Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Zastępowanie jednostek i pliki WOG
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3

Tichondrius PW
9 kwietnia 2007, 22:02
ponury, do BG mam. ;). Szukamy kogoś co ma BG 2. Wyciągacz mam do obu BG. Mam płytki BG2 ale nie mam instalacyjnej bo pękła.

ponury PW
9 kwietnia 2007, 22:19
A znasz jakiś wyciągacz do RH, znaczy plików .rhs


No, ma ktoś??

avatar PW
10 kwietnia 2007, 11:13
A wiesz co ludzie maja, co ty nie masz? Mają wyszukiwarkę google (www.google.pl) i tam próbują szukać sami wpisując jako pytanie np. rhs unpacker, rhs viewer, BG unpacker czy jakoś tak... Szkoda więc że nie masz googla...

ponury PW
10 kwietnia 2007, 19:39
Avatar od googli zacząłem i nic nie było.

ponury PW
12 kwietnia 2007, 18:48
Czy da się wyciągnąć animację stworzeń z H5(wiem, że to modele 3d)

Acid Dragon PW
12 kwietnia 2007, 21:30
Skoro wiesz, że to modele 3D, to jak chcesz mieć ich animację geniuszu? Modele 3D są animowane na poziomie silnika gry. Albo model, albo animacja.

ponury PW
12 kwietnia 2007, 21:38
No co? Ja się za bardzo na tym nie znam i jeśli to mogło trochę kogoś zirytować, to bardzo przepraszam. A czy możliwa jest jakaś edytacja tych modeli, czy coś w tym stylu?? (z góry przepraszam)

avatar PW
12 kwietnia 2007, 22:33
Obawiam się, że "edytacja" jest niemożliwa :P

ponury PW
12 kwietnia 2007, 22:43
Ech, szkoda :( . A miałem jeden fajny momysł.
I przez specjalne programy do edycji 3d też się nie da??

Dragonar PW
5 lipca 2008, 00:39
Nie wiem, czy to właściwy temat, ale dobra. :P
Skoro jest o zastępowaniu jednostek, to chciałbym się zapytać, jak zmienić nazwę jednostki? I żeby występowała wszędzie: Na mapie przygody, w kryjówkach stworzeń, siedliskach, w armii bohatera, itp.

Trang Oul PW
5 lipca 2008, 01:06
Edytujesz crtrait0, crtraits, zcrtrait.txt wypakowane z h3bitmap.lod i wklejasz do folderu Heroes III/data.

Dragonar PW
5 lipca 2008, 14:07
Skoro jest o jednsostkach, to chciałbym się dowiedzieć, która nazwa jest poprawna:
1.Gorinicz
2.Gorynicz (ja myślę, że ta)
3.Gorynycz
Spotkałem się, ze wszystkimi trzema wersjami. Która jest poprawna?

Acid Dragon PW
5 lipca 2008, 18:29
Technicznie nie ma (o ile wiem) polskiego tłumaczenia tego słowa. Jednak w oryginale słowo to brzmi "Gorynych" i podobnie jest wymawiane w j.rosyjskim. Tak więc niejako naturalnym spolszczeniem jest po prostu "Gorynycz", ewentualnie (z czym też się spotkałem) skrócenie tego do "Goryncz".

Dragonar PW
9 lipca 2008, 00:31
W liście numerów jednostek znalzłem 4 luki, gdzieś pomiędzy Żywiołakami. Czy można dodać tam jednostki?

Trang OulTrang OulOdpowiedź/temat do dyskusji.

avatar PW
9 lipca 2008, 07:00
Spróbuj sam to sprawdzić, do licha. Ucz się eksperymentować i wyciągać z tego wnioski!

Dragonar PW
17 lipca 2008, 23:34
Mam pytania.
1. Próbowałem zastąpić Kryształowego Smoka moją jednostką. Nowe jednostki z WoGa mają 2 pliki *.def. Animacja w walce i animacja na mapie przygody (ZM i ZMM). Starych jednostek znalazłem tylko pliki *.def z animacją w walce, a nie znalzłem plików z animacją na mapie przygody. Które to pliki? Gdzie się znajdują?
2. Gdzie są pliki *.def siedlisk ze starych Heroesów? Np. Kryształowego Smoka (Kryształowa Jaskinia)?

Trang Oul PW
17 lipca 2008, 23:56
1. AVW....def
2. AVG....def
Wystarczy poszukać.

jankes_begbie PW
3 sierpnia 2008, 23:16
A ja z takim zapytaniem: czy można wstawić nowe jednostki w miejsce dotychczasowych emisariuszy? Tych ostatnich nie ma na random mapach, więc w tej sytuacji nic się nie traci.

avatar PW
3 sierpnia 2008, 23:20
Traci się, próbując grać w mapy, na których emisariusze występują. Poza tym Emisariusze to bardzo fajne jednostki, jeśli tylko znajdzie są dla nich odpowiednią taktykę. Jeden z przykładów - mając włączone doświadczenie jednostek i w armii Emisariusza Wiedzy lub Mocy, na wysokich poziomach doświadczenia zaklęcia pierwszego poziomu kosztują tylko 1 punkt many! Niech mi ktoś powie, że to nie jest ważne, gdy do studni albo za zamku daleko...

jankes_begbie PW
4 sierpnia 2008, 06:14
Wnioskuję, że jest to wykonalne...
I masz oczywiście rację - emisariusze są super, ale niestety ;( nie pojawiają się na wszystkich mapach. Sporą ilość map juz "zaliczyłem", a tylko na niektorych byli dostępni. Teraz gram na zwogifikowanych randomach i od dawna nie miałem okazji mieć żadnego w swojej armi. Dlatego relatywnie większą korzyść daje mi podmianka na coś, co da się wynająć czy kupic w zamku. Ostatecznie jeszcze się zastanowię. A na wszelki wypadek: w jaki sposób usunąć tę właściwość zwiększania primary skills??
strona: 1 - 2 - 3
temat: Zastępowanie jednostek i pliki WOG

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel