te przedstawione wyżej grafiki tytana i będzie rewela. Jeszcze raz brawa.

Może zmienisz w ten sposób resztę miast np. zbierz jednostki podobne do tych z Infrna (związane z ogniem itp) i podnień za te standardowe ;)

witchking PW
21 kwietnia 2012, 23:11




Większe różnice jednak widzę w tym drugim przypadku.

Edit: Na dodatek smoki zielone, czerwone i czarne to w 2 części ulepszenia tej samej jednostki. Tak więc moim zdaniem czepianie się na siłę autora za wrzucenie krasnali jest bezzasadne to poparłem przykładami. Jeśli uważasz, że wrzucenie krasnali jest złym pomysłem to uzasadnij to. Jeśli nie masz co do tego wątpliwości to chyba nie ma po co mnożyć konfliktów.

Edit2: Dodam jeszcze, że się zgadzam z tym
"1. Gobliny z Forge to gobliny z Harmondale, nie te z Krewlod - poza tym Forge to z założenia miasto renegatów.
2. Różne smoki to różne ich gatunki, często skrajnie od siebie różne.
3. Ludzie występują w każdej frakcji jako bohaterowie.
4. Niksy to nie są jaszczuroludzie, a już na pewno nie ci sami, co na Antagarichu."
Ale dla mnie to jak marchewka w rozmowie o owocach. Nie zmienia faktu, że smoki sa w kilku frakcjach, gobliny być miały. Ludzi też się przewijają(nie mówiąc nawet o bohaterach).

Matheo PW
21 kwietnia 2012, 23:24
Wyraźnie widać, że piszesz personalnie. Do kogo kierujesz te słowa? Powinieneś to zaznaczyć.

Tak szczęże to podobieństwo u tych dwóch krasnali jest bardzo małe. Większe podobieństwo może być pomiędzy ulepszeniem krasnala, a tym dodamym w modzie.

witchking PW
21 kwietnia 2012, 23:29
Trafna uwaga, podmieniłem by były zestawione oba ulepszone

AmiDaDeer PW
21 kwietnia 2012, 23:38
witchking:
Na dodatek smoki zielone, czerwone i czarne to w 2 części ulepszenia tej samej jednostki.
Druga część działa się na innym kontynencie.

witchking:
Jeśli uważasz, że wrzucenie krasnali jest złym pomysłem to uzasadnij to. Jeśli nie masz co do tego wątpliwości to chyba nie ma po co mnożyć konfliktów.
Primo: już to uzasadniłem. Secondo: bełkoczesz, trudno mi zrozumieć twoje posty. Tertio: w tym momencie to TY mnożysz konflikty, wychodząc z założenia, że to TY musisz mieć rację, i - powołując się na rzekomy brak argumentów - próbujesz uciąć temat, coby tylko ktoś nie udowodnił Tobie błędu.

Na dodatek określasz zwykłą uwagę pochodzącą z osobistych opinii danego człowieka jako "czepianie się" i jako atak personalny na autora pracy.

Wytłumacz mi jedną, acz dość ważną rzecz: czyżbyś teraz chciał udowodnić, że moje poczucie estetyki jest beznadziejne? :P

witchking PW
21 kwietnia 2012, 23:44
Nie ruszam Twojego poczucia estetyki. Problemy z rozczytaniem możesz mieć przez późną godzinę;) Co do argumentów uważam tylko, że mijają się z tematem. Owszem zgadzam się, że piszesz prawdę ale smok to smok tak samo jak krasnal to krasnal. Argument o innym gatunku lub pochodzeniu jest równie sensowny w każdym przypadku. Uważam, że takie odbijanie piłeczki jest bardzo subiektywne i nie odbieram tego jako rozsądny argument. Oczywiście to moja opinia. Pisze, że dany argument do mnie nie trafia i uzasadniam czemu.

Edit:
PS. Dodatkowo poza rzuceniem argumentów to nie zająłeś konkretnego stanowiska. W mojej opinii to też umniejsza wagę samych argumentów, te wszak mają być uzasadnieniem zdania.

@Down Owszem to chciałem właśnie napisać przed Twoim postem

AmiDaDeer PW
21 kwietnia 2012, 23:48
Bez urazy, ale ta rozmowa mija się z celem...

witchking:
Dodatkowo poza rzuceniem argumentów to nie zająłeś konkretnego stanowiska. W mojej opinii to też umniejsza wagę samych argumentów, te wszak mają być uzasadnieniem zdania.
-_-

gruziak97 PW
22 kwietnia 2012, 08:14
Jako że ten temat miał służyć jako zbiór modów do woga, podaję link do
"Listy gotowych modyfikacji do WoGa"
w Jakini Behamota.

Zdaje się, że trafiłem na linka do tej listy na Forum Groty, ale nie jestem pewien, więc go podaję.

Chris PW
22 kwietnia 2012, 08:55
Cześć poszukuję defa tej jednostki wykonanej przez Docenta Picolana


Posiada ktoś takową??? Na http://www.wogjednostki.dbv.pl jest ale padnięty link :/. Byłbym bardzo wdzięczny :)
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 16 - 17 - 18
temat: [WoG, ERA] Mniejsze mody

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel