Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Różne pytania o różne grafiki (sic)
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

gruziak97 PW
11 kwietnia 2012, 18:19
Czyli, reasumując, raczej nie da się zmienić wyglądu tego promienia arcymaga?

majaczek PW
11 kwietnia 2012, 20:53
@gruziak
Da się, potrzeba tylko kilka prostych kodów !!UN:C. Gra zawiera obecnie około 30 kolorów promieni. W necie znalazłem wtyczkę/łatkę która zmienia kolor promienia Beholdera na losowy, oraz skrypt pozwalający wybrać kolor promienia dla dowolnej jednostki. Jeszcze tylko potrzebujesz jednostce ustawić flagę (monster flag) o nazwie "Strzela Promieniem", jest to bodajże 2048. Nie wiem czy tą flagę można ustawić ze skryptów WoGa bo one sobie tłumaczą niektóre flagi na inne podobno, ale jedna osoba dodająca jednostki za pomocą Amethysta ustawiła ją przez przypadek w konfiguracji wtyczki - całe szczęście gra się nie zcrashowała mimo że nie wybrał koloru promienia, bo promień był po prostu czarny.
W skrócie - problemy z strzelaniem promieniem można jakoś pewnie rozwiązać lecz nie ma to nic wspólnego z defami, poza tym że jednostka strzelająca ma DEFa który musi zawierać animację strzelania.
EDIT: jeśli chcesz zmienić promień arcymaga na pocisk, to musisz mu wyłączyć flagę "strzela promieniem" i załatwić mu DEFa pocisku, co może wymagać użycia dostępnego w grocie skryptu który zmienia jednostkę niestrzelającą w strzelającą (który między innymi pozwala wybrać jedną z istniejących animacji pocisku dla jednostki która pierwotnie jej nie miała).

@ktoś kto się zna lub ma odwagę sprawdzić
próbował ktoś dodawać NOWE ikonki do defa zawierającego ikonki czarów? ERM Help pisze że niektórych numerów istniejących czarów nie wolno wykorzystać bo to skutkuje prawie pewnym crashem. Czary te mają "duże" numery więc może wystarczy np. dodać ikonki czarów specjalnych do defa z ikonkami czarów zwykłych, jako nowe i nie będzie już problemu z tymi czarami tam gdzie ostrzega nas ERM Help? ERM Help informuje że jak gra przypadkiem się nie zcrashuje to ikonka tego czaru i tak będzie źle działać... co sugeruje że moje rozwiązanie (lub podobne opierające się na zwiększeniu klatek "ikonowatego" DEFa) może rozwiązać ten problem.

Irhak PW
11 kwietnia 2012, 21:08
Cytat:
Nie wiem czy tą flagę można ustawić ze skryptów WoGa bo one sobie tłumaczą niektóre flagi na inne podobno
Uhm... jest takowa opcja (przynajmniej z tym strzelaniem takim :P) i można ją 'dodać' z pomocą script mastera. Chyba przecież to to jest :P


majaczek PW
11 kwietnia 2012, 22:47
Opcja nr12 czyli flaga 2^(12-1) czyli 2048 - miałem rację.
Script Master po prostu generuje skrypty z automatu.
Co oznacza że nie zrozumiałem rozmowy o tym jak się osoba korzystająca z Ametysta pomyliła dając flagę 2048 (zrozumiałem że osoba wzięła tę flagę z rzetelnego źródła i to interpreter ERM miesza coś z flagami, powinienem zrozumieć że interpreter ERM daje dostęp bezpośrednio do flag dostępnych w grze a tego kto pomylił użycie flagi 2048 znalazł informację o nieistniejącej fladze, więc była ona błędna i przypadkiem także mówiła "2048"). Całe szczęście napisałem "podobno" w stwierdzeniu fałszywym - miałem nosa by nie napisać "na pewno".

EDIT: zastanawia mnie opcja NOT USED. Znalazłem gdzieś informację o fladze na lisza/magoga (atak obszarowy). Przypuszczam że albo to NOT USED to ta flaga albo "extended attack radius" to nie tylko flaga na zianie smoka (moja informacja sugeruje że opcja DRAGON to tylko cecha "dragon nature" tj. tylko znacznik dla fiolki smoczej krwi i specjalności Smoki, i nie daje "ziania" sama w sobie, a bazuje na ERM Help).
EDIT2: chyba jednak flaga o której mówię to "extended shooter radius" wcześniej myląc ją z "No range penalty" (zwiększony zakres strzału jak Sharpshooter). Dalej interesuje mnie czy to NOT USED jest jednak do czegokolwiek użyte, bo przypuszczam że tak tylko że jest to tak dziwna opcja że jeszcze nie znaleziono za co odpowiada.

PS: zrobił się offtop o "monster flags", Smoki miejcie nad nami litość!

gruziak97 PW
12 kwietnia 2012, 15:59
Już zaczynam od tego głupieć, bo jestem strasznie zielony, ale co tam:)

@Majaczek
Czy możesz podesłać ten skrypt pozwalający wybrać kolor? Proszę! (jeśli możesz to z opisem, co za co odpowiada, bo nie za bardzo się znam)

Czy ktoś może podać jakiś poradnik do skript mastera? Bo zdaje się, że jest dość łatwo go używać, ale chciałbym poradnik. To by bardzo pomogło na starcie.


Pewnie te posty i tak będą przeniesione, więc piszę to tutaj.


EDIT
Eureka! Poradziłem sobie! dodałem skrypt zawierający linie:
!#MA:X35/?v1;
!#VRv1:-2048;
!#MA:X35/v1;
i zadziałało. Automatycznie zamiast promienia arcymag strzelał takim pociskiem jak mag. Cieszę się, że sobie poradziłem i dziękuję za waszą pomoc;) Jednak pytania wciąż są aktualne.

Gertos PW
19 października 2012, 15:31
Gdzie znajdę Defy odpowiedzialne za tereny na mapie przygody, chodzi mi np o Dirt, Grass, Lava, szukałem w plikach .lod ale nie znalazłem.

carlos PW
23 listopada 2012, 23:07
skoro już jesteśmy przy zamkach to chce zastąpić 1 z zamków a dokładniej cytadele ale muszę zmienić położenie budynków by pasowały do bitmapy
ps.
z jednostkami już sobie poradziłem w większości edytując pliki i zastępując defy oraz pliki dźwiękowe ale gdzieniegdzie dopisałem kilka linijek skryptu aby np.: jednostka po ataku z łuku rzucała magiczną strzałę, której siła zależy od ilości jednostek lub zastąpienie bazyliszków jednostkami strzelającymi, żeby mieć łuczników dodatkowych.

W każdym razie może ktoś wie czy jest jakiś plik określający położenie budynków w menu głównym zamku.

HobbitHobbitTematy o konkretnych miastach służą do dyskutowania o tychże miastach, nie o swoich własnych.

Acid Dragon PW
24 listopada 2012, 01:04
Niestety, z tego, co pamiętam, koordynaty budynków w mieście zapisane są wewnątrz pliku exe. Ale panowie z temu Grove zapewne wiedzą więcej.

BanBreaker PW
24 listopada 2012, 03:46
Mogę polecić ten poradnik: http://soe.bnx.pl/readarticle.php?article_id=6

Gertos PW
18 grudnia 2012, 17:56
Szukam pliku .def mgły na mapie przygody. Chodzi mi o taką mgłę jak w tym filmiku. Ma ktoś może ten def, albo wie skąd pobrać?

avatar PW
18 grudnia 2012, 18:56
Sam def i tak nic ci nie da. Trzeba mieć jeszcze moda, który obsługuje "przezroczystość" w grafikach. Zgaduję, że to mody, których skróty służą na tytuł filmiku.

xardas33 PW
3 maja 2014, 22:06
Witam. Wie może ktoś pod jakim defem mogę znaleźć def pocisku czarodzieja (ten od Dracona) ?

MinosKing PW
4 maja 2014, 10:30
Def pocisku Czarodzieja jest podzielony na parę części tutaj masz link: http://speedy.sh/trpaD/pocisk-Czarodzieja.rar

xardas33 PW
4 maja 2014, 13:54
Dzięki Minos, a to to jest jego pocisk a ja cały czas szukałem któro to może być. Bo zawsze jest podany jeden def pocisku. To tu niestety jest problem jak ten cały pocisk wstawić do pliku .json ;/

MinosKing PW
4 maja 2014, 21:53
Hm a nie da się za pomocą jakiegoś programu wprowadzić te defy do pliku json? chociaż możesz zrobić inaczej użyj tylko tego defu z pociskiem lecącym do przodu no i ewentualnie tego co wygląda jak rozbicie tego pocisku gdy trafi w cel.

Ja podałem tylko to o co poprosiłeś;) a i pewna drobna uwaga ten sam pocisk mamy w Księdze Zaklęć jako czar chyba ma nazwę Magiczny Pocisk a skąd wiem że to ten def należy do strzału Czarodzieja? no cóż grzebało się troszkę tu i ówdzie.

Zazwyczaj wystarczają dwa defy jeden z pociskiem i drugi z jego efektem jak już wspomniałem wyżej podobnie jest np. u Arcy Liszy z Nekropoli jest i pocisk i jego efekt w oddzielnym defie z tego co się orientuję. A gdybym się mylił to z góry przepraszam.

xardas33 PW
5 maja 2014, 13:51
Nie no ok ja też właśnie sądziłem, że może on ma animacje magicznej strzały ale szukałem mimo to jednego defa do niego. Właśnie, nie widziałem, żeby w VCMI było pokazane, że jednostka ma inny def strzały zależny od kąta strzału. Trzeba będzie poczekać aż to wprogramują (o ile to zrobią), a efekt przy uderzeniu pocisku to tym bardziej nie mam pojęcia jak dodać.

W oryginalnym HoMM3 Czarodzieje mają wszystkie defy magicznej strzały, inny kąt strzału to bardziej przekręcona strzała. a Dopiero w HotA dochodzi efekt uderzenia magicznej strzały. No nic poczekamy może zaprezentują to przy którejś wersji VCMI.

Tak, co do lisza masz rację. Inna animacja działa podczas uderzenia, ta chmurka, tylko że to jest umiejętność ataku chmurką a nie dodana animacja do pocisku.

Pointer PW
6 maja 2014, 11:11
@avatar

Jeden z modow w tytule to na pewno New Interface Mod, który raczej nie ma tu nic do rzeczy. Pytanie czym jest TPM.

Poza tym przezroczystość można uzyskać przez sam def. Wystarczy tak stworzyć animację owej mgły, żeby odpowiednia część pikseli pozostała pusta, najlepiej w określonych regularnych odstępach. Tam gdzie mgła jest gęstsza, będzie mniej pustych, a więcej szarych pikseli, tam gdzie rzadsza, więcej pustych. Tak jak prawdziwa mgła, tam gdzie jest więcej drobinek wody, tam jest mniej przezroczysta.

avatar PW
6 maja 2014, 23:45
Pytanie nie jest pytaniem, gdyż odpowiedź masz w opisie filmiku, gdzie są linki do tematów o modach na heroescommnity.

avatar PW
25 lipca 2017, 00:01
Nie wiem gdzie zadać to pytanie, więc pozwolę sobie spytać tu:)
Poszukuję kilku portretów bohaterów, którzy mogliby "robić" za rodzinę (braci?) Gelu. Wiem, o przeszłości tego bohatera niewiele wiadomo i czy miał jakieś rodzeństwo czy wujków, ale z drugiej strony - nie ma żadnyc przesłanek że jest sierotą:)
Ze swojej strony znalazłem taki:

Tak, ten pan ma niewiele w sobie z czerwonowłosego Elfa, ale miej więcej chodzi mi o kierunek. Czy przeglądając Wasze strony z grafikami natknęliście się może na coś, co by pasowało do rodziny Gelu?

Andruids PW
26 lipca 2017, 16:59
@avatar



Zrobiliśmy ten portret podczas prac nad... wszyscy chyba wiedzą czym. Według mojego headcanonu, jest to siostra-bliźniaczka Gelu - Lulu, rozdzielona z bratem w tajemniczych okolicznościach wielkiej niewiadomej, jaką są dziecięce lata pół-elfa. Jak wiemy, został on znaleziony w lesie przez Kendala, ale skąd wziął się na Antagarichu, tego nawet najstarsi Bacowie na Vori nie wiedzą. Gdzie wylądowała siostra, to materiał na całą nową opowieść.

Co do reszty rodziny, ojciec mógł być człowiekiem z bujną brodą i burzą włosów o barwie ognia, może jakimś wikingiem, głową klanu wojowników, być może nawet legendarnym właścicielem miecza Terminus. Matka natomiast to prawdopodobnie czystej krwi elfka o kruczoczarnych włosach, szlachcianka, której zachciało się przygód. Tak przynajmniej to sobie poukładałem w główce. Mogłoby być na odwrót (matka człowiek, ojciec elf), ale tak jest moim zdaniem romantyczniej.

avatar:
Tak, ten pan ma niewiele w sobie z czerwonowłosego Elfa
Czerwony (rudy) to niespotykany kolor włosów u elfów z Vori. Gelu jest dziwolągiem i mieszańcem.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: [H3/różne] Różne pytania o różne grafiki (sic)

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel