Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Cytadela Mocy i Magii  (Might and Magic)temat: [loading... please wait] Wasze wyniki w M&M
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8

Sheltem PW
6 sierpnia 2013, 13:36
Ja jakoś nie odczułem nadmiaru złota w grze i najwięcej przy sobie miałem ponad 300 tys. jak odkryłem wszystkie Obeliski a kończąc grę miałem tylko 42 tys.
A nie należę do tych hardcorowych graczy i korzystałem z save&load po śmierci a i miałem nawet jedną postać z umiejętnością handlu na poziomie mistrzowskim więc nie wiem co robiłem że taki biedny cały czas byłem.

Morglin PW
10 sierpnia 2013, 19:54
Również pochwale się ocaleniem Enroth. I nawet Arcyguberem zostałem ^^ (choć prawdę mówiąc było to piekielnie proste).


Kastore PW
10 sierpnia 2013, 22:19
Wynik zrobiony wczoraj w jakieś 20 minut:

Pierwszy raz przeszedłem grę pierwszopoziomową postacią. :P

Acid Dragon PW
10 sierpnia 2013, 23:07
Interesting...

Zgaduję, że nekromanta ciągle rzucał "niewidzialność"?

Hayven PW
11 sierpnia 2013, 08:13
@Morglin - jak zostałeś Arcyguberem? Za 100. lvl? Czy za tyle kostek kontrolnych? ;D

EDIT: A żeby nie było:





Tylko weźcie się nie śmiejcie, obie te gry przechodziłem po raz pierwszy, przy czym MM6 przed MM7, a poza tym lubię eksplorować teren i podexpić postaci :) ;P

Morglin PW
11 sierpnia 2013, 21:22
@Hayven Arcygubera dostaje się ze skrzyni w control center. Numer dwa na mapie

Kastore PW
26 sierpnia 2013, 10:30
Acid Dragon:
Zgaduję, że nekromanta ciągle rzucał "niewidzialność"?
Wróciłem ze wczasów, więc mogę Ci odpowiedzieć. Nabiłem ten wynik przy pomocy glichy (jak np. rzucanie zaklęcia "lot" poprzez błąd z szybkimi zaklęciami), niedopatrzeń w grze oraz, tak jak mówiłeś, "niewidzialności". :P

Morglin PW
17 października 2013, 18:03
Tak z ciekawości* zapytam czy strona z wynikami w Might and Magic będzie jeszcze aktualizowana?

*I z chęci uwiecznienia swojego wyniku w grocie ;p.

Alamar PW
20 października 2013, 13:42
Strona z kartami uaktualniona. Jak kogoś pominąłem, to krzyczeć.

Hayven PW
16 marca 2014, 13:40
W ciągu ostatnich dwóch tygodni udało mi się ukończyć aż trzy części sagi o Sheltemie i Coraku :)

Wszem i wobec stwierdzam, że nie żałuję czasu spędzonego przy tych starych skądinąd grach.

Co więcej, nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało iż jestem w chwili obecnej najmłodszym "absolwentem" MM3-5.

Wyniki może nie są najlepsze, ale jestem jednym z tych sandboxiarzy, którzy muszą odwiedzić każdy kwadrat mapy, żeby uznać grę za skończoną ;)

Do rzeczy:

MM3 (poparłem Neutralnych). Wielkie moje zdziwienie wywołał fakt, że trening postaci na ostatnich poziomach potrwał w sumie aż 35 lat... O.o Nie udało mi się niestety rozwiązać zagadek dwóch uwięzionych w swoich zamkach lordów.

Wracając do poziomów, byłem załamany kiedy okazało się, że cały trening na marne, a walki z Sheltemem nie było :< ODDAJCIE MI MOJE 14.000.000 ZŁOTA, ZDZIERCY!



MM4. Walka z Lordem Xeen była dziecinnie łatwa; po jasnej stronie XEEN mieszkały dziesiątki potężniejszych od niego stworów... Osobiście mam wrażenie, że ta część była pierwszym w historii M&M skokiem na kasę, ponieważ dopiero razem z MM5 możemy zwiedzić całą krainę, ponadto można w tej części awansować najwyżej na 20-30 poziom... :/ (oczywiście, o ile nic się nie zmienia w WoX w stosunku do oryginału i o ile nawet bez DoX można odwiedzić Shangri-La).



MM5. Początkowo nie mogłem znaleźć kilku dysków mocy i w rezultacie większą część gry spędziłem około 50. poziomu, nie mogąc awansować (taka możliwość pojawia się dopiero po odblokowaniu 3. poziomu zamku Kalindry). Ponownie, szkoda że na końcu nie było walki z Sheltemem. Drogę do jego komnaty pokonałem metodą prób-i-wczytywania sejwa, bo kombinację znalazłem w lochach dopiero po fakcie -.-



Zjednoczenie XEEN. Cóż, najłatwiejsza chyba część gry. Level 100+ i jedziesz dalej ^^



PS. Swoją drogą, jak płaska "planeta" mogła stać się kulą - i to bez szkody dla jej mieszkańców?

Morglin PW
16 marca 2014, 14:06
Wow, gratulacje! Ja od jakiegoś pół roku próbuję się przemóc i przejść którąś ze starszych części...

Hayven PW
16 marca 2014, 14:30
Mała wskazówka - bardzo przydatną komendą jest cycles=max, która sprawia, że gra się o niebo płynniej (o ile dobrze rozumiem, zwiększa to wykorzystanie mocy komputera).

Alamar PW
16 marca 2014, 16:44
Cytat:
Wracając do poziomów, byłem załamany kiedy okazało się, że cały trening na marne, a walki z Sheltemem nie było :< ODDAJCIE MI MOJE 14.000.000 ZŁOTA, ZDZIERCY!
Co tam Sheltem, połechtaj mieczykiem Megasmoka, to zobaczysz, że złoto i tak wyrzuciłeś w błoto.

Cytat:
MM4. Walka z Lordem Xeen była dziecinnie łatwa; po jasnej stronie XEEN mieszkały dziesiątki potężniejszych od niego stworów... Osobiście mam wrażenie, że ta część była pierwszym w historii M&M skokiem na kasę, ponieważ dopiero razem z MM5 możemy zwiedzić całą krainę, ponadto można w tej części awansować najwyżej na 20-30 poziom... :/ (oczywiście, o ile nic się nie zmienia w WoX w stosunku do oryginału i o ile nawet bez DoX można odwiedzić Shangri-La).
W MM4 maksymalny poziom to 20. Odwiedzając dwa miejsca można jeszcze tymczasowo dobić do 22. poziomu.

Cytat:
PS. Swoją drogą, jak płaska "planeta" mogła stać się kulą - i to bez szkody dla jej mieszkańców?
Obejrzyj jeszcze raz outro WoX-a, to może zauważysz jak oraz gdzie wtedy wszyscy mieszkańcy przebywali.

Hayven PW
16 marca 2014, 20:16
Alamar:
Co tam Sheltem, połechtaj mieczykiem Megasmoka, to zobaczysz, że złoto i tak wyrzuciłeś w błoto.

W MM3?

Alamar:
Obejrzyj jeszcze raz outro WoX-a, to może zauważysz jak oraz gdzie wtedy wszyscy mieszkańcy przebywali.

Obejrzałem jeszcze raz i wciąż mam wrażenie, że bez względu na to, jak wysoko była ta wieża (i jak wszyscy się na nią dostali), została ona zamknięta w jądrze planety. Poza tym, ciągle mam wrażenie, że po prostu jakaś "magia" sprawiła, że z płaskiego prostopadłościanu (wręcz prostokąta) zrobiła się kula. Lądy i wody nie pokrywają się z tym, co było wcześniej.

Alamar PW
17 marca 2014, 12:58
W MM3 miałeś automaty Sheltema pod powierzchnią Terry, Króla Smoków oraz choćby arenę. Tak więc nie zmarnowałeś tego złota.

W takim razie przypomnij sobie, gdzie ta wieża się znajdowała - w Obłokach Starożytnych wysoko nad Xeenem. Strefa Chmur jak i podniebne trakty wraz z Olimpią nie znajdowały się na Jasnej Stronie Xeenu, one były NAD Xeenem.

EDIT:
Kartki dodane.

Irhak PW
17 marca 2014, 14:38
Cytat:
W takim razie przypomnij sobie, gdzie ta wieża się znajdowała - w Obłokach Starożytnych wysoko nad Xeenem. Strefa Chmur jak i podniebne trakty wraz z Olimpią nie znajdowały się na Jasnej Stronie Xeenu, one były NAD Xeenem.
Po obejrzeniu outra:
1) Nie ma powiedziane, że wszyscy byli w wieży.
2) Z wieży promień szedł w górę.
3) Scena później promień idzie z powierzchni Jasnej Strony :P
4) Jakkolwiek by nie były te odległości - świątynia i wszyscy inni byli wewnątrz kształtującej się kuli. Nijak nie mogli uciec przed potencjalną zagładą :P

I wskaż no gdzie konkretnie te Obłoki się znajdowały? I jak liczna rzesza mieszkańców mogła przybyć tam po prostu na np. smokach?

Alamar PW
17 marca 2014, 14:57
Cytat:
Po obejrzeniu outra
Do tego dochodzi sama gra plus dziennik Smoczego Faraona oraz legenda o Unifikacji (w grze i w instrukcji).

Cytat:
1) Nie ma powiedziane, że wszyscy byli w wieży.
Owszem, ale chyba w samych instrukcjach było wspomniane, że wszyscy mieszkańcy Xeenu na tę ceremonię przybędą.

Cytat:
2) Z wieży promień szedł w górę.
Wysoko, wysoko nad horyzont

Cytat:
3) Scena później promień idzie z powierzchni Jasnej Strony :P
Chmury były nad Jasną Stroną. Trudno ocenić odległość chmur od powierzchni Xeenu, zwłaszcza biorąc pod uwagę akt, że zjednoczenie w outrze widzimy z kosmosu (gdzie same odległości są... kosmiczne :P)

Cytat:
4) Jakkolwiek by nie były te odległości - świątynia i wszyscy inni byli wewnątrz kształtującej się kuli. Nijak nie mogli uciec przed potencjalną zagładą :P
No nie wiem, nie widać wszakże, czy ten obłok nie przemieścił się wraz z promieniem ;) albo nie stał się Centrum Kontrolnym wewnątrz nowej planety.
Nie tworzy się technologii kreacji świata, jednocześnie skrzykując w jedno miejsce jej mieszkańców, a następnie ich eksterminując.

Cytat:
I wskaż no gdzie konkretnie te Obłoki się znajdowały? I jak liczna rzesza mieszkańców mogła przybyć tam po prostu na np. smokach?
Na Xeenie masz chyba 10 miast (+ Olimpia i Shangri-La), co nie daje aż tak wielkiej ilości mieszkańców, więc można założyć, iż Obłok Starożytnych pomieścił ich wszystkich. Obłok znajdował się nad Wieżą Darkstone na Jasnej Stronie (kwadrat B3).

A poza tym: It's magic, we don't have to explain it! :P

Irhak PW
17 marca 2014, 15:07
Cytat:
Nie tworzy się technologii kreacji świata, jednocześnie skrzykując w jedno miejsce jej mieszkańców, a następnie ich eksterminując.
Założysz się? :P

Cytat:
A poza tym: It's magic, we don't have to explain it! :P
To nie Ashan, to Xeen tu wszystko ma racjonalne wytłumaczenie :P

AlamarAlamarTo nie cytat z Ashanu.

Hayven PW
17 marca 2014, 20:19
... i tym sposobem dochodzi kolejny problem - bo skoro chmury były inne nad jasną i inne nad ciemną stroną to jak to możliwe, że na Darkstone Tower i Dragon Tower chmury te należą do Ciemnej Strony? Czyżby to była jedynie kwestia mechaniki, czy coś więcej?

@MM3 - Król Smoków zgładzony w okolicach 70. poziomu, Arena powyżej 32. walki zabiera doświadczenie zamiast je dodawać, a walki z automatami są niezwykle wprost irytujące, bo nie dostaje się za nie nic, a często trzeba komuś naprawiać cały ekwipunek.

Alamar PW
6 kwietnia 2014, 11:00
A pochwalę się kartką z MMX.
Jak widać, gra czerpie całymi garściami z MM9 (bugi, "znaczki pocztowe", brak latania czy alchemii, 1000 Strachów, Erebos), więc nie mogło zabraknąć też resetu długości rozgrywki.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8
temat: [loading... please wait] Wasze wyniki w M&M

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel