Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Gildia Lingwistówtemat: [HC] Polonizacja Kronik
komnata: Gildia Lingwistów
strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22 ... 36 - 37 - 38

VIP PW
16 kwietnia 2020, 15:43
Jeśli chodzi o menu kampanii. Wspomniałem wcześniej, że można zmienić pozycje obrazków, ale jeszcze dochodzi do tego również zmiana pozycji podpisów :). Dodatkowo możliwość zmiany lub wyłączenia interakcji kliknięcia (z podpisem) wliczając wyłączenie wczytania zasobów (obrazka itp.) :). Nie widziałem odblokowania tej jednej kampanii w AB oprócz techniki wczytania z zapisu, więc dostępne bez zablokowania mamy 5 (AB ma w sumie 6). Wszystko co opisałem sprawdziłem w hex edycji.

Wyjątkowo PW
16 kwietnia 2020, 18:19
Ale chyba zmiana pozycji obrazka jest rownoznaczna z przesunieciem pola reakcji? Chyba ze to co innego?! Fakt jeszcze napis. Ewentualnie napis mozna zostawic jako puste pole to zniknie a zrobic swoj napis na grafice menu. Odblokowanie kampanii to widac wyzsza szkola jazdy.

VIP PW
16 kwietnia 2020, 20:44
Tak zgadza się - "...zmiana pozycji obrazka jest rownoznaczna z przesunieciem pola reakcji?". Prawdopodobnie jest w innym miejscu - pewnie podczas wczytywania. Ja sprawdzałem na razie tylko w miejscu wyświetlania kampanii.

Wyjątkowo PW
16 kwietnia 2020, 22:55
Ale skoro wspolrzedne sa te same to szukasz po prostu drugiego takiego samego kodu i tyle! Obok powinny byc dane obszaru xy reakcji. Tez mozna by zmienic. A na blokade kampanii mudi byc skrypt ktory zapewne starczy skasowac i pojawia sie wszystkie.

VIP PW
17 kwietnia 2020, 10:10
Nie rozumiem? Zmiany pozycji obrazka = zmiana pozycji interakcji. To tak jakbyś przesuwał zwykły button :P. Tak jak wszystko jest oskryptowane :P. Prawdopodobnie w odpowiednim miejscu zmienić bool'e :P.

Wyjątkowo PW
17 kwietnia 2020, 14:01
A to się nie zrozumieliśmy. Sugeruje wybor kampanii zmienic tak jak oryginalne kroniki czyli przeniesc wszystko na prawo i zrobic buzki Tarnuma w kuli zamiast obrazeczkow. Wspolrzedne napisow mozna znalezc tak samo jak znalazles wspolrzedne defow.
Musisz rozpakowac plik fnt i zobaczyc jaki ma rozmiar pierwsza litera wtedy dojdziesz wspolrzednych. Jest do czcionek program na stronie Grayfacea...
A tutaj bunt:
https://wrzucplik.pl/pokaz/2010757---oca6.html

zmudziak22 PW
18 kwietnia 2020, 01:31
Hero of Light, autor moda Glory of War, stworzył 9 kronikę, gdzie Tarnum jest Rycerzem Śmierci. Fabuła się toczy między Wojownikami Pustkowi, a Podbojem Podziemi. Drzewo Życia i Ognisty Księżyc zostały wzbogacone o 3 mapy i przerobione, tak, aby Tarnum mógł korzystać z Wrót Żywiołów(Drzewo Życia) oraz Inferno(Ognisty Księżyc).

Wyjątkowo PW
18 kwietnia 2020, 07:23
Ano właśnie! Hero of light dopełnił krotkie kampanie darmowe od NWC dodajac po 3 mapy! Warto byloby miec je jako 8 scenariuszowe. Trzeba by przetlumaczyc. Natomiast niestety Tarnum jako demon kloci sie z calym sensem Kronik. Ciezko to wykorzystac.

avatar PW
18 kwietnia 2020, 12:03
Cytat:
Ano właśnie! Hero of light dopełnił krotkie kampanie darmowe od NWC dodajac po 3 mapy! Warto byloby miec je jako 8 scenariuszowe. Trzeba by przetlumaczyc.

To nie takie proste. Znaczy - przetłumaczyć można, ale te rzeczy popełnione przez HoLa to mod pod erę, więc żeby obsłużyć format map WoGa trzeba by dołączyć niezbędne pliki WOGa do Kroniki i w exeku ery bawić się całym menu itd.

Wyjątkowo PW
18 kwietnia 2020, 12:59
Grayface zrobił konwerter map WoGa do SoD! Wiec starczy pyk i juz! Raczej tlumaczenie jest glownym problemem! Menu da rade szybko przerobic. Ponadto jednak ten mod az prosi się o Erę! Mozna by jednym exe zalatwic! Ale oczywiscie czysty tez dobry! Teraz po optymalizacji juz daleko od 8GB i ciaglych (od)instalacji. Warto by spakowac wszystko co dotyczy Kronik w to wydanie. Az tak duzo nie ma!

uhm PW
18 kwietnia 2020, 13:44
Wstrzymaj konie Baronus, plik po konwersji z WoGa na SoD będzie wywalał do pulpitu z powodu WoGowych obiektów. Trzeba by je było usunąć, a to uczyni kampanię raczej niegrywalną.

avatar PW
18 kwietnia 2020, 14:18
Ja już wymieniłem trochę maili z VIPem w sprawie możliwości zrobienia Kroniki jako sładaka z ERĄ i wydaje się to być możliwe. Aczkolwiek dużo żmudnej pracy z tym jest, gdyż h3era.exe ma w sobie dość wogowskich nowości. Ale wówczas żadne konwersje nie są potrzebne, jedynie tłumaczenie, nowe przyciski i nowe menu. Czyli roboty dużo, ale wspólnymi siłami do zrobienia.

A 9 kronika Gory of War całkiem dobrze rezonuje z lore Tarnuma, gdyż w tej chronologicznie drugiej kronice po śmierci Tarnuma, jego dusza czeka na osąd, a w tym czasie nekromacko ożywi się jego ciało "zmuszając" do robienia okropności. Tu nic się z woli Tarnuma nie dzieje.

Wyjątkowo PW
18 kwietnia 2020, 15:00
Ale to ile tych WoGowych obiektow jest? Usuniecie paru na mape to nie jest straszna robota. Bez porownania z tlumaczeniem scian tekstu!
No tak Tarnum nie jest winny. Czyli gramy manekinem? Niezbyt sensowne. Kazda kronika to zadanie majace odkupic winy! I o tym sa Kroniki! Owszem mozna pograc i manekinem a mapa moze byc ciekawa ale to juz nie ten klimat! Tu brak tego specjalnego nastroju Kronik.
Ale oczywiscie spolszczenie Kronik HoL bylo by swietna opcja! Wlasciwie tylko kopiuj wklej polski tekst. Przyciski zrobilem. Menu tez. Tla kampanii zrobione tylko trzeba zmienic wspolrzedne ale VIP ma to opanowane! wspolrzedne zreszta mozna zmienic pluginem jak tego dokonali Rosjanie. Na Erę to nie bedzie duza robota.

VIP PW
18 kwietnia 2020, 16:53
Wyjątkowo:
Wspolrzedne napisow mozna znalezc tak samo jak znalazles wspolrzedne defow.
Musisz rozpakowac plik fnt i zobaczyc jaki ma rozmiar pierwsza litera wtedy dojdziesz wspolrzednych. Jest do czcionek program na stronie Grayfacea...

Napisy są obok pozycji obrazków - wspominałem już o tym wyżej :P.

Jeśli chodzi o 9 kronikę, to z tego co widzę są dwa wyjścia:

1. Stworzyć paczkę danych i dodać w HDMOD (pliki *.bmp, *.def, *.txt, *.h3c itp.) - w ten sposób nie musimy się bawić, a skupimy się tylko na ładnej prezentacji :). Jedyny problem jaki zauważyłem to, że era pobiera alfabetycznie plik *.vid z folderu Data, więc istnieje kolizja z pozostałymi kronikami (wiem jak naprawić -> wystarczy usunąć referencje dla pluginów w *.dll).
2. Stworzyć w tej postaci co najnowsza wersja kroniki:
- *.exe (HD),
- *.lod (spr),
- *.lod (bmp),
- *.vid,
- *.snd,
- paczka danych.

2. Mniej więcej przyjrzałem się i myślę, że musiałbym poznać (ogólnie) wszystkie pliki bibliotek (angel.dll, era.dll, itp.) i zmodyfikować odpowiednie - nie tylko *.exe. Oczywiście wliczając w to podstawowe pluginy (WoG, WoGPL, Gow) umożliwiające grę, które zawierają kolejne pliki - reszta pluginów chyba nie jest potrzebna. Masa roboty i może to dużo czasu zająć, ale nie jest to nie możliwe :P. Najpierw musiałbym skupić się i zniwelować wszystko do min., "wkomponować" Wog, spolszczenie Wog (nie do końca wszystko jest spolszczone prawdopodobnie przez Gow i nadpisuje :P), a na końcu zając się Gow. Nie mogę w 100% stwierdzić, czy w jakiś kroku coś pójść nie tak :P. Oczywiście niektóre formaty plików nie są jawne, a także nie grałem ani w Wog, ani w Gow - to też trochę komplikuje :P. Cosik podłubie, ale nie jestem w stanie stwierdzić na kiedy i czy w 100% wszystko się uda :P. Co o tym myślicie i czy jest sens poświęcać sporo czasu :P?

avatar PW
18 kwietnia 2020, 17:08
Wydaje mi się, że sens jest. Gdyż zablokowanie użytkownikowi dostępu do opcji WoG, (w których mógłby się pogubić w mnogości opcji bądź włączyć złe, uniemożliwiające grę opcje) spowoduje, że praktycznie nie będzie wiedział że ma WoGa na kompie i jedyną różnicę odczuje w tym, że na mapie w tej Kronice spotka "nowe" obiekty. Odchudzeniem WoGa mogę się zająć:) Ale to pieśń przyszłości - na razie musicie skończyć i dopieścić 8 normalnych kronik - a dopiero później "cudowanie":)

VIP PW
19 kwietnia 2020, 15:46
Spoko, wiadomo powoli do celu :P. Może wiecie czy ta grafika (https://mightandmagic.fandom.com/wiki/Heroes_Chronicles:_The_Final_Chapters) ze smokiem znalazła się w wersji oryginalnej na płytce 8 kroniki czy to tylko okładka, bo na GOG jest 2x z 7 kroniki :P. Zastanawiam się czy to błąd czy faktycznie 8 kronika miała oryginalnie inne tło treningu :P.

avatar PW
19 kwietnia 2020, 16:41
Wg ebay wydanie z 2001 roku miało taką okładkę.

Niemcy mieli coś takiego:

VIP PW
19 kwietnia 2020, 19:09
Czyli prawdopodobnie tło treningu również takie było :P. Wersja z GOG posiada zduplikowaną wersje na 2 kroniki (https://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=610&pid=156358&page=17#156358) dla "Ostatnie Rozdziały", wiec trochę szkoda :/. Jakbyś ktoś posiadał to chętnie przyjmę do obrobienia na PL :P

Wyjątkowo PW
19 kwietnia 2020, 19:30
Nie nie miała. Planowali wydac oddzielnie a zrobili razem. Pudelko swoje a w srodku gra wykorzystuje jedno brązowe. Zreszta jak mowilem trening to taka sama mapa. To juz bylo robione na odwał. Musisz zrobic sam jesli chcesz. Kroniki maja kolory jak barwy graczy.
http://i.imgur.com/HHaeo7C.jpg
Jakie kolory maja 4 pierwsze wiesz masz w grze.
Szosty jest na pudelku dwu ostatnich.
Najlepszy skan jest tu:
https://www.wikiwand.com/ru/Heroes_Chronicles

Sugeruje wykorzystac do Miecza Mrozu bo kolor mroźny.
Pozostale dwa kolory trzeba rozdzielic miedzy dwie pozostale kroniki.
Brazowe pudelko zrobili Rosjanie:
https://www.mobygames.com/game/windows/heroes-chronicles-the-final-chapters/cover-art/gameCoverId,129341/
Czyli trzeba tylko dwa.

VIP PW
19 kwietnia 2020, 22:49
Zrobiłem teraz na podstawie tej fotki - obrabianie nie miało za bardzo sensu :P. Wykorzystałem wersje z 7 kroniki, a i obrazek smoka był mniejszy :P.



Edit.

Dla porównania wstawię widok z 7 kroniki w grze.

strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22 ... 36 - 37 - 38
temat: [HC] Polonizacja Kronik

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel