Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [projekt] Heroes 7 Cytadela
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 7 - 8 - 9

flapdzak PW
18 marca 2022, 13:16
@Pointer
Właśnie trochę odstają od pozostałych ikon z gry, to fakt. Jeszcze w styczniu robiłem ikony opierając się o grafiki z H7 i H6, ale wyglądają źle. :P
Dlatego postawiłem na coś innego.

Nie chciałbym korzystać z zewnętrznych plików, dlatego zrobię Wampiryzm sam - pisałem, że nie jest gotowy - bo nie jest - ale samo zaklęcie jako takie dodałem. Muszę tylko zmienić zasady regeneracji ze zwykłych punktów na % od obrażeń, co po pracy nad umiejętnościami Camazotza, chyba wiem jak zrobić. Wtedy jeszcze nie wiedziałem. :P

@Górski Krasnolud
Od eksportowania i importowania tekstur zaczynałem. Kapłanki z Sanktuarium były jednymi z pierwszych jednostek, co widać po źle działających mapach normalnych. No i ogólnie kostur jest brzydki, ale to były początki. Teraz wiem o co chodzi i w Cytadeli raczej takiego błędu nie będzie. A przenoszenie tekstur do innych modeli - czasem coś wyjdzie, czasem nie. :P
Za Kiriny też się zabierałem, ale efekt nie był zadowalający.

Co do katapulty, może i być Gargantuan.

Torsji nie chciałbym robić jako kolejnego zaklęcia, ponieważ moim zdaniem, już teraz ich jest za dużo. A takie 10-15 obrażeń na turę jako bazowy efekt może pasować.

Przy Pasożycie, myślałem o maksymalnych 15% oddziału bez żadnych innych modyfikatorów. Implozja zmienia się dosyć często, a tego chciałbym uniknąć i zostawić jakiś stały %.

anonim1233 PW
18 marca 2022, 13:18
Górski Krasnolud:
Niemniej wierzę, że się uda je znaleźć i proponowałbym podpytać tych, co z modowaniem szóstki coś próbowali (chociaż to słabo rozwinięty temat)...

Do szóstki to chyba za bardzo nawet map fanowskich nie było, a co dopiero mody. Z tego co czytałem to obsługa edytora sprawia problemy.

Górski Krasnolud PW
21 marca 2022, 11:37
@Flapdzak
Nie chcę być czepialski, ale nawet te 15% brzmi kolosalnie dużo. Bo w założeniu, że w armii będzie np. 500 Ifrytów, to 75 z nich zginie od jednego ataku, i wiem, że oczywiście nie moja będzie tu kluczowa decyzja, jednak wg mnie umiejętność (nawet na poziomie arcymistrzowskim) ma za zadanie ułatwić nam wygranie bitwy, a nie samodzielnie wygrywać bitwę, dlatego pokusiłbym się o max 6-7%, bo inaczej balans pozostanie tutaj marzeniem ściętej głowy.
Wg mnie procenty i tak będą niesprawiedliwie nabierać na swojej sile i znaczeniu w bitwach w late game, ale jeśli miałoby to mieć ręce i nogi, trzeba to solidnie przyciąć.

Moj pomysł: Umiejętność na poziomie arcymistrzowskim pozwala zniszczyć 4% danego oddziału + 1% za każde zdobytych 10 poziomów.


No a że będzie nazwa Gargantuan, to chciałem tylko powiedzieć, że jestem cholernie happy! :D


@Anonim1233
Głównych źródeł wiedzy o modowaniu szóstki należałoby szukać na Heroes Community i w temacie na Tawernie.Biz (Asedruki tam troszkę się bawiła). Głównie były to zwykle "kolorowanki", ale wychodziły naprawdę ładnie.

flapdzak PW
31 marca 2022, 14:51
@Górski Krasnolud
Jednak z drugiej strony, to wciąż umiejętność ostateczna - plus nie jest pasywna, przez co trzeba wykorzystać turę, by jej w ogóle użyć. 15% wydaje mi się, że to dużo i niedużo jednocześnie, ale można zejść trochę niżej. Max 6-7% to chyba będzie za mało i zaklęcia pewnie bym nawet nie używał. :P
Myślałem o 5% na poziomie nowicjusza, a 10-12% na poziomie mistrza (Zaklęcie opiera się o magię ciemności, więc trzeba będzie też rozwijać tę szkołę).


Mała aktualizacja dotycząca Cytadeli to bohaterowie i ich klasy.
Nie licząc dodatkowego przyrostu stworzeń, nie ma nowych specjalizacji, korzystałem z dostępnych już w grze.

Bohaterowie mocy:

Balans (Władca Bestii), ofensywa (Topielec), defensywa (Tropiciel):




Bohaterowie magii:

Balans (Wiedźma), ofensywa (Zaklinacz), defensywa (Zielarz):




flapdzak PW
11 kwietnia 2022, 09:56
Obiekty na mapie przygody:

Siedliska stworzeń - podstawa, elita, czempioni




Fort, który po wykonaniu zrzutu ekranu został już pomniejszony.


Dodatkowy screen Bagiennika, ponieważ spodobał mi się ten obrazek. :P

Górski Krasnolud PW
13 kwietnia 2022, 00:35
Dobrze wiedzieć, że udało się znaleźć ten bank stworów z szóstki, który posłużył Ci za fort, przypadł mi do gustu. :) Pomysł z jednym złamanym obeliskiem, fajnie to wygląda, zabieg na plus. Może bym tylko mógł przyczepić się światła, które bije ze środka piramidy, które wg mnie, jest ciutkę za słabe, aczkolwiek może to tylko kwestia, ustawienia screena.

A siedliska jednostek, hmmm... wiemy, że zasób modeli, z jakich można skorzystać jest mocno ograniczony, dlatego jak na to, co jest dostępne, nieźle to wygląda. Napewno dobór tekstur bardzo tutaj ratuje sprawę, szczególnie na nagrobkach.

Ogólnie - na plus!!!

Fandor PW
16 kwietnia 2022, 10:08
Wygląda to fajnie, ale na pierwszych grafikach od razu widać, że są tam trumny. Nie dałoby się ich jakoś zamaskować? Nie wiem jak skonstruowany jest model, ale zamknięcie wszystkich byłoby na pewno ogromną pomocą, plus może jakby dodać na nie jakieś mchy i inne porosty to by się bardziej z bagnem kojarzyło i mniej się rzucało co pod nimi jest.

flapdzak PW
20 kwietnia 2022, 21:38
Krótki post:

@Górski Krasnolud
Złamany obelisk jest w oryginale - też tego nie widziałem wcześniej. :P
Światło w forcie wzmocniłem.

@Fandor
Próbowałem to jakoś zamaskować, ale czy nie przegiąłem w drugą stronę? :P



A poza tematem mała informacja - udało mi się znaleźć sposób na przenoszenie jednostek z MMX do Heroes 7.

Górski Krasnolud PW
21 kwietnia 2022, 03:36
flapdzak, jesteś dla mnie moderem nr 1 na polskiej scenie Heroes, uwielbiam śledzić Twoje prace, no i gratuluję przenoszenia jednostek. Sam to odkryłeś? To naprawdę kawał porządnej roboty.
Niektóre byłyby świetnymi Neutralami, np. Twarzołap, albo Pao-Kai (skoro Nimfy i Driady można traktować jako oddzielne jednostki, to Wiwerny i Pao-Kai również jak najbardziej).
Jestem ciekaw możliwości tego wyciągania... to naprawdę spory sukces :)

flapdzak PW
21 kwietnia 2022, 10:49
Dziękuję.
To zależy co znaczy "sam". :P
O istnieniu AssetStudio dowiedziałem się z mini poradnika, w którym autor eksportuje jednostki Z MM Dynasty.
Jednak eksport stworzeń z MMX powodował błędy, o czym pisałem kilka miesięcy temu.
Zamrożonych animacji nie rozwiązałem w sposób techniczny, a jedynie udało ni się to obejść, żeby po prostu działało. Nieważne, ostatecznie działa. :P
Natomiast naprawę błędu importu do edytora pomógł mi rozwiązać człowiek z zagranicznego discorda.

Więc sam raczej tego nie odkryłem, a jedynie skleiłem informacje z różnych źródeł.


Pierwsze jednostki w pełni funkcjonalne dodałem równo miesiąc temu, w tym te, które chciałbym wykorzystać dalej.

Do Cytadeli raczej nie będzie więcej neutralnych stworzeń niż dwójka. Będzie albo dwójka albo wcale - to zależy od tego, czy znowu chce mi się eksportować wszystkie tekstury ze Smite'a.
Zajmowałem się modelami z MMX, ponieważ zastanawiam się nad wprowadzeniem po Cytadeli Sanktuarium (poszłoby z tym znacznie szybciej niż z Cytadelą, ponieważ sporo plików już mam z mojego starego moda, a i zaklęć nie trzeba dodawać, budynki są gotowe, jednostki też w większości działają)- Kappy, Kapłanki, Mizu-Kami, Kenshi, Akasha są ze wszystkimi animacjami.
Żarłacze i Kiriny mają tylko animacje Idle, IdleBridge i IdleSpecial. Można coś z tego wyciągnąć - niewiele, ale jednak - Kiriny ostatecznie można dodać, jednak animacje są pokraczne. :P
udało mi się wyciągnąć taki atak wycinając odpowiednie fragmenty jednej z animacji.

Górski Krasnolud PW
21 kwietnia 2022, 13:15
Zatem zapowiada się przednia zabawa. Z tego co rozumiem to skład armii Sanctuary wyglądałby następująco:

Podstawa:
Kappa/Kappa Shoya (z umiejętnością skoczka zapożyczoną od behemota)
Perłowa/Koralowa Kapłanka (na podstawie meduzy, ale kostur będzie na podstawie tego meduz, czy szóstkowego?)
Żarłacz/Wanizame (M&M: X?)

Elita:
Mizu-Kami (z Might&Magic: X, ale udało się dodać efekty ociekającej wody?)
Kenshi/Kensei (jak wyżej)
???/??? (jeśli mogę zaproponować to wolne miejsce: Syreny. W Might and Magic X są dość mocne przesłanki, że te dwie rasy [Nagi i Syreny] mocno ze sobą współpracowały. Królowa Syren Iemanja skrywała się przecież w siedzibie Kultu Niszczycielki Okrętów (być może nawet po śmierci Mamushiego, była jego nieformalną przywódczynią)

Czempioni:
Kirin/Święty Kirin (może warto spróbować zapożyczyć animację ataku od Zielonego Smoka, tak żeby Kirin "ział lodem"?)
Akasha (w M&M:X są nazwanie w potwornie nudnym stylu, po prostu "Przywódca Nag". Może zwracając uwagę na fakt, że ta jednostka została użyta do Hiroshiego/Ahasky/Mamushiego i Przywódców Nag, może ją nazwać po prostu Daimyō?)

flapdzak PW
21 kwietnia 2022, 14:12
Jest mały zapas jednostek, które mogłyby wskoczyć do line-upu.
W podstawie Kappy i Koralowe Kapłanki, w elitach Źródlane Nimfy i Kenshi, a jako czempion Daimyo to takie pewniaki.

Jako kolejną podstawę, oczywiście chciałbym Wanizame, ale brakuje mu animacji, a z tych dostępnych raczej nie można za wiele zrobić. Chyba, że w ramach ataku udawałby, że gra na kontrabasie (nie wiem co to za instrument, przepraszam :P), ale to może wyglądać dziwnie.
Ewentualne zastępstwo to Strażnicy wodospadu z DoC'a (ponieważ mam model, ale nie wiem, czy nie jest za prosty w porównaniu do reszty, okaże się), albo Siepacze z teksturami Żarłaczy

Ubolewam, że nie ma nic ze Śnieżnych Efemeryd - jedna z moich ulubionych jednostek z szóstki.
Ale trzecią jednostką elitarną mogłyby być oczywiście Syreny, albo Kelpie, którą zrobiłem dawno temu jako model dla wierzchowca

Czempion - no chciałbym Kirina :P
Będzie albo Kirin z dziwnymi animacjami, albo Smok ze Smite'a z teksturami Kirina, albo jak się uda to model Hai Ryou z animacjami stworzenia, które teoretycznie pasuje.
Już próbowałem, nie udało się, ale kiedyś udało mi się podpiąć model Cerbera pod animacje Wilka, więc będę próbować jeszcze raz. :P

A animacje Zielonego Smoka dla Kirina niestety nie działają. Kirin przybiera T-pose i to wszystko.

To wszystko jest na razie na liście chciałbym, teraz chcę skończyć Cytadelę, gdzie pojawiły się schodki - nie mogę zmienić tekstur dla murów podczas oblężenia. Czego się nie spodziewałem, działa to trochę inaczej niż wszystko inne.

Pointer PW
22 kwietnia 2022, 14:51
Wszystko fajnie, ale nie tędy droga. Nie brnijmy w to, żeby tworzyć kilka różnych modów niekompatybilnych albo wręcz wykluczających się wzajemnie. Z tego co mi wiadomo, to Slyen i spółka pracują już nad Świątynią. Ja także, zacząłem wstępne prace nad tą frakcją, ale właśnie z wyżej wymienionego powodu, przekazałem wszystko Slyenowi. Jeśli chcesz tworzyć Świątynię, to może lepiej zaproponuj współpracę ekipie Heroes 7.5 i dołącz do drużyny.

Fandor PW
22 kwietnia 2022, 15:44
Roślinki Ci nie wyszły bardzo mocno. :D
Jak mówiłem, lepiej by pasowały mchy i porosty, małe, zielone chropowate. Kwiaty i trawopodobne chwasty rosnące tak wysoko nic nie maskują tylko no wystają i wręcz podkreślają że coś jest nie tak.

Górski Krasnolud PW
22 kwietnia 2022, 20:32
@Pointer
To jest akurat ciężka kwestia, bo z jednej strony - faktycznie, zespołów moderskich do Heroes VII jest mało, i nie powinny skupiać się na tych samych rzeczach, ale z drugiej strony nie każdemu musi podobać się styl Heroes 7.5. (jedną z tych osób po części jestem ja) i chciałbym mieć wybór, czy pobieram sobie paczkę od flapdzaka, czy całe Heroes 7.5 (gdzie kilka rzeczy jest po prostu brzydkich, i ma dziwne rozwiązania).
Poza tym - wizja tych dwóch Sanktuariów może się różnić, flap widać że chce stworzyć coś przypominającego połączenie Heroesa VI i Might and Magic: X, podczas gdy zespół nr 2 może będzie chciał wprowadzić coś nowego.

Co do kwestii nagrobków - może po prostu użyć przezroczystej tekstury, tak, aby nie były one po prostu widoczne. Można rozpatrzyć taką kwestię.

Pointer PW
22 kwietnia 2022, 21:57
Też nie wszystko mi się podoba w Heroes 7.5, chociażby system dodatkowych mocnych elit będących ulepszeniami mocnych podstawek, czy mocnych czempionów jako ulepszeń mocnych elit. To daje o wiele mniejsze pole manewru niż system alternatywnych jednostek, choć oczywiście wzajemnie się to nie wyklucza. Jednakże patrząc na możliwości, umiejętności i dynamikę rozwoju tego moda, w tym wiele debugów, uznałem, że lepszym dla rozwoju mojego moda będzie bazowanie na H7.5, niż tylko wykorzystywanie części elementów tego moda. Flapdzak, z tego co widzę, radzi sobie lepiej ode mnie w kwestiach graficznych, więc może próbować szukać większej niezależności przy robieniu dobrego moda, jednak moim zdaniem to się nie sprawdzi na dłuższą metę. Pół biedy, gdyby zezwolił na użycie i modyfikacje swoich prac dla celów innych modów. Ale w sytuacji, gdy zastrzega, że Cytadela (a zapewne też Światynia) nie mogą być częścią innych modów, albo ewentualnie bez żadnych przeróbek, to de facto zmusza graczy do wybierania między modami. Biorąc pod uwagę jak mała jest scena zarówno graczy, jak i moderów h7, to jest to działanie szkodzące popularności wszystkich modów. A nie wszystko w jego Cytadeli też się musi wszystkim podobać, nie mówiąc już o fakcie, że umieszczenie Cytadeli w innym modzie powinno się wiązać z dodaniem m.in. alternatyw lub ulepszeń na wzór z innych miast z H7.5 czy PMP.

Andruids PW
23 kwietnia 2022, 01:25
Nie podoba mi się wersja zespołu H7.5, ani właściwie żadne z ich miast, dlatego cieszę się, że flapjack zrobi swoją. Nie mogę się doczekać.

flapdzak PW
23 kwietnia 2022, 10:51
Główny powód tworzenia Sanktuarium od nowa został już podany przez każdego z Was - chodzi o kwestie wizualne.
Moja estetyka różni się od estetyki twórców moda 7.5. Co więcej, jednostki Sanktuarium, które zebrali niestety zgubiły klimat frakcji, który widzieliśmy dotychczas, do którego jestem przyzwyczajony i który bardzo lubię. Dodatkowo nie jestem zwolennikiem tak dużego ingerowania w mechaniki samej gry, dlatego osobiście nie korzystam z tego moda.
Więc co do łączenia Cytadeli i H7.5 - mamy różne spojrzenie na obraz modowania, dlatego łączenie tego zrobi papkę. Cytadela będzie modowana w celu dodania silnych elit itd, co również w połączeniu z różnymi estetykami po prostu nie będzie działać.
Czy oddzielna Cytadela i inna wersja Sanktuarium szkodzą modowaniu? To trochę nad wyrost. :P
Wybór raczej nie jest ograniczeniem.


Co do siedliska, to nie będę bronić obecnych wersji, bo też nie jestem zadowolony :P
Będę coś jeszcze z tym próbować, jednak przezroczysta tekstura została już zastosowana przy podstawowym siedlisku.

Fandor PW
23 kwietnia 2022, 11:57
Wydaje mi się, że H7.5 za bardzo się rozrósł i za bardzo porzucił jakość. Byle więcej, byle więcej. Wiele miast z tego moda mi się nie podoba, jeżeli się nie mylę, to było tak, że jakieś miasta były w 2 wersjach już, i ta z 7.5 proponowała zazwyczaj gorszy line-up i rozwiązania.

Pointerze, może powinieneś przemyśleć jednak sprzymierzenie się z flapdzackiem i pomóc mu, aby wasza wspólna paczka modów była bardziej konkurencyjna wobec H7.5.

Odnośnie Sanctuary, to wolałbym je zdecydowanie zrobione tak, jak Citadel. flapdzak wykazałeś się bardzo dobrym smakiem przy wyborze jednostek z innych źródeł i udało Ci się je estetycznie i klimatycznie idealnie dopasować do Citadel (wręcz żałuję, że tak wiele oryginalnych jednostek zostało :D) także powinieneś to samo zrobić z Sanctuary - znaleźć modele i animacje, które w zgodzie z Twoim smakiem i wizją miasta będą do niego pasować.

Ja osobiście bardzo lubiłem grać Sanctuary w H6, jednakże akurat Mizu-kami i Yuki-onna jako jednostki gryzły mi się same ze sobą i były trochę nudne. Ta druga byłaby świetną jednostką neutralną związaną w jakiś sposób z frakcją, ale zdecydowanie nie pasowała mi do line-upy pełnego stworzeń morskich.

Także, jeżeli będziesz robić Sanctuary, przemyśl czy nie warto jednak zrobić porządny reaserch bo może nawet całe miasto uda Ci się wymienić na coś lepszego i przy okazji bardzo urozmaicić grę.

Pointer PW
23 kwietnia 2022, 12:39
Fandor:
może nawet całe miasto uda Ci się wymienić na coś lepszego i przy okazji bardzo urozmaicić grę

2-3 nowe jednostki to faktycznie urozmaicenie, ale wymiana całego miasta? To tak jakby w którejś części herosków wymienić cały skład np. Przystani/Zamku... to już nie urozmaicenie, a w zasadzie zmiana frakcji.

Fandor:
Wydaje mi się, że H7.5 za bardzo się rozrósł i za bardzo porzucił jakość. Byle więcej, byle więcej. Wiele miast z tego moda mi się nie podoba

Tu się nie zgodzę. Nie mówię, że wszystkie ich pomysły są super, ale akurat od strony graficznej, zwłaszcza Wieża, jest bardzo dobrze dopracowana i po prostu ładna. Inferno też nie wygląda źle. Najgorzej prezentują się te nowe potężne jednostki legendarne, to fakt. Tak samo nie podoba mi się za bardzo ten system. Wolę klasyczne alternatywy. Ale z drugiej strony, 7.5 poprawia nieco balans i przede wszystkim usuwa niektóre istotne bugi jak np. wiecznie broniącą się Kappa czy Arcylisz albo nielatające Mantikory. Świątynia to dopiero faza produkcji, więc nie oceniałbym jej po samym filmiku z yt.

A tak samo u flapdzaka są rzeczy, które mi się osobiście nie podobają. O Bagienniku już się nie będę powtarzał, ale np dwunożne Gorgony to też jak dla mnie nienajlepszy pomysł. Więcej będę mógł powiedzieć jak już zagram Cytadelą, ale na to jeszcze chyba trzeba poczekać...

@flapdzak

Wiem, że nie chcesz żeby w Twojej Cytadeli pojawiły się ulepszenia elit rodem z H7.5, ale co byś powiedział na alternatywy rodem z mojego dotychczasowego moda czy AC Moda?
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 7 - 8 - 9
temat: [projekt] Heroes 7 Cytadela

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel