Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG] Kampania - Przebudzenie Bogów
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4

Ginden PW
3 czerwca 2008, 20:34
Wróżka ma wolne. Ale chwila, przyniosę szklaną kulę...
Szklana kula mówi: PODAJ WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW!
I jeszcze coś.
Cytat:

Dragonar PW
11 czerwca 2008, 17:00
Tak wogóle to o co chodzi w tej kampanii? Przeszedłem całą i nie wiem do końca o co chodzi. To ten Gorynicz był złem? Co on chciał osiągnąć? Po co było to niszczenie miast? Na końcu 2 misji się cieszył że udało mu się coś osiągnąć a na początku 3 odszedł. Przecież ten chłop został rycerzem, ale co to ma wspólnego z Przebudzeniem Bogów? Jakaś dziwna ta fabuła...

vinius PW
11 czerwca 2008, 17:13
Mam wrażenie, że cała kampania została stworzona tylko po to, aby ukazać możliwości WoGa, jak np. pozostawianie jednostek i takie tam :).

Acid Dragon PW
11 czerwca 2008, 18:21
Powiem szczerze - po tych wszystkich latach dalej nie wiem "co autor miał na myśli" ;). Spróbuję to rozszyfrować gdy kiedyś wreszcie spiszę sagę Antagarichu, ale nie będzie to łatwe.

Wydaje mi się generalnie jednak, że wszystkie wydarzenia w WoGu ponownie zaburzyły równowagę sił dobra i zła na Antagarichu i to właśnie ten generalny "brak równowagi" pociągnął za sobą reakcję łańcuchową, która wyzwoliła nowe siły, które w rezultacie okazały się niszczące dla całej krainy. Gorynycz był po prostu jednym z pierwszych nowych "złych" elementów "równowagi". Potem do walki ruszyły potwory 8 poziomu, dowódcy, nowi bohaterowie z nowymi możliwościami i artefaktami... a pierwszym miał być ów rycerz.

Taki przynajmniej jest mój chwilowy pogląd na tą sprawę.

PS. "przebudzenie bogów" to fanowskie tłumaczenie na polski i nie oddaje dokładnie znaczenia "in the wake of gods". W grze nie chodzi wcale o dosłowne przebudzenie jakichś bogów, choć wersja polska może tak sugerować.

Dragonar PW
11 czerwca 2008, 19:06
A ja myślałem, że Gorynicz był Złem, i namówił jakiegoś chłopa, by pomógł mu by światem rządziło Zło (Czyli Gorynicz)i potem chłop pokonał Zło i świat stracił równowagę, bo świat nie może istnieć bez Dobra i Zła, a jak nie ma jednej ze stron to się wszystko pomieszało i dlatego bogowie się "przebudzili", by to naprawić.
PS: Możnabyłoby zapytać autora (Slavę). On (skoro jest tego autorem) na pewno by wiedział.

Nie_mam_nicka PW
11 czerwca 2008, 20:50
Władco Smoków, o ile dobrze pamiętam Slava nie jest autorem poszczególnych kampanii, tylko w jednej gościnnie występuje.
A odnośnie kampanii w WoGu, niby (jak wypada z wywiadu ze Slavą) miały one opowiadać prawdziwą historię zagłady świata, dlaczego tak nie jest? Bo obecne IMO są tylko luźno powiązane z fabułą Heroesa, mają z nią raczej mało wspólnego i jak napisał Vinius zostały stworzone raczej dla pokazania możliwości WoGa...

Dragonar PW
29 czerwca 2008, 21:56
Chciałbym zadać jeszcze jedno pytanie w tym temacie: Przeszedłem wszystkie kampanie RoE, AB, SoD, WoG i nie znalazłem żadnych informacji o artefakcie: Ostrze Mrozu. Podobno, gdy spotkały się dwa ostrza - Armageddonu i Mrozu Erathia została zniszczona. Ale kto do tego doprowadził? Jest jakaś kampania, skąd wzięło się Ostrze Mrozu? Jak została zniszczona? Wszystko zniknęło, wybuchnęło, zmarło, czy co?

Alamar PW
29 czerwca 2008, 22:10
Heroes Chronicles: Sword of Frost - czyli nie wydana w Polsce ósma z dodatków-kampanii o Tarnumie.
Trang OulTrang Oul... którą można pobrać ze Skarbca.

Dragonar PW
29 czerwca 2008, 22:37
Fiu-fiu-fiu...po angielsku. To ja się jednak niczego nie dowiem... :P
Eee... a jak kupię Heroes Chronicles Antologia, to tam nie ma tej kampanii?

Alamar PW
29 czerwca 2008, 23:17
Spolszczenie stworzone przez Lunara jest w Sali Bohaterów na forum.
I nie - Kroniki sprzedawane w Polsce zawierają tylko cztery pierwsze części sagi o Tarnumie.

Dragonar PW
29 czerwca 2008, 23:51
Dobra, zobaczyłem co jest na końcu. Miecz Mrozu zabrała Kija, a dalej nic już nie ma. Jak doszło do spotkania 2 ostrzy, skoro Armaggedonu ma Gelu, a Mrozu Kija?
A czy jest prztłumaczenie pozostałych kampanii nie wydanych w Polsce? Jeśli tak to bardzo proszę o podanie linka.

Trang Oul PW
30 czerwca 2008, 00:30
Alamar:
MIECZ MROZU
ok. 1174 - 1175 po Ciszy
Na Antagarichu pół-elf Gelu wyrusza na wyspę Vori w celu znalezienia i zniszczenia Miecza Mrozu, by nie dopóścić do spełnienia przepowiedni o końcu świata, jeśli zetkną się Ostrze Armagedonu i Miecz Mrozu. Za nim wyrusza Tarnum oraz trzecia żona Kilgora - Kija. Tarnumowi udaje się prześcignąć Gelu w wyścigu do stolicy śnieżnych elfów - miasta Volee, lecz Miecz Morzu zagarnia Kija, która wraca z nim do męża w Krewlodzie.

Ale to już dyskusja o Kronikach, więc zapraszam do Biblioteki Legend.

Ginden PW
30 czerwca 2008, 08:32
Cytat:
Jak doszło do spotkania 2 ostrzy, skoro Armaggedonu ma Gelu, a Mrozu Kija?
Intro H4.

Killer 78 PW
20 sierpnia 2008, 11:33
Witam mam taki problem z kampania samarytian gdy wyczyscilem wyspe z gremlinow poszedlem do psychomonkey potem do gai pojawil sie tekst

hello caneghem my friend im gaia please leave psychomonkey on the square patch of grass near me

klade trolla daje nsatepnydzien i nic sie nie dzieje potem uzyllem kodu na odkrycie planszy i na wyspie zamiast mnie jest niebieski! why?

Ginden PW
20 sierpnia 2008, 21:21
Zainstaluj wersję polską.

banzaI PW
12 lipca 2009, 17:17
Ayay Towarzysze!
Grając w WOG-a napotkałem dość irytujące problemy w dwóch kampaniach uniemożliwiające mi dalszą grę. Postaram się je dokładnie opisać.
1) Kampania "Samarytanin". Jestem na wyspie z bandytami. Slava dał mi magiczny napój życia - wódka (:D). Upiłem rozbójników, załatwiłem i uwolniłem rusałki.
Chcę iść do wioski a tu drogę blokuje mi oddział, który wcześniej stacjonował przy chatce. Muszę ich pokonać (Mam jeszcze do wyboru załatwienie około 1000 bandziorów ehhh)tylko, że...nie daje rady. Mam wysokie elfy i zwykle zabijam około połowę armii po czym dojdą do mnie i mnie zabijają.
2) Kampania "Zło wraca do domu". Początek. Jako premię wybieram ochronę prze ogniem. Załatwiam wszystkie formalności i atakuję garnizon. Rzucam czar ochrona przed ogniem (na wszystkie szkielety działa, bo mam ochronę i armageddon na ekspert przez grzyb ognia) i rzucam armaggedona i zabija WSZYSTKICH nawet tych z ochroną. Czytałem wcześniejsze posty i innym tak się nie działo, oprócz jednego gracza, ale odpowiedzi się nie doczekał, a podany link nie działa. Bug czy może coś źle robię? Próbowałem z WoG-ifikacją i bez.

Eniphoenix PW
12 lipca 2009, 18:53
Co do tego pierwszego - nie wiem. Co do drugiego - jako premię początkową wybierz antymagię, rzuć ją na jednego ze szkieletów, a w następnej turze rzuć armageddon. Zabije wszystkich, oprócz szkieleta z antymagią.

banzaI PW
12 lipca 2009, 21:51
Niestety muszę Cię zmartwić, bo jesteś w błędzie. U mnie (mam najnowszego WoG-a i polonizacje) jest tak, że WSZYSCY GINĄ. Obojętnie czy z zaklęciem czy bez.

Trang OulTrang OulA masz magię ziemi na poz. mistrzowskim (z grzyba)?

banzaI PW
13 lipca 2009, 11:21
Tak. Pierw wziąłem wszystko z WoG-owane. Potem bez WoG-a. Potem bez grzyba ognia, ale ziemi zawsze brałem. Nie chce się naprzykrzać, ale nikt jeszcze na pytanie nr 1 nie odpowiedział.

avatar PW
13 lipca 2009, 19:04
Nikt nie ma dysku backupu moich solucji z Jaskini Behemota? Ja mam, ale dopiero w niedzielę wieczorem będę miał do nich dostęp. A tam były odpowiedzi na te pytania....
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: [WoG] Kampania - Przebudzenie Bogów

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel