Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [Archiwum] Karczma Stratega
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)

Kathrin PW
27 grudnia 2004, 19:54
Haregarze czy mógłbyś podzielić się ze mną swymi spostrzeżeniami odnośnie WoGa - które scenariusze (kampanie) podobały Ci się najbardziej,a które uważasz za najtrudniejsze ? K.

Haregar PW
27 grudnia 2004, 20:15
Well...

Primo:Uważam,że wog był i jest dość dobrym dodatkiem.Co do map i kampani,cóż,najtrudniejsza mapka to była dla mnie Cave of Gerfex, gdyż jest tam dużo eventów i tz. questów.Oczywiście były jeszcze inne mapki, jak 'peasant leader' czy 'day of werevolf', które też nie były takie proste, choć 'peasant leader'mógł otrzymać miano trudniejszej mapy of wspomnianej już cave of gerfex.

Secundo:Kampanie? Hmm,najtrudniejsza była chyba,hmm...
... 'A life of a-d-v-e-n-t-u-r-e'.Trzeba było w niej wykorzystać taktykę i nieco swój umysł. Osobiściście mnie nie pociąga granie w woga w ciągłym czasie, bardziej mi się podoba Axeoth (czyt. HoMM 4)... Zwykle gram na mapach z różnych serii, ale krótko(jedną mapkę w 2 dni) ,gdyż po pewnym czasie męczy mnie już granie, zbieranie oddziałów i taktyczne myślenie. Ale to nie oznacza,że jest tak ciągle. Jeszcze jedna była kampania,The Samaritain.Pierwsza mapka jest dość ciekawa,lecz inne też są dobre.Gdyby nie mój kuzyn,to otrzymałbym mniejszje straty przy walce z Simonem.Zostało mi 10 grand elfów. Bardzo mało,zbyt mało. Chyba źle mnie zrozumiał,powiedziałem mu:
"Dam ci zagrać jak rusałki dasz na pierwszy ostrzał...". Cóż,nieszczęścia się zdarzają,tym bardziej,że grałem w to tak na początku woga...
-------------
Proponuje stworzyć inny temat,gdyż te wypowiedzi w ogóle nie są do tematu...

Kathrin PW
28 grudnia 2004, 10:15
Dzięki za odpowiedź (to lubię, takie konkrety). Masz rację co do ostatniej uwagi, więc już się zamykam:) Na usprawiedliwienie dodam, że nie mam z kim pogadać na interesujące mnie Heroesowe tematy (kompletny brak zrozumienia:)
Chciałam porównać doświadczenia. Mnie najbardziej podobały się "A-d-v-e-n-t-u-r-e"(chociaż liczne błędy uniemożliwiły wykonanie kilku questów) i "Evil wake home". Przeważnie grałam jeden scenariusz - obojętnie z jakiej części Ho- aż do skutku, bywa, że do 3,4 w nocy. Mam zasadę- zaczynam i kończę w jednym dniu (stąd pewnie niezrozumienie ze strony domowników:)))
Teraz mam za sobą wszystko co było mi dostępne na płytkach i w sieci i pozostał tylko żal ... Czekam na V.
Sorry już naprawdę przestaję :) K.

Acid: Zawsze jeszcze pozostaje Ci zagłębienie się w świat Might and Magic. Poza tym, spróbuj swych sił w ostatnich czterech częściach Heroes Chronicles (które zdecydowanie wyższy poziom trudności przedstawiają), ściągnij nowe mapki tworzone przez fanów (choć często nie mniej genialne) i spróbuj też HoMM na innych platformach - np na GBC, PS2 (na GBC można grać nawet na pececie dzięki emulatorom).


Kathrin PW
28 grudnia 2004, 13:26
Acid chyba Cię posłucham i zacznę grać w Might and Magic . Innych platform nie posiadam i raczej nie kupię (za mało złota:)) Mapy fanów mam ściągnięte (pewnie nie wszystkie, ale dużo).Poziom zróżnicowany, niektóre dla wybitnie cierpliwych.
Co do Chronicles - mam 4 dodatki(Podbój Podziemi, Szarża Smoków,Wojownicy Pustkowi i ...nie pamiętam 4 tytułu) - czy o te Ci chodzi czy jest może coś innego o czym nie wiem? Chciałaby jeszcze zapytać o coś w związku z wypowiedzią Haregara. Po ściągnięciu WoGa wśrod pojedynczych scenariuszy pojawił mi się j e d e n nowy,typowo wogowy scenariusz Cave of Grfrex v 1.4.( obok ikonka z okiem).
Skąd więc Haregar wziął zatytułowane "peasand leader" i "day of werevolf"???

W poprzednim poście miało być oczywiście "Evil w a y home" (ech chyba powinnam poćwiczyć angielski)Acid Dragon PW
28 grudnia 2004, 14:07
A co tam...... z tego tematu i tak już nic nie będzie, więc w sumie na straty go można przeznaczyć :P - potem go przeniosę do Sali Bohaterów.

Co do Chronicles - w sumie jest ich OSIEM, nie cztery. Cżęści 5 i 6 można w 100% legalnie ściągnąć z sieci - również z Groty - znajdują się w Skrabcu - niegdyś były udostępnione przez 3DO na ich stronie (póki jeszcze istniała).
Dwie ostatnie pod wspólnym tytułem "Final Chapters" niestety nigdy nie były sprzedawane w Polsce (choć czysto teoretycznie można je ściągnąć z jakiejś sieci p2p, ale oczywiście nie popieram takich mało-legalnych działań ;), ALE w skarbcu Groty znajdziesz także same kampanie wyciągnięte z HC7-8.

Co do innych platform - jak już wspomniałem - są emulatory ;). Jeśli nie posiadasz oryginalnych gier na inne platformy to i tak legalnie możesz na 24 godziny ściągnąć tzw ROMy i ich emulatory, aby zagrać w nie na PC. PO 24 godzinach oczywiście trzeba je usunąć.

A Might and Magic polecam tak czy inaczej :) - jeśli i to nie wystarczy zostają jeszcze tytuły takie jak Crusaders of Might and Magic, Warriors of Might and Magic i Legends of Might and Magic. Sił także możesz spróbować w King's Bounty - stworzonym przez Jona van Caneghem prekursora wszystkich części Heroes.


Niegdyś policzyłem wszystkie tytuły należące do sagi Mocy i Magii - licząc osobno wszystkie dodatki (również WoG, Equilibris i MM Tribute) i edycje na inne platformy doliczyłem się ponad 45 pozycji - tak więc jest z czego wybierać ;)

---------

a! a te mapy są do ściągnięcia z oficjalnej strony WoG - www.strategyplanet.com/homm/wog

Kathrin PW
28 grudnia 2004, 14:46
Dziękuję Acid, a to mi prezent zrobiłeś udzielając tych informacji. Biegnę do Skarbca i na podaną stronkę i gram (póki jeszcze nie ma szkółki;) - niestety też tam muszę bywać codziennie, chlip...)
Nie mam pojęcia czym są emulatory:). I raczej nie pojmę.
Kathrin w blond peruce.

Acid: Emulatory to programy, które symulują inne platformy. Mówiąc prościej: dzięki nim można grać na komputerze w gry, które zostały wydane np. na Gameboy Color (GBC) - takimi grami są na przykłąd dwie części Heroes of Might and Magic. Poszukaj na google.com, a na pewno wysypie ci mnóstwo stron o emulatorach i ROMach. :)

Haregar PW
29 grudnia 2004, 16:15
W moim temacie "Random Map" były dyskusje na temat map, kampani i takich tam.Dla tego przeniosłem to do innego tematu. Tutaj możecie się wymieniać tym samym co w ostatnich postach tematu "random map" . Oczywiście jak najbardziej jest mile widziana rozmowa o swoich ulubionych mapkach (nie koniecznie z internetu) i kampaniach. Zachęcam do rozmów...

P.S. Prosze nie dawać tutaj treści takich jak "HA!Ja jestem najlepszym strategiem! Pokonam was wszystkich! " itp. ponieważ dla większości osób jest to może dość obrażająca wiadomość i poniżająca.

Acid: W sumie bardzo dobrze... przeniosłem tu poprzednie posty mało mające wspólnego z tematem. Plusik dla Ciebie H.

Kathrin PW
30 grudnia 2004, 20:03
Acid jeszcze raz wielkie dzięki za informacje i dostęp do Skarbca. HC 5 i 6 ściągnęłam , zagrałam, rozerwałam się. To szybciutka, bezkolizyjna rozgrywka, przyjemna i niestresujaca. 7 i 8 nie mogę znaleźć. King's Bounty nie dla mnie - to tak jakby oglądało się film science fiction z lat 50- tych:)
Muszę przyznać, że WoG jest chyba jednak bezkonkurencyjnym dodatkiem. Z pojedynczymi mapami mam problem, gdyż bariera językowa jest dla mnie nie do pokonania:) Utknęłam w polecanym przez Haregara "Peasant leader" - po prostu nie wiem o co tu chodzi:))))) Spróbuję poczytać posty o spolszczeniu, może coś dotrze. Acha, już wiem co nieco o emulatorach.

Acid Dragon PW
30 grudnia 2004, 20:19
HC 7 i 8 są razem ze wszystkimi kampaniami HC na dole Skarbca. Według mnie to najciekawsze i najtrudniejsze z Kronik.

Kathrin PW
30 grudnia 2004, 21:49
Ściągnęłam pliki HC.rar i wypakowałam do 3DO/Heroes3/Data...ale nadal nie mogę uruchomić tych kampanii. Nie wchodzą przez WoGa a nie mają własnych plików .exe.

Acid Dragon PW
30 grudnia 2004, 22:05
pliki kampanii do 'maps', a *obrazki* do 'data' :)

potem w menu wybierz 'campaign' i 'custom'.

Haregar PW
30 grudnia 2004, 22:18
Kathrin, ja umiem przejść przez barierę językową :) . Peasant Leader jest piekielnie trudne dla stratega, który musi mieć miasto. Postaram się co nieco powiedzieć, oco biega w tej mapce. Przy okazji tytół "Peasant Leader" znaczy przywódca chłopów. Dla tego tam podstawową jednostką są właśnie chłopi :) .

Kathrin PW
31 grudnia 2004, 09:34
Haregarze właśnie miałam Cię o to poprosić, ale cóż chyba i tak nie przejdę tej gry z przyczyn obiektywnych. Otóż, chłopami udało mi się już sporo zdziałać - zdobyłam m.in. kopalnię złota, pokonałam rycerzy i kupiłam ich całkiem sporo, podniosłam parametry, przetelportowałam się za góry, tam wykonałam questy w "mieście"(czy jak to tam nazwać), mam już niezłą armię (łucznicy- różnej maści, magowie, giganci), popływałam, powalczyłam z syrenkami , mam zbroję cudów i teraz pojawia się szereg napisów (pewnie informacja o błędzie) ,a gra się wyłącza. Dlatego chyba spasuję. Jednak byłabym Ci wdzięczna, gdybyś króciutko opowiedział mi co dalej dzieje się w tym scenariuszu - jest naprawdę ciekawy. Proszę. Tak chciałabym poznać koniec tej historii:)
Co do H4 to przeszłam tam wszystko, ta część podoba mi się niezwykle( nie mam tu zrozumienia u nikogo ze znajomych, ludzie raczej jej nie lubią). Acha po poznaniu Acida nauczyłam się pokory i nigdy nie pomyślę nawet, żeby napisać, że to JA JESTEM dobrym strategiem. Otóż Acid poradził mi wejść na stronę turniejów, byłam tam, ściągnęłam save'y do H2 (turniejowe) i... kompletna porażka.
Wprawdzie pokonałam wroga, ale tam chodziło jeszcze o styl ("strać jaknajmniej armii"). Mnie zostawał jakiś marny rycerzyna - j-e-d-e-n.

Kathrin PW
31 grudnia 2004, 12:49
Haregar od rana trochę się zmieniło:) Grałam od początku ten scenariusz, pokonałam już jednego niebieskiego (Xerona czy jekoś tak), mam całe mnóstwo zamków - 2 anielskie i dużo lodowych. Pochodziłam po mapie i nie mogę dostać się do podziemi (za wejściem jest lawa). Powierzchnię mam opanowaną, może doradziłbyś mi co dalej? Pozdrawiam noworocznie. K.
temat: [Archiwum] Karczma Stratega

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel