Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Mroczna Świątynia (Heroes Online, Clash of Heroes)temat: World of MM?
komnata: Mroczna Świątynia (Heroes Online, Clash of Heroes)

Alamar PW
22 stycznia 2007, 20:34
Jak informuje serwis Gamespot w Urzędzie Patentowym USA w listopadzie zeszłego roku, "panoszył się osobnik" z Ubisoftu. ;)
Chodziło dokładnie o sprawy związane ze znakiem handlowym "Wolrd of Might and Magic", przejętym wraz z całą licencją od 3DO. Ten znak handlowy jest zarejestrowany od 1999r., ale być może zainteresowanie ze strony Ubisoftu oznacza coś więcej.

Wg. Urzędu Patentowego "World of Might and Magic" nie jest bynajmniej martwym wpisem do księgi patentów (o ile się orientuje, to trzeba jakieś tam opłaty wnosić za wpisy w rejestrze - a Ubisoft nie wyrzucałby forsy w błoto).
Więc być może istnieje szansa na wskrzeszenie tego projektu (w jakim wykonaniu, to już pozostaje do dyskusji).

Aha, Ubisoft jak na razie zaprzeczył tej "plotce".
A osobiście radziłbym zastanowić się nad inną nazwą, ponieważ zbytnio to przypomina inny tytuł (WoW), a po drugie i najważniejsze - skrót WoMM jest już zajęty.

Ector PW
13 września 2007, 23:00
O ile w przypadku 3DO można by było liczyć na coś interesującego i zaskakującego, o tyle moim zdaniem lepiej by było dla UbiSoftu dać sobie spokój, zamiast powielać stare schematy. Już wystarczy, że z HoMM5 "wyziera" HoMM3 niemal z każdej strony.

AlamarAlamar3DO i "coś interesującego"? Czy przypadkiem nie pomyliłeś NWC z 3DO?

tymolord PW
14 września 2007, 13:40
Mogliby (gdyby to wogóle ruszyło) umieścić wszystkie znane światy z might and magic, co by w pewnym stopniu powiązało by w pewnym stopniu "stare" M&M z "nowym" M&M.

Field PW
14 września 2007, 14:34
Chedian, czy w ogóle byłoby ciężko umieścić... Nie wspominając o Xeen i innych planetach z I-III. Jak dla mnie realne byłoby połączenie tylko Enroth, Antagarichu i Jadame.

Alamar PW
14 września 2007, 15:00
Samo Enroth jest sporych rozmiarów (w MM6 było ono uproszczone/zmniejszone ze względu na rozgrywkę), Antagarich i Jademe są mniejsze wprawdzie mniejsze, ale wciąż spore. Dodać do tego należy jeszcze VARN i CRON (też gdzieś rozmiarów kontynentu) oraz planety takie jak Terra, Xeen czy Axeoth i Ubisoft miałby tematu na spoooooro dodatków (i jeszcze wiecej kasy ;).
Dodatkowo na Enroth mamy przecież piratów (Regna), wymiary żywiołów i chaosu, co najmniej jedną aktywną stacje kosmiczną z portalami do innych światów, podniebne Celeste czy Arslegard, podziemną Czeluść, Krainę Olbrzymów, Dragonsand i Wąwóz Garoty... każdy znalazłby coś dla siebie. Do tego gdyby podziemia wzorowano na Maze from Hell (MM3) lub Tomb of VARN...

To kto wyśle info do Ubisoftu, podkreślając ile pieniędzy stracili skreślając dorobek serii HoMM/MM?

Field PW
14 września 2007, 15:05
Zróbmy to razem, zróbmyyyy tooo raaaazeeeem (na melodię znanej przyśpiewki).

Ptakuba PW
14 września 2007, 15:22
Coś jak Might and Magic I-IX Online? Podobie mie sie!

vinius PW
14 września 2007, 16:57
Alamarze. Czuję się urażony pominięciem światów z KB!

AlamarAlamarJakich światów? Przecież to wszystko poszło w...

Field PW
14 września 2007, 17:05
vinius:
Alamarze. Czuję się urażony pominięciem światów z KB!
Dziesięć do jednego, że jakby ich nie pominął, to spotkałby się z zarzutami, że tak niewiele o nich powiedział/grałyby one w tym przedsięwzięciu tak małą rolę :>

Mam rację? :)

vinius PW
14 września 2007, 18:31
Byzydura. Znamy dokładną geografię 4 kontynentów (Continentia, Forestria, Archipelia, Saharia - czyli Arcatchia, Elestria, The Pearl Islands i Vazara), mniej-więcej geografię Równolesia, Zabłocji, Tajganii i Alpii, wiemy też o istnieniu innych archipelagów oraz ziem. za jakiś czas wyjdzie KB: L to bedzie sporo nowych lądów...
temat: World of MM?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel