Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Prywata oraz pytania różne
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 84 - 85 - 86

Cichy PW
30 maja 2007, 18:08
Stronghold kojarzy mi się z Twierdzą. Czy miasto to jest położone na dużej powierzchni pustej przestrzeni, czy graniczy bezpośrednio ze szklarniami i lasami?

Chętnie dołączyłbym do waszych armii, niestety nie wiem, czy dystans między mym miastem a twoim jest krótki...

Bono PW
30 maja 2007, 18:22
Cytat:
Czy miasto to jest położone na dużej powierzchni pustej przestrzeni, czy graniczy bezpośrednio ze szklarniami i lasami?

Tak nasze miasteczko (Twierdza, Stronghold, Baza nazywamy to różnie) leży na równinie porośniętej krótkimi trawami. Ale pod naszą Bazą raczej jest skorupa.
A gdzie dokładnie mieszkasz? Może to nie aż tak far far away ;P Bo jak gdzieś bliżej to możesz wpaść na kilka dni :) Ale prosze was piszcie jakieś rady i pomysły na odrodzenie ! ;]

Bono PW
30 maja 2007, 19:29
@Cichy: No to mamy problem, bo ja mieszkam w Świętokrzyskim, czyli prawie na drugim końcu Polski a przydał by sie nam ktoś taki jak ty czy Tymolord xP

Cichy PW
30 maja 2007, 20:33
Już byłem kilka razy w Świętokrzyskiem, ale rzeczywiście jest problem (300 kilosów?). Może kiedyś się tam jeszcze wybiorę.

Bono PW
31 maja 2007, 12:38
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Czy opłaca się robić koło bazy pole uprawne z którego moglibyśmy czerpać zapasy?

Ginden PW
31 maja 2007, 13:06
tak. I nie zamieszczaj zdjęć.

Bono PW
1 czerwca 2007, 20:02
Witam.

Zebrałem kilka fotek jeszcze nie odrodzonego Strongholdu (chociaż już zaczęliśmy rozbudowę) Myślę, że to pozwoli wam wyobrazić sobie to, jak żyjemy.
1. Twierdza od frontu
2. Równina na przedpolach bazy
3. Wnętrze głównej kwatery
4. Zad bazy
5. Las gajowego
6. Las Kościanego
7. Spiżarnia oraz część pola
8. Legenda

tymolord PW
1 czerwca 2007, 20:53
Na początku przed wszystkim udoskonalcie mur. Poszerzcie fosę. W zasadzie wygląda to nieźle...

Możecie postarać się o kamienny mur, tak jak tu .

Bono PW
1 czerwca 2007, 21:16
Mamy w planach budowę muru z desek. Kamienia nie mamy możliwości wydobywać. Aby zwiększyć obronę sprobujemy otoczyć bazę kolcami oraz głębszą fosą, tak jak mówisz :)Teraz kilka pytań:
1. Jakie rośliny sadzić na polu (chodzi o ich przydatność)
2. Co proponujecie na cięciwę do łuku?
3. Czy opłaca się tworzyć stałą armię?
4. Jakie budynki jeszcze postawić?
5. Z czego robić pochodnie?
6. Jak skutecznie odstraszać intruzów?

vinius PW
1 czerwca 2007, 21:23
Ad 1. Polecam oprócz cebuli rzodkiewkę, bo bardzo szybko rośnie. serio! ale to dopiero pod koniec lata, bo wysiew majowy sie skończył :)
Ad 2. Kiedyś miałem prowizoryczny łuk, w ktorym za cięciwę robiło cos podobnego do sznurówki. Działało :) na drzewce łuku oczywiście leszczyna.
Ad 3. Jeśli macie jakichś wrogów, co sobie zrobili fort jak Wy, to sie opłaca - a jak nie, to niech ktoś zrobi :)
Ad 4. Karczmę, Kościół oraz wychodek.
Ad 5. Lepiej NIE bawić się otwartym ogniem, zwłaszcza w drewnianych budowlach...
Ad 6. E, jak nie chcecie walczyć, to po co budować fort :P ?

ech, odezwały się we mnie wspomnienia z przeszlości :)

Bono PW
1 czerwca 2007, 22:23
Dzięki wielkie vinius. Też myśleliśmy nad karczmą, ale kościół i wychodek wydają mi sie troche nie udolnym pomysłem xP (w przypadku tego pierwszego nadgorliwi mieszkańcy naszej krainy w celu nawrócenia nas, splądrują bazę. A jeśli komuś chce się załatwić potrzeby fizjologiczne to idzie w krzaczki, chyba że ma potrzebę zdefragmentowania się to musi wrócić do domu xD) Możemy zamiast kościoła wybudować raczej chatę szamana albo zielarza. Co do pochodni ... nie chcemy używać ich w pomieszczeniach, bo piromanami nie jesteśmy. Raczej chodziło mi o używanie ich podczas wieczornych spotkań czy ognisk :) Proszę o więcej wypowiedzi ;P

Cichy PW
2 czerwca 2007, 10:20
Bono:
1. Jakie rośliny sadzić na polu (chodzi o ich przydatność)
2. Co proponujecie na cięciwę do łuku?
3. Czy opłaca się tworzyć stałą armię?
4. Jakie budynki jeszcze postawić?
5. Z czego robić pochodnie?
6. Jak skutecznie odstraszać intruzów?

1. Zgodzę się z Viniusem, ale przydałoby się jeszcze jakiegoś zboża na mąkę ;P
2. J.w., z czym na drzewce proponuję każdy rodzaj drewna, które będzie twarde, a jednocześnie giętkie i wytrzymałe (no, może być cis, bo widziałem chyba na jednym z obrazków lasu)
3. Jeśli chodzi ci o werbowanie, to zależy od ceny i umiejętności :D. A jeśli o stałe przyłączanie się, to jak nabardziej TAK!
4. Najlepiej kilka wież obserwacyjnych na najwyższych drzewach, aby można było obserwować obce armie.
5. Gruby "maczugowaty" kij, stara szmata nasączona naftą, obwiązana wokół kija, oczywiście podpalona.
6. U... sposobów jest wiele. Od soku pokrzywowego na dziekie zwierzęta (wiem, gadam głupoty), do zaawansowanych "technologii".

tymolord PW
2 czerwca 2007, 11:33
4. -Zamiast kaplicy krzyż jak najbardziej wystarczy.
-wieże obserwacyjne (2 chyba wystarczą)
-skład broni
-kibelek

Rabican PW
2 czerwca 2007, 15:08
Zamiast krzyża proponuję pentakel. Biały, rzecz jasna, bo za czarny Cię pewnie ekskomunikują. Nie dość, że bardziej estetyczny, to nie kojarzy się jednoznacznie z żadną istniejącą religią.

Pozdrawiam serdecznie.
A.

Bono PW
2 czerwca 2007, 15:46
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Wczoraj właśnie rozpoczęliśmy rozbudowę. Zrobiliśmy dostawę desek i część bazy jest już otoczona drewnianym murem nabijanym gwoździami. Zamierzamy najpierw rozwinąć gospodarkę. Mamy już obsadzone warzywami pole (w planach jest budowa kurnika). Posiadamy wieże obserwacyjną (drugą oddaloną wieżę rozwalił Kościan). Chcemy wybudować również coś w stylu chaty zielarza, a obok niej jakiś totem/krzyż. xD Proszę też nie mylić naszej twierdzy z zabawą. W wakacje zamierzamy tam mieszkać oraz prowadzić handel z innymi państwami. To powoli staje sie naszym życiem. Oddamy życie za naszą hordę! xD

Tilogour PW
3 czerwca 2007, 12:16
Niewiem czy to jest odpowiedni temat, ale mam problem z odtworzeniem map.System nie kojarzy ich jako pliki map, przy próbie wyboru programu za pomocą którego można otworzyć mapy system szaleje i mimo iż zaznaczyłem edytor map to wybrał mi firefoxa :-0 .Wie ktoś co z tym zrobić?
Edit:Już mi się udało...zmieniłem nazwę edytora

Smoku PW
3 czerwca 2007, 12:30
Hmm...
Fajny pomysł z tą bazą :).
Ja proponuje jeszcze bazę otoczyć naostrzonymi Balami.Będzie się trudniej dostać do środka ;] Bronie można zrobić tak: Znajdźcie jakieś kije(maczugi:P)powbijajcie w nie gwoździe i już jest lepsza bron od Bejsbola xD

A co do warzyw to najlepiej zrobić plantacje rzodkiewek szybko rosną, tylko ją umyjesz i odrazu można jeść :D
Tak ogólnie to niezłą budowle żeście wznieśli xD

Ginden PW
3 czerwca 2007, 12:38
Wybudujcie pełny mur. Nikt nie wejdzie. Tak to się nie dziwcie, że komuś uda się wam to zniszczyć. Głęboka fosa jest pożądana, rygle też. Jeśli macie to wbijcie jakiś pal w ziemię i zamontujcie na nim słupki. Będzie to punkt obserwacyjny. Gwoździe nie, można tym kogoś zabić i samemu na to usiąść. Cięciwy można zrobić z gumek (do majtek :P). Ustalcie organizację pracy. Naprawdę przyda się.

Smoku PW
3 czerwca 2007, 12:46
No tak gwoździami można zabić ale jest skuteczna obrona.Jeżeli ktoś zobaczy gwoździe odrazu zacznie zmykać :D Podział zadań tez jest dobrym pomysłem, np.jeden niech plewi grządkę, następny niech zajmuje sie wykuwaniem broni, a trzeci niech zbiera zapasy szyszek itp... :P

vinius PW
3 czerwca 2007, 14:11
Co Wy z tymi gwoździami, ludzie chcą sie pobawić, a Wy kombinujecie... (ponadto zauważyłem w postach niektórych niezdrowe zbyt duże zagęszczenie emotikonów na zdanie kwadratowe)

ale przystopujmy chwile z pomysłami i poczekajmy na jakieś relacje z rozbudowy Fortu.
strona: 1 - 2 - 3 ... 84 - 85 - 86
temat: Prywata oraz pytania różne

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel