Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] Horn of the Abyss - archiwum
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11 ... 34 - 35 - 36

Ginden PW
3 marca 2009, 21:57
Zgadza się, H3 tworzyli kompletni dyletanci, którzy musieli osobno programować każdy element rozgrywki. Musi być osobna tabelka do wyświetlania jednostek, osobna do tego, aby jednostki walczyły itd.

ziomal121 PW
3 marca 2009, 22:15
Taa macie racje normalnie...

PS
Avatarze tamte nowe jednostki co na nie linki podałeś to jak zainstalować?xDD
I się tylko nie denerwuj bo ja w tym jestem zielony.;pp

Goldenraz PW
3 marca 2009, 22:20
Pisałeś programy?
Ja tak, programuje z niezłymi wynikami.
Nie koniecznie musiało tak być, ale mogło. Zależy to od wielu czynników. A to, czy i gdzie działa zależy jeszcze od sposobu w jaki (zakładając, że zrobili to, w co wątpię) dodali nowe jednostki do gry. Gdyby mieli kod, to nie byłoby żadnego problemu, ale nawet wtedy niekoniecznie wystarczyło by zwiększyć/zmienić typ jakiejś stałej/zmiennej. A kodu zapewne nie mają.

avatar PW
3 marca 2009, 23:39
Ziomal121: Jakie linki? Już dawno żadnych linków nie podawałem. To chyba ktoś inny...

Acid Dragon PW
4 marca 2009, 00:36
@Goldenraz

To ja zapewniam, że tak nie jest. Wyświetlanie jednostki w armii bohatera, właściwości, statystyki, czy przyrost są dość proste do uwzględnienia. niektóre wogle nie mają nic wspólnego z programowaniem.

Problem polega głównie na stworzeniu nowego pola, nowego indexu dla jednostki i jej podstawowych właściwości (np. nazwy pliku z jej animacją i przynależność). Porównałbym to do próby wciśnięcia dodatkowego kawałka do pizzy, tudzież dodatkowego ogniwa do łańcucha. Nie wystarczy tylko "dodać" takie pole, ale także zmienić "otoczenie" tak, aby wszystko się razem trzymało kupy i działało razem z nowym, nienaturalnym elementem.

Goldenraz PW
4 marca 2009, 08:06
Bez kodu da się w ogóle dodać takie pole i zmienić otoczkę?
Mi chodziło bardziej o dodanie "naokoło", tj. jakaś zabawa pamięcią, czy coś w tym stylu (teoretycznie piszę, na tym to w ogóle się nie znam). Jeśli się nowe jednostki doda się tak, że nie będą się różniły od starych jednostek, to nie powinno być żadnych problemów.

Acid Dragon PW
4 marca 2009, 08:46
Ano da się, aczkolwiek jest to cholernie trudne i polega m.in. na "zabawie z pamięcią", tudzież tropieniu wysyłanych wartości do pamięci RAM. Da się dodać nową jednostkę na tych samych prawach, co inne i to właśnie zrobiono w WoGu, aczkolwiek póki co dokonał tego tylko jeden człowiek na Ziemi - Slava Salnikov.

I cały czas nie wierzę, aby ten motyw mieli powtórzyć "twórcy" HotA. Co najwyżej spodziewałbym się silnika WoGa z podmienionymi jednostkami. Oczywiście chciałbym się mylić, ale mam wrażenie, że to wszystko jedna wielka bujda. Nie wiem tylko dlaczego wszyscy w nią uwierzyli - mało to było projektów fanowskich, które nie wyjrzały nawet minimalnie na światło dzienne? Czy tych kilka spreparowanych screenów jest aż tak przekonujących? Przecież naprawdę nietrudno o takiego screena.

Aczkolwiek jeszcze raz - chciałbym się mylić.

Kulex PW
4 marca 2009, 11:14
Ja myślę, że to nie bujda, bo jak przesuwają premiery, to są jakieś bugi, bo nie tylko Slava dostał się do kodu źródłowego, ja wierzę, że oni też, Rekvizit też ma zmieniony kod źródłowy.
Poza tym, jeśli to by była bujda, to musieli by uciec daleko o krajów cywilizowanych, żeby nie trafić do lochów ^^.

Alamar PW
4 marca 2009, 11:31
Ależ oni mieszkają w kraju niecywilizowanym - jeśli chodzi o wymiar (nie)sprawiedliwości. ;P
Zresztą my także.

Ginden PW
4 marca 2009, 14:16
Przecież dodawanie nowych jednostek jest proste. Znacznie prostsze niż nauka angielskiego. Slava pracował nad tym kilka miesięcy, a ludzi uczą się angielskiego nawet latami.
*stwierdził, po czym wrócił do prób zmiany nazwy defa jednostki*

ziomal121 PW
4 marca 2009, 15:02
Avatarze mi chodzi o linki na początku tego tematu chyba z nowymi jednostkami do zastąpienia czy coś...


avatar 2008-08-03 09:35:11

Miałem pisać o tym dodatku, ale czekałem i czekałem, czy ktoś się tym tu zainteresuje. W każdym bądź razie mod/dodatek zapowiada się interesująco. Na plus można zaliczyć chłopakom to, że ogłosili go światu jak prace były już zaawansowane. Na minus - standardowa arogancja twórców. Będą nie jedno, nie dwa, TRZY nowe miasta będą! Proponuje, żeby w następnym takim projekcie od razu walnąć 10 nowych, przynajmniej się wykosi konkurencję. Choć, jak to powiedział Trang - czekamy sobie spokojnie, gdyż wiele modów się dobrze zapowiadało i tylko zapowiadało. Wcale bym się nie zdziwił, że po wakacjach powiedzą, że prace stanęły, bo czekają na WoGa 3.59, czekają na VCM, czekają na cokolwiek byle tylko mogło to coś w cudowny sposób rozwiązać problemy, z którymi trzeba się zmierzyć tworząc zaawansowany mod do WoGa.

Aha, dla tych co nie umieją/lubią/muszą mieć podane żywcem na tacy. Dwa wygrzebane zajawki HotA:
http://rapidshare.com/files/134475996/Mod.rar
http://rapidshare.com/files/134475995/A_Better_Color.rar
Oczywiście nie muszę mówić, że wystarczy niewiele kliknięć myszką, być mieć te jednostki w grze...

Goldenraz PW
4 marca 2009, 15:59
@Ginden
Problem polega na tym, że nie ma nikogo, kto cię nauczy dodawać jednostki. Musisz sam pracować, pewnie konsultując się tylko z ludźmi którzy umieją więcej.
Z angielskim nie ma takich problemów :)
Jak coś zaczyna się udawać to pewnie dalej już idzie, ale zaczynać od zera i długo próbować... Szkoda, że Slava zrezygnował (/nie ma już czas/inne)

Slava umie dodać dowolną liczbę jednostek, czy tylko do limitu?

AmiDaDeer PW
4 marca 2009, 16:06
Tylko do limitu. Ci z HotA też raz przyznali, że nie potrafią obejść limitu.

A ja czuję, że to coś wyjdzie, ale dopiero w połowie wakacji. Twórcy nie chcą pokazywać innym swojej pracy (oprócz screenów), bo:
1) jest w niej za dużo błędów, które mogą być denerwujące
2) uznali, że to nie wygląda jak prawdziwy dodatek do H3, więc chcą zrobić coś lepiej lub
3) proszą o zgodę UbiSoftu na sprzedawanie swego dzieła. ;P

Goldenraz PW
4 marca 2009, 16:50
Jak do limitu, to rzeczywiście namieszałem, ale byłem prawie pewien, że HotA dodając trzy miasta musi zwiększyć limit...

Co do 3. punktu, nie sądzę, że (po zaokrągleniu do n miejsc po przecinku) są dodatnie szanse na zgodę Ubisoftu. Po co im to? Jeśli nie będą mieli korzyści/niskie korzyści tylko to im się nie opłaca - wolą sprzedawać nowe gry, a jakby chcieli o dodatek do H3 to wezmą pomysły z WoGa i Hoty i sami zrobią to lepiej - mając kod gry, profesjonalnych ludzi, dla których to będzie praca. Wątpię, że twórcy WoGa, czy Hoty (jeśli by wyszła) mają jakiekolwiek prawa do tych dodatków - to chyba nawet przestępstwo (nie znam się na tym dobrze).

Dragonar PW
4 marca 2009, 17:26
Goldenraz:
Jak do limitu, to rzeczywiście namieszałem, ale byłem prawie pewien, że HotA dodając trzy miasta musi zwiększyć limit...
HotA nie musi zwiększać limitu - nawet jeszcze wolne miejsca zostaną. :)

Goldenraz PW
4 marca 2009, 20:42
No tak, zapomniałem o tym :)
A tak w ogóle, nawet jeśli są bugi i nie chcą wydawać teraz pierwszej ogólnodostępnej wersji to mogliby chociaż nakręcić filmik pokazujący możliwości. Nie będzie to dowodem, ale filmik trudniej zmontować niż screena + filmik pokazuje więcej.

ziomal121 PW
7 marca 2009, 11:19
Miałem pisać o tym dodatku, ale czekałem i czekałem, czy ktoś się tym tu zainteresuje. W każdym bądź razie mod/dodatek zapowiada się interesująco. Na plus można zaliczyć chłopakom to, że ogłosili go światu jak prace były już zaawansowane. Na minus - standardowa arogancja twórców. Będą nie jedno, nie dwa, TRZY nowe miasta będą! Proponuje, żeby w następnym takim projekcie od razu walnąć 10 nowych, przynajmniej się wykosi konkurencję. Choć, jak to powiedział Trang - czekamy sobie spokojnie, gdyż wiele modów się dobrze zapowiadało i tylko zapowiadało. Wcale bym się nie zdziwił, że po wakacjach powiedzą, że prace stanęły, bo czekają na WoGa 3.59, czekają na VCM, czekają na cokolwiek byle tylko mogło to coś w cudowny sposób rozwiązać problemy, z którymi trzeba się zmierzyć tworząc zaawansowany mod do WoGa.

Aha, dla tych co nie umieją/lubią/muszą mieć podane żywcem na tacy. Dwa wygrzebane zajawki HotA:
http://rapidshare.com/files/134475996/Mod.rar
http://rapidshare.com/files/134475995/A_Better_Color.rar
Oczywiście nie muszę mówić, że wystarczy niewiele kliknięć myszką, być mieć te jednostki w grze..


Avatarze możesz mi napisać jak to zainstalować?



Dzięki Trang.;)

Trang OulTrang OulPliki .def: zmieniamy nazwę na taką, jaką ma jednostka, którą chcemy podmienić (np. Zombie.def na CZOMBI.def), następnie postepujemy wg tego poradnika. W przypadku jednostek przeciągamy je na h3sprite.exe.
Pliki .wog instalujemy jak każdą łatkę do WoGa, czyli umieszczamy w Heroes III/Update i uruchamiamy H3wUpd.exe, uprzednio zmieniając język w Opcjach regionalnych na angielski/USA.
W obu przypadkach radzę zrobić kopie podmienianych jednostek.

Zombie PW
12 marca 2009, 21:59
Jeszcze miesiąc lub 2 do premiery. Ma ktoś jakieś informacje świeże?
Ja angielskiego dobrze nie znam.

Drwal PW
13 marca 2009, 12:59
Obawiam się, że angielski w tym przypadku nie jest przydatny. HotA to projekt rosyjski, więc wszystkie informacje są przekazywany właśnie w tym języku. Do ich tłumaczenia używam translatorów polsko rosyjskich.

A co do informacji, nie zauważyłem żeby pojawił się jakiś nowy komunikat ze strony twórców.

Mroczny Łowca PW
14 marca 2009, 10:19
Angielski jak najbardziej jest przydatny. W końcu na HC wszystko po angielsku jest o tym dodatku.
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11 ... 34 - 35 - 36
temat: [ważne] Horn of the Abyss - archiwum

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel