Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Gildia Lingwistówtemat: [HC] Polonizacja Kronik
komnata: Gildia Lingwistów
strona: 1 - 2 - 3 ... 26 - 27 - 28 ... 36 - 37 - 38

VIP PW
23 maja 2020, 17:04
@Begrezen

Z linkiem, który prowadzi do informacji o Tarnumie ustawiłem zgodne napisy dla każdego menu kampanii i w oryginalnych kampaniach. To już musiałby ktoś zweryfikować ile i które -> fotki wrzucałem wcześniej :P. Dla 1, 5 i 6 jest ustawiona ta sama postać ze względu na to, że jest użyty ten sam portret (w oryginale też) :P. Wykorzystano Mutare prawdopodobnie ze względów na to, aby funkcjonowały wszystkie portrety jednocześnie (jako kampanie custom) :P. Dlatego właśnie wcześniej ustawiłem za podaną postać oryginalny portret 8 kroniki (pozostawiłem "szczątki" zapowiedzi :P).

Okej, rozumiem. Czyli sojusze zostają tak jak w wersji @uhm :P

VIP PW
23 maja 2020, 21:44


Pomiędzy słowami w animacji zauważyłem drobny błąd w sumie w buncie też, ale tylko na początku pomiędzy 2 a 3 słowem już nie :P. Można to jakoś zamaskować animacją czy nie da się :P? Tak czy siak jest spoko :P.

@Begrezen

A i jeszcze inne pytanko, czyli zostały jeszcze te kroniki 3-6? Czy wersje na drugim forum można wykorzystać :P? Widziałem tam 3 kronikę i może więcej <- czy coś tam jeszcze do poprawy? :P.

Wyjątkowo PW
23 maja 2020, 21:58
Oczywiscie polski napis ma inny uklad i trzeba zamaskowac pole w srodku. Ty to wiesz ale jak ktos sie nie zastanawia to nie widac. Jak mowilem nie ma sensu klatka po klatce to robic. Bo jest swietnie a drobna plamka w srodku tylko wtedy jest widoczna jak specjalnie tam patrzysz.

Begrezen PW
23 maja 2020, 22:48
jeszcze zostaly 3 kampanie, te ktore sa tam na forum byly robiona na hota

VIP PW
24 maja 2020, 11:43
Aha rozumiem czyli 4-6 :P.

Przedstawiam propozycje buttona dla ulepszonych kronik :P. Wstawiałem wcześniej wycięty z "GRAJ" i nie było pomysłów/czy coś z tego będzie, więc wyciełem, zamaskowałem i stworzyłem "pasujący" tekst z buttona zapowiedzi i wydaje mi się ze jest w miarę ok :P? Propozycje :P? Planuje też zamienić tła SoD na RoE (aktualnie jest -> SoD - Trening, RoE, AB - jednoczesne tło), aby @Begrezen posiadał własne tło SoD i dzięki temu może wpisać ciekawy zmiany na płótnie lub coś wspólnie innego nie wiem Autorzy czy coś w ten deseń -> też ciekawy pomysł :P.


avatar PW
24 maja 2020, 12:13
Wydaje mi się, że albo Graj+ albo Graj wersja rozszerzona (bez +)
Choć naprawdę to bardziej będzie wersja Ulepszona niż Rozszerzona...

Wyjątkowo PW
24 maja 2020, 12:21
Niezbyt to wyglada. Jak mowilem. Oryginalne dac do Przeglad a Graj te poprawione. Slabiutkie oryginalne sa w sam raz do poprzegladania. Przeglad to perwszy scenariusz oryginalnej w ktory przeciez nie ma sensu grac zeby potem robic to drugi raz. Nawet nie zrobili innej mapki przegladu tak oszczedzali. Nie ma sensu tego powielac bo to bylo nedzne.

VIP PW
24 maja 2020, 13:22
@Wyjątkowo

Oryginalny button ma napis "Zapowiedzi", a nie "Przeglądaj" :P. Nie wiem, wydaje mi się, że gracz na początku myliłbym te buttony. Pewnie ja też, że coś mi się tu nie zgadza "Dlaczego to się nazywa 'Zapowiedzi'?" :P. Mamy wolny button z kroniki, więc można go ładnie dostosować/wykorzystać -> czemu nie? I tak postanowiliśmy usunąć zapowiedzi :P. Jest to moja taka luźna propozycja buttona :). W sumie to i tak gracz zdecyduje w co gra :P



W sumie fakt można powiedzieć bardziej trafne określenie "Ulepszona" -> "Graj wersja ulepszona" wydaje się spoko :).

Wyjątkowo PW
24 maja 2020, 18:52
Wlasnie o to mi chodzi. Z tym ze preview to przeglad raczej. PRZED GLĄD... Po co kombinowac jak mozna pod te, Zapowiedzi' dac oryginalne a pod Graj poprawione. I bedzie zgodnie z oryginalem tylko duzo lepiej! A moze jeszcze beda rozbudowane? Ulepszone to raczej nie brzmi.

VIP PW
24 maja 2020, 19:38
Tylko w tym problem, że jeśli chciałbym zrobić to co mówisz trzeba poprawić (jeszcze raz) wszystkie buttony graj z odpowiednią pozycją + ten button "Zapowiedzi" (czyli 16x) :P. W moim pomyśle wystarczy tylko ten jeden zrobić (czyli 8x) :P.

Edit.

Cosik takiego mam -> wydaje się, że teraz lepiej :P



Wersja wrzucona w internet różni się trochę graficznie (jakby bardziej rozmyte) :P

Wyjątkowo PW
24 maja 2020, 23:26
Jak chcesz. Nie bardzo rozumiem bo przeciez przyciski graj i zapowiedzi masz? To jakie 16x? Na logike tylko ich uzyc?!
Poza tym Graj i Graj + to ten sam wyraz dwa razy. Dobrze nie bedzie wygladac. Jak juz to zmienic zapowiedzi na oryginalne badz podstawowe. Graj w podstawowe Graj w rozszerzone. Jedna wielkoscia czcionki. Taki jest styl herosow. Wczytaj gre, Zapisz gre np.

VIP PW
25 maja 2020, 19:44
Ponieważ z tego co zrozumiałem chcesz dać przycisk zapowiedzi jako pierwszy co równa się przerobieniem przycisku "GRAJ", więc wychodzi 16x (wliczam każdą kronikę) + i tak doliczyć do tego 6x trening :P.

Zastanawiając się mamy taką (przykładową) ścieżkę z menu:

NOWA GRA, (...) -> SZARŻA SMOKÓW -> GRAJ
NOWA GRA, (...) -> SZARŻA SMOKÓW -> (?)
NOWA GRA, (...) -> SZARŻA SMOKÓW -> TRENING

Może faktycznie bez mniejszej czcionki na dole np. coś w ten deseń (?max 2 wyrazy?):

(?) ULEPSZONE,
(?) POPRAWIONE,
(?) ODŚWIEŻONE,
(?) POLEPSZONE,
(?) ROZSZERZONE

Takie 5 synonimów mi osobiście w miarę pasuje, ale pierwszy jest najbardziej pasujący i finalnie może zostać dla ulepszonych kampanii.

Edit.
W sumie liczba pojedyncza E->A (KAMPANIA/SZARŻA SMOKÓW/...)

avatar PW
25 maja 2020, 22:19
Luźna myśl...
A dałoby się zrobić by po kliknięciu PPM na ikonę wersji Begrezena pojawiłoby się krótkie info na czym owe ulepszenia polegają? Coś w stylu "Ulepszona wersja wprowadza utrudnienia w rozgrywce oraz poprawia zgodność fabuły z wydarzeniami na mapie".

VIP PW
26 maja 2020, 10:59
Pewnie się da :P. Zapomniałem o tym nawet :P. Tylko musiałbym znaleźć plik -> nie pamiętam czy to w Help.txt czasem nie było :P. Wtedy można opisać te 3 buttony i będzie elegancko :D. Sprawdzę to i przygotuje jeszcze 2 ostatnie propozycje button (ULEPSZONA, WERSJA ULEPSZONA [widok jak w polskich najlepszych wynikach]), bo trochę czasu schodzi nad wyborem jednego button :PP.

Wyjątkowo PW
26 maja 2020, 22:22
Wg. mnie:
Sciezka:
Nowa Gra / Kampania /
Graj
Tening
Zapowiedzi
Dowolna (bo nie wymażesz tego przycisku)
Wróć
...
Maksymalna zgodnosc z oryginalem:
https://www.chronicles.acidcave.net/pyramid/tar1.png

Pod Zapowiedzi dac oryginalne co bedzie maksymalnie zgodne z oryginalem bo tam tez byla tylko 1 mapka a teraz beda wszystkie.
A pod Graj te poprawione.

VIP PW
28 maja 2020, 22:53
zmudziak22:
Ja bym zamienił podstawowa taktykę jako premię w Mieczu mrozu, bo się dubluje z tym co tarnum posiada na start(podstawowa taktyka i finanse).

Postanowiłem usunąć wybór taktyki w oryginalnych kronikach (nie ma on żadnego sensu jeśli zostanie wybrany). Wspominał o tym @zmudziak22.


@Wyjątkowo

Twoja wypowiedź teraz zmienia sens, bo myślałem, że chcesz zamienić te buttony :P. Jeszcze od ostatniego wpisu nie zająłem się tym, ale tak myślę i może lepiej nie bawić się w robienie tych buttonów tylko pierwsze 4 kroniki ustawić te buttony w dobrej pozycji (oryginalne) jak na fotce, a dla 5-8 (wyciąć i zrobić te 6x). Jest to taka leniwa wersja :P. Chodziarz i tak zapowiedzi słabo mi (tekstowo) pasują :P. Jak coś można zrobić lepiej (zachowując content herosów) to warto :P.


Jeśli ktoś ma pomysł lub nie chce innego buttona tylko napis "Zapowiedzi", (później już tego nie będę zmieniał -> najlepiej powiedzieć od razu :P). Jak najbardziej chce poznać opinie forum :).


Co do PPM patrzyłem ogólnie i nie zauważyłem opisu w plikach tekstowych prawdopodobnie coś przeoczyłem albo są gdzieś indziej. Jeśli tak to można sprawdzić gdzie HOTA to zmieniała :PP.


avatar PW
28 maja 2020, 23:18
Wydaje mi się, że te teksty siedzą w pliku genrltxt.txt

Wyjątkowo PW
29 maja 2020, 19:53
Nie bardzo rozumiem te 6x bo przeciez mialy byc wyciete czyli jeden dla wszystkich.
Zapowiedzi moga byc. Nie widze jakiegos problemu. Przeciez orygnalnie to byla 1 mapa oryginalu. Nie byla to zadna zapowiedz tylko od razu pierwsza mapa. To teraz bedzie cala kampania i tyle. Natomiast danie glowne to bedzie ta poprawiona.
Czyli my mamy logicznej i lepiej.
A tu Starcie Smokow. Zgodnie z oryginalem. Wstawienie slowa Szarża nic nie wnosi a zmienia nazwe:
https://wrzucplik.pl/pokaz/2047401---pgud.html

Co do pierwszej to postanowilem.
Wodzowie Zniszczonej Krainy.
Ziemia odpada bo jednak kojarzy sie z gruntem rolnym. Kraj tez odpada bo kojarzy sie panstwem. Kraina jest akurat.
Spustoszona kojarzy sie z pustka a to jednak jest waste. Czyli niszczenie.

VIP PW
29 maja 2020, 21:37
@Wyjątkowo

Chodziło mi o zrobienie dla kroniki 5-8, ale to nie będzie dla mnie problem :P + ustawienie dla 1-4. Dobra skoro tak ma być to tak zrobię :P, ale i tak myślę, że button z napisem "ulepszona" czy coś w ten deseń wyglądałby lepiej :P.

Edit.

A jeśli chodzi o te 3 napisy to oryginalne mogą zostać, bo tak bym musiał szukać pozycji w animacji, a mam już trochę roboty :P.

@avatar

Faktycznie przeoczyłem, dzięki :). Pozwolę sobie wykorzystać twój opis dla ulepszonej kroniki i zaraz wrzucę do wszystkich kronik :P.

"GRAJ"


"TRENING"


"ZAPOWIEDZI"




Jeszcze muszę dokończyć poprawki w sprawię hex edycji i "ogarnięciem" reszty. Na koniec zostanie jeszcze stworzenie obrazków dla kronik w wyborze kampanii i tła z listami :P.


Wyjątkowo PW
29 maja 2020, 22:04
Jakiej animacji? Smoki nie maja animacji zachodzacej o napis. Polskie wydanie jest kiepskie. Nie dosc ze zmienione tytuly to kiepskie napisy i ja i tak bede robil dla siebie bo to wrecz domaga sie zeby bylo porzadnie.
strona: 1 - 2 - 3 ... 26 - 27 - 28 ... 36 - 37 - 38
temat: [HC] Polonizacja Kronik

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel