Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Heroes III: Day of Reckoning
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 21 - 22 - 23

Droopy PW
10 lutego 2022, 18:40
Świetne :)

planetavril PW
10 lutego 2022, 19:10
good

Chad PW
10 lutego 2022, 20:06
generalnie to Nisse jest skrótem od "Tomtenisse", czyli Skrzat świętego Mikołaja, a samo Nisse oznacza skrzat... wiem bo mieszkam w Szwecji od 10 lat i biegle porozumiewam się językiem :)

W sumie to sam Mikołaj (Tomte) też jest w sumie skrzatem...

Z ciekawości - co zainspirowało do takiego pomysłu na jednostkę i ulepszenie? :)

avatar PW
10 lutego 2022, 20:24
Trith napisał co ich zainspirowało w swoim poście :)

Kastore PW
10 lutego 2022, 20:51
Wygląda niepoważnie, jakby w stylu Heroes 4.

Bajan PW
10 lutego 2022, 20:59
Faktycznie, jest na granicy, ale moim zdaniem akceptowalnie - to już raczej opis z nawiązaniami do świętego mikołaja się gryzie niż sama jednostka. Zresztą opis na Heroes Community jest szerszy i tam wyszczególniono, że chodzi nie o jednostki naszej armii oraz wroga, ale o to miasta według mechaniki dobre (jak Pałac, Zamek, Bastion, Forteca), złe (Inferno, Nekro...) i neutralne (Cytadela czy jednostki neutralne). Mechanika jest niezła, bo nadaje trochę więcej sensu "moralnym przynależnościom" frakcji, a czego było w H3 malutko.

Ja bym model usprawnił w ten sposób, że forma nieulepszona miałaby mniejszy wór. Lepszy mikołaj to i lepsze prezenty, proste.

Kastore PW
10 lutego 2022, 23:18
Tak że moim zdaniem jest nieakceptowalny także ze względu na to, że dobraliście mu kolory tak, że wygląda jak choinka bożonarodzeniowa.

boardgames_ftw PW
10 lutego 2022, 23:39
Zgadzam się z Kastorem. Wygląda na poziomie WoG-a. Nie potrafię podejść do tego dodatku poważnie, jeżeli mam walczyć z gnollami, goblinami czy centaurami, sterując armią skrzatów w czapeczce Mikołaja spopularyzowanej przez Coca Colę. Liczyłem, że to jakaś unikalna jednostka do kampanii, a nie trzon armii nowego miasta.

Hayven PW
10 lutego 2022, 23:41
Czapeczkę da się obronić, bo skrzaty (i krasnoludki) przecież też bywają w takich przedstawiane :)

boardgames_ftw PW
10 lutego 2022, 23:56
Gnomy/skrzaty raczej są przedstawiane w krótszych czapkach bez pompona, często wyprostowanych lub zmarszczonych do przodu. Tutaj skojarzenie jest dość jednoznaczne. Ekspert ze mnie żaden, ale rozważyłbym redesign - może wplatając trochę odświeżonego gnoma z King's Bounty.

Szaman PW
11 lutego 2022, 01:00
Też muszę dołączyć do fali krytyki... o ile sam skrzat mi nie przeszkadza to jego oręż już tak... C'mon guys, już widzę jak, bije smoki worem prezentów?:D Dajcie mu poważniejszy oręż np:buławę lub drewniany miecz (jak chcecie zachować cartonish style). ew. dać mu zdolność ala dżina buffy/debuffy, które wysypuje na sojusznika/przeciwnika.

avatar PW
11 lutego 2022, 05:59
Z ciekawości - impa z inferno uważacie za poważną jednostkę?

boardgames_ftw PW
11 lutego 2022, 09:43
Zależy, co przez to rozumiesz. Uważam, że pasuje do frakcji tematycznie jako mięso armatnie pomiatane przez silniejsze demony, czarty i diałby. Czy ogólnie jest trochę komiczna? Tak, ale też nie odstaje mocno w świecie fantasy od innych jednostek 1 poziomu. I nie wygląda jak fan art zrobiony na święta.

Powiedziałbym, że lepszym porównaniem będą gremliny. Też mają pop references (sam koncept gremlinów, "świąteczne" kolory pierwszego poziomu), ale za to walczą normalną bronią i nie odlatują tak mocno ze świątecznym nastrojem.

Sam koncept jest w miarę OK, tylko moim zdaniem pierwszym skojarzeniem z zaproponowaną jednostką obecnie nie jest skrzat, tylko Mikołaj. Jak patrzę na ilustracje nisse w internecie, to raczej nie mają czapeczek rodem z reklamy Coca Coli, a jednolite czapki bez pomponów i futra. Szaman dobrze mówi - worek out, kilof in i może nie wrzucać przekombinowanych umiejek na pierwszy poziom.

Kastore PW
11 lutego 2022, 15:21
awatar:
Z ciekawości - impa z inferno uważacie za poważną jednostkę?
Tak.

avatar PW
11 lutego 2022, 16:11
Czyli logicznym jest, że Nisse jest równie poważną jednostką. Każdy stwór musi mieć jakiś mechanizm obronny.

Kastore PW
11 lutego 2022, 16:34
No rzeczywiście, mega logiczne.

avatar PW
11 lutego 2022, 16:41
Nawet bardzo mega. Szlak przetarła mocno HotA. Leprekaun nosi wdzianko kojarzone głównie ze świętem św. Patryka. Tam bojowym orszakiem jest... laska!

Mistrz PW
11 lutego 2022, 17:16
Tyle, że Leprekaun to jednostka netralna a jego desing pochodzi z orginalnej gry.

Kiedyś kombinowałem trochę z line-up'em do Vori i jako jednostkę 1 poziomu widziałem Yeti (Tak w kontraście do Twierdzy) który miał rzucać kamieniami, jako niskopoziomowy strzelec. Mam gdzieś rysunek, jak znajdę to podeślę.

-EDIT-


boardgames_ftw PW
11 lutego 2022, 17:51
Leprechaun jest z nieoficjalnego dodatku i nie występuje w żadnej frakcji jako kluczowa jednostka, a do tego jego wizerunek jest jednoznacznie kojarzony ze stworem z mitologii irlandzkiej. Zaproponowana grafika to za to miszmasz świętego Mikołaja i skrzatów ogrodowych.

Powiem tak: wszystko można byłoby usprawiedliwić fabularnie i trudno powiedzieć, że dla takiej jednostki nie ma miejsca w HoMM - w końcu to świat fantasy. Pytanie, czy jest estetyczna i czy pasuje do obecnych jednostek. W moim odczuciu nie.

witchking PW
11 lutego 2022, 18:36
Nisse jest jednostką z nieoficjalnego dodatku której wizerunek pasuje do tego zaczerpniętego z folkloru. Główna różnica to jego obecność w frakcji. Nadmiernie, że krasnal z góry też miał się znaleźć w mieście, miał zostać dodany jako alternatywa dla bastionu.

Oczywiście każdy ocenia subiektywnie zgodnie ze swoim gustem.
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 21 - 22 - 23
temat: Heroes III: Day of Reckoning

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel